Doprava zadarmo pri objednávke nad 100 €

Predajňa

Predajňa

Po-Pia 10:00 - 18:00
02 / 5441 4880

Servis

Servis

Po-Pia 14:00 - 17:00
02 / 5464 7792

Eshop

Eshop

Po-Pia 10:00 - 18:00
0911 645 118

Fujifilm X-Pro2 + Fujinon XF 23mm f/2 R WR, Graphite Silver Edition kit

  • Fujifilm X-Pro2 + Fujinon XF 23mm f/2 R WR, Graphite Silver Edition kit
  • Obrázok (1)
  • Obrázok (2)
  • Obrázok (3)
  • Obrázok (4)
  • Obrázok (5)
Obj. čislo: 16536556
Fujifilm FinePix X-Pro2 Graphite Silver Edition je profesionálny systémový digitálny fotoaparát, vybavený 24,3MPix APS-C X-Trans CMOS III snímačom, procesorom X-Processor Pro, kovovým utesneným telom a dokáže fotiť rýchlosťou 8 obr/s, natáčať Full HD videá a ISO až 51 200.
Výrobca:
Obj. čislo:
16536556
EAN:
4547410340983
Displej
Pevný
Bluetooth
Nemá Bluetooth
Wi-Fi
Vstavané Wi-Fi
2 099 s DPH 1 749,17 € bez DPH
54 574 Kč s DPH 45 478,42 Kč bez DPH
Dostupnosť Predaj skončil

Fujifilm X-Pro2 + Fujinon XF 23mm f/2 R WR, Graphite Silver Edition kit

Fujifilm FinePix X-Pro2 je dlho očakávaným nástupcom veľmi obľúbeného profesionálneho systémového fotoaparátu Fujifilm FinePix X-Pro1. Novinka je vybavená úplne novým 24,3MPix X-Trans CMOS III snímačom formátu APS-C, ktorému asistuje vysokovýkonný procesor spracovania obrazu X-Processor Pro. Táto kombinácia je zárukou mimoriadnej obrazovej kvality, ktorou tento fotoaparát disponuje. Snímač je kalibrovaný na základný rozsah citlivostí ISO 200 – 12 800, ale tento rozsah sa dá vďaka pokročilým algoritmom obrazového procesora rozšíriť na ISO 100 – 51 200 pri len minimálnom šume. Rýchlosť s akou sú obrazové dáta spracované umožňuje fotoaparátu kontinuálne fotografovať rýchlosťou až 8 obr./s. a tiež natáčať Full HD videosekvencie 1080p pri rýchlosti snímkovania až 60 obr./s. Fotoaparát pritom umožňuje medzi jednotlivými zábermi pri kontinuálnom fotografovaní automaticky zaostrovať vďaka svojmu novému mimoriadne rýchlemu systému automatického zaostrovania. Tento 273 bodový systém automatického zaostrovania je založený na princípe kombinácie kontrastnej a fázovej metódy detekcie zaostrenia. Systém fázového zaostrovania pokrýva zo svojimi 77 zaostrovacími bodmi takmer 40% z celej plochy obrazu čo mimoriadne zdokonaľuje sledovanie fotografovaného objektu a zrýchľuje zaostrovanie. Pre dokonalé konečné zaostrenie zabezpečuje systém kontrastného zaostrovania, ktorý pokrýva väčšinu obrazovej plochy snímača. Unikátnym charakteristickým znakom profesionálnych systémových fotoaparátov rady FinePix X-Pro je pokročilý hybridný hľadáčik, ktorý v sebe spája dokopy výhody optického priehľadového hľadáčika s elektronickým hľadáčikom. Pokročilý hybridný hľadáčik Vám zobrazí všetky potrebné expozičné údaje ako aj množstvo ďalších informácií a umožní Vám tak bezstarostne fotografovať bez toho aby ste museli od hľadáčika odťahovať oko pre vizuálnu kontrolu nastavení priamo na tele prístroja. Fotoaparát je vybavený presnou a spoľahlivou mechanickou uzávierkou, ktorá oproti predchádzajúcemu modelu ponúka 2x kratší expozičný čas. Rozsah expozičných časov sa tak rozšíril o 1/8000s. a okrem mechanickej uzávierky je k dispozícii aj elektronická, ktorá umožňuje najkratší expozičný čas 1/32000s. Rýchlosť synchronizácie blesku ostala na štandardnej 1/250s. Tento profesionálny prístroj je uložený do pevného a voči nepriazni počasia veľmi dobre utesneného kovového tela. Na profesionalite fotoaparátu sa okrem jeho špičkovej obrazovej kvalite a jeho fyzickej odolnosti vďaka pevnej utesnenej konštrukcii podpisuje aj overené a ergonomicky navrhnuté rozloženie ovládacích prvkov, ktoré zabezpečia mimoriadnu pohotovosť ovládania. Pre bezdrôtové prenášanie fotografií a videosekvencií ako aj pre diaľkové ovládanie fotoaparátu samotného je fotoaparát vybavený vstavaným Wi-Fi modulom.24,3MPix X-Trans CMOS snímač III formátu APS-C:
Fujifilm vyvinul unikátnu technológiu X-Trans CMOS snímačov formátu APS-C, ktorej už tretiu generáciu osadil do fotoaparátu Fujifilm FinePix X-Pro2. Novinka má oproti starším generáciám snímačov X-Trans CMOS zvýšené rozlíšenie na 24,3MPix. Rovnako ako predchádzajúca generácia snímačov ani tento nie je vybavený low-pass filtrom a oproti bežným CMOS snímačom má výrazne upravenú Bayerovú masku farebných filtrov. Tá je viac náhodná a vo výsledku sú fotografie prirodzenejšie a viac pripomínajú nuansy filmu, majú jemnejšie prechody tónov a aj bez použitia low-pass filtra je moire a aliasing iba minimálny. Snímač je vybavený ultrasonickým vibračným systémom samočistenia povrchu snímača od prachu. Snímač je nakalibrovaný na citlivosti v rozsahu ISO 200 – ISO 12 800, ktoré sa dajú nastavovať v tretinových krokoch EV a tento rozsah sa dá rozšíriť až na ISO 100 – ISO 51 200.

