Canon EOS 7D Mk.II


Recenziu na tento model nájdete na portále FOTOma.sk

Canon EOS 7D Mk.II je poloprofesionálnou digitálnou zrkadlovkou s 20,2MPix snímačom formátu APS-C určenou nadšencom športovej a wildlife fotografie. EOS 7D Mk.II predstavuje spojenie špičkového výkonu, univerzálnosti a dokonalej ergonómie.
Výrobca:
Canon
Obj. čislo:
9128B039AA
Dostupnosť tovaru:
Predaj skončil
1 659,00 1 382,50 €

Canon EOS 7D Mk.II

BALENIE FOTOAPARÁTU NEOBSAHUJE OBJEKTÍV! BEZ VHODNÉHO OBJEKTÍVU NIE JE MOŽNÉ S FOTOAPARÁTOM FOTOGRAFOVAŤ!

Canon EOS 7D Mk.II bol navrhnutý firmou Canon na základe skúseností profesionálnych fotografov a fotografických nadšencov s jeho predchodcom Canon EOS 7D. Canon EOS 7D predstavuje skutočne robustný profesionálny nástroj pre fotografov postavený na základe pevného, proti prachu a stekajúcej vode utesneného magnéziového tela. Tento skvelý fotoaparát vyniká mnohými pokročilými funkciami dostupnými iba v profesionálnych modeloch. Jeho základom je 20,2 MPix Dual Pixel CMOS snímač formátu APS-C, dvojica procesorov DIGIC 6, úplne nový za každých podmienok spoľahlivý, presný, mimoriadne rýchly 65 bodový zaostrovací systém (všetky zaostrovacie body autofokusu sú krížového typu), nový 150 000 Pix RGB + IR systém merania expozície, vstavaný GPS modul, dva sloty na pamäťové karty (CF + SD) a integrovaný vysielač/odpaľovač bleskov Canon Speedlite. Canon EOS 7D Mk.II je vďaka svojej skvelej výbave a rýchlym duálnym procesorom schopný fotografovať rýchlosťou až 10 obr./s v plnom rozlíšení 20,2 MPix a natáčať videosekvencie vo Full HD rozlíšení s frekvenciou až 60 obr./s. Tento skvelý fotoaparát je vlajkovou loďou firmy Canon medzi APS-C digitálnymi zrkadlovkami a veľmi príjemne Vás svojim výkonom prekvapí. Takto vybavený fotoaparát sa skvelé hodí na fotografovanie a natáčanie rýchlych akcii a to aj pri nízkej hladine osvetlenia. Obľúbia si ho fotografi športu, divokej prírody, adrenalínových akcií ako aj reportážny fotografi.

Parametre fotoaparátu Canon EOS 7D Mk.II:
• 20,2 MPix Dual Pixel CMOS senzor formátu APS-C.
• Natívna citlivosť v rozsahu ISO 100 až 16000 (rozšíriteľná na H1:25600, H2:51200).
• Nepretržité fotografovanie s frekvenciou až 10 obr./s.
• Video v kvalite Full-HD s frekvenciou až 60 obr./s.
• 65-bodový systém automatického zaostrovania, všetky body sú krížového typu.
• Pokročilé iTR zaostrovanie.
• Duálne procesory „DIGIC 6“.
• 7,7 cm (3,0-palcový) displej LCD typu Clear View II s rozlíšením 1 040 000 Pix.
• Inteligentný hľadáčik so 100% pokrytím.
• 150 000 Pix systém merania expozície RGB + IR.
• Integrovaný vysielač Speedlite.
• Vstavaný GPS modul.
• Robustné voči vode a prachu utesnené telo z horčíkových zliatin.
• Detekcia blikania, HDR režim, viacnásobná expozícia a časozberné fotografovanie.

Detailné vlastnosti fotoaparátu Canon EOS 7D Mk.II:
20,2-MPix Dual Pixel CMOS senzor formátu APS-C
Vďaka dvom vysoko výkonným procesorom spracovania obrazu najnovšej generácie DiG!C 6 a novému unikátne riešenému CMOS snímaču typu Dual Pixel veľkosti APS-C s rozlíšením 20,2MPix ponúka Canon EOS 7D Mk.II nekompromisnú obrazovú kvalitu s rýchlym a svižným chodom. Dvojica procesorov spracovania obrazu DIGIC 6 poskytuje dostatočný výpočtový výkon pre rýchle a dokonalé spracovanie fotografií v 14-bitovej farebnej hĺbke vďaka čomu sa dosahuje presnej reprodukcie farieb, pričom stupňovanie odtieňov je jemné a prirodzené. Canon EOS 7D Mk.II je vybavené unikátnym CMOS snímačom s technológiou Dual Pixel AF od spoločnosti Canon. Táto technológia bola prvý krát použitá na zrkadlovke EOS 70D a je založená na zdvojení snímacích fotodiod pre každý jeden obrazový pixel snímača. Toto riešenie umožňuje automatické zaostrovanie fázovou detekciou priamo na CMOS snímači v režime Live View a pri natáčaní videosekvencií – teda v situáciách, kedy je zrkadlo sklopené a optické dráhy na klasický zaostrovací modul sú prerušené. Technológia poskytuje rýchle a plynulé automatické zaostrovanie a v prípade potreby sa dajú sekundárne pixely využiť na zvýšenie dynamického rozsahu metódou priemerovania dvojice nameraných hodnôt jasov pre každý jeden obrazový pixel.

