Naša predajňa funguje ako odberné miesto | Nakúpte online a vyzdvihnite | Využite dopravu ZADARMO pri nákupe od 100 €

Nikon D810 - Telo

Nikon D810 je pokračovaním vývoja veľmi úspešnej digitálnej jednookej zrkadlovky Nikon D800/D800E. Fotoaparát stavia na 36,3 MPix CMOS snímači formátu FX s novou konštrukciou a radikálne modernizovanom zaostrovacom systéme.
Výrobca:
Nikon
Obj. čislo:
VBA410AE
Dostupnosť tovaru:
Obvykle do 10 dní
2 999,00 2 499,17 €
-+

Nikon D810 - Telo

BALENIE FOTOAPARÁTU NEOBSAHUJE OBJEKTÍV! BEZ VHODNÉHO OBJEKTÍVU NIE JE MOŽNÉ S FOTOAPARÁTOM FOTOGRAFOVAŤ!

Nikon D810 je vybavený podobne ako fotoaparát Nikon D800E modifikovaným 36,3MPix FX snímačom technológie CMOS, ktorý nemá OPLF filter (Optical Low pass Filter). Vďaka tejto úprave (vynechaniu antialiasingového filtra) ponúka Nikon D810 mimoriadne ostré fotografie s maximálnym možným množstvom detailov. Tento snímač s širokým dynamickým rozsahom a nízkou úrovňou šumu je priamo napojený na procesor spracovania obrazu Nikon EXPEED 4, ktorý rýchlym odčítaním farebných kanálov spracúva vstupné dáta na výsledné fotografie vysokou rýchlosťou. Nikon EXPEED 4 výraznou mierou zlepšuje spracovanie fotografií, citlivosť snímača ISO a vďaka zrýchleniu dátového toku zároveň umožňuje vyššiu obrázkovú frekvenciu pri videosekvenciách a kontinuálnom fotografovaní. Táto sa u Nikon D810 zvýšila na 5 obr./s. pri plnom FX rozlíšení (36,3 MPix) a 7 obr./s v režime orezania na formát DX (15,3 MPix). Modifikovaný bol oproti modelu Nikon D800 aj rozsah citlivosti snímača, ktorý úzko súvisí práve so spracovaním digitálneho signálu zo snímača v obrazovom procesore Nikon EXPEED 4.

Fotoaparát Nikon D810 sa pýši rozsahom natívnej citlivosti od ISO 64 až po ISO 12 800 a tento je potom ešte možné digitálne rozšíriť na ISO 32 až ISO 51 200. Fotografie môžete ukladať na pamäťovú kartu v komprimovanom formáte JPEG, nekomprimovanom 12-bitovom, alebo 14-bitovom formáte NEF (RAW), prípadne vo formáte TIFF (RGB). Nikon D810 má dva sloty, jeden na pamäťové karty CF a jeden na pamäťové karty SD/SDHC/SDXC. Fotografie tak môžete nahrávať aj po zaplnení jednej z kariet v slote, prípadne môžete zvoliť jednu kartu na nahrávanie RAW súborov a druhú pre JPEG, alebo nahrávať fotografie zrkadlovo na obe karty. Nikon D810 umožňuje tiež zaznamenávať videosekvencie s Full HD (1080p) kvalitou pri frekvencii natáčania až 50p/60p v profesionálnej kvalite. Počas nahrávania videa máte všetko pod kontrolou a to od citlivosti ISO začíajúcej na ISO 64 až po ovládanie času uzávierky, clony a úrovne hlasitosti zvuku. Pre dokonale ostré zábery bol Nikon D810 osadený rovnakým systémom automatického zaostrovania ako profesionálny fotoaparát Nikon D4S, ktorý momentálne predstavuje špičku medzi digitálnymi jednookými zrkadlovkami Nikon. Vďaka nemu ponúka Nikon D810 mimoriadne rýchle a presné automatické zaostrovanie, ktoré dokáže spoľahlivo pracovať pri zlepšenej izolácii pozadia aj v náročných svetelných podmienkach za pomoci nového režimu automatického zaostrenia s výberom zo skupiny zaostrovacích polí.Vlastnosti digitálnej zrkadlovky Nikon D810:
Ostré a stabilné:
Konštrukcia uzávierky a celej zrkadlovej komory ako aj funkcia elektronickej uzávierky s použitím prvej lamely zaručujú fotoaparátu Nikon D810 tie najostrejšie možné výsledky. Mechanizmus uzávierky a zrkadla znižuje chvenie obrazu a poskytuje stabilný obraz v hľadáčiku s minimálnym stmavnutím počas rýchleho sériového fotografovania. Keď je aktivovaná, elektronická uzávierka s použitím prvej lamely znižuje sa riziko mikrorozmazania dokonca aj jemných detailov tak, že minimalizuje interné vibrácie počas expozície.

