Hľadáme nového kolegu. Pridaj sa k nám!

Doprava zadarmo pri objednávke nad 100 €

Predajňa

Predajňa

Po-Pia 10:00 - 18:00
02 / 5441 4880

Servis

Servis

Po-Pia 14:00 - 17:00
02 / 5441 4880

Eshop

Eshop

Po-Pia 09:00 - 17:00
0911 645 118

OM System OM-1 + M. Zuiko Digital ED 12-40mm F2.8 PRO II

  • OM System OM-1 + M. Zuiko Digital ED 12-40mm F2.8 PRO II
  • Obrázok (1)
  • Obrázok (2)
  • Obrázok (3)
  • Obrázok (4)
Obj. čislo: V210011BE000
Vlajková loď OM systému je OM1 vybavený najnovšími technológiami v odbore, s ktorými môžete realizovať svoje najkreatívnejšie nápady. Akonáhle ho vezmete do ruky, užasnete nad kompaktnými rozmermi, skvelou ergonómiou a nízkou hmotnosťou. Osloboďte sa od ťažkých a neskladných fotoaparátov a statívov. Najlepší systém stabilizácie obrazu na svete vám umožní zhotovovať ostré snímky z ruky aj pri slabom osvetlení. Utesnenie proti poveternostným vplyvom vám umožní pracovať bez obáv aj v nepriaznivých podmienkach. Získate rýchlosť a presnosť pre zachytenie neuveriteľných záberov a povznesiete svoje fotografie a videá na novú, vzrušujúcu úroveň.
Výrobca:
Obj. čislo:
V210011BE000
EAN:
4545350053871
Displej
Výklopný otočný dotykový
Bluetooth
Má vstavaný Bluetooth
Wi-Fi
Vstavané Wi-Fi
2 799 s DPH 2 332,50 € bez DPH
72 774 Kč s DPH 60 645 Kč bez DPH
Dostupnosť Predaj skončil

OM System OM-1 + M. Zuiko Digital ED 12-40mm F2.8 PRO II

Vlajková loď OM systému je OM1 vybavený najnovšími technológiami v odbore, s ktorými môžete realizovať svoje najkreatívnejšie nápady. Akonáhle ho vezmete do ruky, užasnete nad kompaktnými rozmermi, skvelou ergonómiou a nízkou hmotnosťou. Osloboďte sa od ťažkých a neskladných fotoaparátov a statívov. Najlepší systém stabilizácie obrazu na svete vám umožní zhotovovať ostré snímky z ruky aj pri slabom osvetlení. Utesnenie proti poveternostným vplyvom vám umožní pracovať bez obáv aj v nepriaznivých podmienkach. Získate rýchlosť a presnosť pre zachytenie neuveriteľných záberov a povznesiete svoje fotografie a videá na novú, vzrušujúcu úroveň.

 

Stacked BSI Live MOS snímač

Náš 20MP Stacked BSI Live MOS predstavuje skok v kvalite obrazu. Využíva nový revolučný spôsob usporiadania obrazových prvkov, ktorý prepúšťa viac svetla a zároveň zvyšuje výkon pri slabom osvetlení. Vaše fotografie budú mať úchvatné rozlíšenie s nízkym šumom a bohatým dynamickým rozsahom výrazu od tieňov po svetlá.

 

Fotografovanie pri slabom osvetlení

Už nikdy sa nebudete potiť pri fotografovaní v interiéri alebo v inej situácii so slabým osvetlením. Ponúka štandardný rozsah citlivosti ISO až do 25 600. Keď je svetlá skutočne nedostatok, môžete zvýšiť ISO až na 102 400 a zhotovovať jasné snímky aj v tých najnáročnejších prostrediach.

 

Ešte lepší IBIS

Prestaňte si robiť starosti s chvením fotoaparátu aj pri dlhých expozíciách. Strávili sme desiatky rokov vývojom najúčinnejšieho systému stabilizácie obrazu na svete, aby ste mohli pôsobivé snímky z ruky, makrofotografie a zábery pomocou teleobjektívu zhotovovať aj bez použitia statívu a ďalších stabilizačných zariadení. K dispozícii budete mať kompenzáciu až o 8 EV krokov*, ktorá eliminuje chvenie fotoaparátu aj pri dlhých expozičných časoch. Snímajte čisté snímky bez rozmazania aj pri ťažkom osvetlení.

