Objednávajte bezpečne on-line! Osobný odber e-shopu v prevádzke.

Fujifilm Fujinon XF 14mm f/2.8 R

Recenziu na tento model nájdete na portále FOTOma.sk

Fujifilm Fujinon XF 14mm f/2.8 R je ultraširokouhlý objektív špeciálne navrhnutý pre fotoaparáty rady FinePix X a ponúka vysokú sveteľnosť, rozlíšenie a ostrosť až do okrajov záberu. Zároveň sa vyznačuje nižšou mieru chromatickej aberácie.
Výrobca:
Fujifilm
Obj. čislo:
16276481
Dostupnosť tovaru:
Na sklade
949,00 € 790,83 €
-+

Fujifilm Fujinon XF 14mm f/2.8 R

Ultraširokouhlý objektív Fujinon XF 14mm f/2.8 R je určený pre APS-C formát X-Trans CMOS snímačov systémových fotoaparátov Finepix X-Pro1 a Finepix X-E1. Objektív disponuje po prepočte na kinofilm 21mm ohniskovou vzdialenosťou.

Samotné telo objektívu je skutočne precízne a kvalitne spracované, bez mechanických vôlí, alebo iných nedokonalostí. V kovovom tele priemeru 58,4mm a dĺžky 65mm je optická sústava vyrobená z kvalitných optických skiel. Šošovky a všetky optické členy objektívu sú vyrobené zo skla, dokonale vyleštené a opatrené povrchovou úpravou Super EBC. Samotná optická sústava objektívu je zložená z 10-tich šošoviek zoradených do 7-mich skupín. Dve z týchto šošoviek sú asférické optické členy ktoré sú špeciálne tvarované tak aby obraz nebol smerom k rohom tvarovo deformovaný. Okrem týchto korekčných asférických šošoviek disponuje objektív tromi ED šošovkami zo špeciálneho nízko-rozptylového optického skla, ktoré výrazne obmedzuje chromatickú aberáciu, zlepšuje prenos kontrastu a ostrosti. Optická sústava dokáže zaostrovať od 18 cm až do ?, disponuje 89° uhlom záberu a reprodukčným pomerom 0,12x.

Objektív disponuje 7 lamelovou tvarovanou clonou, nastaviteľnou v rozsahu od f/2.8 až po f/22, ktorá zabezpečí skutočne dokonalé rozostrenie pozadia tzv. „bookeh“. Objektív je tiež vybavený ovládacím clonovým krúžkom s možnosťou nastavenia clony po tretinových krokoch EV.

Keď v ruke držíte kovové telo objektívu a otáčate dokonale vypracovaným clonovým prstencom s krokovaním po 1/3, pocítite nutkanie vyfotografovať úplne každú scénu. Fotografom hľadajúcim to najlepšie z oblasti fotografie otvára spoločnosť Fujifilm dvere do novej éry výmenných objektívov.

Parametre objektívu Fujinon XF 14mm f/2.8 R
• 21mm (ekvivalent kinofilmu)
• Uhol záberu je 89°
• 7 skupín / 10 optických členov (2 asférické šošovky, 3 nízko rozptylové ED šošovky)
• 7 lamelová konštrukcia clony s do kruhu tvarovanými lamelami
• Rozsah clony: F2.8-F22 (krok 1/3)
• Minimálna zaostrovacia vzdialenosť: 18,0 cm (reprodukčný pomer: 0,12x)
• Priemer filtrov: 58 mm
• Rozmery: 65 mm x 58,4 mm
• Hmotnosť: cca. 215 g*

*bez krytky objektívu a slnečnej clony

Špecifikácia Fujifilm Fujinon XF 14mm f/2.8 R

Bajonet objektívu:Fujifilm X
Stabilizátor obrazuNemá stabilizátor obrazu
Odolnosť objektívuŠtandardná
Svetelnosť objektívu:f/2.8

Strážiť zmenu ceny a dostupnosti

Ak chcete, zadajte e-mail a budeme Vás informovať o cene alebo skladovej dostupnosti tohto tovaru.

Vaša emailová adresa

Aktuálna cena produktu je: 949,00 €

Upozorni ma keď cena klesne pod