Vynikajúci výkon v podmienkach so slabým osvetlením:
Keď úroveň okolitého osvetlenia klesne, môžete ďalej fotografovať bez obmedzenia vašej tvorivosti. Fotoaparát Canon EOS 7D Mk.II poskytuje vynikajúcu obrazovú kvalitu až do natívnej citlivosti ISO 16 000 (rozšíriteľná na citlivosť ekvivalentnú ISO 51 200), čo sa výborne hodí pre potreby diskrétneho fotografovania na ulici, zastavenie pohybu v čase pri náročných podmienkach a dokonca aj fotografovanie makro fotografií z ruky.

Fotografovanie s frekvenciou až 10 fotografií za sekundu:
Canon EOS 7D Mk.II je vďaka rýchlemu spracovaniu dátového toku prichádzajúceho od snímača, ktoré zabezpečujú dva vysokovýkonné grafické procesory DIGIC6 mimoriadne rýchlym fotoaparátom. Nie je preto problém s ním fotografovať rýchlosťou až 10 obr./s v plnom rozlíšení do RAW súborov vďaka čomu nikdy nepremeškáte rozhodujúci okamih. Tento pre rýchlosť optimalizovaný fotoaparát je vybavený skutočne veľkým bufferom s ktorým dokáže pri rýchlosti 10 obr./s fotografovať vo formáte JPEG nepretržite do zaplnenia pamäťovej karty alebo až 31 fotografií vo formáte RAW v rade za sebou pri plnom rozlíšení bez zníženia rýchlosti.

65-bodový širokopásmový systém automatického zaostrenia:
Canon EOS 7D Mk.II je vybavený úplne novým rýchlym, presným a spoľahlivým 65 bodovým širokopásmovým systémom automatického zaostrovania založeným na fázovej detekcii zaostrenia. Každý bod zaostrovacieho systému je krížového typu (reaguje na vodorovné aj zvyslé prechody kontrastu) vďaka čomu sa podarilo dosiahnuť vynikajúcu spoľahlivosť zaostrenia aj pri veľmi nízkej hladine osvetlenia. Fotoaparát je tak schopný zaostrovať pomocou najcitlivejšieho stredového bodu aj pri tak nízkej hladine osvetlenia akou je svit mesiaca v noci čo zodpovedá zhruba intenzite -3EV. Rozloženie zaostrovacích bodov po ploche hľadáčika zobrazujúceho 100% z fotografovanej scény je rovnaké ako pri profesionálnom modele Canon EOS 1D X – teda skoro úplne až po kraje. Automatický systém zaostrovania umožňuje používať všetkých 65 bodov AF naraz, alebo ich zoskupuje do pohyblivých zón, ktoré pokrývajú objekty mimo stredu. Je možné vybrať si aj len jeden jediný bod AF pre presné zaostrenie na konkrétnu časť scény.

Pokročilé zaostrovanie iTR:
Systém automatického zaostrovania iTR fotoaparátu Canon EOS 7D Mk.II využíva na rozpoznávanie a sledovanie objektov pohybujúcich sa v rámci záberu informácie o farbách a tvárach. Citlivosť automatického zaostrovania možno prispôsobiť pomocou jednoduchého nástroja, ktorým sa upravuje sledovanie zaostrenia podľa prostredia a objektu fotografovania, takže ak popred objekt prejdú iné objekty, nemá to na zaostrovanie žiadny vplyv.

Duálne procesory DIGIC 6:
Canon EOS 7D Mk.II používa dva vysokovýkonné obrazové procesory DIGIC 6 pre dosiahnutie čo najrýchlejšej odozvy a spracovania. Duálny procesor DIGIC 6 umožňuje modelu EOS 7D MK.II prinášať výnimočnú kvalitu obrazu a špičkový výkon pri spracovaní obrazových dát. Efektívnu redukciu šumu sprevádzajú plynulé farebné prechody a prirodzená reprodukcia farieb. Vďaka takémuto veľkému zabudovanému výkonu sa mimoriadne znížila doba oneskorenia počas fotografovania čo umožňuje fotografom zachytiť úžasné momentky s precíznym načasovaním.

