Fujifilm X70, Strieborný

Fujifilm X70 je výborný prémiový kompaktný fotoaparát, ktorý sa pýši osvedčeným 16,3MPix X-Trans CMOS II snímač formátu APS-C, procesor EXR Processor II, rýchlym AF a novým svetelným objektívom 28mm f/2.8.
Výrobca:
Fujifilm
Obj. číslo:
16499124
Dostupnosť tovaru:
Do 5 dní
699,00 € 582,50 €
-+

Fujifilm X70, Strieborný

Fujifilm FinePix X70 je prvotriedny prémiový kompaktný fotoaparát vybavený tým najlepším čo môže spoločnosť Fujifilm ponúknuť. Novinka v ponuke Fujifilm disponuje overenou kombináciou špičkového 16,3MPix CMOS X-Trans II snímača formátu APS-C s výkonným procesorom spracovania obrazu EXR Processor II. Ten stojí za výbornou kvalitou záberov a za nízkym šumom na vysokých citlivostiach. Okrem iného svojimi rýchlymi výpočtovými algoritmami zrýchľuje aj prácu systému automatického zaostrovania, ktorý je jeden z najrýchlejších vo svojej triede a dokáže zaostriť pod 0,1s. Fotoaparát dokáže v režime kontinuálneho fotografovania udržať rýchlosť 8obr./s. pri až 10 fotografiách v rade za sebou. Oporou modelu je v svetelný, pevný objektív Fujinon 18,5mm f/2.8 (28mm f/2.8 – ekvivalent pri 35mm filme), ktorý spolu s osvedčeným 16,3 MPix X-Trans CMOS II snímačom formátu APS-C a výkonným procesorom spracovania obrazu EXR Processor II tvorí základ nekompromisnej obrazovej kvality fotoaparátu. Fujifilm X70 vyniká mimoriadne vydarenú ergonómiu ovládania, ktorá má dobre premyslený systém rozloženia ovládacích prvkov a tvarov tela fotoaparátu (clonový krúžok, korekcia expozície, volič expozičných časov). Na zadnej strane sa nachádza úplne nový výklopný dotykový 3“ LCD TFT displej s pomerom strán 3:2, ktorý disponuje 100% pokrytím uhla záberu a rozlíšením až 1 040 000 obrazových bodov. Fotoaparát je vybavený presnou a spoľahlivou mechanickou uzávierkou s rozsahom expozičných časov od 1/4000 do 30s. Okrem mechanickej uzávierky je k dispozícii aj elektronická, ktorá umožňuje najkratší expozičný čas 1/32000s s Blub maximálne do 60min. Rýchlosť synchronizácie blesku ostala na štandardnej 1/250s. Nový fotoaparát sa svojím retro dizajnom inšpiroval u svojich väčších bratov Fujifilm X100/X100s/X100T a jeho kovové telo potiahnuté čiernou kožou je rovnako kvalitne dielensky spracované. Oproti nim je oveľa kompaktnejšie a tak nie je problém ho schovať do vrecka ako bežné vreckové fotoaparáty.

Hlavné výhody fotoaparátu Fujifilm X70:
- Veľký 16,3MPix X-Trans CMOS II formátu APS-C,
- Výkonný procesor pre spracovanie obrazu EXR Processor II,
- Mechanická uzávierka s rozsahom časov od 1/4000 – 30 sek., Blub do 60min.,
- Elektronická uzávierka s rýchlosťou až do 1/32000 sek,
- Manuálne režimy ovládania (P,A,S,M),
- Automatický mód výberu scény,
- Rýchle automatické zaostrovanie,
- Vysokorýchlostné Full HD video 1920x1080p / 60 obr./sek.,
- Výklopný dotykový 3“ LCD TFT displej,
- Vstavaný Wi-Fi modul s podporou NFC,
- Nový farebný profil simulujúci farebné podanie filmu Fujifilm Classic Chrome,
- Výborná ergonómiu ovládania a kompaktné kovové telo,
- Digitálny tele-konvertor.


