Nikon D850 + AF-S 24-120mm f/4 G ED VR

Ušetri s Nikonom

Ak čakáte na správny okamih pre kúpu novej techniky Nikon, práve teraz je vhodný čas. Iba od 16.5. do 24.7.2023 si môžete zakúpiť vybrané produkty Nikon so až 700 €. Zľava je počas trvania akcie rovno započítaná v cene produktu. Akcia platí len na produkty dodané v termíne akcie. Viac zvýhodnených produktov Nikon nájdete na Ušetri s Nikonom.
Nikon D850 je najuniverzálnejší profesionálny digitálny fotoaparát SLR, ktorý kedy vyrábal Nikon a nahradil veľmi populárny fotoaparát D810. Snímač BSI FX má rozlíšenie 45,7 megapixelov, rýchlosť kontinuálneho snímania až 7 snímok za sekundu
Výrobca:
Nikon
Obj. čislo:
VBA520K001
Dostupnosť tovaru:
Info v predajni
3 799 € 3 299 3 165,83 € 2 749,17 €
-+

Nikon D850 + AF-S 24-120mm f/4 G ED VR

Nikon D850 je najuniverzálnejší profesionálny digitálny fotoaparát SLR, ktorý kedy vyrábal Nikon a nahradil veľmi populárny fotoaparát D810. Snímač BSI FX má rozlíšenie 45,7 megapixelov, rýchlosť kontinuálneho snímania až 7 snímok za sekundu, AF modul (rovnaký ako Nikon D5) má 153 bodov. Môžete nakrúcať 4K videá a 8k časozberné zábery, nemusíte sa obávať počasia, pretože fotoaparát je utesnený voči nepriaznivým vplyvom. Model D850 je ideálny pre krajinu, štúdio, šport, divokú zver, architektúru, makro a vlastne akýkoľvek iný fotografický žáner.

Základný opis

FX CMOS BSI snímačo s rozlíšením 45,7 Mpx
RGB snímač 180K (180 000 pixelov) umožňuje presnejšie meranie expozície
Modul AFC Multi-CAM 20K s fázovou detekciou TTL, jemným doladením a 153 AF bodmi (99 krížových senzorov)
Štandardný rozsah citlivosti je 64-102 400 ISO a 32-102 400 ISO rozšírení
Utesnené telo proti vode a prachu, kovová konštrukcia
Výklopný dotykový displej a 100% hranolový hľadáčik
4K video, Wi-Fi a NFC
Až 9 snímok za sekundu (s gripom MB-D18)

Nový senzor

Senzor Nikonu D850 má 45,7 miliónov efektívnych pixelov. Nie sú však pixely ako pixely. Pri snímači D850 je po prvý krát u zrkadlovky Nikon použitá technológia Back Side Illuminated (BSI) senzor. Znamená to, že svetlocitlivé bunky sú umiestnené pred konštrukciu snímača bez medzier a každá z nich má mikro šošovku pre čo najväčší svetelný zisk. Výsledkom je vysoká citlivosť snímača a zároveň rozlišovacia schopnosť i dynamický rozsah. Rozlíšenie nie je afektované Low Pass filtrom a stratu kontrastu či odlesky eliminuje špeciálna antireflexná úprava senzora.

Zaostrovanie

Zaostrovanie je prevzaté z najvyššieho športového modelu Nikon D5. Má 153 zaostrovacích bodov, z toho 99 citlivých aj vo vertikálnom aj horizontálnom smere (krížové senzory). Citlivosť zaostrovacieho systému je až do hodnoty -4EV, merania do hodnoty -3EV.

Nové funkcie zaostrovania

Auto AF tuningFocus Stacking a Focus Shift mode. D850 má zdokonalené funkcie automatického jemného doladenia AF (Auto Micro AF tuning) a umožňujú unikátne funkcie. Je to napríklad automatické micro preostrovanie a vyhtovenie série obrázkov, ktoré spojením do jedného vytvoria fotografiu s extrémne veľkou hĺbkou ostrosti. Táto špeciálna funkcia Focus Stacking je prvý raz priamo vo fotoaparáte automatizovaná a ľahko použiteľná. Doteraz fotografi pracne pomocou micro – posúvacích zariadení zhotovovali série fotografií a komplikovane ich spájali v špeciálnych programoch. Nikon D850 dokáže vyhotoviť až 300 záberov s jemne odlíšeným zaostrením. Zatiaľ nemám informáciu, či ich fotoaparát bude sám aj skladať do jedného alebo to urobí program v počítači. Dopracovať sa k profesionálne realizovanému stackingu bude jednoduchšie ako kedykoľvek predtým. Podobne sa dá funkcia oplikovať aj na krajinu či zátišie.

Závierka a elektronická závierka

Elektronicky ovládaná mechanická štrbinová závierka fotoaparátu je testovaná na 200 000 cyklov a pracuje v rozsahu 1/8 000s až 30s, k dispozícii je samozrejme i režim BULB. Fotoaparát umožňujeintervalové snímanie s exportom do 4K časozberného videa. Pomocou softvéru tretích výrobcov z nafotografovaných záberov možno vyexportovať až 8K video! Úplnou novinkou je po prvý krát u zrkadlovky Nikon možnosť snímať fotografie čiste elektronickou závierkou – odčítaním obrazu zo senzora a tým fotografovať bez akéhokoľvek mechanického pohybu častí fotoaparátu, úplne bezhlučne.

