Hľadáme nového kolegu. Pridaj sa k nám!

Doprava zadarmo pri objednávke nad 100 €

Predajňa

Predajňa

Po-Pia 10:00 - 18:00
02 / 5441 4880

Servis

Servis

Po-Pia 14:00 - 17:00
02 / 5464 7792

Eshop

Eshop

Po-Pia 09:00 - 17:00
0911 645 118

Leica M-P Typ 240 - Telo, Strieborné

  • Leica M-P Typ 240 - Telo, Strieborné
  • Obrázok (1)
  • Obrázok (2)
  • Obrázok (3)
Obj. čislo: 10772
Leica M-P Typ 240, je diskrétny profesionálny diaľkomerný fotoaparát rady Leica M vybavený 24MPix CMOS snímačom, zafírovým krycím sklíčkom LCD, pevným utesneným telom, Full-HD videom, LiveView a ponúka možnosť nasadiť elektronický hľadáčik.
Výrobca:
Obj. čislo:
10772
EAN:
4022243107724
Displej
Pevný
Bluetooth
Nemá Bluetooth
Wi-Fi
Nemá Wi-Fi
6 899 s DPH 5 749,17 € bez DPH
179 374 Kč s DPH 149 478,42 Kč bez DPH
Dostupnosť Info v predajni

Leica M-P Typ 240 - Telo, Strieborné

Zrodená z tradícií, vyšľachtená inováciami:
Leica M-P Typ 240 je najpokrokovejším a najuniverzálnejším profesionálnym modelom fotoaparátu v novodobej histórii M-Systému aký bol doteraz vyrobený. Tento výnimočný fotoaparát v sebe spája desaťročia skúsenosti z vývoja a výroby diaľkomerných hľadáčikových fotoaparátov s prelomovými digitálnymi technológiami.

Od klasicekej verzie Leica M Typ 240 sa profesionálna Leica M-P Typ 240 líši najmä:

1. Väčšou diskrétnosťou tela (nemá na prednej strane známe výrazné červené logo, ani nápis označujúci model fotoaparátu).
2. Inovovanou povrchovou úpravou (Leica M-P Typ 240 ma príjemný strieborný matný povrch vo farbe kovu rovnako ako povrch modelu Leica M Typ 240).
3. Väčším zabudovaným bufferom s až 2GB RAM, ktorý Leica M-P Typ 240 zabezpečí až dvojnásobne rýchlejšie reakcie a spracovávanie fotografií oproti štandardnej Liaca M Typ 240.
4. Zvýšenou mechanickou odolnosťou krycieho skla LCD panelu na zadnej strane, ktorý je u Leica M-P Typ 240 vyrobený zo zafírového skla (zafír je po diamante druhý najtvrdší materiál).

Samotná výbava fotoaparátu ostala rovnaká ako pri modeli Leica M Typ 240. Leica M-P Typ 240 je vybavená kompletne 24 MPix CMOS snímačom formátu Full Frame (24x36mm), ktorý v kombinácii s vysoko výkonným procesorom spracovania obrazu a s legendárnymi objektívmi bajonetu M ponúkajú skutočne nedostižnú obrazovú kvalitu. Leica M-P Typ 240 je určená fotografom a priaznivcom M-systému, ktorý si nielen vážia výhody nezameniteľného tradičného dizajnu modelovej rady M, ale aj podporujú rozvoj a použitie nových technológií ako napr. technológia Live View, funkcia Full HD videosekvencií a inovovaný zaostrovací systém.

