Canon EOS 5Ds, Telo


Recenziu na tento model nájdete na portále FOTOma.sk

Canon EOS 5Ds je svojím rozlíšením 50,6MPix doslova revolučnou Full Frame zrkadlovkou, prinášajúcou ohromujúcu úroveň detailov a obrazovej kvality, zachytenej na fotografiách. Vybavený je dvojicou procesorov DIGIC 6 a utesneným telom.
Výrobca:
Canon
Obj. čislo:
0581C010AA
Dostupnosť tovaru:
Predaj skončil
2 579,00 2 149,17 €

Canon EOS 5Ds, Telo

BALENIE FOTOAPARÁTU NEOBSAHUJE OBJEKTÍV! BEZ VHODNÉHO OBJEKTÍVU NIE JE MOŽNÉ S FOTOAPARÁTOM FOTOGRAFOVAŤ!

Canon EOS 5Ds je revolučná jednooká digitálna zrkadlovka s 50,6MPix CMOS Full Frame snímačom. Je určený na nekompromisné zachytenie každého detailu a je vhodný ako na fotografovanie reklamy, krajiny a architektúry, tak i na fotografovanie portrétu, zátišia a všetkého, čo si vo finále vyžaduje veľký obraz vhodné pre extrémne veľké zväčšeniny. Z modelového radu EOS 5D preberá veľa osvedčených prvkov. Fotoaparát je osadený revolučným digitálnym CMOS snímačom formátu Full Frame s ohromujúcim rozlíšením 50,6MPix, ktorému sú podriadené aj ďalšie zmeny v konštrukcii, ako napríklad nový duálny grafický procesor spracovania obrazu DIGIC 6, alebo prítomnosť rýchleho konektora USB 3.0. Unikátny Full Frame 50,6MPix CMOS snímač umožňuje zaznamenávať ohromujúcu úroveň detailov pri špičkovej obrazovej kvalite a to dokonca aj pri integrovaných režimoch fotografovania s orezom poskytujúcim 1,3 násobné zväčšenie (APS-H orez na 30,5MPix) a 1,6 násobné zväčšenie (APS-C orez na 19,6MPix). Z Canon EOS 5D Mk.III preberá nový model osvedčený 61 bodový automatický zaostrovací systém s 41 bodmi krížového typu a voči prachu a stekajúcej vode utesnené telo z pevných a ľahkých horčíkovo-hliníkových zliatin. Medzi nové prvky konštrukcie patrí úplne nový systém merania expozície založený na 150 000Pix meracom snímači RGB+IR, intervalové fotografovanie s časovačom a úplne nový mechanizmus zdvíhania zrkadla, ktorý tlmí vibrácie zrkadla pri jeho dopade na dorazy.



Vlastnosti digitálnej zrkadlovky Canon EOS 5Ds:
• 50,6MPix CMOS senzor formátu Full Frame (24x36mm)
• 61-bodový automatický zaostrovací modul s 41 bodmi krížového typu
• Automatické zaostrovanie s pokročilým sledovaním a rozpoznávaním objektu
• Duálny 14-bitový procesor spracovania obrazu DIGIC 6
• 150 000Pix RGB+IR snímač merania expozície
• Nepretržité fotografovanie s frekvenciou až 5obr./s 
• Natívna citlivosť snímača ISO 100–6 400 s možnosťou rozšírenia na ISO 50-12 800
• Inteligentný hľadáčik s 100% pokrytím záberu a maskovaním okrajov orezu pri 1,3x a 1,6x crope
• Full-HD (1920x1080/30p) video s manuálnym ovládaním všetkých funkcií vrátane zvuku 
• LCD monitor typu Clear View II TFT s uhlopriečkou 3,2“ (8,11cm) a rozlíšením 1 040 000Pix
• Duálny slot pre pamäťové karty (jeden pre CF karty a druhý pre SD/SDHC/SDXC karty)
• Režim vysokého dynamického rozsahu HDR
• Režim vytvárania viacnásobnej expozície
• Režim predprogramovaného intervalového časovača pre tvorbu časozberných videí.
• Konektivita: HDMI Type C, USB 3.0 Hi-Speed (PTP) a 3,5mm jacku pre externý mikrofón
• Odolnosť voči poveternostným vplyvom vďaka utesnenému horčíkovo-hliníkovému telu

Podrobné vlastnosti digitálnej zrkadlovky Canon EOS 5Ds:
Unikátny Full Frame 50,6MPix CMOS senzor:
Nový revolučný full frame CMOS snímač digitálnej zrkadlovky Canon EOS 5Ds s ohromujúcim rozlíšením 50,6MPix prináša aj vďaka novému duálnemu procesoru spracovania obrazu DIGIC 6 špičkové výsledky. Výsledné fotografie prinášajú prvotriednu obrazovú kvalitu, verné farby a špičkové vykreslenie detailov aj pri mnohonásobnom zväčšení. Dynamický rozsah ako aj detaily v tmavých a svetlých častiach fotky sú na výbornej úrovni. Snímač v spolupráci s procesorom spracovania obrazu umožňujú zachytávať fotografie pri natívnej citlivosti snímača v rozsahu ISO 100-6 400. V prípade potreby je možné digitálne rozšírenie citlivosti snímača na rozsah ISO 50-12 800.



