Predajňa je otvorená! Radi vás obslúžime v pondelok až piatok od 10:00 do 18:00. Náš e-shop funguje naďalej 24 hodín, 7 dní v týždni. Viac info
DORUČENIE ZDARMA pri objednávke nad 20 €. Viac info

O servise

Mimoriadne otváracie hodiny servisu

Pondelok - Piatok: 10:00 - 12:00 | 13:00 - 15:00
Sobota - Nedeľa: Zatvorené

 

Kontakty na servis

Tel: 02 5464 7792 (Po-Pi 10:00 - 17:00)
E-mail: prijem@prolaika.sk

Opravy fotoaparátov a príslušenstva v záručnej dobe

V záručnej dobe prijímame a zabezpečíme servis prístrojom všetkých značiek , ktoré boli zakúpené v našom obchode PROLaika.

Opravy fotoaparátov a príslušenstva po záručnej dobe

Po záručnej dobe opravíme prístroje značky Canon, ale i iné značky. Na konkrétny typ prístroja sa informujte na tel. čísle  02 / 5464 7792 alebo mailom na adrese prijem@prolaika.sk. Skúsený tím servisných technikov je pripravený pomôcť vám v prípade poruchy prístroja v záručnej aj po záručnej dobe.

Fotoaparáty a príslušenstvo Olympus

Sme oficiálnou servisnou zberňou prístrojov značky Olympus (záručné i pozáručné opravy). Môžete k nám priniesť svoj fotoaparát, objektív či príslušenstvo, ktoré potrebujete reklamovať či opraviť.

Staršie analógové fotoaparáty a optika

Máte doma klasický kúsok, ktorý by bola škoda len založiť do police? Jednooké i dvojoké filmové zrkadlovky, priehľadové fotoaparáty, manuálne objektívy či ďalekohľady. Môžete im dať novú šancu v našom servise.   

Postup pri oprave fototechniky

1. V uvedených kontaktoch si overte možnosť opravy konkrétneho prístroja. Overte konkrétny model na tel. čísle 02 / 5464 7792 alebo mailom na adrese prijem@prolaika.sk.
 
2. Prijímací technik stanoví predbežný odhad ceny za opravu (ak nejde o záručnú opravu) a predbežný termín opravy. Ak by sa odhadovaná cena neskôr líšila od reálnej ceny (tú stanovuje servisný technik), budeme vás pred opravou kontaktovať.
 

 
3. Ak súhlasíte s opravou, spíšete s prijímacím technikom odovzdávajúci protokol, ktorý obsahuje predmet opravy, odhadovaný termín, odhadovanú cenu a zoznam odovzdaného príslušenstva do servisu. Každý protokol má unikátne identifikačné číslo zákazky. Samozrejmosťou sú kontaktné údaje obidvoch strán, na tieto kontakty vás budeme informovať o stave vašej zákazky.
 
4. Po vykonaní opravy vás budeme kontaktovať. Prídete si pre prístroj, preberiete ho a zaplatíte opravné (ak nejde o záručnú opravu).
 
5. V prípade vami neschváleného pozáručného servisu sa účtuje diagnostický poplatok vo výške 15€ bez DPH.
 
Celý proces sa dá vybaviť aj na diaľku mailom a zásielkou v prípade, že sa nemôžete dostaviť osobne do nášho servisu.
 
Čistenie snímača zrkadlovky Bratislava Prolaika
 

Čistenie snímača

 
Čistenie snímača digitálnej zrkadlovky alebo systémového fotoaparátu je v súčasnosti najčastejším servisným úkonom. Ide o dôležitý pravidelný servis, ktorý zabezpečuje, že vaše fotografie nebudú znehodnotené prachom a inými nečistotami na snímači. Čistenie snímača robíme štandardne do jedného dňa alebo expresne do 1 hodiny.
Pozor, pre expresné čistenie snímača je potrebné fotoaparát priniesť najneskôr do 15:00h.
 

Ceny čistenia snímačov

 
SENZOR NORMAL EXPRES
4/3 snímač a menší  15 € s DPH 20 € s DPH  
APSC snímač 18 € s DPH 23 € s DPH
Full Frame  23 € s DPH 28 € s DPH

 

Cena dopravy

Servisné zákazky, alebo fotoaparát po čistení snímača vieme poslať na požiadanie kuriérskou službou za poplatok 3,90€.