Leica SUMMARIT-M 90mm f/2.5, Čierny

Leica SUMMARIT-M 90mm f/2.5 je cenovo dostupný všestranný stredný teleobjektív určený pre kinofilmové aj digitálne fotoaparáty rady M. Objektív ponúka 27° uhol záberu, ktorý Vám umožní fotografovať úchvatné portrétne zábery.
Výrobca:
Leica
Obj. čislo:
11646
Dostupnosť tovaru:
Na sklade
1 649,00 1 374,17 €
-+

Leica SUMMARIT-M 90mm f/2.5, Čierny

Leica SUMMARIT-M 90mm f/2.5 je všestranný stredný teleobjektív, ktorý v ponuke objektívov M-Systému predstavuje cenovo dostupnú alternatívu v rámci stredných teleobjektívov. Kvality tohto výkonného a ľahkého objektívu sú praxou vyskúšané a overené. Tento cenovo dostupný objektív z rady SUMMARIT-M, vyniká okrem výborných optických vlastností aj svojou pomerne kompaktnou a ľahkou konštrukciou. Objektív je ideálny pre portrétnu fotografiu, no je rovnako dobre použiteľný aj pre rôzne žánre a štýly fotografie v rámci reportážnej a street art fotografii atď. – záleží len na vašich schopnostiach a kreatívnych zámeroch ako ho využijete. Jeho obľúbenosť je založená na praktickej kombinácii klasického portrétneho ohniska 90mm, mimoriadnej obrazovej kvalite, cenovej dostupnosti a na kompaktnej ľahkej konštrukcii.

Unikátna obrazová kvalita:
Vďaka vyše 100 ročnému know-how inžinierov Leica ponúka objektív Leica SUMMARIT-M 90mm f/2.5 dokonalú obrazovú kvalitu, čím potvrdzuje tradičné postavenie legendárnej značky Leica. Objektív ponúka nadštandardný optický výkon garantujúci mimoriadnu obrazovú kvalitu od stredu až do rohov. Optická sústava objektívu Leica SUMMARIT-M 90mm f/2.5 pozostáva z celkovo piatich optických členov zoradených do štyroch skupín. Korekcia chromatickej vady a reflexov svetelných zdrojov v zábere je vždy veľkou výzvou a za účelom jej eliminácie je prvá šošovka objektívu vybavená špeciálnymi antireflexnými vrstvami. Objektív vzhľadom na svoju ohniskovú vzdialenosť poskytuje prirodzené podanie perspektívy, netrpí skreslením či deformáciami obrazu a nie je náchylný ani na prejavy vinetácie. V prípade nasadenia objektívu na diaľkomerný fotoaparát Leica M8, ktorý je vybavený snímačom veľkosti APS-H je po prepočte vzhľadom na kinofilm jeho ohnisková vzdialenosť približne 120mm čo zodpovedá 20,4° uhlu záberu. Vďaka tomu je ho možné používať na fotografovanie amerických portrétov, či portrétov zasadených do prostredia. Objektív vďaka svojej svetelnosti umožňuje fotografovať aj v zhoršených svetelných podmienkach a taktiež umožňuje aj prácu s hĺbkou ostrosti, ktorá pri plne otvorenej clone a tejto ohniskovej vzdialenosti dosahuje iba niekoľko centimetrovú hĺbku. Pri takto svetelnom objektíve vôbec nie je problém odpichnúť objekt fotografovania od pozadia, pričom samotné pozadie sa rozostrí do nádherného bokehu. Po priclonení na pracovné rozsahy clony od f/2.8, alebo f/4 sa dostanete do oblasti pracovných clôn pri ktorých objektív vyniká mimoriadnou ostrosťou.

Konštrukcia objektívu:
Konštrukcia objektívu Leica SUMMARIT-M 90mm f/2.5 dokáže zabezpečiť optimálne zaostrenie a vynikajúci optický výkon aj pri fotografovaní na najkratšiu zaostrovaciu vzdialenosť 1m. Tubusy objektívu sú zhotovené z mosadze a ľahkých a pevných horčíkových zliatin. Objektívy sa montujú ručne v nemeckom Solmse, čo zaručuje ich dokonalé remeselné spracovanie a dlhodobú spoľahlivosť aj v náročných podmienkach. Sú vybavené vnútorným filtrovým závitom pre uchytenie klasických kruhových filtrov o priemere 46mm. K objektívu sa dá dokúpiť závitová kovová clona, ktorá účinné eliminuje vplyv parazitného svetla na kontrast fotografií a vznik odleskov.

Špecifikácia Leica SUMMARIT-M 90mm f/2.5, Čierny

Bajonet objektívu:Leica M
Stabilizátor obrazuNemá stabilizátor obrazu
Odolnosť objektívuŠtandardná
Svetelnosť objektívu:f/2.5

Strážiť zmenu ceny a dostupnosti

Ak chcete, zadajte e-mail a budeme Vás informovať o cene alebo skladovej dostupnosti tohto tovaru.

Vaša emailová adresa

Aktuálna cena produktu je: 1 649,00 €

Upozorni ma keď cena klesne pod