Predajňa je otvorená.

Sony Cyber-Shot DSC-RX100 Mk.VII

Kompakt nabitý všetkým, čo môže aj profesionál potrebovať. Sony RX100 VII je ďalším evolučným modelom v známej sérii. Vysoko rozsahový objektív Vario Tessar 24 - 200mms o svetelnosťou f / 2,8 - 4,5 je novo doplnený o Real-time Eye AF (ľudí aj zvieratá, rovnaké ako u bezzrcadloviek). Na tele fotoaparátu nájdeme aj mikrofón jack, ktorý je podporený výkonnejšou stabilizáciou. 1 "palcový CMOS snímač s rozlíšením 20,1 Mpx. 3 "dotyková obrazovka je výklopná a to aj do selfie módu. Ak nechcete používať displej, je k dispozícii elektronický hľadáčik s rozlíšením 2,36M bodov.
Výrobca:
Sony
Obj. čislo:
DSCRX100M7.CE3
Dostupnosť tovaru:
Na sklade
1 199,00 999,17 €
-+

Sony Cyber-Shot DSC-RX100 Mk.VII

Široký rozsah transfokácie a mimoriadna rýchlosť
Vnútro kompaktného tela RX100 VII ukrýva všetko potrebné na zachytávanie nádherných obrázkov. Transfokačný objektív 24 – 200 mm dopĺňa bleskové automatické zaostrovanie za 0,02 s, nové sledovanie v reálnom čase a automatické zaostrovanie na oči v reálnom čase spolu s vylepšenou stabilizáciou obrazu a konektorom na externý mikrofón, aby ste mohli nahrávať videozáznam vo vysokej kvalite.

Široký rozsah transfokácie v kompaktnom tele.
Transfokačný objektív s vysokým zväčšením 24 – 200 mm prináša vynikajúcu kvalitu obrazu. Je navrhnutý tak, aby v celom rozsahu transfokácie dosahoval maximálne rozlíšenie a čistotu záberov. Prináša skutočne výnimočné telefotografické možnosti vo vreckovej veľkosti a rozširuje tým rozsah vášho kreatívneho vyjadrenia.

Transfokačný objektív ZEISS® Vario-Sonnar T* 24 – 200 mm1 F2,8 – 4,5 aj pri svojej kompaktnej konfigurácii pokrýva rovnako široký rozsah transfokácie ako dva štandardné transfokačné objektívy (24 – 70 mm a 70 – 200 mm).

Optika s vysokým rozlíšením 
Prvky objektívu fotoaparátu zahŕňajú 4 pokročilé asférické objektívy (AA) a 2 prvky z ED (s maximálne nízkym rozptýlením), ktoré spolupracujú na dosiahnutí vynikajúceho rozlíšenia priamo na periférii snímky a v celom telefotografickom rozsahu.  

Nový obrazový snímač navrhnutý na rýchlosť
Novovyvinutý vrstvený obrazový snímač CMOS typu 1.0 a najnovší procesor BIONZ X™ na spracovanie obrazu prinášajú nový rozmer v rýchlosti spracovania a kvalite obrazu.

Sériové snímanie 20 sn./s s presnými funkciami AF/AE so sledovaním
Nový rýchly obrazový snímač ponúka sériové snímanie rýchlosťou až 20 snímok/s 3. Fotoaparát sleduje objekty pomocou výpočtov AF/AE rýchlosťou až 60-krát za sekundu, a to dokonca aj vtedy, ak sa pohybujú náhodne alebo vysokou rýchlosťou.

Snímanie bez straty zobrazenia a objektu
Obraz sa obnovuje rýchlosťou 60 sn./s, aby sa minimalizovalo časové oneskorenie. Snímanie bez straty zobrazenia4 vám umožňuje sledovať objekt bez prerušenia na LCD displeji.