Rozvinutý systém Picture Control:
Vďala systému Picture Control prevezmete úplnú kontrolu nad zvýšením ostrosti, kontrastom, jasom, odtieňom a sýtosťou pri fotografovaní statických fotografií a videí. Pri fotografovaní s nastavením Flat dosiahnete maximálnu slobodu pri spracovávaní fotografií pretože zachováte všetky detaily a informácie o bohatých odtieňoch vo svetlých častiach aj tmavých častiach fotografie. Nastavenie Clarity Vám umožní upraviť kontrast a odlíšiť jemné štruktúry.Monitor s možnosťou úpravy farieb:
Vyváženie farieb a jas môžete posunúť ľubovoľným smerom, aby vyhovovali vášmu uprednostňovanému pracovnému postupu. Antireflexný 8-centimetrový (3,2-palcový) monitor LCD typu RGBW s 1 229 000 bodmi tiež ponúka automatickú reguláciu jasu.

Priblíženie s použitím rozdelenia zobrazenia:
Umožňuje skontrolovať vodorovnú polohu a ostrosť s absolútnou presnosťou pomocou priblíženia s použitím rozdelenia zobrazenia v režime živého náhľadu. Táto funkcia vám umožňuje porovnať dva body na fotke. Oba body sa zväčšia a zobrazia na rozdelenej obrazovke. K tejto funkcii sa pristupuje pomocou tlačidla “i“ a je ideálna na architektonickú, alebo produktovú fotografiu.

51-bodový systém automatického zaostrovania Multi-CAM 3500FX:
Zaostrovací systém Multi-CAM 3500FX je jemne doladený pre fotografie s ultravysokým rozlíšením. Možno ho nakonfigurovať na pokrytie 9, 21 a 51 zaostrovacích bodov a je citlivý až do –2 EV (ISO 100, 20 °C). Vylepšenia zahŕňajú zlepšené zachytenie objektu, rozšírenú možnosť uloženia podľa orientácie a možnosti obmedzení režimu automatického zaostrovania. Pätnásť krížových snímačov v strede je kompatibilných s objektívmi AF NIKKOR so svetelnosťou f/5,6 alebo vyššou a 11 stredových zaostrovacích bodov funguje so svetelnosťou f/8.

Automatické zaostrenie s výberom zo skupiny polí:
Automatické zaostrovanie má zlepšené rozpoznanie a sledovanie objekov. Automatické zaostrenie s výberom zo skupiny polí neustále monitoruje päť rôznych polí automatického zaostrovania a ponúka zlepšené zachytenie objektu a izoláciu pozadia pri fotografovaní objektov, ktoré sú pomerne malé a blízko vysokokontrastného, alebo rušivého pozadia. Päťbodové automatické zaostrovacie pole možno premiestňovať kdekoľvek v 51-bodovom poli podľa potrieb kompozície.Funkcia záznamu videosekvencií D-Movie s viacerými formátmi obrazu:
Pri filmovaní v rôznych podmienkach funkcia D-Movie ponúka video v kvalite vhodnej na vysielanie v niekoľkých formátoch obrazového poľa. Fotoaparát D810 zaznamenáva videosekvencie s rozlíšením Full HD (1 080p) vo formátoch FX a DX s frekvenciami natáčania 50p/60p s výrazne zníženým šumom, moiré a nesprávnymi farbami. Fotoaparát ponúka čistý výstup HDMI. Okrem toho ponúka simultánny záznam videosekvencií s plným rozlíšením vo fotoaparáte a na externý rekordér.

Sloboda pri zázname videosekvencií:
Fotoaparát umožňuje úplnú kontrolu nad videozáznamom počas filmovania. V režime M môžete nastaviť citlivosť od hodnoty ISO 64 až po hodnotu ISO 51 200 (ekvivalent) a funkcia automatického nastavenia citlivosti ISO vám umožňuje nakonfigurovať maximálne nastavenia citlivosti ISO, s ktorými chcete pracovať. Redukcia šumu 3D od spoločnosti Nikon znižuje náhodný šum, skreslenie a blikanie pri filmovaní s vysokými citlivosťami. Zobrazenie preexponovaných oblastí na monitore fotoaparátu znázorňuje, kde presne sú preexponované oblasti.

Ovládanie zvuku na úrovni Hi-Fi:
Vynikajúce ovládanie zvuku zlepšuje zaznamenávanie zvuku a ponúka lepšiu celkovú flexibilitu. Vstup pre stereofónny mikrofón a zvukový výstup vám umožňujú oddelene jemne doladiť úrovne zvuku pred zaznamenávaním aj počas neho. Môžete vybrať rozsah zvuku (široký/hlas) a znížiť hluk spôsobený vetrom pri zaznamenávaní pomocou vstavaného mikrofónu.

