Panasonic Lumix DMC-GH4R, Telo + V-log zdarma

Fotoaparát má predinštalovaný V-Log v hodnote 99,90 EUR, ktorý ponúka širší dynamický rozsah až 12 EV a vylepšené možnosti pri postprodukcii.

Panasonic Lumix DMC-GH4R je špičkovo vybavený systémový fotoaparát, ktorý je určený pre fotografovanie a natáčanie videa na profesionálnej úrovni. Fotoaparát je svojou výbavou určený pre profesionálnych a najnáročnejších užívateľov.
Výrobca:
Panasonic
Obj. čislo:
PANDMCGH4R
Dostupnosť tovaru:
Na sklade
999,00 € 569,00 € 832,50 € 474,17 €
-+
Akcia -43%

Panasonic Lumix DMC-GH4R, Telo + V-log zdarma

BALENIE FOTOAPARÁTU NEOBSAHUJE OBJEKTÍV! BEZ VHODNÉHO OBJEKTÍVU NIE JE MOŽNÉ S FOTOAPARÁTOM FOTOGRAFOVAŤ!

Panasonic Lumix DMC-GH4R je špičkovo vybavený profesionálny fotoaparát s 16,05MPix CMOS snímačom formátu Micro 4/3 a výmennými objektívmi. Novinka Panasonic Lumix DMC-GH4R vychádza priamo z obľúbeného a oceňovaného modelu Panasonic Lumix DMC-GH4, po ktorom preberá kompletnú hardware výbavu vrátane tela no prináša však zásadné vylepšenie firmware fotoaparátu. Vylepšenie firmware ocenia predovšetkým nároční milovníci videozáznamov a profesionálni filmári. Hybridný model na pomedzí fotoaparátu a kamery teraz umožňuje neobmedzené natáčanie v ultravysokom rozlíšení 4K (Cinema 4K: 4096x2160 pri 24 obr/s, resp. QFHD 4K: 3840x2160 až pri 30 obr/s vo formáte MOV/MP4). Pre takéto dátovo náročne natáčanie so vzorkovacou frekvenciou 100 Mb/s, alebo vyššou je už použitie pamäťových kariet SDXC/SDHC triedy UHS Speed Class 3 (U3) nutnosťou. Ďalšou novinkou je podpora systému gama kriviek V-Log L. Samozrejmosťou je aj ďalšia bohatá funkčná výbava a vysoký výkon typický pre systémové kompakty radu Lumix G. Nové funkcie sú k dispozícií aj pre majiteľov staršieho modelu Panasonic Lumix DMC-GH4, stačí iba nainštalovať platenú softwarovú aktualizáciu. Po zakúpení softwarového kľúča Panasonic DMW-SFU1 je možné aktualizovať firmware prístroja na verziu 2.3, čím majitelia fotoaparátov Panasonic Lumix DMC-GH4 získajú okrem iného aj prístup k systému V-Log L.
Nový model (alebo Panasonic Lumix DMC-GH4 s aktualizáciou softwaru) je špičkovým nástrojom predovšetkým pre profesionálnych, alebo náročných amatérskych filmárov. Rozlíšenie 4K umožňuje natáčať videozáznamy v doposiaľ nevídanej kvalite, vďaka systému V-Log sa môžu užívatelia tešiť na špičkové farebné podanie a presnosť doteraz vyhradenú iba profesionálnym kameramanom. Nový model ponúka okrem bohatšej funkčnej výbavy aj rozšírený dynamický rozsah, umožňujúci flexibilnejšiu prácu s farbami pri postprodukcii. V kombinácií so snímačom kategórie 4/3 ponúka systém V-Log L prácu s gama krivkami v rozsahu 12 EV, čo znamená účinnú elimináciu prepalov aj kresby utopenej v tieňoch. Panasonic Lumix DMC-GH4R navyše podporuje systém kamier Panasonic Varicam, používaných pri profesionálnej filmárskej a televíznej práci. Gamma krivky V-Log L systému Varicam a modelu Panasonic Lumix DMC-GH4R totiž majú charakteristiku podobnú krivkám Cineon, ktoré predstavujú uznávaný štandard pre digitalizáciu filmov. Pri všetkých je teda možné používať rovnakú referenčnú farebnú tabuľku LUT. Fotoaparát momentálne predstavuje špičku medzi kompaktnými riešeniami pre vytváranie fotografií a videí na profesionálnej úrovni. Svojimi výstupmi sa Panasonic Lumix DMC-GH4R vyrovná sofistikovaným profesionálnym kamerám – je to prvý systémový fotoaparát schopný natáčať videozáznam v rozlíšení Cinema 4K (4096x2160/24 obr./s.), alebo QFHD 4K (3840x2160/30 obr./s.) vo formátoch MOV/MP4, AVCHD Progresive prípadne AVCHD. Formáty MP4 a MOV umožňujú nahrávať zvuk vo vysokej kvalite LPCM (Linear Pulse Code Modulation). To všetko fotoaparát dokáže pri ultra vysokej rýchlosti nahrávania až 200 Mbit/s (kompresia ALL-Intra), alebo 100 Mb/s (kompresia IPB) bez časového obmedzenia nahrávania*1 *2. Okrem toho fotoaparát disponuje širokou škálou novo integrovaných praktických funkcií potrebných pre profesionálne nahrávanie videa. Vďaka voliteľnej frekvencii systému si teraz profesionáli môžu flexibilne vybrať z 59,94 Hz/23,98 Hz (50,00 Hz/24,00 Hz).