Obrazová kvalita Leica M-P Typ 240:
Leica M-P Typ 240 je vybavený 24 MPix snímačom CMOS, ktorého veľkosť zodpovedá ploche políčka kinofilmu, teda tzv. Full Frame (35mm formát). Kombinácia tohto skvelého 24MPix snímača spolu s vysoko výkonným obrazovým procesorom a bufferom s 2GB RAM zaručuje nedostižnú rýchlosť a obrazovú kvalitu fotografií aj videosekvencií. Je za tým pokrokovo riešená architektúra snímača a plochá konštrukcia jednotlivých pixelov, ktorá umožňuje priať každému jednému pixelu maximum svetla dopadajúceho na snímač. Vďaka tejto konštrukcii pixelov, charakterizuje výslednú obrazovú kvalitu fotografií mimoriadna ostrosť a skvelý dynamický rozsah. Okrem toho ponúka snímač extrémne nízku hladinu šumu a vysokú bohatosť detailov vo fotografiách a to až do ISO 6400. Vďaka tejto skvelej kombinácii snímač - procesor spracovania obrazu a implementovaniu funkcie 1080p videosekvencií umožňuje Leica M-P Typ 240 natáčať Full HD videosekvencie v rovnako pôsobivej obrazovej kvalite akú ponúka pri fotografiách. CMOS snímač je navrhnutý a skonštruovaný pre použitie nielen s objektívmi systému M, ale aj pre použite s objektívmi systému R, nasadenými za pomoci adaptéra Leica R-Adapter M. Vďaka tomuto adaptéru je možné používať takmer všetky objektívy systému R na telách Leica M, čím sa rozširujú možnosti použitia oboch systémov.

Rýchly procesor spracovania obrazu Leica Maestro:
Nová Leica M-P Typ 240 disponuje novým procesorom spracovania obrazu Leica Maestro, ktorý využíva inovatívnu konštrukciu posúvajúcu jeho výkon na úplne nové štandardy rýchlosti spracovania dát v podmienkach plného zaťaženia. Výraznou mierou k tomu prispieva aj zvýšenie bufferu na 2GB RAM. Po príchode obrazových dát z CMOS snímača fotoaparátu ich procesor spracovania obrazu spracováva extrémnou rýchlosťou, ktorou môže spracovávať aj veľmi náročné a komplexné obrazové výpočty pre dosiahnutie čo najdokonalejšej obrazovej kvality. Zároveň vďaka elektronickým obvodom s extrémne nízkou spotrebou energie, účinnému energetickému manažmentu a novému vysokokapacitnému 1800 mAh Li-Ion akumulátoru sa nemusíte obávať nižšej výdrže fotoaparátu na jedno nabitie.

Univerzálnosť použitia Live View a elektronického hľadáčika:
Leica M-P Typ 240 je prvým hľadáčikovým fotoaparátom z rady Leica M, ktorý je vybavený funkciami Live View a Live View Focusing. Prvá funkcia umožňuje komponovať fotografiu, kontrolovať expozíciu a hĺbku ostrosti pomocou obrazu snímaného snímačom na veľkom kvalitnom 3“ LCD displeji so zafírovým krycím sklíčkom na zadnej strane fotoaparátu, kde sa premieta v reálnom čase. Vďaka tomu vidíte bez paralaxy presne to čo bude na snímači zaznamenané. Fotoaparát pred použitím tejto funkcie automaticky otvorí uzávierku.
Druhá funkcia je podmienená spustením prvej a umožňuje fotografovi skontrolovať si v režime Live View presnosť zaostrenia, prípadne mu asistenčne pomáhať pri dosiahnutí dokonalého zaostrenia.
Tieto nové funkcie otvárajú fotografom nové možnosti, ktoré boli predtým ďaleko za hranicami diaľkomerných hľadačikových fotoaparátov, najmä v oblasti macro fotografie, tele záberoch, kde fotografovanie za pomoci 3“ LCD ponúka oproti klasickému hľadáčiku podstatné výhody.
Pre fungovanie funkcie Live View, alebo Live View Focusing nepredstavuje použitie objektívov Leica M, alebo R žiadny problém. Nová Leica M-P Typ 240 je uspôsobená aj pre použitie voliteľného elektronického hľadáčika Leica Visoflex EVF2. Tento umožňuje pracovať s Live View pohodlne ako pri zrkadlovkách rady R, iba s tým rozdielom že obraz nie je do hľadáčika smerovaný po optickej ceste, ale elektronickou cestou – rovnako ako je tomu pri použití LCD. Vďaka hľadáčiku Leica Visoflex EVF2 sa môžu aj užívatelia zrkadloviek Leica R, tešiť na rovnakú úroveň komfortu ako pri zrkadlovkách Leica R.