 

* S objektívom M.Zuiko 150-400mm F4.5 TC1.25x IS PRO

 

TruePic X

OM-1 je vybavený naším špičkovým obrazovým procesorom TruePic X, ktorý spolupracuje so Stacked BSI Live MOS snímačom. TruePic X zaisťuje bleskovú rýchlosť spustenia a zápisu, svižné automatické zaostrovanie a ohromne rýchle sekvenčné snímanie. Okrem rýchlosti zvyšuje tento prepracovaný obrazový procesor aj latku obrazovej kvality. Vychutnajte si verné farby, bezkonkurenčnú ostrosť a živosť gradácie.

 

Live ND

Kto by so sebou nosil ND filtre, keď ich má fotoaparát zabudované? Režim Live ND fotoaparátu OM-1 pokrýva až ND64 a umožňuje docieliť širokú škálu efektov. Pred zhotovením záberu si môžete v hľadáčiku prezrieť efekt dlhej expozície.

High Res zábery z ruky

Niekedy jednoducho potrebujete snímku s väčším rozlíšením ako 20MP. Teraz môžete jedným stlačením tlačidla zaobstarať 50MP snímku. A čo viac, nebudete potrebovať statív ani iné stabilizačné zariadenie. Stačí vziať fotoaparát a fotografovať. OM-1 automaticky vytvorí 12 snímok a okamžite ich spojí do jednej fotografie s vysokým rozlíšením a pôsobivými detailmi.

Live Composite

Každý fotograf vie, že robenie dlhých expozícií je náročné. Režim Live Composite vám to však vďaka systému stabilizácie obrazu zabudovanom v tele fotoaparátu značne uľahčí. Dramatické zábery svetiel automobilov, ohňostrojov alebo maľovanie svetlom možno teraz zaobstarať z ruky. Fotoaparát vytvorí sériu po sebe idúcich snímok s rovnakým expozičným časom a potom ich všetky spoja do jednej snímky.

Focus Stacking

Funkcia Focus Stacking dodá vašim snímkam úplne nový umelecký rozmer vďaka veľkej hĺbke ostrosti, od popredia až po pozadie. Vzniká tak, že OM-1 automaticky vytvorí sériu snímok a potom ich spojí do jednej nádherne vykreslenej zloženej snímky. Focus Stacking sa najčastejšie používa v makrofotografii na dodanie hĺbky a dramatickosti snímkam hmyzu, pavučín a kvetov. Môžete ho tiež použiť v krajinárskej fotografii pre sprostredkovanie silného vnímania priestoru.

Expresívne HDR

Teraz budú mať vaše fotografie širší a expresívnejší dynamický rozsah, s vynikajúcim kontrastom a priezračnosťou. Uvidíte tmavšie tiene a jasnejšie svetlá a vytvoríte vizuálne pôsobivejšie snímky.

Starry Sky AF

Zachytenie galaxie nebolo nikdy jednoduchšie. Náš AF režim pre hviezdnu oblohu Starry Sky AF ponúka dve nastavenia pre vytvorenie brilantných astro snímok. Nastavenie priority rýchlosti spolupracuje s výkonným vstavaným systémom stabilizácie obrazu OM-1, takže môžete fotografovať nočnú oblohu bez starostí so zaostrením. Nastavenie priority presnosti vám umožní použiť statív a zamerať teleobjektív s neuveriteľnou presnosťou na konkrétne hviezdy. Jeden režim. Dve nastavenia. A fotografie nekonečných hviezd.

Anti-flicker

Riadenie svetla v interiéri. Režim Anti-Flicker kompenzuje umelé svetlo automatickou aktiváciou uzávierky pri maximálnom jase, aby sa vyrovnala expozícia a farebné rozdiely medzi snímkami.

Tichý režim

Niekedy je ticho na nezaplatenie. Tento praktický režim stlmí všetky zvuky uzávierky a elektroniky - ideálny pre prípady, keď je treba byť v diskrétnom prostredí potichu.

Rýchly EVF so 120 FPS

Prostredníctvom nášho elektronického hľadáčika uvidíte svet taký, aký skutočne je. Umožňuje živý náhľad Live View so 120 snímkami za sekundu a poskytuje krištáľovo čistý obraz aj pri slabom osvetlení alebo dokonca v tme. Takmer 6 miliónov bodov ponúka veľkolepé rozlíšenie, zatiaľ čo oneskorenie displeja sotva znateľných 0,005 sekundy drží krok s najrýchlejšie sa pohybujúcimi objektmi.