*1 Videozáznam možno nahrávať až 29min 59s.
*2 Na nahrávanie videa v režime vysokej prenosovej rýchlosti nad 100 Mb/s je potrebné použiť pamäťovú SDHC/SDXC kartu s rýchlostnou triedou USH3 (U3).

Špičková kvalita obrazu a realistické textúry:
Nový obrazový procesor Venus Engine IX s štvorjadrovým procesorom umožňujúcim mimoriadne rýchle spracovanie signálu a v kombinácii so zdokonaleným 16,05MPix Live MOS (CMOS) snímačom zaznamenávajú fotografie a videá v mimoriadnej obrazovej kvalite. Samotné odčítanie signálu zo snímača sa zrýchlilo o 50% čo umožnilo výrazne potlačiť efekt posuvnej uzávierky (rolling shuter) pri nahrávaní videozáznamu pomocou elektronickej uzávierky. Nový snímač poskytuje o 1/3 zvýšený rozsah gradácie pri nízkych hladinách ISO. Snímač vďaka kooperácii s obrazovým procesorom umožňuje používať vysoké hodnoty ISO citlivosti (ISO 25 600) pri minimálnych hodnotách šumu dokonca aj pre 60 min expozíciu. Okrem vysokej citlivosti a šumu nový procesor zlepšil gradáciu a farebné podanie.

Kontrastné automatické zaostrovanie s technológiou DFD:
Systém kontrastného automatického zaostrovania je zdokonalený pomocou technológie DFD (Depth from Defocus), čo umožňuje skrátiť čas potrebný na zaostrenie. Vyhodnotením dvoch obrázkov s rôznou hĺbkou ostrosti vypočíta vzdialenosť od objektívu, pričom berie do úvahy aj optické vlastnosti momentálne používaného objektívu. Výsledkom je dosiahnutie mimoriadne vysokej rýchlosti automatického zaostrovania približne 0,07 sec.*3 Čím je zaostrovacia vzdialenosť väčšia, tým lepšie toto vylepšenie funguje. Zaostrovací systém sa opiera o 49 zaostrovacích oblastí, čo vám umožňuje flexibilnejšie pracovať s kompozíciou. Zaostrovací systém umožňuje Vám v režime vlastného zaostrenia na viac oblastí (Custom Multi AF) umožní ľubovolne si vybrať zaostrenie na viaceré zaostrovacie polia. Okrem tradičného rozpoznávania tvárí v režime AF teraz fotoaparát Panasonic Lumix DMC-GH4R umožňuje rozpoznávanie tváre/očí v režime AF, takže automaticky zaostrí priamo na tvár alebo oko.

*3 V režime AFS, s objektívom H-FS14140, alebo H-HS12035.

Vysokorýchlostné sekvenčné fotografovanie:
Panasonic Lumix DMC-GH4R sa môže pochváliť vysokorýchlostným sekvenčným fotografovaním až 12 obr./s. (režim AFS) s možnosťou nafotiť maximálne okolo 40 fotografií (RAW formát) alebo 100 fotografií (JPG).V režime AFC dokáže fotografovať rýchlosťou 7,5 obr./s. Spoločne s rýchlym spustením a minimálnym oneskorením pri stlačení spúšte s fotoaparátom Panasonic Lumix DMC-GH4R už nezmeškáte žiadnu z prchavých momentiek.

