Leica M-P Typ 240 - Telo, Strieborné

Leica M-P Typ 240, je diskrétny profesionálny diaľkomerný fotoaparát rady Leica M vybavený 24MPix CMOS snímačom, zafírovým krycím sklíčkom LCD, pevným utesneným telom, Full-HD videom, LiveView a ponúka možnosť nasadiť elektronický hľadáčik.
Výrobca:
Leica
Obj. čislo:
10772
Dostupnosť tovaru:
Info v predajni
6 899 5 749,17 €
-+

Leica M-P Typ 240 - Telo, Strieborné

Zrodená z tradícií, vyšľachtená inováciami:
Leica M-P Typ 240 je najpokrokovejším a najuniverzálnejším profesionálnym modelom fotoaparátu v novodobej histórii M-Systému aký bol doteraz vyrobený. Tento výnimočný fotoaparát v sebe spája desaťročia skúsenosti z vývoja a výroby diaľkomerných hľadáčikových fotoaparátov s prelomovými digitálnymi technológiami.

Od klasicekej verzie Leica M Typ 240 sa profesionálna Leica M-P Typ 240 líši najmä:

1. Väčšou diskrétnosťou tela (nemá na prednej strane známe výrazné červené logo, ani nápis označujúci model fotoaparátu).
2. Inovovanou povrchovou úpravou (Leica M-P Typ 240 ma príjemný strieborný matný povrch vo farbe kovu rovnako ako povrch modelu Leica M Typ 240).
3. Väčším zabudovaným bufferom s až 2GB RAM, ktorý Leica M-P Typ 240 zabezpečí až dvojnásobne rýchlejšie reakcie a spracovávanie fotografií oproti štandardnej Liaca M Typ 240.
4. Zvýšenou mechanickou odolnosťou krycieho skla LCD panelu na zadnej strane, ktorý je u Leica M-P Typ 240 vyrobený zo zafírového skla (zafír je po diamante druhý najtvrdší materiál).

Samotná výbava fotoaparátu ostala rovnaká ako pri modeli Leica M Typ 240. Leica M-P Typ 240 je vybavená kompletne 24 MPix CMOS snímačom formátu Full Frame (24x36mm), ktorý v kombinácii s vysoko výkonným procesorom spracovania obrazu a s legendárnymi objektívmi bajonetu M ponúkajú skutočne nedostižnú obrazovú kvalitu. Leica M-P Typ 240 je určená fotografom a priaznivcom M-systému, ktorý si nielen vážia výhody nezameniteľného tradičného dizajnu modelovej rady M, ale aj podporujú rozvoj a použitie nových technológií ako napr. technológia Live View, funkcia Full HD videosekvencií a inovovaný zaostrovací systém.

Obrazová kvalita Leica M-P Typ 240:
Leica M-P Typ 240 je vybavený 24 MPix snímačom CMOS, ktorého veľkosť zodpovedá ploche políčka kinofilmu, teda tzv. Full Frame (35mm formát). Kombinácia tohto skvelého 24MPix snímača spolu s vysoko výkonným obrazovým procesorom a bufferom s 2GB RAM zaručuje nedostižnú rýchlosť a obrazovú kvalitu fotografií aj videosekvencií. Je za tým pokrokovo riešená architektúra snímača a plochá konštrukcia jednotlivých pixelov, ktorá umožňuje priať každému jednému pixelu maximum svetla dopadajúceho na snímač. Vďaka tejto konštrukcii pixelov, charakterizuje výslednú obrazovú kvalitu fotografií mimoriadna ostrosť a skvelý dynamický rozsah. Okrem toho ponúka snímač extrémne nízku hladinu šumu a vysokú bohatosť detailov vo fotografiách a to až do ISO 6400. Vďaka tejto skvelej kombinácii snímač - procesor spracovania obrazu a implementovaniu funkcie 1080p videosekvencií umožňuje Leica M-P Typ 240 natáčať Full HD videosekvencie v rovnako pôsobivej obrazovej kvalite akú ponúka pri fotografiách. CMOS snímač je navrhnutý a skonštruovaný pre použitie nielen s objektívmi systému M, ale aj pre použite s objektívmi systému R, nasadenými za pomoci adaptéra Leica R-Adapter M. Vďaka tomuto adaptéru je možné používať takmer všetky objektívy systému R na telách Leica M, čím sa rozširujú možnosti použitia oboch systémov.

Rýchly procesor spracovania obrazu Leica Maestro:
Nová Leica M-P Typ 240 disponuje novým procesorom spracovania obrazu Leica Maestro, ktorý využíva inovatívnu konštrukciu posúvajúcu jeho výkon na úplne nové štandardy rýchlosti spracovania dát v podmienkach plného zaťaženia. Výraznou mierou k tomu prispieva aj zvýšenie bufferu na 2GB RAM. Po príchode obrazových dát z CMOS snímača fotoaparátu ich procesor spracovania obrazu spracováva extrémnou rýchlosťou, ktorou môže spracovávať aj veľmi náročné a komplexné obrazové výpočty pre dosiahnutie čo najdokonalejšej obrazovej kvality. Zároveň vďaka elektronickým obvodom s extrémne nízkou spotrebou energie, účinnému energetickému manažmentu a novému vysokokapacitnému 1800 mAh Li-Ion akumulátoru sa nemusíte obávať nižšej výdrže fotoaparátu na jedno nabitie.