Širokouhlé 61-bodové automatické zaostrenie:
Systém širokouhlého 61-bodového automatického zaostrenia vám umožňuje rýchlo a presne zaostriť aj na objekty mimo stredu obrazového poľa. 41 bodov tohto systému je krížového typu (z nich je päť bodov v strede dvojitých so zvýšenou citlivosťou) a zabezpečuje pokročilé sledovanie/rozpoznávanie objektov v pohybe s vysokou presnosťou. Pokročilé sledovanie a rozpoznávanie objektov je riadené technológiou AF EOS Intelligent Tracking and Recognition Technology (iTR), ktorá využíva informácie o farbách a tvárach na rozpoznávanie a sledovanie objektov pohybujúcich sa v zábere. Citlivosť automatického zaostrovania možno prispôsobiť pomocou jednoduchého nástroja, ktorým sa upravuje sledovanie zaostrenia podľa prostredia a objektu fotografovania. Takže napríklad ak popred sledovaný objekt prejde iný objekt, nemá to na zaostrovanie žiadny vplyv a zaostrovací systém fotoaparátu Canon EOS 5Ds bude aj naďalej doostrovať na správny objekt. Zaostrovací systém umožňuje využívať pre zaostrenie všetkých 61 bodov AF naraz, alebo ich môže zoskupiť do pohyblivých zón, ktoré pokryjú objekty mimo stredu. V prípade potreby je možné vybrať iba jeden konkrétny AF bod pre presné zaostrenie na konkrétnu časť fotografovanej scény.

Vysokorýchlostné nepretržité fotografovanie:
Vďaka frekvencii fotografovania až 5obr./s vám nič neunikne, takže na kartu typu UDMA triedy 7 môžete v jedinej nepretržitej dávke nahrať až 510 fotografií plynúceho deja vo formáte JPEG. Pri fotografovaní do nekomprimovaného formátu RAW je možné urobiť v jednom rýchlom slede až 14 fotografií.

Prispôsobiteľná obrazovka LCD:
Fotoaparát Canon EOS 5Ds je vybavený LCD obrazovkou typu Clear View II TFT s uhlopriečkou 3,2“ (8,11cm), 170° pozorovacím uhlom a rozlíšením 1 040 000Pix. LCD monitor automaticky mení nastavenia jasu, vďaka vstavanému senzoru okolitého svetla. Ikony zobrazované na obrazovke, ich typ, veľkosť a polohu je možné flexibilne meniť podľa vašich požiadaviek tak aby ste mali všetko usporiadané podľa seba.

Inteligentný hľadáčik II:
Hľadáčik fotoaparátu Canon EOS 5Ds poskytuje jasný obraz so 100% pokrytím záberu a s prispôsobiteľným informačným prekrytím. Hľadáčik umožňuje vymaskovať (stmaviť) okraje záberu presne podľa zvoleného orezového módu (1,6x/1,3x crop.).

Duálny slot pre pamäťové karty:
Fotoaparát Canon EOS 5Ds disponuje dvomi slotmi pre pamäťové karty, ktoré umožňujú automatické zálohovanie súborov priamo počas fotografovania súčasne na obe karty naraz. Prípadne je možné zvoliť nastavenie kedy fotoaparát ukladá na jednu kartu súbory v nekomprimovanom formáte RAW a na druhú kartu súčasne ukladá súbory vo formáte JPEG. Rovnako je možné nastaviť aby fotoaparát zapisoval fotografie na jednu kartu a po jej zaplnení automaticky začal zapisovať fotografie na kartu druhú.

WIFI pripojenie
S WIFI adaptérom W-E1 je prístroj schopný komunikovať s komaptibilnými zariadeniami (smartfónmi, tabletmi a počítačmi) a jednoducho byť tak na diaľku ovládaný (pomocou EOS Utility software). Pomocou WIFI môžete aj prezerať alebo šťahovať fotografie do svojho zariadenia. Táto možnosť rozširuje využiteľnosť prístroja na diaľkové snímanie i rýchle zdieľanie fotografií. 