Nová funkcia sériového snímania jednotlivých snímok
Funkcia sériového snímania jednotlivých snímok  zachytí i veľmi rýchly pohyb, napríklad presný okamih zásahu tenisovej loptičky raketou. Rýchlosť snímania je nastaviteľná na 90 sn./s, 60 sn./s alebo 30 sn./s. V rýchlom slede za sebou vznikne 7 snímok, vďaka čomu môžete zachytiť dôležité momenty, ktoré by ste inak zachytili iba ťažko. Funkciu môžete použiť aj so samospúšťou. Podporované sú formáty JPEG a RAW.

Široký záber a vysoká rýchlosť automatického zaostrovania
RX100 VII má celkovo 357 bodov AF s detekciou fázového rozdielu v ohniskovej rovine, ktoré pokrývajú približne 68 % oblasti obrazu, čo je najviac v kategórii6. Dopĺňa ich 425 bodov AF s detekciou kontrastu s najrýchlejším AF na svete6 v priebehu iba 0,02 s  

Sledovanie pohyblivých objektov v reálnom čase 
Sledovanie v reálnom čase používa algoritmy rozpoznávania pohyblivých objektov (AI), ktoré pri sledovaní každého pohybu objektu spracovávajú informácie týkajúce sa farby, vzoru (jasu), vzdialenosti objektu (hĺbky), tváre a očí. Udržiavanie stáleho a stabilného zaostrenie na pohyblivý objekt vám pomáha zachytiť každý dôležitý okamih akcie, ktorá sa pred vami odvíja, bez ohľadu na to, či snímate fotografie alebo videozáznamy.


AF na oči počas snímania fotografií alebo videí
Tajnými prísadami nádherných portrétov sú pokročilá detekcia očí a výkonné sledovanie od Sony. AF na oči v reálnom čase deteguje ľudské oči a počas pohybu objektu automaticky udržiava zaostrenie, takže môžete zatiaľ tvoriť kompozíciu záberu. Možno tiež zaostriť buď na ľavé, alebo na pravé oko objektu.

AF na zvieracie oči
Automatické zaostrovanie na oči v reálnom čase môžete použiť na zvieratá aj na ľudí. Vytvorenie skvelých portrétov domácich miláčikov tak ešte nikdy nebolo jednoduchšie.

Skvelé rozlíšenie a snímanie pri slabom svetle
Veľký obrazový snímač typu 1.0 má rozlíšenie 20,1 megapixela, technológiu zadného podsvietenia a vylepšený rozsah ISO 100 – 12 800. Vysoké hodnoty vnímaného rozlíšenia obrazu s menším šumom prispievajú k mimoriadnej kvalite obrázkov s realisticky pôsobiacimi textúrami.

Excelentné podanie farieb a textúr 
Novovyvinutý obrazový snímač a algoritmy fotoaparátu spracúvajúce obraz dosahujú realistickejšie pôsobiace textúry a farby. Prirodzene pôsobia najmä odtiene ľudskej pokožky, zároveň sú však vernejšie podávané aj pestré farby kvetov.

Optická stabilizácia obrazu na ostrejšie fotografie
Snímajte vo vysokej kvalite vďaka kompenzácii chvenia fotoaparátu pri držaní v ruke, a to aj v prostredí so slabým svetlom a telefotografickým rozsahom. Algoritmus stabilizácie dosahuje úroveň stabilizácie ekvivalentnú zvýšeniu rýchlosti uzávierky o 4,0 kroku až po 200 mm. 

Uzávierka s minimálnym skreslením a tichým snímaním 
Fotoaparát RX100 VII dosahuje rýchlosť uzávierky až 1/32000 s, rýchle čítanie snímača zas pomáha pri fotografovaní rýchlo sa pohybujúcich objektov potlačiť efekt posuvnej uzávierky. K dispozícii aj tiché snímanie. 

