Nikon D5 - Telo (XQD)

Recenziu na tento model nájdete na portáli FOTOma.sk

Nikon D5 je profesionálna 20,8 MPix digitálna zrkadlovka s CMOS snímačom formátu FX, ktorá poskytuje špičkovú obrazovú kvalitu, mimoriadnu rýchlosť a presnosť automatického zaostrenia, dokonalé ovládanie a vysokú spoľahlivosť.
Výrobca:
Nikon
Obj. čislo:
VBA460AE
Dostupnosť tovaru:
Do 14 dní
6 599,00 € 5 499,17 €
-+

Nikon D5 - Telo (XQD)

Profesionálna digitálna zrkadlovka Nikon D5 je dokonalým nástrojom pre profesionálnych fotografov športu, wildlife, reportáže a všetkých fotografov požadujúcich špičkovú obrazovú kvalitu fotografií a maximálnu spoľahlivosť za akýchkoľvek podmienok. Fotoaparát je vybavený špičkovým 20,8 MPix Full Frame CMOS snímačom, výkonným procesorom spracovania obrazu Nikon EXPEED 5, prvotriednym maticovým meraním expozície pomocou 3D Color Matrix III, dokonalým 153 bodovým systémom automatického zaostrovania s 99 krížovými bodmi, dotykovým 3,2“ LCD s 2 360 000 Pix, robustným utesneným telom z ľahkých zliatin horčíka, ergonomicky rozloženými podsvietenými ovládacími prvkami, možnosťou zachytiť až 200 fotografií vo formáte NEF (RAW) pri rýchlosti 14 obr./s. a s funkciou D-Movie umožňujúcou zaznamenávať videosekvencie v rozlíšení 4K/UHD.


20,8 MPix FX CMOS snímač, obrazový procesor Nikon EXPEED 5 a fenomenálna citlivosť ISO

Nikon D5 je osadený špičkovým 20,8 MPix CMOS snímačom formátu FX (Full Frame), ktorý sa môže pochváliť rýchlym čítaním kanálov, širokým dynamickým rozsahom, nízkym šumom pri vysokých ISO citlivostiach a ich fenomenálnym rozsahom. Vďaka kombinácii úplne nového snímača a extrémne výkonného obrazového procesora Nikon EXPEED 5 sa podarilo dosiahnuť mimoriadny rozsah nastavenia natívnych citlivostí ISO v rozsahu ISO 100 až ISO 102 400, ktorá sa dá ďalej rozšíriť na fenomenálnych ISO 50 až ISO 3 280 000! Citlivosť je nastaviteľná v krokoch 1, 1/2, alebo 1/3 stupňa EV. V súčasnosti neexistuje fotoaparát, ktorý by sa mohol pochváliť takto vysokou hodnotou citlivosti ISO. Vďaka tejto dokonalej kombinácii snímač – obrazový procesor je obrazová kvalita fotografií na špičkovej úrovni a fotky sa vyznačujú jasným, ostrým obrazom s výborným prekreslením detailov a to aj pri vysokých citlivostiach ISO. Je tak doslova možné fotografovať v podmienkach kedy ľudské oko už nevníma žiadny obrazový vnem – teda od jasného slnečného svetla až po astronomický súmrak (ekvivalent 0,001 Lux). Pokročilý obrazový procesor novej generácie Nikon EXPEED 5 poskytuje vysokorýchlostné 16-bitové spracovanie obrazu nadväzujúce na 14-bitovú A/D konverziu, čím priamo vo fotoaparáte vzniká fotografia NEF (RAW)/TIFF/JPEG pripravená na publikovanie. Fotografie sa môžu pýšiť vernými a sýtymi farbami a prirodzenou hĺbkou. Aj pri fotografovaní v pološere s vysokou citlivosťou ISO inteligentný systém znižuje šum bez degradácie ostrosti a detailov obrazu. Okrem toho nový procesor zvyšuje celkový výkon fotoaparátu a jeho reakcie na novú úroveň, výrazne zlepšuje spracovanie fotografií a umožňuje vyššiu snímaciu frekvenciu pri natáčaní videosekvencií. Nikon EXPEED 5 umožňuje vďaka rýchlemu spracovaniu dát z nového systému merania expozície, rýchlemu a presnému zaostreniu (AF ASIC) a novej vyrovnávacej pamäti (bufferu) zaznamenávať až 200 záberov vo formáte NEF (RAW) v rade za sebou rýchlosťou až 14 obrázkov za sekundu. Ak by to nestačilo, tak fotoaparát umožňuje natáčať videosekvencie v rozlíšení 4K/UHD (3840 x 2160 Pix) pri 30p/25p/24p.