Klasický retro dizajn:
Fotoaparát Fujifilm X70 je vybavený výborne spracovaným, veľmi kompaktným a ergonomicky tvarovaným kovovým telom pri návrhu ktorého sa jeho tvorcovia inšpirovali klasickým retro dizajnom odkazujúcim na úspešné modely Fujifilm X100. Dizajn fotoaparátu podtrhuje jeho príslušnosť k prémiovej rade fotoaparátov Fujifilm X, ktorá už tradične vyniká funkčnosťou, výbavou a dôrazom na kvalitu vyhotovenia. Pocit retro dizajnu fotoaparátu Fujifilm X70 umocňuje voľba materiálov, kde Fujifilm vsadil na osvedčenú kombináciu odolného a pevného kovového tela a kvalitne spracovanej syntetickej kože. Horná a dolná časť tela fotoaprátu je vyrobená z hliníkovo-horčíkovej zliatiny a predná a zadná strana je vyrobená z hliníkových zliatin. Úchytové plochy sú potiahnuté špeciálnou protišmykovou umelou kožou s vysokou odolnosťou a trvanlivosťou.

16,3 MPix X-Trans CMOS II senzor formátu APS-C:
Fotoaparát Fujifilm X70 je osadený overeným 16,3 MPix X-Trans CMOS II snímačom formátu APS-C. Tento snímač bol už použitý na modeloch Fujifilm FinePix X100s/X100T, X-M1, X-E2, X-E2S pri ktorých sa plne osvedčil a priniesol im bezkonkurenčnú obrazovú kvalitu. Základom tejto bezkonkurenčnej obrazovej kvality je výrazne upravená technológia CMOS snímača. Tá spočíva v dvoch podstatných zmenách. Prvou zmenou je upravená Bayerova maska, farebných mikrofiltorov nad snímacími fotodiodami (pixelmi) snímača. Tie sú usporiadané viac náhodne, čím vytvárajú menej pravidelnú štruktúru ako klasická Bayerova maska. Dosahuje sa tým mimoriadne zníženie náchylnosti CMOS snímača na nežiaduci efekt moiré. S tým potom súvisí aj druhá podstatná zmena, ktorou je vynechanie Anti-aliasing filtra v zostave filtrov pred samotným snímačom. AA filter slúžil práve na obmedzovanie prejavu nežiaduceho efektu moiré a vedľajším efektom bola jemná hranová ne-ostrosť prejavujúca sa najmä pri veľkých zväčšeninách. 16,3MPix X-Trans CMOS II snímač tak prináša nielen úžasné farby, ale aj bezkonkurenčnú hranovú ostrosť fotografií bez rizika vzniku efektu moiré. Snímač je nakalibrovaný na natívne citlivosti v rozsahu ISO 200 – ISO 6400. Novinkou na snímači je vďaka zlepšeniu dátového toku na 36Mbit/sec možnosť natáčať Full-HD videozáznamy pri vyššej frekvencii a to až 60 obr./sec., 50 obr./sec., 30 obr./sec. a 25/24 obr./sec.

Inovovaná ergonómia ovládania:
Silnou stránkou fotoaparátu Fujifilm X70 je ergonómia ovládacích prvkov, ktorú tento model preberá po úspešných modeloch Fujifilm X100s/X100T. Fujifilm X70 ju doviedol až k úplnej dokonalosti, svojou kompaktnosťou. Ovládanie pomocou manuálnych voličov a klasického clonového krúžku na objektíve urýchľuje nastavenie fotoaparátu a nenúti fotografa vchádzať do menu a zdĺhavo nastavovať fotoaparát práve vtedy keď na to nie je čas. Zobrazenie jasu a kontrast LCD je automaticky ovládaný podľa prevládajúcich expozičných podmienok vo fotografovanej scéne. Na zadnej strane fotoaparátu je praktický štvorsmerový ovládač, ktorý výraznou mierou prispel k zlepšeniu ovládania najmä pri pohybe v menu fotoaparátu. Napriek atraktívnemu tradičnému dizajnu manuálnych fotoaparátov minulého storočia, Fujifilm X70 ponúka vo svojej triede najrýchlejší a veľmi presný autofokus, ktorý umožňuje kontinuálne fotografovať s frekvenciou až 8 obr./s a milovníci súčasného ovládania fotoaparátov cez menu ocenia „Quick systém“ ovládania pomocou úplne výklopného dotykového 3" TFT LCD monitora s pomerom strán 3:2 a podrobným rozlíšením až 1 040.000 obrazových bodov.

