Sony Cyber-Shot DSC-RX10 Mk.IV

Sony Cyber-Shot DSC-RX10 Mk.IV je špičkový utesnený ultrazoomový fotoaparát s 20,1MPix CMOS snímačom formátu 1“, procesorom BIONZ X™, stabilizovaným objektívom ZEISS s 25x zoomom, rýchlym AF zaostrovaním, 4K videom a bohatou výbavou.
Výrobca:
Sony
Obj. čislo:
DSCRX10M4.CE3
Dostupnosť tovaru:
Na sklade
1 899,00 € 1 690,00 € 1 582,50 € 1 408,33 €
-+
Akcia -11%

Sony Cyber-Shot DSC-RX10 Mk.IV

Sony Cyber-Shot DSC-RX10 Mk.IV je prvotriedne vybavený utesnený kompaktný ultrazoomový fotoaparát štvrtej generácie z rady Sony RX10. Jeho základ tvorí 20,1MPix vrstvený CMOS snímač Exmor RS® formátu 1“ s DRAM pamäťami, výkonný procesor spracovania obrazu BIONZ X™, špičkový opticky stabilizovaný ultrazoomový objektív ZEISS Vario-Sonnar T* 24-600mm f/2.4-4 OSS s 25x priblížením. Do výbavy fotoaparátu patrí aj mimoriadne rýchly hybridný zaostrovací AF systém s 315 bodmi fázovej detekcie a 25 bodmi kontrastnej detekcie. Komfortný elektronický XGA OLED hľadáčik má uhlopriečku 0,39“ s rozlíšením 2 359 296Pix pokrýva 100% uhla záberu a výklopný 3” TFT LCD hľadáčik ponúka jemný obraz s rozlíšením 1 440 000Pix. Fotoaparát dokáže zaznamenávať fotografie rýchlosťou až 24 obr/s a môžete s ním natáčať 4K videá. Fotoaparát má Široké možnosti konektivity a okrem štandardu Micro USB, Micro HDMI a Wi-Fi ponúka aj Bluetooth štandardu 4.1. Tento univerzálny fotoaparát je vhodný pre cestovateľov a nadšencov fotografie.

Dôležité vlastnosti:
•    Výborne navrhnutá ergonómia fotoaparátu s jednoduchým a intuitívnym ovládaním
•    20,1MPix vrstvený snímač Sony Exmor RS® CMOS formátu 1“ (13,2x8,8mm) s DRAM vrstvami
•    Natívnu citlivosť v rozsahu ISO100 – ISO12 800 je možné rozšíriť až na ISO64 – ISO25 600
•    Vysoko výkonný procesor spracovania obrazu Sony BIONZ X™
•    Mimoriande rýchly hybridný systém automatického zaostrovania s 315 bodmi fázovej detekcie a 25 bodmi kontrastnej detekcie pokrýva až 65% plochy obrazu
•    Špičkový objektív ZEISS Vario-Sonnar T* 24-600mm f/2.4-4 OSS ponúka 25x priblíženie a výkonnú optickú stabilizáciu OSS (Optical SteadyShot™), ktorá umožňuje fotografovať s expozičnými časmi dlhšími o 4,5 EV stupne (merané podľa metodiky CIPA)
•    Jasný 0,39“ elektronický OLED hľadáčik s rozlíšením 2 359 296Pix pokrýva 100% fotografovanej scény s 0,7x zväčšením a umožňuje dioptrickú korekciu v rozsahu -4 až +3 dioptrie
•    Veľký 3“ výklopný dotykový TFT LCD displej s pomerom strán 4:3, rozlíšením 1 440 000Pix ponúka podporu manuálneho ostrenia zväčšením obrazu o 5,3x (10,7x)
•    Mechanická elektronicky riadená štrbinová uzávierka (1/2000 – 30s v 1/3 EV krokoch) je kombinovaná s plne elektronickou uzávierkou (1/32000 – 4s) , ktorá umožňuje fotografovať v absolútne bezhlučne
•    Rýchle kontinuálne fotografovanie pracujúce v režime Hi frekvenciou 24 obr./s a v režime Mid frekvenciou 10obr./s a v režime Low frekvenciou 3,5 obr./s
•    Video s rozlíšením 4K (3840x2160/30p, 100Mb/s) ukladané v XAVC S, MP4 formáte s kodekom H.264, Linear PCM môžete natáčať až 29min. alebo do veľkosti 4GB
•    Vysoko rýchlostné video s rozlíšením Full HD (1920x1080/120p, 100Mb/s) ukladané v XAVC S, MP4 formáte s kodekom H.264, Linear PCM
•    Interný stereo mikrofón pre ozvučenie vašich videí so záznamom do Linear PCM/16bit, 48kHz, Wave Format Base
•    Vstavaný blesk so smerným číslom GN10,8 (Auto ISO) a pätica pre externé systémové blesky s X-synchro časom 1/250s
•    Vstavaný Wi-Fi modul IEEE802.11b/g/n (2,4 GHz) kompatibilný s NFC Forum, typ 3 pre diaľkové ovládanie jediným dotykom, Vstavaný Bluetooth modul štandardu 4.1 (2,4 GHz)
•    Konektivita zabezpečená slotom na pamäťové karty SD/SDHC/SDXC/Memory Stick Duo/Pro Duo/Pro-HG Duo (UHS-I/UHS-II), Mikro HDMI konektorom (Typ D), vysokorýchlostným USB 2.0 konektorom, 3,5mm stereofónnym minikonektorom
•    Na jedno nabite Li-Ion akumulátora Sony NP-FW50 dokážete s fotoaparátom urobiť viac ako 400 fotografií (podľa štandardov CIPA), alebo až 80min. videozáznam (podľa štandardov JEITA)
•    Robustné a ľahké telo z horčíkovej zliatiny s utesnením proti prachu a vlhkosti
•    Pri rozmeroch 133x94x145mm (ŠxVxH) váži telo fotoaparátu s batériou a pamäťovou kartou 1095g