Dva OLED displeje – hľadáčik a zadný displej:
Fotoaparát Panasonic Lumix DMC-GH4R obsahuje dva novovyvinuté mimoriadne presné, vysokorýchlostné displeje OLED: živý hľadáčik (LVF) s rozlíšením 2 359 000 bodov a veľkosťou 1,34x/0,67x*4 a voľne otočný displej na zadnej strane s rozlíšením 1 036 000 bodov a veľkosťou 3“ (7,5cm). Displeje umožňujú dosiahnuť veľmi rýchlu odozvu s minimálnym časovým oneskorením a zvýšenie rozlíšenia. Použitie technológie OLED v hľadáčiku zvyšuje kontrast na hodnotu 10 000:1 a zlepšuje podanie farieb.

*4 Ekvivalent 35mm fotoaparátu.

Výstup v reálnom čase vďaka HDMI:
Fotoaparát Panasonic Lumix DMC-GH4R dokáže vďaka voliteľnému káblu Micro HDMI* na výstupe (externý monitor) poskytovať obraz v reálnom čase (4:2:2/8 bit, alebo 4:2:2/10bit). Vďaka tomu môžu kameramani pri profesionálnej tvorbe videa podrobne sledovať natáčnie videa na veľkom monitore. Pri používaní s výstupu 4:2:2/10 bit nie je možné súčasné nahrávanie videa na pamäťovú kartu SDHC/SDXC vo fotoaparáte. No pri používaní výstupu 4:2:2/8 bit sa video nahráva na pamäťovú kartu SDHC/SDXC vo fotoaparáte s kompresiou 4:2:0/8 bit.

Premenlivá frekvencia nahrávania VFR:
Premenlivá frekvencia nahrávania umožňuje pri nahrávaní videa spomaliť, alebo zrýchliť frekvenciu, čím je možné dosiahnúť zábery typu slow motion. Napríklad pri je možné pri Full HD rozlíšení zvýšiť frekvenciu na 96 obrázkov za sekundu a záznam sa pri prehrávaní bude prehrávať klasickou rýchlosťou. *5

*5 Rýchlosť prehrávania 24p.

Časozberné natáčanie/fázová animácia:
Časozberné nahrávanie a fázová animácia sú k dispozícii na statické pozorovanie objektov, alebo na tvorbu fázového (políčkového) videa pozostávajúceho zo sekvenčných obrázkov. Obe možnosti sú dostupné priamo vo fotoaparáte bez potreby procesu postprodukcie.

Profesionálne funkcie na nahrávanie videa:
Zebra Pattern – zebrový vzor:
Pred natáčaním, alebo počas neho označuje preexponované oblasti bieločiernym šrafovaním a to aj pri sledovaní na externom monitore.

Master Pedestal – vzorová farba:
Funkcia umožňuje upraviť vyváženie jasu o +-15 stupňov na základe čiernej farby.

Cinelike Gamma – filmová gamma:
Režimy CINELIKE D a CINELIKE V sú k dispozícii na tvorbu výrazných odtieňov, podobne ako v kine.

Synchro Scan – skenovanie na synchronizáciu:
Táto funkcia umožňuje potlačenie blikania televízora, počítačového monitora, alebo žiaroviek, skenovaním ich frekvencie zobrazovania a zosynchronizovaním frekvencie natáčania s frekvenciou blikania.

Center Marker – označenie stredu zberu:
Zobrazenie stredovej značky v strede pozorovacieho uhla, ktorá slúži ako vodiaca značka pri kompozícii záberu videa.

Color Bars – farebné pruhy a 1KHz Test Tone – 1KHz testovací tón:
Tieto funkcie slúžia na skalibrovanie farieb, jasu a hlasitosti zvuku pri natáčaní videa. Farebné pruhy (podľa normy SMPTE/EBU/ARIB) môžu slúžiť ako mierka na nastavenie farby alebo jasu. 1KHz testovací tón môže predstavovať mierku na nastavenie hlasitosti zvuku.

Time Code – časový kód:
Časový kód slúžiaci ako časová značka je kód kompatibilný so SMPTE a určovaný je buď podľa času nahrávania, alebo podľa celkového času záznamu. Časový kód uľahčuje synchronizáciu stopáže viacerých videí, alebo zdrojov zvuku nahrávaných súčasne počas postprodukcie videa pri strihaní.

Výkonná mechanická uzávierka:
Uzávierka je navrhnutá tak aby bola ešte odolnejšia a vydržala viac ako 200 000 expozícií *6 Uzávierka pracuje s časmi v rozsahu od 1/8000s po 60s. A je synchronizovaná s vstavaným bleskom do rýchlosti až 1/250s.

Optimálna ergonómia ovládania:
3 ovládače v hornej a zadnej časti fotoaparátu a hlavný ovládač s možnosťou uzamknutia umožňujú rýchle a intuitívne ovládanie. Samostatné tlačidlo poskytuje prístup ku kompenzácii expozície, k nastaveniu vyváženia bielej alebo nastaveniu citlivosti ISO. Tlačidlu Fn je možné priradiť maximálne 5 nastavení. Všetky tieto externé súčasti sú navrhnuté tak, aby sa dali jednoducho obsluhovať bez odtrhnutia očí z hľadáčika.