1 053 bodov štvornásobného krížového AF

Obrovský nárast sledovacích bodov automatického nastavenia. OM-1 disponuje AF systémom s 1 053 krížovými bodmi Cross Quad Pixel pre vysoko presné zaostrovanie. Každý bod je krížový, čo umožňuje detekciu vertikálnych aj horizontálnych línií a bezkonkurenčnú presnosť. Táto vyspelá technológia automatického zaostrovania je zárukou, že zachytíte všetko, kedykoľvek a kdekoľvek.

Rýchlosť 120 s/s pri zázname do RAW, 50 s/s v režime AF/AE tracking

Na OM-1 sa môžete spoľahnúť aj v situáciách, keď potrebujete maximálnu rýchlosť pre zachytenie rýchlo sa pohybujúceho objektu alebo jedinečné akcie v zlomku sekundy. Pomocou tichej elektronickej uzávierky zvládnete zaobstarať sériu 120 snímok za sekundu aj v plnom rozlíšení do formátu RAW. Pri sledovaní objektu v režime AF/AE Tracking môžete urobiť sériu 50 snímok za sekundu bez rušivých výpadkov alebo oneskorenie displeja. Vždy presne viete, čo fotografujete.

Prepracovaná AI detekcia AF

Sústreďte sa na kompozíciu záberu miesto na zaostrovanie. OM-1 dokáže sám rozpoznať a zamerať určité objekty. Hovorí sa tomu inteligentná detekcia AF. Fotoaparát rozpozná objekty, ako autá, lietadlá, vlaky, psy alebo vtáky - vy len vyberiete režim - a fotoaparát ich automaticky zameria a potom zaostrí. Stačí len skomponovať záber a fotoaparát sa postará o zvyšok.

120 FPS Pro Capture

Je ťažké zareagovať na akciu, ktorá trvá zlomok sekundy. Nie však s režimom Pro Capture. Keď stlačíte tlačidlo spúšte, začne sa do vyrovnávacej pamäte ukladať rýchlosťou 120 fps série po sebe idúcich snímok. Akonáhle uvidíte požadovaný okamih, stlačte spúšť na doraz a fotoaparát uloží tento okamih spolu so snímkami z vyrovnávacej pamäte. Už nikdy nezmeškáte záber kvôli pomalej reakcii.

Výrazne vylepšená detekcia tváre

Pri fotografovaní portrétov sú tváre všetkým. S vylepšenou funkciou Advanced Face Detection AF, ponúkajúcou vyššiu presnosť a lepšiu trasovanie a odozvu, posuniete krásu svojich portrétov na úplne novú úroveň.

Vyhradené tlačidlo AF

Keď ste zaneprázdnení komponovaním, môže vás ostrenie a prepínanie medzi manuálnym a automatickým ostrením spomaľovať. Preto sme pridali vyhradené tlačidlo automatického zaostrovania. Je hneď vedľa tlačidla AEL, takže ho vždy rýchlo nájdete.

IP53 - Odolnosť proti prachu a striekajúcej vode

Ste v teréne a zrazu začne pršať. Alebo pracujete v púšti a zúrivý vietor zanesie piesok do každej skuliny. Možno fotografujete na zjazdovke a teplota je pod bodom mrazu. OM-1 to všetko zvládne. Dokonca ani nemusíte nosiť ochranné vybavenie, ako sú pláštenky. Dômyselný systém utesnenia chráni pred nepriazňou počasia, takže môžete pracovať naplno, bez obáv o svoj fotoaparát.

Povedzte prachu nie

Fotografovanie v prašnom a znečistenom prostredí je vždy výzvou. S OM-1 je to ľahké. Náš ultrazvukový protiprachový filter udržuje snímač čistý, takže vaše snímky budú bez nežiaducich artefaktov. Jeho 30 000 kmitov za sekundu okamžite zotrasie zo snímača všetok prach a nečistoty, aby vaše snímky zostali bez poškvrnky.

Životnosť uzávierky

OM-1 je vybavený jednou z najodolnejších uzávierkových mechaník v obore. Jej spoľahlivosť bola testovaná na 400 000 cyklov. To znamená dlhú životnosť uzávierky, na ktorej perfektné fungovanie sa môžete spoľahnúť.

Nová batéria BLX-1 a nabíjanie za pochodu

Pracujte celé hodiny vďaka dlhej výdrži batérie. Fotoaparát je dodávaný s novým vysokokapacitným li-ion akumulátorom BLX-1, s ktorým urobíte 520 snímok. Fotoaparát je možné používať aj počas dobíjania batérií, takže nemusíte prácu prerušovať. Nabíjačka sa predáva samostatne a môže nabíjať dve batérie naraz.

