Nikon D850 - Telo

Ušetri s Nikonom

Ak čakáte na správny okamih pre kúpu novej techniky Nikon, práve teraz je vhodný čas. Iba od 28.10.2022 do 16.1.2023 si môžete zakúpiť vybrané produkty Nikon so zľavou až 500 €. Zľava je počas trvania akcie rovno započítaná v cene produktu. Akcia platí len na produkty dodané v termíne akcie. Viac zvýhodnených produktov Nikon nájdete na Ušetri s Nikonom.
Nikon D850 je najuniverzálnejší profesionálny digitálny fotoaparát SLR, ktorý kedy vyrábal Nikon a nahradil veľmi populárny fotoaparát D810. Snímač BSI FX má rozlíšenie 45,7 megapixelov, rýchlosť kontinuálneho snímania až 7 snímok za sekundu
Výrobca:
Nikon
Obj. čislo:
VBA520AE
Dostupnosť tovaru:
info v predajni
2 999,00 € 2 799,00 2 499,17 € 2 332,50 €
-+

Nikon D850 - Telo

BALENIE FOTOAPARÁTU NEOBSAHUJE OBJEKTÍV! BEZ VHODNÉHO OBJEKTÍVU NIE JE MOŽNÉ S FOTOAPARÁTOM FOTOGRAFOVAŤ!

Nikon D850 je najuniverzálnejší profesionálny digitálny fotoaparát SLR, ktorý kedy vyrábal Nikon a nahradil veľmi populárny fotoaparát D810. Snímač BSI FX má rozlíšenie 45,7 megapixelov, rýchlosť kontinuálneho snímania až 7 snímok za sekundu, AF modul (rovnaký ako Nikon D5) má 153 bodov. Môžete nakrúcať 4K videá a 8k časozberné zábery, nemusíte sa obávať počasia, pretože fotoaparát je utesnený voči nepriaznivým vplyvom. Model D850 je ideálny pre krajinu, štúdio, šport, divokú zver, architektúru, makro a vlastne akýkoľvek iný fotografický žáner.

Základný opis

FX CMOS BSI snímačo s rozlíšením 45,7 Mpx
RGB snímač 180K (180 000 pixelov) umožňuje presnejšie meranie expozície
Modul AFC Multi-CAM 20K s fázovou detekciou TTL, jemným doladením a 153 AF bodmi (99 krížových senzorov)
Štandardný rozsah citlivosti je 64-102 400 ISO a 32-102 400 ISO rozšírení
Utesnené telo proti vode a prachu, kovová konštrukcia
Výklopný dotykový displej a 100% hranolový hľadáčik
4K video, Wi-Fi a NFC
Až 9 snímok za sekundu (s gripom MB-D18)

Nový senzor

Senzor Nikonu D850 má 45,7 miliónov efektívnych pixelov. Nie sú však pixely ako pixely. Pri snímači D850 je po prvý krát u zrkadlovky Nikon použitá technológia Back Side Illuminated (BSI) senzor. Znamená to, že svetlocitlivé bunky sú umiestnené pred konštrukciu snímača bez medzier a každá z nich má mikro šošovku pre čo najväčší svetelný zisk. Výsledkom je vysoká citlivosť snímača a zároveň rozlišovacia schopnosť i dynamický rozsah. Rozlíšenie nie je afektované Low Pass filtrom a stratu kontrastu či odlesky eliminuje špeciálna antireflexná úprava senzora.

Zaostrovanie

Zaostrovanie je prevzaté z najvyššieho športového modelu Nikon D5. Má 153 zaostrovacích bodov, z toho 99 citlivých aj vo vertikálnom aj horizontálnom smere (krížové senzory). Citlivosť zaostrovacieho systému je až do hodnoty -4EV, merania do hodnoty -3EV.

Nové funkcie zaostrovania

Auto AF tuningFocus Stacking a Focus Shift mode. D850 má zdokonalené funkcie automatického jemného doladenia AF (Auto Micro AF tuning) a umožňujú unikátne funkcie. Je to napríklad automatické micro preostrovanie a vyhtovenie série obrázkov, ktoré spojením do jedného vytvoria fotografiu s extrémne veľkou hĺbkou ostrosti. Táto špeciálna funkcia Focus Stacking je prvý raz priamo vo fotoaparáte automatizovaná a ľahko použiteľná. Doteraz fotografi pracne pomocou micro – posúvacích zariadení zhotovovali série fotografií a komplikovane ich spájali v špeciálnych programoch. Nikon D850 dokáže vyhotoviť až 300 záberov s jemne odlíšeným zaostrením. Zatiaľ nemám informáciu, či ich fotoaparát bude sám aj skladať do jedného alebo to urobí program v počítači. Dopracovať sa k profesionálne realizovanému stackingu bude jednoduchšie ako kedykoľvek predtým. Podobne sa dá funkcia oplikovať aj na krajinu či zátišie.

Závierka a elektronická závierka

Elektronicky ovládaná mechanická štrbinová závierka fotoaparátu je testovaná na 200 000 cyklov a pracuje v rozsahu 1/8 000s až 30s, k dispozícii je samozrejme i režim BULB. Fotoaparát umožňujeintervalové snímanie s exportom do 4K časozberného videa. Pomocou softvéru tretích výrobcov z nafotografovaných záberov možno vyexportovať až 8K video! Úplnou novinkou je po prvý krát u zrkadlovky Nikon možnosť snímať fotografie čiste elektronickou závierkou – odčítaním obrazu zo senzora a tým fotografovať bez akéhokoľvek mechanického pohybu častí fotoaparátu, úplne bezhlučne.