Efekt mäkkého odtieňa pokožky a ďalšie efekty
Efekt mäkkého odtieňa pokožky zmenšuje počet vrások na tvári a ďalšie nedostatky pokožky, čím vylepšuje portréty. Možnosti Kreatívny štýl a Obrazový efekt vám umožňujú jemne doladiť nastavenia a zachytiť tak jedinečné obrázky.

Záznam vo vysokom rozlíšení 4K HDR (HLG) a stabilné AF
Fotoaparát podporuje interné nahrávanie videozáznamu v 4K (QFHD:3 840 × 2 160) 13s načítaním všetkých pixelov bez ich zlučovania. Plynulé a stabilné AF je výsledkom vylepšených algoritmov AF a sledovania v reálnom čase. Pri nahrávaní záznamu môžete navyše (pri ľuďoch) použiť aj AF na oči v reálnom čase. Vďaka možnosti HLG (Hybrid Log-Gamma) si môžete zábery v HDR vychutnať jednoduchým pripojením fotoaparátu cez kábel USB k televízoru od Sony kompatibilnému s rozlíšením HDR (HLG). 

Pokročilé funkcie pre tvorcov a vlogerov
Vylepšite svoje vlogovanie pomocou fotoaparátu RX100 VII, ktorý môžete vziať kamkoľvek. Nové sledovanie dotykom pri videozáznamoch vám prináša rýchle a jednoduché AF, na ktoré sa môžete spoľahnúť. AF na oči v reálnom čase (pri ľuďoch) zas zaisťuje presné zaostrenie. Aktívny režim vytvára videozáznam s hladkým obrazom v rozlíšením 4K dokonca aj počas chôdze. S nakloniteľným displejom na autoportréty a vstupom na externý mikrofón bude tvorba kompozície aj ozvučenie videa hračkou.

Vstup externého mikrofónu na vyššiu kvalitu zvuku 
Fotoaparát RX100 VII obsahuje aj napriek svojej kompaktnej veľkosti vstup pre mikrofón. Štandardný 3,5 mm vstup oceňujú vlogeri aj profesionálni fotografi, pretože umožňuje profesionálne zachytiť zvuk každého videozáznamu či vlogu.

Lepšia stabilizácia obrazu počas nahrávania videí v 4K 
Snímajte hladké videá v 4K aj počas chôdze pomocou aktívneho režimu stabilizácie obrazu. Ešte hladšiu stabilizáciu obrazu (ako pri použití stabilizátora) a jednoduché úpravy videí máte v doplnku Movie Edit aplikácie Imaging Edge™.

Zvislé videozáznamy s metaúdajmi na sledovanie v smartfónoch
Videozáznamy nahraté s fotoaparátom otočeným zvislo si teraz vďaka metaúdajom pridaným fotoaparátom môžete prezerať v rovnakej orientácii na počítačoch alebo smartfónoch. 

Podpora profilu S-Log na zvýšenie tvorivosti
Fotoaparát RX100 VII podporuje obrazové profily S-Log3 a S-Log2. Či už potrebujete vysoký dynamický rozsah a obrázky so širším farebným priestorom na postprodukciu, alebo jedinečný záber priamo zo zariadenia, fotoaparát RX100 VII vás podrží.

Intervalové snímanie na časozberné videozáznamy 
Funkcia intervalového snímania vykonáva sériové snímanie s AE so sledovaním podľa nastaveného intervalu 1 až 60 sekúnd. Ukážku výsledných časozberných snímok si môžete pozrieť na fotoaparáte alebo zostavené do videozáznamu v počítači.

Prístup k hľadáčiku jediným tlačidlom 
Hľadáčik XGA OLED Tru-Finder™ má rozlíšenie približne 2,35 milióna bodov, takže poskytuje jasný obraz plný detailov s vysokým kontrastom. Prístup k nemu získate pomocou výsuvného prepínača a keď ho nebudete používať, môžete ho rovnako rýchlo zasunúť.