Duálny slot pamäťových kariet UHS-II

Procesor TruePic X podporuje 2 sloty UHS-II pamäťových kariet, poskytujúcich dych vyrážajúce rýchlosti prenosu dát.

Aktualizované rozhranie menu

Nájsť presne požadovanú funkciu je teraz oveľa jednoduchšie, najmä pre začínajúcich užívateľov. Menu je intuitívnejšie, takže ušetríte čas a zvýšite efektivitu.

Hodnotenie fotografií priamo vo fotoaparáte

Táto funkcia pomáha šetriť čas pri úpravách fotografií. Snímky môžete označiť jednou až piatimi hviezdičkami, aby ste ich mohli pri postprodukcii rýchlejšie roztriediť.

OI.Share

Bezplatná aplikácia OI.Share umožňuje pomocou WiFi bezproblémové pripojenie fotoaparátu k smartfónu alebo tabletu. Môžete tak okamžite prenášať fotografie a videá, odosielať snímky na sociálne siete alebo ovládať fotoaparát na diaľku.

Fotografovanie priamo do počítača - Tethering

Pri fotografovaní v ateliéri oceníte možnosť pripojenia OM-1 k notebooku alebo monitoru a okamžité zobrazenie snímok pomocou aplikácie OM Capture. Vykonávajte úpravy za chodu a zvýšte produktivitu svojej práce.

 

Pripojenie mobilného zariadenia BLE

BLE je skratka pre Bluetooth Low Energy a pomôže vám šetriť energiu batérie fotoaparátu. Jedná sa o Bluetooth pripojenie, ktoré, kým nie je potreba, zostáva v režime spánku alebo nízkej spotreby, takže batéria fotoaparátu vydrží dlhšie.

 

OM Workspace

Vylepšili sme náš obľúbený softvér na správu a úpravu fotografií, aby bola postprodukcia ešte jednoduchšia a efektívnejšia.

 

Rozšírte svoj systém

OM-1 nie je len fotoaparát, je súčasťou celého systému. Nezabudnite ho doplniť našou profesionálnou radou objektívov a nevyhnutným príslušenstvom, ako sú batériové gripy a nabíjačka batérií.

 

4K/C4K 60p 10BIT

Nahrávanie v rozlíšení 4K poskytuje úžasne detailné a mimoriadne živé video, ktoré bude skvele vyzerať aj na tých najväčších obrazovkách. OM-1 dokáže tiež natáčať FHD pri štandardnom rozlíšení 240p, ktoré vyzerá nádherne prakticky na akejkoľvek obrazovke. Môžete tiež nahrávať s vysokým bitrate v rôznych veľkostiach obrazu, vrátane H.264 a H.265.

 

Ultimátne spomalenie pohybu

Spomaľte beh času a natočte dokonalé spomalené video. 240 snímok za sekundu vo Full HD je výkon sám o sebe. Vďaka novému procesoru TruePic X teraz dokáže OM-1 zachytiť úder pálky do loptičky, spomaliť jazyk chameleóna, a dokonca zachytiť let kolibríka.

 

OM-Log LUT

Osvetlenie sa môže rýchlo meniť, najmä ak pracujete za pochodu. Snímanie v režime OM-Log maximalizuje v porovnaní s režimom Flat dynamický rozsah tak, aby vaše video vyzeralo čisto a ostro bez straty detailov v tieňoch alebo svetlách. Nová tabuľka LUT (Look Up Table) umožňuje priamo na mieste zobraziť snímku vo farbách, ktoré by ste chceli docieliť pri finálnej snímke po gradingu farieb.

 

Raw výstup

Snímanie vo formáte RAW 12BIT 4:4:4 uľahčí a zrýchli úpravy v postprodukcii. Video v RAW formáte môžete tiež vyviesť do externého zariadenia, ako je Atomos Ninja V.

 

HLG video režim

HLG je skratka pre Hybrid Gamma Log (video s vysokým dynamickým rozsahom). Pri natáčaní videa v režime HLG sa zvýši jas, ostrosť a farebnosť, ktoré ďaleko presahujú štandardný dynamický rozsah.

 

Funkcia nahrávania videa

OM-1 ponúka celý rad funkcií pre skvele vyzerajúce videá presne podľa vašich predstáv. Nájdete tu vzor zebra na kontrolu správnej expozície. Clonu, rýchlosť uzávierky, citlivosť ISO a vyváženie bielej farby je možné pre väčšiu kreatívnu kontrolu nastaviť individuálne. Displeji je možné prepínať medzi režimom kvality obrazu a ekvivalentom BT.709. Zahrnuli sme funkcie, ktoré uľahčujú kompozíciu a umožňujú nahrávaťzvuk vo vysokom rozlíšení. Vo výsledku ponúka fotoaparát všetko, čo potrebujete na zachytenie skvelých videí.