Odolnosť voči prachu a stekajúcej vode:
Vďaka dlhodobým skúsenostiam, ktoré konštruktéri firmy Leica získali pri neustálom vývoji fotoaparátov, je nova Leica M-P Typ 240 vybavená nielen dokonalou výbavou, ale aj robustným a utesneným telom, ktoré je konštruované s ohľadom na maximálnu spoľahlivosť za akýchkoľvek podmienok. Pre dosiahnutie týchto cieľov je nova Leica M-P Typ 240 vyrobená z jedného kusu vysokopevnej horčíkovej zliatiny doplnenej o hornú a spodnú dosku z mosadze. Telo fotoaparátu je chránené pred prachom a vlhkosťou pomocou sústavy gumových tesnení. Krycie sklo 3” LCD monitora na zadnej strane je vyrobené z druhého najtvrdšieho materiálu aký sa nachádza na zemi – zo Zafíru (najtvrdší je diamant). Zafírové krycie sklo je mimoriadne tvrdého a odolné poškriabaniu. Takto precízne navrhnuté a spracované telo zaručuje Leice M-P Typ 240, mimoriadnu odolnosť, profesionálnu spoľahlivosť a dlhú životnosť.

Vlastnosti fotoaparátu Leica M-P Typ 240:
• Nedostižná obrazová kvalita, vďaka prvotriednemu snímaču Leica MAX CMOS
• Nové funkcie – Live View a elektronický hľadáčik
• Jednoduché a precízne zaostrovanie vďaka Live View Focusing
• Možnosť využívania objektívov s bajonetom Lecia R, vďaka adaptéru Leica R-Adapter M
• Funkcia videosekvencie vo Full-HD rozlíšení, ktorá sa môže popíšiť rovnakým podaním ako fotografie
• Citlivosť ISO zvýšená až na hodnotu ISO 6400
• 3” LCD displej s mimoriadne jemným rozlíšením 920 000 Pix, krytý špeciálnym odolným zafírovým krycím sklom, ktoré chráni LCD monitor pred poškriabaním
• Rýchle spracovanie obrazových dát, vďaka vysoko výkonnému procesoru spracovania obrazu Leica Maestro a 2GB RAM
• Diskrétne odolné telo, utesnené proti prachu a vlhkosti
• Extrémne dlhá výdrž akumulátora na jedno nabitie
• Viac zónové a bodové meranie expozície
• Inovovaná ergonómia a ovládanie fotoaparátu

Obsah balenia:
Fotoaparát: Leica M-P Typ 240 - Telo, Strieborné
Akumulátor: Leica + prepravný kryt
Nabíjačka: Leica a napájací kábel
Popruh: Kožený remienok Leica
Krytka bajonetu: Leica
Krytka sánok blesku: Leica
USB kábel: Leica
Software: Software
Dokumentácia: Návod, záručné listy

Parametre

Displej Pevný
Bajonet fotoaparátu Leica M
Bluetooth Nemá Bluetooth
GPS modul: Nemá GPS
Odolnosť voči vonkajšiemu prostrediu Štandardná odolnosť
Počet megapixelov 24
Rýchlosť sekvenčného snímania 3
Stabilizátor obrazu:
Veľkosť snímača:
Wi-Fi Nemá Wi-Fi

Príslušenstvo

Leica NOCTILUX-M 50mm f/0.95 ASPH, Čierny

Leica NOCTILUX-M 50mm f/0.95 ASPH je unikátny, extrémne svetelný základný objektív určený pre kinofilmové aj digitálne fotoaparáty rady M. Objektív ponúka štandardný 47° uhol záberu umožňujúci fotografovať zábery s prirodzenou perspektívou.
9 999 s DPH
8 332,50 € bez DPH
259 974 Kč s DPH
216 645 Kč bez DPH
Info v predajni
Obj. čislo: 11602

Leica SUMMILUX-M 21mm f/1.4 ASPH, Čierny

Leica SUMMILUX-M 21mm f/1.4 ASPH je ultra širokouhlý a extrémne svetelný objektív určený pre kinofilmové aj digitálne fotoaparáty rady M. Objektív ponúka extrémny 92° uhol záberu, ktorý Vám umožní fotografovať úchvatné širokouhlé zábery.
7 649 s DPH
6 374,17 € bez DPH
198 874 Kč s DPH
165 728,42 Kč bez DPH
Info v predajni
Obj. čislo: 11647