Najrýchlejšia elektronická uzávierka s rýchlosťou 1/32000 sec:
Fotoaparát bol vybavený novou úplne tichou elektronickou uzávierkou schopnou mimoriadne krátkeho expozičného času až 1/32000 sec. Vďaka tomuto vylepšeniu je možné nielen diskrétne fotografovať ale dokonca používať veľmi svetelné objektívy na plne otvorenú clonu a dosiahnuť tak mimoriadne úzku hĺbku ostrosti dokonca aj pri fotografovaní za plného slnečného svitu v zasneženej krajine. Okrem nej fotoaparát disponuje aj klasickou veľmi presnou a spoľahlivou mechanickou uzávierkou, pracujúcou s rozsahom časov od 1/4000 – 30sek.

Vstavané pripojenie Wi-Fi s podporou NFC:
Fotoaparát Fujifilm X70 je vybavený vstavaným Wi-Fi modulom s podporou NFC. Po stiahnutí bezplatnej aplikácie Fujifilm Camera Remote do vášho smartfónu, alebo tabletu sa môžete okamžite prepojiť s vašim fotoaparátom a ovládať ho na diaľku. Táto aplikácia sa tiež hodí na sťahovanie vašich fotografií/videí a ich uploadovanie na web a sociálne služby. Taktiež je možné pomocou takéhoto prepojenia zapisovať informácie o geografickej polohe do EXIF súborov fotografií.

Režimy simulácie filmu a umelecké fotografie:
80 rokov skúseností spoločnosti Fujifilm vo výrobe fotografických filmov sa podarilo využiť aj v oblasti digitálnej fotografie. Vďaka tomu fotoaparát zachytáva príjemné teplé podanie pleťovky, svetlý blankyt neba i bohatú zeleň stromov tak, ako to fotograf vidí v skutočnosti. Model Fujifilm X70 ponúka nový režim simulácie filmu CLASSIC CHROME, ktorý sa vyznačuje potlačenou tonalitou a hlbokým zobrazením farieb. Užívatelia majú na výber z 10 ďalších režimov v štýle efektov známych z tradičných filmov značky Fujifilm. Ponúkané sú farebné pozitívne filmy (Velvia/VIVID, PROVIA/STANDARD a ASTIA/SOFT), profesionálne, farebné negatívne filmy (PRO Neg.Std, PRO Neg.Hi a MONOCHROME), monochromatické filtre (MONO so žltým filtrom Ye, červeným R alebo zeleným G) a SEPIA.
Fotoaparát Fujifilm X70 je tiež vybavený funkciou Pokročilý filter, ktorá užívateľovi ponúka výber z 8 umeleckých efektov:
Zvýraznenie farieb: – zvýraznenie kontrastu a sýtosti farieb.
Jednorázový fotoaparát: – pridá tieňovanie okrajov, aby záber vyzeral ako fotografie urobené jednorazovým fotoaparátom.
Miniatúra: – pridá rozmazanie horných a dolných častí obrazu pre efekt Dioráma alebo miniatúry.
Dynamické tónovanie: – efekt s použitím zosilneného tónovania.
Čiastočná farba: – zachová jednu vybranú farbu a všetky ostatné zobrazí ako čierno-biele. Na výber je červená, oranžová, žltá, zelená, modrá alebo fialová.
Svetlé tónovanie: – zvýšenie jasu a zároveň zníženie kontrastu pre záber v svetlejších odtieňoch.
Tmavé tónovanie: – vytvára rovnomerné tmavé tónovanie s niekoľkými zvýraznenými svetlými časťami obrazu.
Zmäkčená ostrosť: – vytváranie obrazu, ktorý je rovnomerne zmäkčený po celej ploche.
Funkcia mnohonásobná expozícia: umožňuje spojenie dvoch samostatných záberov do jedného obrazu.
Fotoaparát ponúka pomery strán 3:2, 16:9 a 1:1 (štvorec), okrem toho je k dispozícii aj pokročilý režim SR AUTO, ktorý rozpoznáva tváre, rôzne typy scén a automaticky nastavuje optimálnu ostrosť, expozíciu, citlivosť ISO a ďalšie.
Časozberný režim: umožňuje vytvárať sekvencie záberov v odstupe od 1 sekundy do 24 hodín (až 999 snímok).