Video

Po prvý krát majú možnosť filmári u zrkadlovky Nikon natáčať UHD 4K video bez orezu (cropu). Video bude mať teda výrazný filmový efekt malej hĺbky ostrosti. V prípade potreby je tu stále možnosť natáčať 4K video s crop faktorom DX (1,5x). Tejto možnosti sa určite potešia wildlife kameramani a všetci, ktorí takýmto spôsobom „predĺžia“ ohniská svojich teleobjektívov.

Displej

3,2 palcový displej je výklopný a dotykový a má vysoké rozlíšenie 2,36 miliónov bodov. Či už pri hľadaní nových perspektív o fotografii alebo pri natáčaní videa z netradičných uhlov, výklopný displej výrazne zjednoduší prácu. Ovládanie pri nočnom fotení a natáčaní uľahčia podsvietené ovládacie prvky.
Telo aj battery grip sú samozrejme utesnené voči nepriaznivým poveternostným vplyvom a prachu v najvyššom súčasnom štandarde.


 

Súhrn hlavných funkcií

Rozlíšenie: efektívne rozlíšenie 45,7 megapixela. Súbory s rozlíšením 45,4 MP a bohatými detailmi. Zozadu osvetlený snímač CMOS formátu FX bez optického antialiasingového filtra.
Rýchlosť: snímajte rýchlosťou 7 snímok za sekundu. Prípadne môžete zaznamenávať snímky v plnom rozlíšení frekvenciou 9 snímok za sekundu, ak použijete voliteľné multifunkčné napájanie Battery Pack MB-D18 (s vloženou batériou EN-EL18B).
Citlivosť na svetlo: výkonný obrazový procesor EXPEED 5 poskytuje výnimočne čisté snímky v rozsahu citlivosti ISO 64 – 25 600 rozšíriteľného z ekvivalentu hodnoty 32 až na 102 400. K dispozícii je tiež plný rozsah citlivosti ISO pri snímaní videosekvencií s rozlíšením 4K.
Presnosť: fenomenálny 153-bodový systém automatického zaostrovania, ktorý je rovnaký ako pri vlajkovej lodi D5, poskytuje citlivosť až –4 EV v stredovom bode (ISO 100, 20 °C). Meranie až do hodnoty –3 EV umožňuje presné automatické nastavenie expozície aj vtedy, keď je jediným zdrojom svetla mesiac.
Video s rozlíšením 4K bez faktora orezania: zaznamenávajte plnoformátové videosekvencie s rozlíšením 4K/UHD a s frekvenciou 30p bez obmedzení spôsobených faktorom orezania. Snímajte viac ako tri hodiny pomocou multifunkčného Battery Pack MB-D18.
Časozberné videosekvencie s rozlíšením 4K priamo vo fotoaparáte: zaznamenávajte časozberné videosekvencie s rozlíšením 4K priamo vo fotoaparáte D850 a pomocou jeho efektívneho rozlíšenia 45,7 megapixela vytvárajte veľkolepé časozberné videosekvencie s rozlíšením 8K.
Flexibilita formátu RAW: snímajte veľké snímky vo formáte RAW s rozlíšením 45,4 MP, stredné snímky vo formáte RAW s rozlíšením 25,6 MP alebo malé snímky vo formáte RAW s rozlíšením 11,4 MP (stredné aj malé snímky sú 12-bitové, bezstratovo komprimované).
Akékoľvek prostredie: vďaka rozsiahlemu tesneniu proti vplyvom počasia je fotoaparát D850 pripravený na drsné prostredia. Rovnaké osvetlenie všetkých tlačidiel ako v prípade fotoaparátu Nikon D5 zaručuje jednoduché ovládanie aj v nočnom šere.
Rýchle ukladacie médiá: jednotka s duálnym slotom na kartu umožňuje používať kartu UHS-II SD spolu s kartou XQD, čo je najrýchlejšia možná kombinácia.Obsah balenia:
Telo D850
očnica
Batéria EN-EL15a
Nabíjačka MH-25a
UC-E22 USB kábel
AN-DC18 popruh
Krytka tela

Špecifikácia Nikon D850 - Telo

Veľkosť snímača:
Počet megapixelov45,4
Rýchlosť sekvenčného snímania9
Max. rozlíšenie videa:4K 30 obr./s
Stabilizátor obrazu:
GPS modul:Možnosť cez mobilnú aplikáciu
BluetoothMá vstavaný Bluetooth
Wi-FiVstavané Wi-Fi

Video

Recenzie Nikon D850 - Telo

100%

5 recenzií užívateľov

5x

0x

0x

0x

0x

  • Zákazník neuviedol žiadne slovné hodnotenie.

  • Zákazník neuviedol žiadne slovné hodnotenie.

  • Zákazník neuviedol žiadne slovné hodnotenie.

  • Zákazník neuviedol žiadne slovné hodnotenie.

  • Doporučujem

    Ostrosť, rýchlosť, kvalita ...

    Zatiaľ žiadny

Strážiť zmenu ceny a dostupnosti

Ak chcete, zadajte e-mail a budeme Vás informovať o cene alebo skladovej dostupnosti tohto tovaru.

Vaša emailová adresa

Upozorni ma, keď sa produkt naskladní.

Aktuálna cena produktu je: 2 799,00 €

Upozorni ma keď cena klesne pod