Rýchly, odolný a s rýchlou reakciou:
Fotoaparát Nikon D810 sa spustí približne za 0,12 sekundy a pýši sa oneskorením expozície iba 52 ms. Jednotka uzávierky z kompozitu zloženého z Kevlaru a uhlíkových vláken je otestovaná na 200 000 expozícií, má čas uzávierky 1/8 000 až 30 s a umožňuje synchronizáciu blesku až do 1/250 s.

Neobmedzené sériové fotografovanie:
Umožňuje zachytávať neobmedzený počet fotografií vo formáte JPEG a vytvárať veľkolepé fotografie svetelných stôp. V režime sériového fotografovania s časom uzávierky 4 s, alebo dlhším a budete môcť zaznamenať toľko vysokokvalitných fotografií vo formáte JPEG, koľko umožnia pamäťové karty a výdrž batérie. Vďaka extrémne krátkemu intervalu medzi jednotlivými expozíciami môžete hladko spojiť zábery hviezdnych dráh, alebo svetiel automobilov do nádherného efektu pomocou softvéru tretej strany.

Systém Total Digital Imaging System:
Z 36,3 MPix snímača fotoaparátu D810 dostanete maximálny potenciál vďaka širokej ponuky objektívov NIKKOR. Vďaka svojej výnimočne vysokej rozlišovacej schopnosti spĺňajú objektívy NIKKOR nároky fotografov z každej oblasti. Fotoaparát Nikon D810 je tiež kompatibilný so špičkovým systémom kreatívneho osvetlenia od spoločnosti Nikon a funguje s množstvom univerzálnych bleskov pre tvorivé fotografovanie s bleskom nasadeným na fotoaparáte, alebo mimo neho.

Vysokokapacitná batéria Nikon EN-EL15:
Ultrakompaktná a ľahká nabíjateľná lítium-iónová batéria Nikon EN-EL15 s kapacitou 1 900 mAh a napájacím napätím 7,0 V. Umožňuje zachytiť až 1 200 statických fotografií1 na jedno nabitie.

Ukladací priestor – Médiá:
Dva sloty na pamäťové karty umožňujú plynulé fotografovanie. Jeden slot na karty CF pre vysokorýchlostné karty UDMA 7 a jeden slot na karty SD/SDHC/SDXC pre vysokorýchlostné karty SDXC a UHS-I s veľkou kapacitou.Odolné utesnenézo telo zo zliatiny horčíka:
Rozsiahle tesnenie chráni fotoaparát Nikon D810 proti vplyvom počasia a prachu. Fotoaparát má odolné telo zhotovené zo zlitin horčíka, ktoré mu zabezpečuje odolnosť voči nárazom a nešetrnému zaobchádzaniu.

Káblové a bezdrôtové pripojenie:
Fotoaparát D810 podporuje sieť Ethernet a bezdrôtovú sieť LAN. Na pripojenie slúži voliteľný vysielač údajov UT-1 spoločne s bezdrôtovým vysielačom WT-5.

1 Na základe noriem asociácie CIPA.

Obsah balenia:
Digitálna zrkadlovka Nikon D810:
Fotoaparát: Nikon D810 – Telo
Akumulátor: Nikon EN-EL15
Nabíjačka: Nikon MH-25a
Popruh: Nikon AN-DC12
Gumová očnica: Nikon DK-17
Krytka bajonetu: Nikon BF-1B
Kryt LCD monitora: Nikon BM-12
USB kábel: Nikon UC-E22
Spona USB kábla
Spona HDMI kábla
Software: Nikon ViewNX2
Dokumentácia: Návod, záručné listy, poukážka Nikon na 4x čistenie snímača zadarmo

Špecifikácia Nikon D810 - Telo

Veľkosť snímača:Full Frame / FX
Počet megapixelov:36,3
Rýchlosť sekvenčného snímania:5
Max. rozlíšenie videa:Full HD 60obr./s
Stabilizátor obrazu:nemá
GPS modul:Možnosť externého GPS zariadenia
BluetoothNemá Bluetooth
Wi-FiPomocou externého zariadenia

Strážiť zmenu ceny a dostupnosti

Ak chcete, zadajte e-mail a budeme Vás informovať o cene alebo skladovej dostupnosti tohto tovaru.

Vaša emailová adresa

Upozorni ma, keď sa produkt naskladní.

Aktuálna cena produktu je: 2 999,00 €

Upozorni ma keď cena klesne pod