X-Processor Pro:
Obrazový procesor X-Processor Pro novej generácie sa vyznačuje vysokým výkonom pri spracovaní obrazových dát. Vďaka tomu nový Fujifilm FinePix X-Pro2 môže natáčať vysokorýchlostné videosekvencie s rozlíšením Full HD 1080/60p, kontinuálne fotografovať rýchlosťou až 8obr./s. a to pri plnej podpore systému automatického zaostrovania. Vďaka veľkému dátovému toku, ktorý procesor vie spracovať, môžete urobiť pri rýchlosti 8obr./s. až 23 fotografií v bezkompresnom formáte RAW, 33 fotografií v nízko komprimovanom formáte RAW, alebo až 83 fotografií vo formáte JPEG. Procesor je tiež nápomocný aj pri výpočtoch algoritmov zaostrovania a prispieva tak aj k rýchlosti práce inteligentného hybridného systému automatického zaostrovania.

Inteligentný Hybridný 273 bodový systém automatického zaostrovania:
Nový profesionálny model FinePix X-Pro2 je vybavený tým najlepším a najrýchlejším automatickým zaostrovaním, ktoré predčí svojou rýchlosťou a presnosťou všetky doterajšie modely fotoaparátov Fujifilm. Tento 273 bodový systém automatického zaostrovania je založený na princípe kombinácie kontrastnej a fázovej metódy detekcie zaostrenia. Systém fázového zaostrovania pokrýva zo svojimi 77 zaostrovacími bodmi takmer 40% z celej plochy obrazu čo mimoriadne zdokonaľuje sledovanie fotografovaného objektu a zrýchľuje zaostrovanie. Pre dokonalé konečné zaostrenie zabezpečuje systém kontrastného zaostrovania, ktorý pokrýva väčšinu obrazovej plochy snímača. Od zapnutia fotoaparátu do urobenia prvej fotografie uplynie iba 0,4s. a to pri zarátaní oneskorenia uzávierky 0,05s. Pri zapnutom fotoaparáte je však automatický systém zaostrovania schopný zaostriť iba za 0,06s.