Univerzálnosť použitia Live View a elektronického hľadáčika:
Leica M-P Typ 240 je prvým hľadáčikovým fotoaparátom z rady Leica M, ktorý je vybavený funkciami Live View a Live View Focusing. Prvá funkcia umožňuje komponovať fotografiu, kontrolovať expozíciu a hĺbku ostrosti pomocou obrazu snímaného snímačom na veľkom kvalitnom 3“ LCD displeji so zafírovým krycím sklíčkom na zadnej strane fotoaparátu, kde sa premieta v reálnom čase. Vďaka tomu vidíte bez paralaxy presne to čo bude na snímači zaznamenané. Fotoaparát pred použitím tejto funkcie automaticky otvorí uzávierku.
Druhá funkcia je podmienená spustením prvej a umožňuje fotografovi skontrolovať si v režime Live View presnosť zaostrenia, prípadne mu asistenčne pomáhať pri dosiahnutí dokonalého zaostrenia.
Tieto nové funkcie otvárajú fotografom nové možnosti, ktoré boli predtým ďaleko za hranicami diaľkomerných hľadačikových fotoaparátov, najmä v oblasti macro fotografie, tele záberoch, kde fotografovanie za pomoci 3“ LCD ponúka oproti klasickému hľadáčiku podstatné výhody.
Pre fungovanie funkcie Live View, alebo Live View Focusing nepredstavuje použitie objektívov Leica M, alebo R žiadny problém. Nová Leica M-P Typ 240 je uspôsobená aj pre použitie voliteľného elektronického hľadáčika Leica Visoflex EVF2. Tento umožňuje pracovať s Live View pohodlne ako pri zrkadlovkách rady R, iba s tým rozdielom že obraz nie je do hľadáčika smerovaný po optickej ceste, ale elektronickou cestou – rovnako ako je tomu pri použití LCD. Vďaka hľadáčiku Leica Visoflex EVF2 sa môžu aj užívatelia zrkadloviek Leica R, tešiť na rovnakú úroveň komfortu ako pri zrkadlovkách Leica R.

Odolnosť voči prachu a stekajúcej vode:
Vďaka dlhodobým skúsenostiam, ktoré konštruktéri firmy Leica získali pri neustálom vývoji fotoaparátov, je nova Leica M-P Typ 240 vybavená nielen dokonalou výbavou, ale aj robustným a utesneným telom, ktoré je konštruované s ohľadom na maximálnu spoľahlivosť za akýchkoľvek podmienok. Pre dosiahnutie týchto cieľov je nova Leica M-P Typ 240 vyrobená z jedného kusu vysokopevnej horčíkovej zliatiny doplnenej o hornú a spodnú dosku z mosadze. Telo fotoaparátu je chránené pred prachom a vlhkosťou pomocou sústavy gumových tesnení. Krycie sklo 3” LCD monitora na zadnej strane je vyrobené z druhého najtvrdšieho materiálu aký sa nachádza na zemi – zo Zafíru (najtvrdší je diamant). Zafírové krycie sklo je mimoriadne tvrdého a odolné poškriabaniu. Takto precízne navrhnuté a spracované telo zaručuje Leice M-P Typ 240, mimoriadnu odolnosť, profesionálnu spoľahlivosť a dlhú životnosť.

Vlastnosti fotoaparátu Leica M-P Typ 240:
• Nedostižná obrazová kvalita, vďaka prvotriednemu snímaču Leica MAX CMOS
• Nové funkcie – Live View a elektronický hľadáčik
• Jednoduché a precízne zaostrovanie vďaka Live View Focusing
• Možnosť využívania objektívov s bajonetom Lecia R, vďaka adaptéru Leica R-Adapter M
• Funkcia videosekvencie vo Full-HD rozlíšení, ktorá sa môže popíšiť rovnakým podaním ako fotografie
• Citlivosť ISO zvýšená až na hodnotu ISO 6400
• 3” LCD displej s mimoriadne jemným rozlíšením 920 000 Pix, krytý špeciálnym odolným zafírovým krycím sklom, ktoré chráni LCD monitor pred poškriabaním
• Rýchle spracovanie obrazových dát, vďaka vysoko výkonnému procesoru spracovania obrazu Leica Maestro a 2GB RAM
• Diskrétne odolné telo, utesnené proti prachu a vlhkosti
• Extrémne dlhá výdrž akumulátora na jedno nabitie
• Viac zónové a bodové meranie expozície
• Inovovaná ergonómia a ovládanie fotoaparátu

Obsah balenia:
Fotoaparát: Leica M-P Typ 240 - Telo, Strieborné
Akumulátor: Leica + prepravný kryt
Nabíjačka: Leica a napájací kábel
Popruh: Kožený remienok Leica
Krytka bajonetu: Leica
Krytka sánok blesku: Leica
USB kábel: Leica
Software: Software
Dokumentácia: Návod, záručné listy

Špecifikácia Leica M-P Typ 240 - Telo, Strieborné

Veľkosť snímača:Full Frame / FX
Počet megapixelov24
Rýchlosť sekvenčného snímania3
Max. rozlíšenie videa:Full HD 30obr./s
Stabilizátor obrazu:nemá
GPS modul:Nemá GPS
Bajonet fotoaparátuLeica M
Odolnosť voči vonkajšiemu prostrediuŠtandardná odolnosť
BluetoothNemá Bluetooth
Wi-FiNemá Wi-Fi

Strážiť zmenu ceny a dostupnosti

Ak chcete, zadajte e-mail a budeme Vás informovať o cene alebo skladovej dostupnosti tohto tovaru.

Vaša emailová adresa

Upozorni ma, keď sa produkt naskladní.

Aktuálna cena produktu je: 6 899 €

Upozorni ma keď cena klesne pod