Podrobný popis vlastností fotoaparátu:
ransfokačný objektív 24 - 600 mm F2,4 - 4 so širokou clonou:
Objektív ZEISS Vario-Sonnar T* 24-600mm f/2.4-4 OSS s 25x optickou transfokáciou poskytuje pozoruhodný širokouhlý až telefotografický rozsah 24 – 600 mm s funkciou makro a je vybavený prvkami z pokročilého asférického skla (AA) a prvkami zo skla s maximálne nízkym rozptýlením (ED), povrchovou vrstvou ZEISS® T* a veľkou clonou F2,4 – 4. Vďaka všetkým týmto prvkom fotoaparát poskytuje vysoký optický výkon pre vysoké rozlíšenie a nádherné rozostrenie (bokeh).

Snímač Exmor RS™ CMOS na rýchlosť:
315-bodové automatické zaostrovanie s detekciou fázového rozdielu v ohniskovej rovine umožňuje výnimočne rýchle a presné automatické zaostrovanie a sledovanie objektu. Fotoaparát je navyše vybavený vrstveným obrazovým snímačom Sony Exmor RS® formátu 1“ s čipom DRAM a (efektívnym) rozlíšením 20,1 Mpx, ktorý umožňuje snímanie mimoriadne spomaleného pohybu so snímkovou frekvenciou až 960 snímok/s, a elektronickou uzávierkou s minimálnym skreslením a výnimočnou rýchlosťou až 1/32 000 s.

Vysokorýchlostný procesor BIONZ X na spracovanie obrazu:
Nový procesor na spracovanie obrazu BIONZ X, ktorý dosahuje vyššiu rýchlosť spracovania ako jeho predchodca, dokáže mimoriadne spoľahlivo snímať rýchlo sa pohybujúce objekty a umožňuje sériové fotografovanie rýchlosťou až 24 obr/s. Vďaka novovyvinutému algoritmu na spracovanie obrazu môžete snímať vysoko kvalitné zábery s menším šumom v rámci celého rozsahu citlivosti a pritom uchovať prirodzené detaily.