Obrazové formáty RAW, JPG a video ukladané kodekom H.264:
Fotoaparát umožňuje fotografovať do komprimovaného formátu JPG v niekoľkých stupňoch kompresie, do nekomprimovaného formátu RAW ako aj nahrávať Full HD videosekvencie (1080p/60/30) so stereo zvukom kódované kodekom H.264. Fotoaparát podporuje karty rady SD/SDHC/SDXC. Možnosti a funkcionalita fotoaparátu sa dá uspôsobovať pre individuálne potreby majiteľov pomocou širokej ponuky špeciálne navrhnutého príslušenstva.


Parametre fotoaparátu Fujifilm X70:
• Patentovaný 16,3 MPix X-Trans CMOS II senzor formátu APS-C
• Natívna citlivosť nastaviteľná v rozsahu ISO: 200-6400
• Rýchly a výkonný obrazový procesor EXR Processor II
• Citlivosť nastaviteľná v rozsahu ISO: 100-51200
• Novel – farebný filter pre potlačenie moiré (bez low pass filtra)
• Mechanická štrbinová uzávierka s rozsahom expozičných časov 1/4000s až 30s, režim Bulb
• Rýchlosť uzávierky nastaviteľná v rozsahu: 1/32000-30s, Bulb
• Možnosť zvýšiť DR rozsah 100-400% (Auto)
• Tradičné analógové ovládanie a retro dizajn fotoaparátu
• Tradičný clonový krúžok na objektíve
• Nové ovládače na zadnom paneli
• Nový Quick systém ovládanie cez zadný LCD monitor
• Kontinuálne fotografovanie 8 obrázkov za sekundu
• Veľký výklopný dotykový 3" RGBW 1 040.000 bodový displej s pomerom strán 3:2
• Full HD video 1920 x 1080/60p/50p/30p/25p/24p v H.264 MOV formáte so stereo zvukom
• Slot na pamäťové karty SD/SDHC/SDXC
• Lithium-Iontový 1800 mAh akumulátor Fujifilm NP-95
• Výdrž na jedno nabitie je cca 330 fotografií
• Rozmery (ŠxVxH) 112,5 x 64,4 x 44,4 mm
• Hmotnosť tela 340g aj s akumulátorom a pamäťovou kartou

Obsah balenia:
Fotoaparát: Fujifilm X70
Akumulátor: Fujifilm NP-95
Nabíjací adaptér: Fujifilm AC-5VF + Nabíjací adaptér
Popruh: Fujifilm
Spona na uchytenie popruhu: 2x Kovová spona Fujifilm
Nástroj na uchytenie spony: Prípravok na uchytenie kovovej spony Fujifilm
Krytka objektívu: Fujifilm X70 krytka objektívu
USB kábel: Fujifilm USB/Micro USB kábel
Dokumentácia: Návod, záručné listy

Špecifikácia Fujifilm X70, Strieborný

Veľkosť snímača:Snímače APS-C/DX DSLR
Počet megapixelov:16,3
Citlivosť ISO:100 - 51200
Rýchlosť sekvenčného snímania:8
Rýchlosť uzávierky:1/32000 - 30
Rozlíšenie videa:1920 x 1080
Stabilizátor obrazu:Nemá stabilizátor obrazu
Rozsah optického zoomu:1
Ohnisková vzdialenosť objektívu:28
Svetelnosť objektívu:2,8
Typ záznamového média:SD/SDHC/SDXC karta
Vstavaný GPS modul:Nie je vybavený GPS príjmačom
Hmotnosť fotoaparátu:340

Strážiť zmenu ceny a dostupnosti

Ak chcete, zadajte e-mail a budeme Vás informovať o cene alebo skladovej dostupnosti tohto tovaru.

Vaša emailová adresa

Upozorni ma, keď sa produkt naskladní.

Aktuálna cena produktu je: 699,00 €

Upozorni ma keď cena klesne pod