Video

Po prvý krát majú možnosť filmári u zrkadlovky Nikon natáčať UHD 4K video bez orezu (cropu). Video bude mať teda výrazný filmový efekt malej hĺbky ostrosti. V prípade potreby je tu stále možnosť natáčať 4K video s crop faktorom DX (1,5x). Tejto možnosti sa určite potešia wildlife kameramani a všetci, ktorí takýmto spôsobom „predĺžia“ ohniská svojich teleobjektívov.

Displej

3,2 palcový displej je výklopný a dotykový a má vysoké rozlíšenie 2,36 miliónov bodov. Či už pri hľadaní nových perspektív o fotografii alebo pri natáčaní videa z netradičných uhlov, výklopný displej výrazne zjednoduší prácu. Ovládanie pri nočnom fotení a natáčaní uľahčia podsvietené ovládacie prvky.
Telo aj battery grip sú samozrejme utesnené voči nepriaznivým poveternostným vplyvom a prachu v najvyššom súčasnom štandarde.


 

Súhrn hlavných funkcií

Rozlíšenie: efektívne rozlíšenie 45,7 megapixela. Súbory s rozlíšením 45,4 MP a bohatými detailmi. Zozadu osvetlený snímač CMOS formátu FX bez optického antialiasingového filtra.
Rýchlosť: snímajte rýchlosťou 7 snímok za sekundu. Prípadne môžete zaznamenávať snímky v plnom rozlíšení frekvenciou 9 snímok za sekundu, ak použijete voliteľné multifunkčné napájanie Battery Pack MB-D18 (s vloženou batériou EN-EL18B).
Citlivosť na svetlo: výkonný obrazový procesor EXPEED 5 poskytuje výnimočne čisté snímky v rozsahu citlivosti ISO 64 – 25 600 rozšíriteľného z ekvivalentu hodnoty 32 až na 102 400. K dispozícii je tiež plný rozsah citlivosti ISO pri snímaní videosekvencií s rozlíšením 4K.
Presnosť: fenomenálny 153-bodový systém automatického zaostrovania, ktorý je rovnaký ako pri vlajkovej lodi D5, poskytuje citlivosť až –4 EV v stredovom bode (ISO 100, 20 °C). Meranie až do hodnoty –3 EV umožňuje presné automatické nastavenie expozície aj vtedy, keď je jediným zdrojom svetla mesiac.
Video s rozlíšením 4K bez faktora orezania: zaznamenávajte plnoformátové videosekvencie s rozlíšením 4K/UHD a s frekvenciou 30p bez obmedzení spôsobených faktorom orezania. Snímajte viac ako tri hodiny pomocou multifunkčného Battery Pack MB-D18.
Časozberné videosekvencie s rozlíšením 4K priamo vo fotoaparáte: zaznamenávajte časozberné videosekvencie s rozlíšením 4K priamo vo fotoaparáte D850 a pomocou jeho efektívneho rozlíšenia 45,7 megapixela vytvárajte veľkolepé časozberné videosekvencie s rozlíšením 8K.
Flexibilita formátu RAW: snímajte veľké snímky vo formáte RAW s rozlíšením 45,4 MP, stredné snímky vo formáte RAW s rozlíšením 25,6 MP alebo malé snímky vo formáte RAW s rozlíšením 11,4 MP (stredné aj malé snímky sú 12-bitové, bezstratovo komprimované).
Akékoľvek prostredie: vďaka rozsiahlemu tesneniu proti vplyvom počasia je fotoaparát D850 pripravený na drsné prostredia. Rovnaké osvetlenie všetkých tlačidiel ako v prípade fotoaparátu Nikon D5 zaručuje jednoduché ovládanie aj v nočnom šere.
Rýchle ukladacie médiá: jednotka s duálnym slotom na kartu umožňuje používať kartu UHS-II SD spolu s kartou XQD, čo je najrýchlejšia možná kombinácia.Obsah balenia:
Telo D850
očnica
Batéria EN-EL15a
Nabíjačka MH-25a
UC-E22 USB kábel
AN-DC18 popruh
Krytka tela

Špecifikácia Nikon D850 + AF-S 24-120mm f/4 G ED VR

Veľkosť snímača:
Počet megapixelov45,7
Rýchlosť sekvenčného snímania9
Max. rozlíšenie videa:4K 30 obr./s
Stabilizátor obrazu:
GPS modul:Možnosť cez mobilnú aplikáciu
BluetoothMá vstavaný Bluetooth
Wi-FiVstavané Wi-Fi

Video

Recenzie Nikon D850 + AF-S 24-120mm f/4 G ED VR

100%

1 recenzií užívateľov

1x

0x

0x

0x

0x

  • Zákazník neuviedol žiadne slovné hodnotenie.

Strážiť zmenu ceny a dostupnosti

Ak chcete, zadajte e-mail a budeme Vás informovať o cene alebo skladovej dostupnosti tohto tovaru.

Vaša emailová adresa

Upozorni ma, keď sa produkt naskladní.

Aktuálna cena produktu je: 3 299 €

Upozorni ma keď cena klesne pod