Pokrokovejšie rýchle hybridné automatické zaostrovanie:
Rýchle hybridné automatické zaostrovanie, ktoré má premiéru vo fotoaparáte radu RX10, poskytuje odozvu automatického zaostrovania s ohromujúcou rýchlosťou 0,03 s. Tento prelomový systém automatického zaostrovania spája špičkovú rýchlosť a sledovanie automatického zaostrovania s detekciou fázového rozdielu roviny zaostrenia s vysokou presnosťou automatického zaostrovania s detekciou kontrastu. Zvyšuje tiež schopnosti fotoaparátu v zaostrovaní a sledovaní objektov vo všetkých situáciách a snímaní ostrých a jasných fotografií, a to aj počas rýchlej a dynamickej akcie.

Technológia automatického zaostrovania so sledovaním s vysokou hustotou bodov:
Sony Cyber-Shot DSC-RX10 IV je prvý fotoaparát Cyber-Shot vybavený technológiou automatického zaostrovania so sledovaním s vysokou hustotou bodov, ktorá zaisťuje vysokú spoľahlivosť sledovania a aktivuje body automatického zaostrovania tak, aby pokryli oblasť v okolí objektu s jedinečnou presnosťou a stabilitou. [1] Body automatického zaostrovania zobrazené na skutočnej obrazovke [2] Algoritmus automatického zaostrenia (nezobrazuje sa na skutočnej obrazovke)

Široké 315-bodové pokrytie automatického zaostrovania s vysokou hustotou:
Výnimočné 315-bodové automatické zaostrovanie s detekciou fázového rozdielu v ohniskovej rovine pokrýva približne 65 % celkovej oblasti obrazu nového obrazového snímača fotoaparátu RX10 IV. Vďaka tomu je pokrytie automatického zaostrovania dostatočne husté a široké na to, aby ste v oblasti obrazu dokázali rýchlo zachytiť napríklad malé alebo rýchle objekty, na ktoré sa zvyčajne ťažko zaostruje. [1] Pokrytie bodmi automatického zaostrovania s detekciou fázového rozdielu (315 bodov) [2] Pokrytie bodmi automatického zaostrovania s detekciou kontrastu (25 bodov)

Vylepšené automatické zaostrovanie na oči:
S funkciou automatického zaostrovania na oči dokážete zachytiť zaujímavé výrazy tváre vďaka mimoriadne presnej detekcii očí, ktorá je zdokonalená tak, aby automaticky zaostrovala na oči snímanej osoby a toto zaostrenie udržiavala dokonca aj pri pohybe tváre alebo jej otočení bokom. Vďaka tejto funkcii si môžete vychutnať väčšiu slobodu v každom zábere.

Jednoduchá a prirodzená dotyková plocha a zaostrovanie dotykom:
Pomocou funkcie dotykovej plochy môžete jednoduchým potiahnutím prstom po obrazovke LCD posunúť zaostrovanie, zatiaľ čo sledujete scénu cez hľadáčik. Posúvanie zaostrovania je plynulé a jednoduché bez ohľadu na to, či ho posúvate podľa vzdialenosti pohybu prstom (relatívna pozícia) alebo podľa oblasti snímky, ktorej sa dotknete na obrazovke (absolútna pozícia). Ak chcete použiť zaostrovanie dotykom, stačí sa dotknúť obrazovky LCD na mieste záberu, na ktoré chcete zaostriť.

Automatické zaostrovanie zjednodušuje ovládanie zaostrovania:
Rýchlejšie automatické zaostrovanie sa opiera o inteligentné funkcie zahŕňajúce napríklad obmedzenie rozsahu zaostrenia, ktorým môžete zaostrovanie obmedziť na objekty vzdialené minimálne 3 m, nastavenie AF-ON, s ktorým môžete spustiť uzávierku bez zdĺhavej sekvencie zaostrenia so stlačením tlačidla do polovice, a režim AF-A, ktorý automaticky prepína medzi režimami AF-S (automatické zaostrenie pre jednotlivé snímky) a AF-C (priebežné automatické zaostrenie) podľa zmien pohybu objektu.