Nakloniteľný displej na praktické kompozície 
LCD monitor s rozlíšením 921 tisíc bodov typu 3.0 možno natočiť nahor o 180° a nadol zhruba o 90°, takže môžete jednoducho nastaviť kompozíciu autoportrétov alebo snímať z vysokých či nízkych uhlov.

Bezproblémové snímanie vďaka dotykovému ovládaniu
Sledovanie v reálnom čase na snímanie fotografií alebo videozáznamov spustíte jednoducho pomocou dotykovej obrazovky. Okrem toho je však k dispozícii aj dotykové zaostrovanie, dotyková plocha a dotyková uzávierka.

Jednoduchá správa údajov 
Fotografie môžete v režime prehrávania hodnotiť alebo chrániť pred odstránením. Funkciám môžete priradiť aj vlastné tlačidlové skratky. Sériovo snímané fotografie možno zobraziť v skupinách, v ktorých boli nasnímané. Možno ich odstrániť alebo ochrániť jedným úkonom.

Funkcie prispôsobenia
Funkcie fotoaparátu aktivované pomocou tlačidiel Fn teraz môžete pri snímaní fotografií a videozáznamov priradiť rôznym tlačidlám. Prístup k často používaným funkciám a položkám ponuky získate jednoducho pomocou funkcií Moja ponuka a Môj ovládací prvok.

ŠPECIFIKÁCIE A FUNKCIE:
Fotoaparát RX100 VII dopĺňa široký rozsah transfokácie a výnimočnú kvalitu obrazu radu RX100 novými možnosťami výkonného zaostrovania a sériového snímania. Vďaka novému vstupu na mikrofón, videozáznamom v rozlíšení 4K HDR (HLG) a nakloniteľnej dotykovej obrazovke predstavuje skvelú voľbu aj na nahrávanie videí a vlogovanie.
•    Transfokačný objektív ZEISS® Vario-Sonnar T* 24 – 200 mm1F2,8 – 4,5 s vysokým rozlíšením
•    AF s rýchlosťou 0,02 s2, 357 bodmi s detekciou fázového rozdielu v ohniskovej rovine a 425 bodmi AF s detekciou kontrastu
•    Sledovanie v reálnom čase a automatické zaostrovanie na oči v reálnom čase
•    Snímanie bez straty zobrazenia4 s rýchlosťou 20 snímok/s a automatickým zaostrovaním a automatickou expozíciou so sledovaním objektu
•    Nahrávanie v rozlíšení 4K HDR (HLG),  vstup na mikrofón a výklopná dotyková obrazovka nakloniteľná o 180 stupňov

Snímač Exmor RS® CMOS formátu 1,0 (13,2 mm x 8,8 mm), pomer strán 3:2
POČET PIXELOV (EFEKTÍVNY):  20,1 megapixela
CITLIVOSŤ ISO: Automaticky (ISO 100 – 12 800, voliteľné s horným/dolným limitom), 100/125/160/200/250/320/400/500/640/800/1 000/1 250/1 600/2 000/2 500/3 200/4 000/5 000/6 400/8 000/10 000/12 800 (rozšíriteľné na ISO 64/80), Redukcia šumu Multi Frame NR: Automaticky (ISO 100 – 12 800), 100/200/400/800/1 600/3 200/6 400/12 800/25 60019
 

Špecifikácia Sony Cyber-Shot DSC-RX100 Mk.VII

Veľkosť snímača:Snímače digitálnych kompaktov
Počet megapixelov:20,1
Rýchlosť sekvenčného snímania:90
Stabilizátor obrazu:optická stabilizácia v objektíve
GPS modul:Možnosť cez mobilnú aplikáciu
Svetelnosť objektívu:Premenlivá
Maximálne rozlíšenie videa4K

Strážiť zmenu ceny a dostupnosti

Ak chcete, zadajte e-mail a budeme Vás informovať o cene alebo skladovej dostupnosti tohto tovaru.

Vaša emailová adresa

Aktuálna cena produktu je: 1 199,00 €

Upozorni ma keď cena klesne pod