Leica SUMMILUX-M 35mm f/1.4 ASPH, Čierny

Leica SUMMILUX-M 35mm f/1.4 ASPH je širokouhlý a extrémne svetelný objektív určený pre kinofilmové aj digitálne fotoaparáty rady M. Objektív ponúka extrémny 63° uhol záberu, ktorý Vám umožní fotografovať úchvatné širokouhlé zábery.
5 249 s DPH
4 374,17 € bez DPH
136 474 Kč s DPH
113 728,42 Kč bez DPH
Info v predajni
Obj. čislo: 11663

Leica SUMMILUX-M 50mm f/1.4 ASPH, Čierny

Leica SUMMILUX-M 50mm f/1.4 ASPH je štandardný a extrémne svetelný objektív určený pre kinofilmové aj digitálne fotoaparáty rady M. Objektív ponúka štandardný 47° uhol záberu, ktorý Vám umožní fotografovať zábery s prirodzenou perspektívou.
4 190 s DPH
3 491,67 € bez DPH
108 940 Kč s DPH
90 783,42 Kč bez DPH
Info v predajni
Obj. čislo: 11891

Leica SUMMICRON-M 50mm f/2.0, Čierny

Leica SUMMICRON-M 50mm f/2.0 je štandardný a extrémne svetelný objektív určený pre kinofilmové aj digitálne fotoaparáty rady M. Objektív ponúka štandardný 47° uhol záberu, ktorý Vám umožní fotografovať zábery s prirodzenou perspektívou.
2 499 s DPH
2 082,50 € bez DPH
64 974 Kč s DPH
54 145 Kč bez DPH
Info v predajni
Obj. čislo: 11826

Leica APO-SUMMICRON-M 75mm f/2.0 ASPH, Čierny

Leica APO-SUMMICRON-M 75mm f/2.0 ASPH je vysoko svetelný portrétny objektív určený pre kinofilmové aj digitálne fotoaparáty rady M. Objektív ponúka štandardný 32° uhol záberu, ktorý umožňuje fotografovať zábery s prirodzeným podaním.
4 249 s DPH
3 540,83 € bez DPH
110 474 Kč s DPH
92 061,58 Kč bez DPH
Info v predajni
Obj. čislo: 11637

Leica APO-SUMMICRON-M 90mm f/2 ASPH, Čierny

Leica APO-SUMMICRON-M 90mm f/2.0 ASPH je vysoko svetelný portrétny objektív určený pre kinofilmové aj digitálne fotoaparáty rady M. Objektív ponúka štandardný 27° uhol záberu, ktorý umožňuje fotografovať zábery s prirodzeným podaním.
4 849 s DPH
4 040,83 € bez DPH
126 074 Kč s DPH
105 061,58 Kč bez DPH
Info v predajni
Obj. čislo: 11884

Leica SUMMARIT-M 90mm f/2.5, Čierny

Leica SUMMARIT-M 90mm f/2.5 je cenovo dostupný všestranný stredný teleobjektív určený pre kinofilmové aj digitálne fotoaparáty rady M. Objektív ponúka 27° uhol záberu, ktorý Vám umožní fotografovať úchvatné portrétne zábery.
1 649 s DPH
1 374,17 € bez DPH
42 874 Kč s DPH
35 728,42 Kč bez DPH
Info v predajni
Obj. čislo: 11646

Leica ELMARIT-M 28mm f/2.8 ASPH, Čierny

Leica ELMARIT-M 28mm f/2.8 ASPH je širokouhlý a úžasne kompaktný objektív určený pre kinofilmové aj digitálne fotoaparáty rady M. Objektív ponúka extrémny 75° uhol záberu, ktorý Vám umožní fotografovať úchvatné širokouhlé zábery.
2 299 s DPH
1 915,83 € bez DPH
59 774 Kč s DPH
49 811,58 Kč bez DPH
Info v predajni
Obj. čislo: 11606

Súvisiace produkty

Leica M Typ 240 - Čierna telo

Leica M Typ 240, predstavuje revolúciu vo svete diaľkomerných fotoaparátov rady Leica M. Okrem 24MPix CMOS snímača, ponúka možnosť nasadenia elektronického hľadáčika, utesnené telo, funkciu Full-HD videosekvencií a Live View
6 199 € s DPH 4 999 s DPH
5 165,83 € bez DPH 4 165,83 € bez DPH
161 174 Kč s DPH 129 974 Kč s DPH
134 311,58 Kč bez DPH 108 311,58 Kč bez DPH
Na sklade
Obj. čislo: 10770