Rozšírené možnosti sériového snímania:
Výkonná kombinácia obrazového snímača Exmor RS typu 1.0 s procesorom na spracovanie obrazu BIONZ X umožňuje sériové snímanie s automatickým zaostrovaním a automatickou expozíciou so sledovaním objektu rýchlosťou až do približne 24 snímok/s a celkovo až so 249 snímkami na jeden cyklus. Vďaka tomu možno zaručene zaznamenať rozhodujúce okamihy aj pri rýchlej akcii.

Nehlučné snímanie v citlivých situáciách:
Pri fotografovaní umeleckých vystúpení, života v prírode alebo v iných situáciách citlivých na hluk môžete snímať v tichosti dokonca aj počas sériového snímania vďaka možnosti stíšenia zvuku uzávierky fotoaparátu s použitím niekoľkých jednoduchých nastavení (Typ uzávierky: Elektronická a Zvukové signály: Vypnuté

Uzávierka s minimálnym skreslením na snímanie rýchlo sa pohybujúcich objektov:
Rýchle načítavanie údajov z obrazového snímača Exmor RS významne znižuje skreslenie v snímkach rýchlo sa pohybujúcich objektov, ako sú napríklad kopy do lopty. Elektronická uzávierka s minimálnym skreslením dosahuje rýchlosť až 1/32 000 sekundy. [1] Bežná elektronická uzávierka[2] Elektronická uzávierka fotoaparátu RX10 IV

Snímanie videozáznamov s rýchlym hybridným automatickým zaostrovaním:
Pri snímaní videozáznamov tento pokročilý a dvojnásobne rýchlejší21 systém automatického zaostrovania zabezpečuje plynulejšie a jednoduchšie zaostrovanie a umožňuje rovnako široké použitie automatického zaostrovania s detekciou fázového rozdielu ako pri snímaní fotografií. Úpravou nastavení rýchlosti automatického zaostrovania a sledovania objektu môžete vyjadriť zaostrenie kreatívnymi spôsobmi. Snímaním s použitím nižšieho rozsahu rýchlosti automatického zaostrovania môžete napríklad dosiahnuť zvláštne efekty pomalého zaostrenia.

Nahrávanie videozáznamu v rozlíšení 4K/formát XAVC S:
Fotoaparát RX10 IV dokáže do nahrávok videa v rozlíšení 4K zhustiť približne 1,7-krát viac údajov, než je potrebné pre výstup v rozlíšení 4K. Vďaka načítaniu všetkých pixelov bez ich zlučovania sa potláčajú deformácie a moiré. Systém LSI obmedzuje efekt posuvnej uzávierky pri snímaní rýchleho pohybu. Vďaka podpore formátu XAVC S môžete nahrávať videozáznamy vo vysokej kvalite 4K a Full HD s minimálnym šumom v dôsledku kompresie pri maximálnej rýchlosti 100 Mb/s a 50 Mb/s.

Profesionálne funkcie videozáznamu:
Poskytované funkcie Profil obrazu, S-Gamut/S-Log2/S-Log3, Gamma Display Assist, Šrafovanie, HDMI Clearout, TC/UB, Ovládanie nahrávania a Zobrazenie značky sú kompatibilné s funkciami videozáznamu v profesionálnych zariadeniach.

Mimoriadne spomalený pohyb až 40-krát pomalší ako prirodzený pohyb:
Vrstvený snímač CMOS umožňuje snímať s mimoriadne vysokou snímkovou frekvenciou až 960 snímok/s (40-pomalšie ako prirodzený pohyb) dlhší čas (až 4 sekundy v režime priority kvality a až 7 sekúnd v režime priority času snímania), a to v celom rozsahu až po ultratelefotografické snímanie. Vďaka tomu môžete snímať výnimočne čisté a plynulé detailné zábery vzdialenej akcie v mimoriadne spomalenom pohybe. 

Praktický nakloniteľný displej LCD a horný panel displeja :
Vstavaný displej LCD poskytuje jasnejšie zobrazenie aj zaostrovanie a svojím rozlíšením 1 440 000 bodov prekonáva predchodcu fotoaparátu RX10 IV. Obrazovka sa navyše nakláňa v uhle až približne 109° nahor a 41° nadol, čím zjednodušuje sledovanie záberov pri nahrávaní v rôznych polohách. Keď používate hľadáčik pri snímaní v iných situáciách, na paneli displeja v hornej časti fotoaparátu môžete jednoducho skontrolovať kľúčové nastavenia bez toho, aby ste pohli fotoaparátom.