Konektivita:
Fotoaparát je vybavený bohatou výbavou konektorov. Pre zvuk sú tu 3,5mm konektor na mikrofón a 3,5mm konektor na slúchadlá. Ďalším konektorom je Micro HDMI konektor, ktorý umožňuje v reálnom čase na externom monitore sledovať obraz súčasne s nahrávaním videa. Okrem toho sú ešte k dispozícii AV konektor, konektor synchronizácie blesku a 2,5mm konektor na diaľkový ovládač. Fotoaparát je kompatibilný s pamäťovými kartami SDHC/SDXC rýchlostnej triedy UHS 3 (U3). Perličkou konektivity fotoaparátu je vstavaný Wi-Fi modul (IEEE 802.11 b/g/n) s podporou technológie NFC. Pomocou aplikácie Panasonic Image App môžete vytvárať fotografie a videá na diaľku zo smartfónu alebo tabletu. Vstavaná Wi-Fi vám umožňuje po prepojení s zariadením vybaveným GPS (smartfón) vkladať geoznačky do obrázka. V prípade smartfónu či tabletu bez technológie NFC zobrazí fotoaparát na displeji príslušný QR kód a párovanie možno jednoducho dokončiť načítaním tohto kódu.

Odolná konštrukcia z horčíkových zliatin:
Telo fotoaparátu Panasonic Lumix DMC-GH4R je vyrobené z jedného odliatku predného a zadného rámu. Je z odolnej a veľmi ľahkej horčíkovej zliatiny čo mu zaručuje dostatočnú pevnosť a výdrž aj pre proesionálne použitie v náročných podmienkach. Všetky spoje, ovládače a tlačidla sú utesnené čo fotoaparátu zaručuje odolnosť voči prachu a striekajúcej vode.

Jednotka rozhrania Panasonic DMW-YAGH:
Jednotka rozhrania Panasonic DMW-YAGH je určená výhradne pre prácu firiem alebo profesionálov, ktorým umožňuje výkonnejší prenos videa. Je kompatibilná s štvorkanálovým paralelným výstupom (4:2:2/10 bit) s rozlíšením Full HD alebo 4K (4:2:2/10 bit), v oboch prípadoch s časovým kódom*7. K dispozícii sú aj 2-kanálové vstupné konektory XLR na linkový alebo kondenzátorový mikrofón. Hlasitosť mikrofónu možno ovládať pre pravý a ľavý kanál samostatne. Je kompatibilná s 12V DC napájaním.

*7 Pri používaní výstupu 4:2:2/10 bit nie je možné súčasné nahrávanie videa na pamäťovú kartu SDHC/SDXC vo fotoaparáte.


Obsah balenia:
Systémový fotoaparát Panasonic Lumix DMC-GH4R - Telo:
Fotoaparát: Panasonic Lumix DMC-GH4R – Telo
Akumulátor: Panasonic DMW-BLF19PP
Nabíjačka: Panasonic DMW-BTC10PP + Nabíjací kábel Panasonic K2CA2CA00025
Popruh: Panasonic VFC5122
Gumená očnica: Panasonic VYK6T25
Krytka bajonetu: Panasonic VKF4971
Krytka sánok blesku: Panasonic VYF3522
Krytka sychro konektoru blesku: Panasonic VKF5108
Krytka konektoru pre pripojenie batériového gripu: Panasonic VKF5104
Krytka konektoru komunikačnej jednotky: Panasonic VKF5289
USB kábel: Panasonic K1HY08YY0031 USB/Micro USB kábel
Software: PHOTOfunSTUDIO 9.2 AE, SILKYPIX Developer Studio 3.1 SE, LoiLoScope
Dokumentácia: Návod, záručný list

Špecifikácia Panasonic Lumix DMC-GH4R, Telo + V-log zdarma

Veľkosť snímača:Snímače digitálnych kompaktov
Počet megapixelov:0
Rýchlosť sekvenčného snímania:0
Max. rozlíšenie videa:Full HD 30obr./s
Stabilizátor obrazu:nemá
GPS modul:Nemá GPS

Strážiť zmenu ceny a dostupnosti

Ak chcete, zadajte e-mail a budeme Vás informovať o cene alebo skladovej dostupnosti tohto tovaru.

Vaša emailová adresa

Aktuálna cena produktu je: 569,00 €

Upozorni ma keď cena klesne pod