Leica SUMMILUX-M 50mm f/1.4 ASPH, Strieborný

Leica SUMMILUX-M 50mm f/1.4 ASPH je štandardný a extrémne svetelný objektív určený pre kinofilmové aj digitálne fotoaparáty rady M. Objektív ponúka štandardný 47° uhol záberu, ktorý Vám umožní fotografovať zábery s prirodzenou perspektívou.
Výrobca:
Leica
Obj. čislo:
11892
Dostupnosť tovaru:
info v predajni
4 299 3 582,50 €
-+

Leica SUMMILUX-M 50mm f/1.4 ASPH, Strieborný

Leica SUMMILUX-M 50mm f/1.4 ASPH je jedným z najuniverzálnejších objektívov v ponuke M-Systému. Tento vysoko svetelný objektív z rady SUMMILUX-M, vyniká okrem mimoriadnej svetelnosti aj svojou výbornou kompaktnosťou. Univerzalita objektívu je založená na jeho prirodzenom podaní perspektívy, vďaka tomu rozšíri hranice vašich možností nielen v rôznorodých oblastiach fotografie, ale objektív nájde svoje uplatnenie najmä pri fotografovaní reportážnych, street art fotografií a portrétov v prostredí – záleží už len na vašich kreatívnych zámeroch ako ho využijete. Je hodnotený ako najlepší základný objektív, aký bol kedy vyrobený. Táto jeho obľúbenosť je založená na praktickej kombinácii klasického ohniska 50mm, vysokej sveteľnosti f/1.4, mimoriadnej obrazovej kvalite a výrazne kompaktných rozmeroch. Pre kombináciu týchto jeho vlastností je to objektív, ktorý býva častou voľbou pri kúpe nového diaľkomerného fotoaparátu zo série Leica M. Leica SUMMILUX-M 50mm f/1.4 ASPH je objektív, ktorým už nemálo slávnych fotografov odfotilo svoje prvotriedne fotografie.

Neprekonaná obrazová kvalita:
Vďaka najnovšiemu pokroku v oblasti vývoja optiky a presnej mechaniky a vyše 100 ročnému know-how inžinierov Leica ponúka 50mm objektív dokonalú obrazovú kvalitu bez kompromisov, čím potvrdzuje tradičné postavenie legendárnej značky Leica. Nadštandardný optický výkon garantuje použitá asféricky tvarovaná šošovka v optickej sústave. Optická sústava Leica SUMMILUX-M 50mm f/1.4 ASPH pozostáva z celkovo ôsmych optických členov zoradených do piatich skupín, z ktorých jeden má asféricky tvarovaný povrch. Táto špeciálne tvarovaná asférická šošovka je navrhnutá tak aby objektív vo výsledku poskytoval vynikajúci optický výkon od stredu až po rohy obrazového poľa a nedochádzalo ku skresleniu či deformáciám obrazu v rohoch. Korekcia chromatickej vady je vždy veľkou výzvou a za účelom jej eliminácie je optická sústava objektívu vybavená samostatnými šošovkami zo špeciálneho nízkorozptylového skla. Objektív vzhľadom na svoju ohniskovú vzdialenosť poskytuje prirodzené podanie perspektívy, netrpí skreslením či deformáciami obraz a nie je náchylný ani na prejavy vinetácie. V prípade nasadenia objektívu na diaľkomerný fotoaparát Leica M8, ktorý je vybavený snímačom veľkosti APS-H je po prepočte vzhľadom na kinofilm jeho ohnisková vzdialenosť približne 66,5mm. Objektív vďaka svojej mimoriadnej svetelnosti umožňuje fotografovať aj v zhoršených svetelných podmienkach a taktiež umožňuje aj skvelú prácu s hĺbkou ostrosti, ktorá pri plne otvorenej clone a tejto ohniskovej vzdialenosti dosahuje iba niekoľko milimetrovú hĺbku. Pri takto svetelnom objektíve vôbec nie je problém odpichnúť objekt fotografovania od pozadia, pričom samotné pozadie sa rozostrí do nádherného bokehu. Po priclonení na pracovné rozsahy clony od f/2.8 vyššie sa dostanete do oblasti pracovných clôn pri ktorých objektív vyniká mimoriadnou ostrosťou.

Konštrukcia objektívu:
V porovnaní so svojim predchodcom je nová Leica SUMMILUX-M 50mm f/1.4 ASPH vybavená plávajúcou zaostrovacou skupinou šošoviek umiestnenými za mechanizmom clony. Táto zaostrovacia skupina mení svoju polohu počas zaostrovania vzhľadom k prednej skupine šošoviek tak, aby zabezpečila optimálne zaostrenie a vynikajúci optický výkon aj pri fotografovaní na najkratšiu zaostrovaciu vzdialenosť 0,7m. Tubusy objektívu sú zhotovené z mosadze a ľahkých a pevných horčíkových zliatin. Objektívy sa montujú ručne v nemeckom Solmse, čo zaručuje ich dokonalé remeselné spracovanie a dlhodobú spoľahlivosť aj v náročných podmienkach. Sú vybavené vnútorným filtrovým závitom pre uchytenie klasických kruhových filtrov o priemere 46mm. Objektív je vybavený vstavanou slnečnou clonou, ktorá účinné eliminuje vplyv parazitného svetla na kontrast fotografií a vznik odleskov.

Špecifikácia Leica SUMMILUX-M 50mm f/1.4 ASPH, Strieborný

Bajonet objektívuLeica M
Stabilizátor obrazuNemá stabilizátor obrazu
Odolnosť objektívuŠtandardná
Svetelnosť objektívu:f/1.4

Strážiť zmenu ceny a dostupnosti

Ak chcete, zadajte e-mail a budeme Vás informovať o cene alebo skladovej dostupnosti tohto tovaru.

Vaša emailová adresa

Upozorni ma, keď sa produkt naskladní.

Aktuálna cena produktu je: 4 299 €

Upozorni ma keď cena klesne pod