Predajňa je otvorená! Radi vás obslúžime v pondelok až piatok od 10:00 do 18:00. Náš e-shop funguje naďalej 24 hodín, 7 dní v týždni. Viac info
DORUČENIE ZDARMA pri objednávke nad 20 €. Viac info

Leica SUMMILUX-M 21mm f/1.4 ASPH, Čierny

Leica SUMMILUX-M 21mm f/1.4 ASPH je ultra širokouhlý a extrémne svetelný objektív určený pre kinofilmové aj digitálne fotoaparáty rady M. Objektív ponúka extrémny 92° uhol záberu, ktorý Vám umožní fotografovať úchvatné širokouhlé zábery.
Výrobca:
Leica
Obj. čislo:
11647
Dostupnosť tovaru:
na objednávku
7 100,00 € 5 916,67 €
-+

Leica SUMMILUX-M 21mm f/1.4 ASPH, Čierny

Leica SUMMILUX-M 21mm f/1.4 ASPH je vysoko svetelný objektív z rady SUMMILUX-M, ktorý okrem mimoriadnej svetelnosti vyniká aj svojou mimoriadnou širokouhlosťou. Tento extrémne širokouhlý objektív rozšíri hranice vašich možností nielen v oblasti fotografie krajiny, architektúry a reportáže, ale aj v mnohých ďalších oblastiach – záleží už len na vašich tvorivých schopnostiach. Objektív ponúka tradičnú nekompromisnú obrazovú kvalitu značky Leica, ktorej nadštandardný optický výkon garantuje dvojica použitých asféricky tvarovaných šošoviek v optickej sústave. Optická sústava objektívu pozostáva z celkovo desiatich optických členov zoradených do ôsmych skupín, z ktorých dva optické členy majú asféricky tvarovaný povrch. Tieto špeciálne tvarované asférické šošovky sú navrhnuté tak aby objektív vo výsledku poskytoval vynikajúci optický výkon od stredu až po rohy obrazového poľa a nedochádzalo ku skresleniu či deformáciám obrazu v rohoch. V prípade nasadenia objektívu na diaľkomerný fotoaparát Leica M8, ktorý je vybavený snímačom veľkosti APS-H je po prepočte jeho ohnisová vzdialenosť približne 28mm. Objektív vďaka svojej mimoriadnej svetelnosti umožňuje fotografovať aj v zhoršených svetelných podmienkach ako aj skvelú prácu s hĺbkou ostrosti, ktorá pri plne otvorenej clone dosahuje iba niekoľko milimetrovú hĺbku. Pri takto svetelnom objektíve vôbec nie je problém odpichnúť objekt fotografovania od pozadia, pričom samotné pozadie sa rozostrí do nádherného bokehu. Po priclonení na pracovné rozsahy clony od f/2.8 vyššie sa dostanete do oblasti pracovných clôn pri ktorých objektív vyniká mimoriadnou ostrosťou. Vďaka vyhotoveniu konštrukcii zaostrovacej skupiny ako plávajúcej sa dosahuje dokonalá obrazová kvalita aj v oblasti zaostrenia na najkratšiu zaostrovaciu vzdialenosť 0,7m. Optická sústava objektívu excelentne koriguje skreslenie a prakticky netrpí vinetáciou po rohoch obrazového poľa. Objektív je vybavený patentovanou obdĺžnikovou slnečnou clonou, ktorá účinné eliminuje vplyv parazitného svetla na kontrast fotografií a vznik odleskov. Táto slnečná clona je kompatibilná s použitím filtrov Série VIII. K objektívu je možnosť si dokúpiť špeciálny optický zrkadlový hľadáčik Leica Mirror Viewfinder M 21mm, za pomoci ktorého je možná presná práca s kompozíciou. Tento prídavný hľadáčik sa zasúva do sánok na blesk a vďaka obrovskej hĺbke ostrosti s využitím zaostrenia na hyperfokálnu vzdialenosť je ideálnym riešením pre spontánne a intuitívne fotografovanie s diaľkomernými fotoaparátmi Leica M.

Špecifikácia Leica SUMMILUX-M 21mm f/1.4 ASPH, Čierny

Bajonet objektívu:Leica M
Stabilizátor obrazuNemá stabilizátor obrazu
Odolnosť objektívuŠtandardná
Svetelnosť objektívu:f/1.4

Strážiť zmenu ceny a dostupnosti

Ak chcete, zadajte e-mail a budeme Vás informovať o cene alebo skladovej dostupnosti tohto tovaru.

Vaša emailová adresa

Aktuálna cena produktu je: 7 100,00 €

Upozorni ma keď cena klesne pod