Meranie expozície 3D Colour Matrix III

Nikon D5 umožňuje merať expozíciu viacerými spôsobmi a to v režime bodového merania expozície, merania expozície so zdôrazneným stredom, meranie s dôrazom na predchádzanie preexponovaniu a maticovému meraniu expozície. Zdokonalený systém maticového merania expozície – 3D Colour Matrix III (spolupracuje s objektívmi rady E, G a D), sa opiera o RGB snímač vyhodnocovania expozície s až 180 000 Pix. So staršími objektívmi vybavenými vstavaným procesorom pracuje meranie expozície v režime Color Matrix III a pri objektívoch bez vstavaného procesora pracuje v režime Color Matrix. Meranie expozície automaticky analyzuje každú fotografovanú scénu s mimoriadnou presnosťou a to pri pracovnom rozsahu od -3 až po +20 EV (maticové meranie/meranie expozície so zdôrazneným stredom). Pri fotografovaní menších objektov je napríklad podstatne zdokonalené sledovanie 3D objektov. Fotoaparát prekvapivo presne rozoznáva ľudské tváre aj počas práce s optickým hľadáčikom. Takúto presnosť podrobnej analýzy záberu podporuje aj presnejšie automatické zaostrovanie a automatické meranie expozície, aj pri najzložitejších svetelných podmienkach.Nový 153-bodový systém automatického zaostrovania Multi-CAM 20K

Nikon AF ASIC je nový špičkový systém automatického zaostrovania, ktorý ponúka fenomenálne presné sledovanie rýchlo sa pohybujúcich objektov na veľké vzdialenosti pomocou nového režimu automatického zaostrenia s výberom zo skupiny polí automatického ostrenia. Fotoaparát Nikon D5 je prvou digitálnou zrkadlovkou Nikon vybavenou týmto špičkovým zaostrovacím systémom. Srdcom AF ASICu je revolučný zaostrovací modul Multi-CAM 20K využívajúci až 153 zaostrovacích bodov z ktorých je 99 krížového typu čo poskytuje fotoaparátu Nikon D5 výnimočne široké pokrytie obrazu a mimoriadnu schopnosť sledovania malých rýchlo sa pohybujúcich objektov. Užívateľ má k dispozícii pre výber až 55 zaostrovacích bodov (35 krížových z čoho je 9 citlivých až do hodnoty clony f/8). Nikon AF ASIC využíva pokrokové algoritmy zaostrenia, ktoré významne zlepšujú citlivosť na svetlo pri slabom osvetlení, pričom jeho detekčný rozsah je -4 až + 20 EV (ISO 100, 20°C). Každý zo 153 bodov je plne citlivý a schopný pracovať pri všetkých objektívoch AF Nikkor až do clony f/5,6 a 15 stredových AF bodov je schopných pracovať až do hodnoty clony f/8. Umožňuje to napríklad použitie objektívu AF-S Nikkor 600mm f/4 s telekonvertorom NIKKOR 2,0x (výsledný ekvivalent clony je F/8). V režime dynamickej voľby je možné vybrať si z 25, 72 alebo 153 zaostrovacích bodov, ako aj zvoliť si trojrozmerné sledovanie objektu, alebo automatické zaostrovanie s výberom zo skupiny zaostrovacích polí. Automatické zaostrenie s výberom zo skupiny polí neustále monitoruje päť rôznych polí automatického zaostrovania a ponúka zlepšené zachytenie objektu a izoláciu pozadia pri fotografovaní objektov, ktoré sú pomerne malé a blízko vysokokontrastného, alebo rušivého pozadia. Päťbodové automatické zaostrovacie pole možno premiestňovať kdekoľvek v 153-bodovom poli podľa potrieb kompozície.Kontinuálne fotografovanie frekvenciou 14 obrázkov za sekundu

Nový revolučný systém automatického zaostrovania Nikon AF ASIC umožňuje fotoaparátu Nikon D5 kontinuálne sledovať, zaostrovať a fotografovať objekt bleskovou rýchlosťou až 12 obrázkov za sekundu pri plnom rozlíšení 20,8 MPix s automatickou expozíciou. Pri predsklopení zrkadla umožňuje fotoaparát sériové fotografovanie s rýchlosťou až 14 obrázkov za sekundu. Rýchlejší mechanizmus sekvenčnej uzávierky a sklápací mechanizmus zrkadla výrazne skracujú stmavnutie hľadáčika pri rýchlom sériovom fotografovaní.
 