Hybridný opticko-elektronický hľadáčik:
Fotoaparát FinePix X-Pro2 je vybavený novým kvalitným hybridným opticko-elektronickým hľadáčikom, ktorý v sebe spája výhody optického aj elektronického hľadáčika. Prepínať medzi nimi môžete pomocou falošnej páčky časospúšte na prednej stene fotoaparátu, na ktorú pohodlne dočiahnete ukazovákom pravej ruky. Optický hľadáčik priehľadového typu ponúka veľmi jasný a čistý obraz s elektronickým zobrazením základných expozičných parametrov a ďalších potrebných dát, 92% pokrytie uhla záberu, 0,36x / 0,6x (APS-C/Full Frame) zväčšenie obrazu a v neposlednom rade jeho hlavnou výhodou je že nedochádza k žiadnemu opozdeniu či pixelizovaniu obrazu. Okrem neho je súčasťou hybridného opticko-elektronického hľadáčika aj 0,48“ farebný TFT LCD hľadáčik s mimoriadne jemným rozlíšením až 2,36MPix, pomerom strán 4:3, 100% pokrytím uhla záberu, možnosťou dioptrickej korekcie od -4 do +2, zväčšením 0,59x a zabudovaným senzorom priblíženia k oku, ktorý ho automaticky aktivuje. Elektronický hľadáčik má vysokú obnovovaciu rýchlosť až 85obr./s.a tak ani švenokvanie vám nebude robiť problém a hodí sa aj do tmavších priestorov kde jeho jas dokáže zvýrazniť detaily.

3“ TFT LCD monitor:
Na zadnej strane je veľký 3“ TFT LCD monitor s rozlíšením 1 620 000 Pix a pomerom strán 3:2. Na tomto monitore si môžete pohodlne kontrolovať ostrosť a farebné podanie fotografií.

Vysokorýchlostné Full HD videosekvencie:
Fujifilm FinePix X-Pro2 umožňuje natáčať Full HD videosekvencie pri rýchlostiach 1920x1080 60p/50p/30p/25p/24p po dobu až 14min a HD videosekvencie pri rýchlostiach 1280x720 60p/50p/30p/25p/24p po dobu 28min. Pre natáčanie vysokorýchlostných videí je potrebná rýchla pamäťová karta SD s rýchlosťou zápisu CLASS 10, alebo SD pamäťová karta vyššej rýchlostnej kategórie.

Vstavaný Wi-Fi modul:
Vstavaný Wi-Fi modul štandardu IEEE 802.11b/g/n, pracuje v móde WEP/WAP/WPA2 a umožňuje preposielať fotografie a videosekvencie na inteligentné zariadenia bezdrôtovo. S pomocou aplikácie Fujifilm Camera Remote App môžete na diaľku ovládať fotoaparát so všetkými jeho nastaveniami. Pomocou aplikácie Instax Share App môžete poslať fotografie priamo do tlače na nových Instaxových tlačiarňach.

Intervalové časozberné fotografovanie a režim viacnásobnej expozície:
Fujifilm FinePix X-Pro2 je vybavený funkciou intervalového časozberného fotografovania, vďaka ktorému môžete vytvárať časozberné sekvencie pre až 999 fotografií v intervale od 1 sekundy až po 24 hodín. Režim viacnásobnej expozície umožňuje prekrývať dva a viac fotografií cez seba, podobne ako sa kedysi exponoval film viackrát na jedno políčko filmu, čím sa dosiahlo často zaujímavých efektov.

Simulácia filmu a režim filmového zrna:
Fotoaparát ponúka na výber až 15 režimov simulácie filmu vrátane farebných profilov filmov: PROVIA / Standard, Velvia / Vivid, ASTIA / Soft, CLASSIC CHROME, PRO Neg.Hi, PRO Neg.Std, Black&White, Black&White+Ye Filter, Black& White+R Filter, Black& White+GFilter, Sepia, ACROS, ACROS+Ye Filter, ACROS+R Filter, ACROS+G Filter. Okrem týchto farebných profilov si môžete vybrať režim viacnásobnej expozície, kreatívne filtre: Toy camera / Miniature / Pop color / High-key / Low-key / Dynamic tone / Soft focus / Partial colour (Red / Orange / Yellow / Green / Blue / Purple) a tiež intervalové fotografovanie pre časozberné snímanie. Okrem simulovania farebného podania konkrétnych typov filmov umožňuje režim filmového zrna replikovať vzhľad zrna starých filmových materiálov s organickým podaním textúr.

