Predajňa je otvorená.

Nikon AF-S Nikkor 80-400mm f/4.5-5.6G ED VR

Nikon AF-S Nikkor 80-400mm f/4.5-5.6G ED VR je špičkový profesionálny teleobjektív s 5x zoomom, vybavený optickým stabilizátorom obrazu VR, ultrazvukovým motorom SWM, antireflexnými vrstvami NCC a šošovkami z ED a Super ED skla.
Výrobca:
Nikon
Obj. čislo:
JAA817DA
Dostupnosť tovaru:
Na sklade
2 279,00 1 899,17 €
-+

Nikon AF-S Nikkor 80-400mm f/4.5-5.6G ED VR

Vysokovýkonný teleobjektív Nikon AF-S Nikkor 80-400mm f/4.5-5.6G ED VR je určený pre profesionálne použitie s digitálnymi jednookými zrkadlovkami Nikon so snímačmi formátu FX aj DX. Pri použití s digitálnymi zrkadlovkami so snímačom formátu DX je rozsah jeho ohniskových vzdialeností po prepočte na kinofilm v rozmedzí od 120-600mm pri clone f/4.5-5.6. Vďaka širokému rozsahu ohniskových vzdialeností 80 – 400 mm a vynikajúcej optickej konštrukcii sa tento objektív hodí na zachytávanie rôznych objektov vrátane divočiny, krajiny alebo športu. Systém optickej stabilizácie obrazu VR od spoločnosti Nikon umožňuje zhotovovať zábery s expozičnými časmi uzávierky až o štyri expozičné kroky dlhšími. Vďaka takto výkonnému optickému stabilizátoru je možné zhotovovať ostré fotografie z ruky pri akejkoľvek ohniskovej vzdialenosti, ktorou objektív disponuje. Optická sústava objektívu pozostáva z 20 šošoviek zoradených do 12 skupín. Štyri šošovky sú vyrobené z ED skla (Extreme Dispersion - extrémne nízky rozptyl svetla) a jeden je vyrobený z Super ED skla. Tieto optické členy výrazne obmedzujú výskyt farebnej vady, ktorá sa môže prejaviť pri použití dlhšej ohniskovej vzdialenosti.

Vlastnosti teleobjektívu Nikon AF-S Nikkor 80-400mm f/4.5-5.6G ED VR:
Použiteľnosť objektívu na zrkadlovkách s FX a DX snímačom:
Teleobjektív je konštruovaný s ohľadom pre použitie s digitálnymi jednookými zrkadlovkami vybavenými snímačmi formátu FX, pri ktorých rozsah ohniskových vzdialeností 80-400mm poskytuje univerzalitu použitia od športových akcií cez fotografovanie krajiny až po fotografovanie divokej zvery. Pri nasadení objektívu na digitálne jednooké zrkadlovky s DX formátom snímača zodpovedá rozsah jeho ohniskových vzdialeností 120 – 600 mm, pri nezmenenej svetelnosti! Takéto použitie už skutočne otvára nové možnosti vo fotografovaní aj tých najmenších divo žijúcich zvierat, alebo veľmi vzdialených dejov.

Vynikajúci optický výkon teleobjektívu:
Optická sústava teleobjektívu je zostavená z 20 šošoviek zoradených do 12 skupín pričom využíva štyri prvky zo špeciálneho ED skla (Extreme Dispersion - extrémne nízky rozptyl svetla) a jeden zo špičkového Super ED skla. Tieto prvky pomáhajú korigovať farebnú vadu spôsobenú chromatickou aberáciou, ktorá sa môže prejaviť pri použití dlhšej ohniskovej vzdialenosti.

Antireflexná vrstva Nano Crystal Coat:
Povrch šošoviek teleobjektívu je ošetrený špičkovými antireflexnými vrstvami Nano Crystal Coat, ktoré do značnej miery znižujú reflexy a svetelné závoje a to aj pri fotografovaní objektov v protisvetle.

Systém optickej stabilizácie obrazu (VR):
Teleobjektív je vybavený účinnou technológiou optickej stabilizácie obrazu VR (Vibration Reduktor), ktorý pracuje v režimoch Normal (Normálny), Active (Aktívny) a Tripod (Statív). Stabilizátor minimalizuje chvenie fotoaparátu a umožňuje fotografovať s expozičnými časmi uzávierky až o štyri expozičné kroky dlhšími ako by tomu bolo bez jeho použitia.

Ultrazvukový zaostrovací motor (SWM):
Oproti svojmu predchodcovi je teleobjektív vybavený ultrazvukovým zaostrovacím motorom SWM, ktorý je pri týchto ohniskových vzdialenostiach už doslova nutnosťou pretože umožňuje mimoriadne rýchle, tiché a presné automatické zaostrovanie.

Tri režimy zaostrovania:
Objektív umožňuje tri režimy zaostrovania a to: A/M (automatické zaostrovanie s možnosťou manuálneho doostrenia, priorita automatického zaostrovania), M/A (automatické zaostrovanie s možnosťou manuálneho doostrenia, priorita manuálneho zaostrovania) a M (manuálne zaostrovanie).

Automatické zaostrovanie pri použití telekonvertora:
Automatické zaostrovanie dokáže fungovať aj pri použití telekonvertora Nikon AF-S TC-14E II nasadenom na digitálnej jednookej zrkadlovke, ktorej zaostrovací systém dokáže pracovať aspoň s jedným bodom citlivým aj pri svetelnosti f/8.

Prepínač obmedzenia zaostrenia:
Na tubuse objektívu nájdete prepínač obmedzenia rozsahu zaostrovania, ktorý má dve polohy: „FULL“ (úplný rozsah) a ?-6m(umožňuje skrátiť čas potrebný na zaostrenie pri fotografovaní v rámci konkrétneho rozsahu vzdialeností.

Aretácia tubusu objektívu:
Pre prepravu je možné uzamknúť objektív v prepravnej polohe (tubus objektívu je zasunutí do polohy 80 mm) pomocou aretácie tubusu objektívu, čím sa zabraňuje vysunutiu tubusu vplyvom vlastnej hmotnosti keď sa nepoužíva a tým jeho prípadnému poškodeniu.

Dodávané príslušenstvo objektívu:
Objektív Nikon AF-S Nikkor 80-400mm f/4.5-5.6G ED VR sa dodáva v balení spolu s odnímateľnou statívovou objímkou, slnečnou clonou Nikon HB-65, prepravným púzdrom objektívu Nikon CL-M2, prednou krytkou objektívu Nikon LC-77 a zadnou krytkou bajonetu Nikon LF-4.

Špecifikácia Nikon AF-S Nikkor 80-400mm f/4.5-5.6G ED VR

Bajonet objektívu:Nikon FX
Stabilizátor obrazuMá stabilizátor obrazu
Odolnosť objektívuUtesnený voči vonk. vplyvom
Svetelnosť objektívu:Premenlivá

Strážiť zmenu ceny a dostupnosti

Ak chcete, zadajte e-mail a budeme Vás informovať o cene alebo skladovej dostupnosti tohto tovaru.

Vaša emailová adresa

Aktuálna cena produktu je: 2 279,00 €

Upozorni ma keď cena klesne pod