Zdokonalená uzávierka z kompozitu Kevlaru a uhlíkových vlákien

Nikon D5 používa zdokonalenú kevlarovo-uhlíkovú uzávierku s rýchlejším a presnejším chodom. Uzávierka pracuje s opozdením iba 24ms a ponúka expozičné časy v rozsahu od 1/8000 do 30s, synchronizáciu blesku až do 1/250s a je otestovaná na životnosť 400000 pracovných cyklov. Jednotka uzávierky je vybavená inteligentným samodiagnostickým systémom monitorovania chodu uzávierky, ktorý spolu s riadiacou jednotkou znižuje spotrebu energie pri dlhšom otvorení uzávierky napr. pri dlhých expozíciách alebo pri natáčaní videosekvencie.

 

Stabilné fotografovanie pomocou optického hľadáčika so skleneným hranolom

Nikon D5 je vybavený veľkým optickým hľadáčikom zo skleneného pentaprizmatického hranola poskytujúceho TTL obraz so zväčšením až 0,7x (objektív 50mm f/1.4 zaostrený na nekonečno) a 100% pokrytím obrazového poľa. Dizajn hľadáčikov Nikon s predsunutím výstupnej šošovky okulára je známy tým, že minimalizuje únavu pri dlhom fotografovaní. Tlmenie práce mechanizmu uzávierky a zrkadla spolu so systémom optickej stabilizácie objektívov Nikkor (VR) poskytuje stabilný obraz v hľadáčiku aj počas rýchleho sériového fotografovania. Chvenie obrazu spôsobené pohybom zrkadla je účinne tlmené a stmavnutie hľadáčika je zanedbateľné.


 

Robustné a utesnené telo

Telo profesionálnej digitálnej zrkadlovky Nikon D5 je robustne navrhnuté a vyrobené z pevných a ľahkých horčíkových zliatin, ktoré fotoaparátu dávajú dostatočnú pevnosť voči nárazom a nešetrnému zaobchádzaniu aké sa pri profesionálnom použití očakáva. Fotoaparát je utesnený pred prachom a stekajúcou vodou (nie je určený k ponáraniu pod vodu!) vďaka čomu Vás pri práci s ním nebudú obmedzovať nevyspytateľné vplyvy počasia. Vďaka tejto odolnej konštrukcii, dokáže podávať maximálny výkon aj v tých najnáročnejších prostrediach, ktoré si dokážete predstaviť.

 

Precízna prepracovaná ergonómia ovládania

Ergonómia ovládania fotoaparátu Nikon D5 vychádza zo svojich osvedčených predchodcov pričom sa uplatnili aj nové princípy a prístupy. Jemné zmeny ovládania zahŕňajú aj zlepšené rozloženie tlačidiel a zmenený tvar tlačidiel ovládania, aby sa zlepšilo ovládanie vo vlhku. Fotoaparát má aj zmenený tvar opierok palca a prostredníka a príjemnejší grip. V súvislosti s gripom sú zdvojené ovládacie prvky rozložené rovnako a pohodlne umiestnené tak, aby ste sa pri fotografovaní nemuseli sústreďovať na nič iné ako na samotné fotenie. Fotoaparát má podsvietené symboly na tlačidlách, takže v tme ho vôbec nie je problém ovládať.

 

Dotykový 3,2“ LCD monitor s nastaviteľnými farbami

Fotoaparát Nikon D5 je vybavený precíznym antireflexným 3,2“ (8 cm) dotykovým LCD monitorom s rozlíšením 2 359 000 Pix, ktorý ponúka okrem automatickej regulácie jasu aj vyváženie farieb. LCD monitor poskytuje 100% pokrytie uhla záberu a pozorovacími uhlami až 170°. Vyváženie jasu a farieb môžete upraviť tak, aby vyhovovali Vami uprednostňovanému pracovnému postupu.

 

4K/UHD videosekvencie D-Movie s viacerými formátmi obrazu

Nikon D5 je prvou digitálnou zrkadlovkou umožňujúcou zaznamenávať videosekvencie v rozlíšení 4K/UHD čo poteší profesionálov, ktorí pri práci potrebujú natáčať videosekvencie. Videosekvencie môžete natáčať s rozlíšením 4K/UHD (3840x2160/30p/25p/24p), Full HD (1920x1080/60p/50p/30p/25p/24p) a v HD rozlíšení (1280x720/60p/50p) s natívnym orezaním pixelov v pomere 1:1 čo zaručuje tú najvyššiu možnú obrazovú kvalitu videa. Fotoaparát ponúka celkovo tri formáty orezania snímača: FX, DX a natívne orezanie (približne 2,7-násobné), ako aj čistý výstup HDMI. Dokonca aj pre videosekvencie s rozlíšením 4K je možné zaznamenávať na pamäťovú kartu vo fotoaparáte alebo prenášať nekomprimovane na výstupe HDMI v 8-bitovom formáte 4 : 2 : 2 YCbCr. Výstup HDMI je dostupný pre všetky rozlíšenia počas snímania na diaľku. Pri filmovaní v rôznych podmienkach umožňuje funkcia D-Movie natáčať video v kvalite vhodnej na vysielanie v niekoľkých formátoch obrazového poľa. Okrem vstupu pre externý stereofónny mikrofón je k dispozícii aj výstup pre externé slúchadlá, vďaka ktorému môžete jemne doladiť zvuk izolovaný od okolia pre natáčanie videosekvencie.

