Naša predajňa funguje ako odberné miesto | Nakúpte online a vyzdvihnite | Využite dopravu ZADARMO pri nákupe od 100 €

Nikon AF-S Nikkor 400mm f/2.8E FL ED VR

Nikon AF-S Nikkor 400mm f/2.8E FL ED VR je špičkový stabilizovaný profesionálny super teleobjektív novej rady E s vysokou svetelnosťou f/2.8 a s výkonnou optickou sústavou obsahujúcou asférické, fluoritové a nízko rozptylové šošovky.
Výrobca:
Nikon
Obj. čislo:
JAA532DA
Dostupnosť tovaru:
Obvykle do 10 dní
13 299,00 11 082,50 €
-+

Nikon AF-S Nikkor 400mm f/2.8E FL ED VR

Nikon AF-S Nikkor 400mm f/2.8E FL ED VR je špičkový profesionálny super teleobjektív určený pre digitálne zrkadlovky Nikon vybavené snímačom formátu FX aj DX. Objektív sa vyznačuje vysokou svetelnosťou f/2.8 a ohniskovou vzdialenosťou 400mm (FX formát) / 600mm (DX formát). Vďaka svojej svetelnosti a ohniskovej vzdialenosti je tento objektív novej rady E ideálny pre fotografovanie indoor/outdoor športových udalostí, divoko žijúcej zvery, reportáže či kreatívneho fotografovania krajiny a prírody. Objektív je navrhnutý tak aby poskytoval maximálny výkon aj pri profesionálnej práci v akýchkoľvek podmienkach bez ohľadu na počasie.

Optická sústava objektívu:
Prvotriedne navrhnutá optická sústava objektívu je zložená z 16-tich optických členov zoradených do 12-tich skupín. Pre čo najideálnejší optický výkon použili optický inžinieri Nikonu v optickej sústave objektívu 2 špeciálne členy s flóritovým povrstvením (1 je ochranná menisková šošovka), 2 nízko rozptylové členy z ED skla, dve špeciálne asféricky tvarované šošovky a antireflexné vrstvy Nano Crystal Coat. Fluórová vrstva aktívne odpudzuje vodu, prach a nečistoty, pričom nemá negatívny vplyv na obrazovú kvalitu výsledných fotografií. Táto vrstva je nanesená na ochrannej meniskovej šošovke na prednom prvku objektívu. Antireflexná úprava objektívu pozostáva z vrstiev Nano Crystal Coat, ktoré výraznou mierou znižujú prejavy reflexov a farebných závojov pri fotení v protisvetle. Vďaka týmto vrstvám je výsledný obraz čistejší, kontrastnejší a ostrejší. Okrem toho je objektív vybavený elektromagnetickou kruhovou 9 lamelovou clonou s vykrajovanými lamelami pre dosiahnutie čo najdokonalejšieho bookehu (rozostrenia pozadia).

Stabilizácia obrau VR:
Super teleobjektív Nikon AF-S Nikkor 400mm f/2.8E FL ED VR je vybavený najnovším systémom optickej stabilizácie obrazu, ktorá je vybavená režimom SPORT. Režim stabilizácie obrazu SPORT poskytuje stabilný obraz v hľadáčiku pri fotografovaní pohybu s vysokou rýchlosťou a umožňuje frekvenciu sériového fotografovania a oneskorenie expozície podobne ako v prípade, keď je stabilizácia obrazu vypnutá. Optický stabilizátor VR firmy Nikon pomáha redukovať chvenie fotoaparátu pri fotografovaní a umožňuje tak fotografovať s až o 4 expozičné stupne dlhšími expozičnými časmi.

Robustná konštrukcia objektívu:
Objektív disponuje robustnou a pevnou konštrukciou z ľahkých zliatin horčíka, ktorá je utesnená pred nepriaznivými vplyvmi počasia (vlhkosť, prach). Objektív je svojou robustnosťou optimalizovaný pre nešetrné profesionálne použitie. Vďaka použitiu fluoritových optických prvkov sa podarilo výrazne zredukovať hmotnosť objektívu o 820g v porovnaní s objektívom Nikon AF-S Nikkor 400mm f/2.8G IF-ED VR na celkovú hmotnosť iba 3800g. Objektív je vybavený úplne novou ergonomickou statívovou nožičkou, ktorá je otočená smerom k prednej časti objektívu. Táto statívová nožička umožňuje usadiť sústavu objektív-fotoaparát na statív presne v jej ťažisku. Objímka statívovej nožičky je vybavená ložiskom zaručujúcim hladkú a bezproblémovú zmenu polohy sustavy objektív-fotoparat z vodorovnej na horizontálnu. Perličkou je použitie bezpečnostného slotu ktorý slúži na ochranu objektívu proti krádeži.

Obsah balenia objektívu:
Súčasťou balenia objektívu je samotný objektív Nikon AF-S Nikkor 400mm f/2.8E FL ED VR, statívová nožička, karbónová slnečná clona Nikon HK-38, popruh Nikon LN-2, 40,5mm neutrálny filter Nikon NC 40,5, nasúvací predný kryt objektívu, zadná krytka objektívu Nikon LF-4 a prepravný vypolstrovaný kufor Nikon CT-405.

Parametre objektívu:
Ohnisková vzdialenosť objektívu (FX/DX): 400mm/600mm
Zorný uhol objektívu(FX/DX): 6°10´/4°
Optická skladba objektívu (členov/skupín): 14/11, 2x asférické, 2x ED sklo, 2x fluoritové sklo
Antireflexná úprava: Nano Crystal Coat
Svetelnoť objektívu: f/2.8
Najvyššia nastaviteľná clona: f/22
Počet lamiel clony: 9 tvarovaných lamiel
Min. zaost. vzdialenosť: 2,6m
Maximálne zväčšenie: 0,145x
Priemer filtra: 40,5mm (zasúvací)
Rozmery: 159,5 x 358mm.
Hmotnosť: 3800g

Špecifikácia Nikon AF-S Nikkor 400mm f/2.8E FL ED VR

Bajonet objektívu:Nikon FX
Stabilizátor obrazuMá stabilizátor obrazu
Odolnosť objektívuUtesnený voči vonk. vplyvom
Svetelnosť objektívu:f/2.8

Strážiť zmenu ceny a dostupnosti

Ak chcete, zadajte e-mail a budeme Vás informovať o cene alebo skladovej dostupnosti tohto tovaru.

Vaša emailová adresa

Upozorni ma, keď sa produkt naskladní.

Aktuálna cena produktu je: 13 299,00 €

Upozorni ma keď cena klesne pod