150 000-Pix. snímač s infračervenou detekciou pre meranie expozície:
Fotoaparát Canon EOS 7D Mk.II používa na konzistentné a presné meranie expozície snímač s až 150 000 Pix, ktorý rozdeľuje scénu na 252 oblastí. Každá oblasť je analyzovaná a správne nastavenia expozície sa nastavia buď automaticky, alebo sú odporučené fotografovi. Pre lepšiu presnosť v náročných svetelných podmienkach sa okrem svetla vo viditeľnej časti spektra meria aj infračervené svetlo.

Vstavané GPS:
Fotoaparát Canon EOS 7D Mk.II dokáže označiť fotografie a videá informáciami o presnej polohe, kdekoľvek na svete sa nachádzate. Zaznamenávajte zemepisnú dĺžku, šírku, výšku a svetovú stranu, ako aj koordinovaný svetový čas (UTC).

Inteligentný hľadáčik II:
Vychutnajte si prirodzené zobrazenie použitím hľadáčika modelu EOS 7D Mk.II so 100 %-ným pokrytím hľadáčika a 1,0x zväčšením. Priehľadný displej LCD umožňuje zobrazenie údajov o zaostrení a expozičných hodnotách, ako aj dvojosové elektronické vodováhy zabezpečujú bezproblémové fotografovanie horizontov.

3“ LCD displej typu Clear View II:
Prezeranie fotografií a prechádzanie systémom ponúk vo fotoaparáte prostredníctvom veľkého LCD displeja s uhlopriečkou 7,7 cm (3,0-palcového) typu Clear View II s rozlíšením 1 040 000 Pix je veľmi komfortné. Počas fotografovania, alebo natáčania videí je k dispozícii možnosť kompozície v režime Live View ponúkajúcom tri režimy automatického zaostrenia.

Integrovaný vysielač Speedlite:
Vďaka vstavanému odpaľovaču belskov Speedlite možete teraz odpaľovať na dialku blesky Canon Speedlite pomocou IR ovládania. Prostredníctvom tohto integrovaného vysielača Speedlite môžete ovládať až tri skupiny bleskov Canon Speedlite, ktoré je tak možné používať aj mimo fotoaparátu.

Videosekvencie s rozlíšením Full HD a spomalený záznam:
Fotoaparát umožňuje natáčanie videá v kvalite Full-HD pri rozlíšení 1080p s manuálnym ovládaním nastavení, ako napr. expozícia, úroveň hlasitosti zvuku či vyváženie bielej. Objektívy EF od spoločnosti Canon umožňujú vytvárať filmové efekty a ponúkajú rôzne štýly natáčania obrazu. Medzi pokročilé funkcie natáčania videa patrí zaznamenávanie videosekvencií v rozlíšení Full HD (1 080p) pri variabilnej obrázkovej frekvencii až do 50 alebo 60 obr./s čo je ideálne pre rýchlu akčnú scénu, alebo plynulý spomalený záznam, ktorý pomocou fotoaparátu odhaľuje delikátnosť pohybu.

Detekcia blikania:
Blikajúce svetlo, aké napríklad vyžarujú žiarivky, môže počas fotografovania spôsobovať nekonzistentný jas a farbu. Fotoaparát Canon EOS 7D Mk.II dokáže rozpoznať takéto podmienky a každý záber načasovať tak, aby prebehol v čase najvyššieho jasu blikajúceho svetelného zdroja. Zaručí tým farebnú a jasovú konzistentnosť výsledkov.

Časozberné fotografovanie:
Vstavaný intervalový časovač umožňuje zaznamenávanie fotografií v predprogramovaných časových odstupoch – vynikajúci spôsob, ako zaznamenať pomaly sa meniace scény a vytvoriť časozberné videá. Uzávierku fotoaparátu Canon EOS 7D Mk.II možno dokonca na určitý čas uzamknúť v režime dlhodobej expozície (Bulb) pre zábery s výnimočne dlhou expozíciou.

Viacnásobná expozícia:
Fotoaparát Canon EOS 7D Mk.II umožňuje vytvárať kompozitné fotografie priamo vo fotoaparáte pomocou režimu viacnásobnej expozície a vrstvenia jednej fotografie na druhú.