 

Sloboda pri zázname videosekvencií

Zlepšenia ovládania umožňujú väčšiu kontrolu nad metrážou pri filmovaní. V režime M (Manuál) môžete nastaviť citlivosť a vybrať maximálnu citlivosť ISO. Okrem toho môžete vybrať formát orezania snímača, ovládať motorové nastavenie clony a nastaviť pevnú hodnotu času uzávierky. Redukcia šumu 3D od spoločnosti Nikon znižuje náhodný šum, skreslenie a blikanie šumu pri filmovaní s vysokými citlivosťami.


 

Ovládanie zvuku na úrovni Hi-Fi

Vďaka väčšiemu počtu možností na ovládanie zvuku ponúka fotoaparát Nikon D5 zlepšené zaznamenávanie zvuku. Vstup pre stereofónny mikrofón a zvukový výstup vám umožňujú oddelene jemne doladiť úrovne zvuku pred zaznamenávaním aj počas neho. Môžete vybrať rozsah zvuku (široký/hlas) a potlačiť hluk spôsobený vetrom pri zaznamenávaní pomocou vstavaného mikrofónu.

 

Nastavenia Picture Control

Farebné podanie a krivka odtieňov boli spresnené pre dosiahnutie lepšieho rozlíšenia a väčšej hĺbky statických fotografí a videosekvencií. Nastavenia Picture Control zjednodušujú spracovávanie fotografií vo fotoaparáte, pretože umožňujú prispôsobenie parametrov fotky pred zachytením, ako aj úplnú kontrolu nad zvýšením ostrosti, kontrastom, jasnom, odtieňom a sýtosťou v rôznych farebných režimoch.

 

Pamäťové médiá

Fotoaparát Nikon D5 je vybavený dvojicou slotov pre vysokorýchlostné pamäťové karty typu XQD. Vďaka dvojici slotov môžete využívať funkciu mirror (ukladanie fotografií a videosekvencii zrkadlovo na obe karty naraz). Môžete tiež nahrávať fotografie vo formáte JPEG na pamäťovú kartu v slote 1 a tých istých fotografií vo formáte NEF (RAW) na pamäťovú kartu v slote 2. Je možné nastaviť automatické nahrávanie fotografií po zaplnení pamäťovej karty v slote 1 na pamäťovú kartu v slote 2.

 

Vysokokapacitná batéria EN-EL18a

Nikon D5 je vybavený osvedčeným kompaktným nabíjateľným Lítium-Iónovým akumulátorom Nikon EN-EL18a s kapacitou 2500 mAh pracujúcim s napájacím napätím 10,8 V. Okrem neho je kompatibilný aj so starším modelom Líthium-Iontového akumulátora Nikon EN-EL18 s kapacitou 2000mAh (10,8V), ktorý poháňal starší model Nikon D4. Okrem nového akumulátora sa dodáva v balení s fotoaparátom aj nový typ nabíjačky Nikon MH-26a, ktorá vychádza z modelu Nikon MH-26 určeného pre Nikon D4.Obsah balenia

Digitálna zrkadlovka Nikon D5:
Fotoaparát: Nikon D5 – Telo
Akumulátor: Nikon EN-EL18a
Nabíjačka: Nikon MH-26a
Popruh: Nikon AN-DC15
Adaptér očnice: Nikon DK-27
Očnica: Nikon DK-17
Krytka bajonetu: Nikon BF-1B
Krytka sánok blesku: Nikon BS-3
Kryt priestoru batérie: Nikon BL-6
USB kábel: Nikon UC-E22
Spona USB kábla
Spona HDMI kábla
Software: Nikon ViewNX2
Dokumentácia: Návod, záručné listy, poukážka Nikon na 4x čistenie snímača zadarmo

Špecifikácia Nikon D5 - Telo (XQD)

Veľkosť snímača:Full Frame / FX
Počet megapixelov:20,8
Rýchlosť sekvenčného snímania:14
Stabilizátor obrazu:nemá
GPS modul:Možnosť externého GPS zariadenia
Rozlíšenie videa:3840 x 2160
Wi-FiPomocou externého zariadenia

Strážiť zmenu ceny a dostupnosti

Ak chcete, zadajte e-mail a budeme Vás informovať o cene alebo skladovej dostupnosti tohto tovaru.

Vaša emailová adresa

Aktuálna cena produktu je: 6 599,00 €

Upozorni ma keď cena klesne pod