Optická stabilizácia Optical SteadyShot™:
Táto technológia optickej stabilizácie obrazu navrhnutá spoločnosťou Sony je užitočná pri snímaní fotografií a videa bez statívu, najmä pri slabom svetle na telefotografickom konci rozsahu transfokácie až do 600 mm. Tento systém je svojou účinnosťou ekvivalentný rýchlosti uzávierky vyššej o 4,5 kroku a zabraňuje rozmazaniu v dôsledku chvenia fotoaparátu na dosiahnutie viditeľne plynulejších a stabilnejších výsledkov. SteadyShot VYPNUTÉ SteadyShot ZAPNUTÉ

Vysoká odolnosť voči prachu a vlhkosti:
Vďaka tesneniu a konštrukcii prevádzkových častí s odolnosťou voči prachu a vlhkosti zvláda fotoaparát náročné snímanie prírody, športu a divočiny v drsnom daždivom, prašnom, vlhkom alebo inak náročnom prostredí.

Prepojenie s informáciami o mieste cez Bluetooth:
Prepojenie s informáciami o mieste umožňuje maximálne využitie funkcií fotoaparátu RX10 IV. Po spárovaní fotoaparátu s aplikáciou PlayMemories Mobile™ nainštalovanou v kompatibilnom mobilnom telefóne alebo tablete môžete získavať údaje o mieste a zaznamenávať ich na fotografie, ako aj opraviť nastavenia dátumu, času a miesta. Aplikáciu PlayMemories Home™ môžete použiť v osobnom počítači na usporiadanie importovaných fotografií na mape.

Diaľkové ovládanie jedným dotykom/zdieľanie jedným dotykom:
Diaľkové ovládanie jedným dotykom premení smartfón alebo tablet na hľadáčik alebo diaľkový ovládač. Pri zdieľaní jedným dotykom prenesiete fotografie a videá do zariadenia, z ktorého ich môžete zdieľanie na sociálnych sieťach. Stačí nainštalovať do zariadenia so systémom Android s technológiou NFC aplikáciu PlayMemories Mobile prostredníctvom rozhrania Wi-Fi a následne vytvoriť pripojenie priložením zariadenia k fotoaparátu. Nemáte zariadenie s technológiou NFC? Žiadny problém, zariadenia môžete spárovať aj vďaka novej kompatibilite s kódom QR.


Obsah balenia:
Kompaktný ultrazoomový fotoaparát Sony Cyber-Shot DSC-RX10 Mk.IV:
Fotoaparát: Sony Cyber-Shot DSC-RX10 Mk.IV
Akumulátor: Sony NP-FW50
Sieťový adaptér: Sony AC-UUD12
Gumová očnica: Sony
Krytka objektívu: Sony
Krytka sánok externého blesku: Sony
Slnečná clona: Sony
USB kábel: Sony Micro USB Cable
Popruh: Sony
Dokumentácia: Návod, záručný list

Špecifikácia Sony Cyber-Shot DSC-RX10 Mk.IV

Veľkosť snímača:Snímač 1“/CX
Počet megapixelov:20,1
Rýchlosť sekvenčného snímania:24
Max. rozlíšenie videa:4K 30 obr./s
Stabilizátor obrazu:optická stabilizácia v objektíve
GPS modul:Možnosť cez mobilnú aplikáciu
Bajonet fotoaparátuPevne vstavaný objektív
Odolnosť voči vonkajšiemu prostrediu:Utesnený fotoaparát
BluetoothNemá Bluetooth
Wi-FiVstavané Wi-Fi

Strážiť zmenu ceny a dostupnosti

Ak chcete, zadajte e-mail a budeme Vás informovať o cene alebo skladovej dostupnosti tohto tovaru.

Vaša emailová adresa

Aktuálna cena produktu je: 1 690,00 €

Upozorni ma keď cena klesne pod