Režim vysokého dynamického rozsahu (HDR):
Pri fotografovaní v situácii s vysokým kontrastom vám fotografovanie v režime HDR pomôže zachovať detaily v tmavých tieňoch i jasných tónoch. Fotoaparát Canon EOS 7D Mk.II v rýchlom slede za sebou odfotí tri zábery s rôznou expozíciou a automaticky ich spojí do prirodzene pôsobiaceho výsledku priamo z fotoaparátu.

Presné a rýchle zaostrovanie určené pre videozáznamy a režim Live View:
Fotoaparát Canon EOS 7D Mk.II obsahuje technológiu CMOS Dual Pixel AF s dvojitými pixelmi pre rýchle a plynulé sledovanie automatického zaostrovania počas natáčania videozáznamov, alebo používania živého náhľadu Live View. Každý pixel má dve fotografické diódy, ktoré možno čítať samostatne počas automatického zaostrovania, alebo spolu na zachytenie fotografie. Rýchlosť a citlivosť sledovania zaostrenia je možné počas natáčania videozáznamov upraviť s cieľom získania malých zmien zaostrenia.

Dva sloty pre pamäťové karty:
Fotoaparát Canon EOS 7D Mk.II obsahuje dva sloty pre pameťové karty (jeden pre SD/SDHC/SDXC, druhý pre CF), čím umožňuje automatické zálohovanie súborov pri fotografovaní, ako aj rozšírenú úložnú kapacitu.

Konektivita fotoaparátu:
Fotoaparát je vybavený bežným konektorom HDMI, ktorý možno použiť na výstup materiálu vo Full HD do externých rekordérov, vďaka čomu fotoaparát Canon EOS 7D Mk.II plynulo zapadne do profesionálneho pracovného toku úpravy videí. Zásuvky pre slúchadlá a mikrofón umožňujú nahrávať vysoko kvalitný digitálny zvuk a tiché ovládacie prvky pomáhajú meniť nastavenia fotoaparátu bez rušivého hluku.

Ergonómia ovládania a prispôsobiteľnosť fotoaparátu užívateľovi:
Ako budete používať svoj fotoaparát Canon EOS 7D Mk.II je skutočne len a len na Vás. Fotoaparát Canon EOS 7D Mk.II umožňuje nastavenie ovládacích prvkov fotografovania, systém zaostrovania a množstvo iných používateľských ovládacích prvkov podľa seba. Dokonca si môžete prispôsobiť aj hľadáčik fotoaparátu so 100 % pokrytím a elektronickým zobrazením v reálnom čase. Tieto nastavenia si môžete potom uložiť ako predvoľbu priamo vo fotoaparáte a použiť ich v budúcnosti. Fotoaparát navyše ponúka luxusnú ergonómiu s dokonale premysleným rozložením ovládacích prvkov na profesionálnej úrovni.

Robustná a utesnená konštrukcia:
Model Canon EOS 7D Mk.II bol navrhnutý pre profesionálne použitie v tých najnáročnejších podmienkach. Telo fotoaparátu je z odolnej horčíkovej zliatiny. Vďaka utesneniu je odolné voči prachu a vlhkosti. Integrovaný systém čistenia EOS zaručuje, že senzor fotoaparátu sa nikdy nezapráši, a tak vždy zaistí optimálnu kvalitu obrazu.

Obsah balenia:
Digitálna zrkadlovka Canon EOS 7D Mk.II:
Fotoaparát: Canon EOS 7D Mk.II – Telo
Akumulátor: Canon LP-E6N
Nabíjačka: Canon LC-E6 + kábel
Popruh: Canon EW-EOS 5 D Mark II
Gumová očnica: Canon Eg
Krytka bajonetu: Canon RF-3
USB kábel: Canon IFC-150U II
Ochranný kryt pre káble: Canon
Software: Canon EOS DIGITAL Solution Disc
Dokumentácia: Návod, záručné listy

Špecifikácia Canon EOS 7D Mk.II

Veľkosť snímača:APS-C / DX
Počet megapixelov:20,2
Rýchlosť sekvenčného snímania:10
Max. rozlíšenie videa:Full HD 60obr./s
Stabilizátor obrazu:nemá
GPS modul:Má vstavané GPS
Bajonet fotoaparátuCanon EF-S
Odolnosť voči vonkajšiemu prostrediu:Utesnený fotoaparát
BluetoothNemá Bluetooth
Wi-FiPomocou externého zariadenia

Strážiť zmenu ceny a dostupnosti

Ak chcete, zadajte e-mail a budeme Vás informovať o cene alebo skladovej dostupnosti tohto tovaru.

Vaša emailová adresa

Upozorni ma, keď sa produkt naskladní.

Aktuálna cena produktu je: 1 659,00 €

Upozorni ma keď cena klesne pod