Parametre fotoaparátu Fujifilm FinePix X-Pro2:
• Patentovaný 24,3 MPix X-Trans CMOS III senzor formátu APS-C
• Citlivosť nastaviteľná v rozsahu ISO: 100 - 51200
• Rýchly a výkonný obrazový procesor X-Processor Pro
• Rýchlosť uzávierky nastaviteľná v rozsahu: 1/32000-30s, Bulb
• Možnosť zvýšiť DR rozsah 100-400% (Auto)
• Tradičné analógové ovládanie a retro dizajn fotoaparátu
• Tradičný clonový krúžok na objektíve
• Nové ovládače na zadnom paneli
• Nový Quick systém ovládanie cez zadný LCD monitor
• Mechanická štrbinová uzávierka s rozsahom expozičných časov 1/8000s až 30s, režim Bulb
• Kontinuálne fotografovanie rýchlosťou 8 obrázkov za sekundu
• Nový veľký 3" RGBW 1 620.000 bodový displej s pomerom strán 3:2
• Full HD video 1920 x 1080/60p/50p/30p/25p/24p v H.264 MOV formáte so stereo zvukom
• hľadáčik EVF s rozlíšením 2 360 000 bodov so 100% pokrytím
• Slot na pamäťové karty SD/SDHC/SDXC
• Lithium-Iontový 1260 mAh akumulátor Fujifilm NP-W126
• Výdrž na jedno nabitie je cca 350 fotografií
• Rozmery (ŠxVxH) 140,5 x 82,8 x 45,9 mm
• Hmotnosť tela 495g aj s akumulátorom a pamäťovou kartou

Obsah balenia:

Systémový fotoaparát Fujifilm X-Pro2 Graphite Silver Edition:
Fotoaparát: Fujifilm FinePix X-Pro2 Graphite Silver Edition
Akumulátor: Fujifilm NP-W126
Nabíjačka: Fujifilm BC-W126 + Nabíjací kábel
Popruh: Fujifilm
Krytka tela: Fujifilm BCP-001
Spona na uchytenie popruhu: 2x Kovová spona Fujifilm
Nástroj na uchytenie spony: Prípravok na uchytenie kovovej spony Fujifilm
Dokumentácia: Návod, záručné listy

Objektív Fujinon XF 23mm f/2.0 R WR Graphite Silver Edition:
Objektív: Fujifilm Fujinon XF 23mm f/2.0 R WR Graphite Silver Edition
Predná krytka objektívu: Fujifilm FLCP-43
Zadná krytka objektívu: Fujifilm RLCP-001
Slnečná clona objektívu: Fujifilm LH-XF35-2 Graphite Silver Edition
Handrička na zabalenie: Fujifilm
Dokumentácia: Návod, záručné listy

Parametre

Displej Pevný
Bajonet fotoaparátu Fujifilm X
Bluetooth Nemá Bluetooth
GPS modul: Možnosť cez mobilnú aplikáciu
Odolnosť voči vonkajšiemu prostrediu Utesnený set
Počet megapixelov 24
Rýchlosť sekvenčného snímania 8
Stabilizátor obrazu:
Veľkosť snímača:
Wi-Fi Vstavané Wi-Fi

Príslušenstvo

Fujifilm BC-W126S Nabíjačka pre akumulátor NP-W126

Fujifilm BC-W126 je originálna kompaktná cestovná nabíjačka pre Lithium-Iontové akumulátory Fujifilm NP-W126. Dodáva sa ako príslušenstvo k fotoaparátom Fujifilm FinePix X-A1/X-M1/X-E1/X-E2/X-Pro1.
57,90 s DPH
48,25 € bez DPH
1 505,40 Kč s DPH
1 254,50 Kč bez DPH
Info v predajni
Obj. čislo: FUXBC-W126

Fujifilm BCP-001 Krytka tela, Čierna

Fujifilm BCP-001 je krytka bajonetu Fujifilm X, ktorá slúži pre zakrytie otvoru bajonetu na tele fotoaparátu v prípade keď práve nie je na fotoaparáte založený objektív.
9,50 s DPH
7,92 € bez DPH
247 Kč s DPH
205,92 Kč bez DPH
Na sklade
Obj. čislo: FUXBCP-001

Fujifilm MIC-ST1 Stereomikrofón, Čierny

Fujifilm MIC-ST1 je kvalitný stereofónny mikrofón pre fotoaparáty rady Fujifilm FinePix X vybavené 3,5 mm konektorom pre externý mikrofón a sánkami na blesk.
79,90 s DPH
66,58 € bez DPH
2 077,40 Kč s DPH
1 731,08 Kč bez DPH
Info v predajni
Obj. čislo: MICST1

