O servise

Skúsený tím servisných technikov je pripravený pomôcť vám v prípade poruchy prístroja v záručnej aj po záručnej dobe. Spoločnosť PRO.Laika je už pätnásť rokov výhradným autorizovaným servisným zastúpením značky Canon pre foto a video techniku na Slovensku a zároveň sme oficiálnou zberňou pre servis značky Olympus. Vieme však pomôcť aj s opravou starších analógových fotoaparátov, ďalekohľadov a inej optiky.

 

Otváracie hodiny servisu

Po-Pi 10:00 - 17:00
+421 2 5464 7792 
prijem@prolaika.sk

 

Postup pri oprave fototechniky
 

1. V uvedených kontaktoch si overte možnosť opravy konkrétneho prístroja. Vyčistiť a nastaviť prístroje aj iných výrobcov, ako je uvedené vyššie, nie je problém, ak sa na opravu nevyžadujú náhradné diely. Overte konkrétny model na tel. čísle 02 / 5464 7792 alebo mailom na adrese prijem@prolaika.sk.
 
2. Prijímací technik stanoví predbežný odhad ceny za opravu (ak nejde o záručnú opravu) a predbežný termín opravy. Ak by sa odhadovaná cena neskôr líšila od reálnej ceny (tú stanovuje opravujúci technik), budeme vás pred opravou kontaktovať.
 

 
3. Ak súhlasíte s opravou, spíšete s prijímacím technikom odovzdávajúci protokol, ktorý obsahuje predmet opravy, odhadovaný termín, odhadovanú cenu a zoznam odovzdaného príslušenstva do servisu. Každý protokol má unikátne identifikačné číslo zákazky. Samozrejmosťou sú kontaktné údaje obidvoch strán, na tieto kontakty vás budeme informovať o stave vašej zákazky.
 
4. Po vykonaní opravy vás budeme kontaktovať na uvedených kontaktoch. Prídete si pre prístroj, preberiete ho a zaplatíte opravné (ak nejde o záručnú opravu).
 
5. V prípade vami neschváleného pozáručného servisu sa účtuje diagnostický poplatok vo výške 15€ bez DPH.
 
Celý proces sa dá vybaviť aj na diaľku mailom a zásielkou v prípade, že sa nemôžete dostaviť osobne do nášho servisu.

Čistenie snímača

 
Čistenie snímača digitálnej zrkadlovky alebo systémového fotoaparátu je v súčasnosti najčastejším servisným úkonom. Ide o dôležitý pravidelný servis, ktorý zabezpečuje, že vaše fotografie nebudú znehodnotené prachom a iniými nečistotami na snímači. Čistenie snímača robíme štandardne do jedného dňa alebo expresne do 1 hodiny.
Pozor, pre expresné čistenie snímača je potrebné fotoaparát priniesť najneskôr do 16:00h.
 
Ceny čistenia snímačov:
 
SENZOR NORMAL EXPRES
4/3 snímač a menší  13€ 16€    
APSC snímač 18€ 23€
Full Frame  23€ 28€