Všetko o servise

Spoločnosť PRO.Laika sa snaží poskytovať fotografom komplexné služby a k nim patrí aj servis fotografickej techniky a videotechniky. Skúsený tím servisných technikov je pripravený pomôcť Vám v prípade poruchy prístroja v záručnej aj po záručnej dobe. Spoločnosť PRO.Laika je už pätnásť rokov výhradným autorizovaným servisným zastúpením značky Canon pre foto a video techniku v SR. Naši servisní technici sa však dokážu úspešne popasovať aj s opravami starších i analógových fotoaparátov, ďalekohľadov a inej fotooptiky.

 

Otváracie hodiny servisu

Po-Pi 10:00 - 17:00
+421 2 5464 7792 
prijem@prolaika.sk

 

Postup pri oprave fototechniky
 

1. V prvom rade si na uvedených kontaktoch overte možnosť opravy Vášho konkrétneho prístroja. Spravidla nie je problém s fotoaparátmi a videokamerami Canon. Vyčistiť a nastaviť prístroje aj iných výrobcov nie je problém, ak sa na opravu nevyžadujú náhradné diely. Pre zistenie situácie nás kontaktujte na tel. čísle 02 / 5464 7792 alebo mailom na adrese prijem@prolaika.sk.
 
2. Po vyjadrení nášho prijímacieho technika sa môžete dohodnúť na oprave. Prijímací technik Vám stanoví predbežný odhad ceny za opravu (ak nejde o záručnú opravu) a predbežný termín opravy. Ak by sa odhadovaná cena neskôr líšila od reálnej ceny (tú stanovuje opravujúci technik), budeme Vás pred opravou kontaktovať pre Váš súhlas.
 
3. Ak súhlasíte s opravou spíšete s prijímacím technikom odovzdávajúci protokol, ktorý by mal obsahovať predmet opravy, odhadovaný termín, odhadovanú cenu a zoznam odovzdaných vecí do servisu. Každý protokol má unikátne identifikačné číslo zákazky. Samozrejmosťou sú kontaktné údaje obidvoch strán, na tieto kontakty Vás budeme informovať o stave Vašej zákazky.
 
4. Po vykonaní opravy Vás budeme kontaktovať na uvedených kontaktoch, aby ste si mohli prísť vyzdvihnúť svoj prístroj.
 
5. Prídete si pre prístroj, preberiete ho a zaplatíte opravné (ak nejde o záručnú opravu).
 
6. V prípade Vami neschváleného pozáručného servisu sa účtuje diagnostický poplatok vo výške 15€ bez DPH.
 
Celý proces sa dá vybaviť aj na diaľku mailom a zásielkou v prípade, že sa nemôžete dostaviť osobne do nášho servisu.

 

Čistenie snímača

 
Čistenie snímača digitálnej zrkadlovky alebo systémového fotoaparátu je v súčasnosti najčastejším servisným úkonom. Čistenie snímača robíme normálne (cca. 1deň) alebo expresne (do 1/2 hodiny).
Pozor, pre expresné čistenie snímača je potrebné fotoaparát priniesť najneskôr do 16:00h.
 
Ceny čistenia snímačov:
 
SENZOR NORMAL EXPRES
4/3 snímač a menší  13€ 16€    
APSC snímač 18€ 23€
Full Frame  23€ 28€