Fujifilm EF-20 TTL blesk pre HS20,30,X100,X10

Fujifilm EF-20 je výborný kompaktný systémový blesk s výklopnou hlavou, ktorý dokonale nasvieti fotografovanú scénu. Blesk napriek svojim malým rozmerom podporuje TTL meranie ale je možné s nám pracovať ako s manuálnym bleskom.
109 s DPH
90,83 € bez DPH
2 834 Kč s DPH
2 361,58 Kč bez DPH
dlhodobo nedostupné
Obj. čislo: 16144597

Fujifilm EF-42 TTL Blesk, Čierny

Fujifilm EF-42 je plne vybavený univerzálny systémový blesk, ktorý dokonale nasvieti fotografovanú scénu. Blesk je vybavený otočnou a výklopnou zoomovacou zábleskovou hlahlavou s rozptylkou a ovládacími infra reflektormi.
199 s DPH
165,83 € bez DPH
5 174 Kč s DPH
4 311,58 Kč bez DPH
Nedostupné
Obj. čislo: 16274055

Fujifilm Fujinon XF 14mm f/2.8 R

Fujifilm Fujinon XF 14mm f/2.8 R je ultraširokouhlý objektív špeciálne navrhnutý pre fotoaparáty rady FinePix X a ponúka vysokú sveteľnosť, rozlíšenie a ostrosť až do okrajov záberu. Zároveň sa vyznačuje nižšou mieru chromatickej aberácie.
1 049 s DPH
874,17 € bez DPH
27 274 Kč s DPH
22 728,42 Kč bez DPH
Na sklade
Obj. čislo: 16276481

Fujifilm Fujinon XF 18mm f/2 R

Fujifilm Fujinon XF 18mm f/2 R je veľmi ľahký a kompaktný ultraširokouhlý objektív navrhnutý pre systémové fotoaparáty Fujifilm Finepix X. Objektív ponúka vysokú sveteľnosť, rozlíšenie a ostrosť až do okrajov záberu.
649 s DPH
540,83 € bez DPH
16 874 Kč s DPH
14 061,58 Kč bez DPH
Info v predajni
Obj. čislo: 16240743

Fujifilm Fujinon XF 35mm f/1.4 R

Fujifilm Fujinon XF 35mm f/1.4 R je štandardný objektív špeciálne navrhnutý pre fotoaparáty rady FinePix X (52,5mm f/1.4 po prepočte na kinofilm) a ponúka vysokú sveteľnosť, rozlíšenie a ostrosť až do okrajov záberu.
649 s DPH
540,83 € bez DPH
16 874 Kč s DPH
14 061,58 Kč bez DPH
Na sklade
Obj. čislo: 16240755

Fujifilm Fujinon XF 60mm f/2.4 R Macro

Fujifilm Fujinon XF 60mm f/2.4 R Macro je makrobjektív špeciálne navrhnutý pre fotoaparáty rady FinePix X a ktorý ponúka vysokú sveteľnosť, rozlíšenie a ostrosť až do okrajov záberu. Zároveň sa vyznačuje minimálnou chromatickou aberáciou.
699 s DPH
582,50 € bez DPH
18 174 Kč s DPH
15 145 Kč bez DPH
Info v predajni
Obj. čislo: 10640767

Fujifilm Fujinon XF 18-55mm f/2.8-4 R LM OIS

Fujifilm Fujinon XF 18-55mm f/2.8-4 R LM OIS je základný transfokátorový (zoom) objektív navrhnutý pre systémové fotoaparáty rady Finepix X. Objektív ponúka vysokú sveteľnosť, rozlíšenie a ostrosť až do okrajov záberu.
599 s DPH
499,17 € bez DPH
15 574 Kč s DPH
12 978,42 Kč bez DPH
Info v predajni
Obj. čislo: 16276479

Fujifilm Fujinon XF 55-200mm f/3.5-4.8 R LM OIS

Fujifilm Fujinon XF 55-200mm f/3.5-4.8 R LM OIS je transfokačný teleobjektív (zoom) navrhnutý pre systémové fotoaparáty rady Finepix X. Objektív ponúka štandardnú sveteľnosť, kvalitnú stabilizáciu a vysokú ostrosť od stredu až po okraje.
799 s DPH
665,83 € bez DPH
20 774 Kč s DPH
17 311,58 Kč bez DPH
Info v predajni
Obj. čislo: 16384941