Parametre

Displej Výklopný otočný dotykový
Bajonet fotoaparátu Micro 4/3
Bluetooth Má vstavaný Bluetooth
Max. frekvencia snímania 4K 50/60 obr./s
Max. frekvencia snímania Full HD 100/120 obr./s
Maximálne rozlíšenie videa 4K
Odolnosť voči vonkajšiemu prostrediu Utesnený fotoaparát
Počet megapixelov 20,4
Stabilizátor obrazu:
Veľkosť snímača:
Wi-Fi Vstavané Wi-Fi

Príslušenstvo

OM System RM-WR1 ďiaľková spúšť pre OM-1 a OM-5

Bezdrôtová diaľková spúšť pre fotoaparáty OM-1 a OM-5. Ideálne pre dlhé expozície a detailné zábery.
79,90 s DPH
66,58 € bez DPH
2 077,40 Kč s DPH
1 731,08 Kč bez DPH
Info v predajni
Obj. čislo: V3350800W000

OM System HLD-10 grip pre OM-1

Batériový grip OM SYSTEM HLD-10 je určený pre fotoaparáty OM-1. Umožňuje rovnaké ovládanie vo vertikálnej aj horizontálnej polohe. Grip OM SYSTEM HLD-10 je odolný voči prachu a striekajúcej vode vďaka stupňu ochrany IP53. Pri používaní dvoch LI-ion akumulátorov BLX-1 vytvoríte s fotoaparátom približne 1 000 snímok.
349 s DPH
290,83 € bez DPH
9 074 Kč s DPH
7 561,58 Kč bez DPH
Na sklade
Obj. čislo: V3351100W000

OM System CB-USB13 USB kábel

Jednoduchý prepojovací kábel na prenos snímok medzi fotoaparátom a počítačom, prepojovací kábel USB CB-USB13 od OM SYSTEM je kompatibilný s bezzrkadlovou kamerou OM-1.
24,90 s DPH
20,75 € bez DPH
647,40 Kč s DPH
539,50 Kč bez DPH
Info v predajni
Obj. čislo: V3351200W000

OM System CP-2 ochrana káblov

OM SYSTEM CP-2 je jednoduchá ochrana pre vaše káble pripojené k fotoaparátu OM-1.
29,90 s DPH
24,92 € bez DPH
777,40 Kč s DPH
647,92 Kč bez DPH
Info v predajni
Obj. čislo: V335130BW000

OM System EP-18 očnica

Očnica pre fotoaparát OM-1.
19,90 s DPH
16,58 € bez DPH
517,40 Kč s DPH
431,08 Kč bez DPH
Na sklade
Obj. čislo: V335140BW000

OM System BLX-1 Akumulátor

Batéria pre fotoaparát OM-1. Malé a ľahké lítium-iónové batérie možno kedykoľvek nabíjať alebo vybíjať bez toho, aby trpeli pamäťovými efektmi.
89 s DPH
74,17 € bez DPH
2 314 Kč s DPH
1 928,42 Kč bez DPH
Na sklade
Obj. čislo: V6560020E000

OM System BCX-1 Nabíjačka pre akumulátory BLX-1

Nabíjačka lítium-iónových batérií BCX-1 od OM SYSTEM nabíja jednu alebo dve batérie BLX-1 súčasne.
129 s DPH
107,50 € bez DPH
3 354 Kč s DPH
2 795 Kč bez DPH
Na sklade
Obj. čislo: V6560040W000

OM System SBCX-1 Set akumulátor + nabíjačka

Set – nabíjačka BCX-1 + akumulátor BLX-1
199 s DPH
165,83 € bez DPH
5 174 Kč s DPH
4 311,58 Kč bez DPH
Na sklade
Obj. čislo: V6560050E000

OM System F-7AC nabíjačka

Sieťový zdroj pre fotoaparáty OM-1. Fotoaparát môžete napájať priamo zo siete bez použitia nabíjačky. Sieťový zdroj OM SYSTEM F-7AC je kompatibilný aj s ďalšími fotoaparátmi, ktoré disponujú portom USB-–C.
49,90 s DPH
41,58 € bez DPH
1 297,40 Kč s DPH
1 081,08 Kč bez DPH
Info v predajni
Obj. čislo: V6560060E000