Leica SUMMICRON-M 50mm f/2.0, Čierny

Leica SUMMICRON-M 50mm f/2.0 je štandardný a extrémne svetelný objektív určený pre kinofilmové aj digitálne fotoaparáty rady M. Objektív ponúka štandardný 47° uhol záberu, ktorý Vám umožní fotografovať zábery s prirodzenou perspektívou.
Výrobca:
Leica
Obj. čislo:
11826
Dostupnosť tovaru:
Obvykle do 10 dní
2 190,00 1 825,00 €
-+

Leica SUMMICRON-M 50mm f/2.0, Čierny

Leica SUMMICRON-M 50mm f/2.0 je univerzálny základný objektív, ktorý je už dlhodobo v ponuke objektívov M-Systému a jeho kvality sú praxou vyskúšané a overené. Tento vysoko svetelný objektív z rady SUMMICRON-M, vyniká okrem mimoriadnej svetelnosti aj svojou výbornou kompaktnosťou. Pri svojom prirodzenom podaní perspektívy sa objektív hodí na rôzne žánre a štýly fotografie v rámci reportážnej, street art fotografii a portrétov v prostredí atď. – záleží len na vašich schopnostiach a kreatívnych zámeroch ako ho využijete. Táto stálica v ponuke je hodnotená ako jeden z najlepších základných objektívov, aký bol kedy vyrobený. Jeho obľúbenosť je založená na praktickej kombinácii klasického ohniska 50mm, vysokej sveteľnosti f/2.0, mimoriadnej obrazovej kvalite a výrazne kompaktných rozmeroch. Pre kombináciu týchto jeho vlastností je to objektív, ktorý býva častou voľbou pri kúpe nového diaľkomerného fotoaparátu zo série Leica M. Leica SUMMICRON-M 50mm f/2.0 je objektív, ktorý pomohol na svet mnohým slávnym fotografiám, ktoré odfotili prvotriedny fotografi.

Unikátna obrazová kvalita:
Vďaka vyše 100 ročnému know-how inžinierov Leica a napriek tomu že objektív uzrel svetlo sveta už v roku 1979, ponúka Leica SUMMICRON-M 50mm f/2.0 dokonalú obrazovú kvalitu bez kompromisov, čím potvrdzuje tradičné postavenie legendárnej značky Leica. Objektív ponúka nadštandardný optický výkon garantujúci mimoriadnu obrazovú kvalitu od stredu až do rohov. Optická sústava Leica SUMMICRON-M 50mm f/2.0 pozostáva z celkovo šiestich optických členov zoradených do štyroch skupín. Korekcia chromatickej vady a reflexov svetelných zdrojov v zábere je vždy veľkou výzvou a za účelom jej eliminácie je prvá šošovka objektívu vybavená špeciálnymi antireflexnými vrstvami. Objektív vzhľadom na svoju ohniskovú vzdialenosť poskytuje prirodzené podanie perspektívy, netrpí skreslením či deformáciami obrazu a nie je náchylný ani na prejavy vinetácie. V prípade nasadenia objektívu na diaľkomerný fotoaparát Leica M8, ktorý je vybavený snímačom veľkosti APS-H je po prepočte vzhľadom na kinofilm jeho ohnisková vzdialenosť približne 66,5mm. Objektív vďaka svojej mimoriadnej svetelnosti umožňuje fotografovať aj v zhoršených svetelných podmienkach a taktiež umožňuje aj skvelú prácu s hĺbkou ostrosti, ktorá pri plne otvorenej clone a tejto ohniskovej vzdialenosti dosahuje iba niekoľko milimetrovú hĺbku. Pri takto svetelnom objektíve vôbec nie je problém odpichnúť objekt fotografovania od pozadia, pričom samotné pozadie sa rozostrí do nádherného bokehu. Po priclonení na pracovné rozsahy clony od f/2.8, alebo f/4 sa dostanete do oblasti pracovných clôn pri ktorých objektív vyniká mimoriadnou ostrosťou.

Konštrukcia objektívu:
Konštrukcia objektívu Leica SUMMICRON-M 50mm f/2.0 dokáže zabezpečiť optimálne zaostrenie a vynikajúci optický výkon aj pri fotografovaní na najkratšiu zaostrovaciu vzdialenosť 0,7m. Tubusy objektívu sú zhotovené z mosadze a ľahkých a pevných horčíkových zliatin. Objektívy sa montujú ručne v nemeckom Solmse, čo zaručuje ich dokonalé remeselné spracovanie a dlhodobú spoľahlivosť aj v náročných podmienkach. Sú vybavené vnútorným filtrovým závitom pre uchytenie klasických kruhových filtrov o priemere 39mm. Objektív je vybavený vstavanou slnečnou clonou, ktorá účinné eliminuje vplyv parazitného svetla na kontrast fotografií a vznik odleskov.

Špecifikácia Leica SUMMICRON-M 50mm f/2.0, Čierny

Bajonet objektívu:Leica M
Stabilizátor obrazuNemá stabilizátor obrazu
Odolnosť objektívuŠtandardná
Svetelnosť objektívu:f/2.0

Strážiť zmenu ceny a dostupnosti

Ak chcete, zadajte e-mail a budeme Vás informovať o cene alebo skladovej dostupnosti tohto tovaru.

Vaša emailová adresa

Upozorni ma, keď sa produkt naskladní.

Aktuálna cena produktu je: 2 190,00 €

Upozorni ma keď cena klesne pod