Fotografovanie v režime vysokého dynamického rozsahu (HDR):
Funkcia na vytváranie záberov v režime HDR, ktorá je vstavanou súčasťou fotoaparátu, vám umožňuje zachovať detaily aj v prípade nedostatočne alebo nadmerne osvetlených miest.

Fotografovanie v režime viacnásobnej expozície:
Funkcia viacnásobnej expozície umožňuje vytvárať úžasné a veľmi nápadité kompozičné fotografie priamo vo fotoaparáte, ktorý vrství viacero fotografií na seba s celou škálou automatických možností nastavenia viacnásobnej expozície.

Fotografovanie v režime predprogramovateľného intervalového časovača:
Funkcia predprogramovateľného intervalového časovača umožňuje vytvárať úžasné časozberné videá, alebo klasické časozberné fotografovanie. Uzávierku je dokonca možné na určitý čas uzamknúť v režime dlhodobej expozície (Bulb) pre zábery s výnimočne dlhou expozíciou.

Štýly Picture Style - Jemné detaily:
Okrem klasických nastavení Picture Style (Standard, Portrait, Landscape, Neutral a Faithful), ktoré už poznáme z predošlých modelov je tu aj úplne nové nastavenie – Fine Detail (Jemné detaily). Pomocou štýlu Picture Style Jemné detaily môžete uprednostňovať jemné tóny a detaily zachytené snímačom s vysokým rozlíšením. Zároveň poskytuje parametre priostrenia nastaviteľné priamo vo fotoaparáte, ako je prah a jemnosť pre súbory JPEG – pre tvorbu pôsobivých záberov priamo z fotoaparátu.

Video v kvalite Full-HD s manuálnym ovládaním:
Fotoaparát Canon EOS 5Ds umožňuje natáčať Full HD video vo vysokej kvalite (1920x1080/30p) s plným manuálnym ovládaním. Pre natáčanie profesionálnych videí môžete pritom využiť komplexný sortiment objektívov EF od spoločnosti Canon a dosiahnuť tak pôsobivé filmové vizuálne efekty. Canon EOS 5Ds umožňuje k videám zaznamenávať aj zvukovú stopu (digitálny stereofónny zvuk), ktorú môže nahrávať s frekvenciou 48kHz. Môžete tiež manuálne nastavovať hlasitosť zvuku. Fotoaparát však samotný nedisponuje na toto určeným vstavaným mikrofónom. Je však vybavený štandardným 3,5mm jackom pre externý mikrofón. Umožňuje tak používať mikrofóny tretích strán a je tiež vybavený jackom pre slúchadlá odposluchu, čím umožňuje sledovanie zvuku počas nahrávania.

Fotoaparát vhodný do každého prostredia:
Konštrukcia tela fotoaparátu Canon EOS 5Ds je prebraná z modelu Canon EOS 5D Mk.III a preto poskytuje fotoaparátu rovnako vysoký štandard odolnosti voči nepriazni počasia a nešetrnému zaobchádzaniu. Rám fotoaparátu je vyrobený z odolnej a ľahkej zliatiny horčíka a hliníka, ktorý ponúka vysoký štandard odolnosti proti pádu a nešetrnému zaobchádzaniu. Kompletné utesnenie všetkých spojov navyše zabezpečuje odolnosť fotoaparátu proti vnikaniu prachu a stekajúcej vody.

Obsah balenia:
Digitálna zrkadlovka Canon EOS 5Ds:
Fotoaparát: Canon EOS 5Ds – Telo
Akumulátor: Canon LP-E6N
Nabíjačka: Canon LC-E6 + kábel
Popruh: Canon EW-EOS5DS
Gumová očnica: Canon Eg
Krytka bajonetu: Canon RF-3
USB kábel: Canon IFC-150U II
Ochranný kryt pre káble: Canon
Software: Canon EOS DIGITAL Solution Disc
Dokumentácia: Návod, záručné listy.

Špecifikácia Canon EOS 5Ds, Telo

Veľkosť snímača:Full Frame / FX
Počet megapixelov50,6
Rýchlosť sekvenčného snímania5
Max. rozlíšenie videa:Full HD 30obr./s
Stabilizátor obrazu:nemá
GPS modul:Možnosť externého GPS zariadenia
Bajonet fotoaparátuCanon EF
Odolnosť voči vonkajšiemu prostrediu:Utesnený fotoaparát
BluetoothNemá Bluetooth
Wi-FiNemá Wi-Fi

Strážiť zmenu ceny a dostupnosti

Ak chcete, zadajte e-mail a budeme Vás informovať o cene alebo skladovej dostupnosti tohto tovaru.

Vaša emailová adresa

Upozorni ma, keď sa produkt naskladní.

Aktuálna cena produktu je: 2 579,00 €

Upozorni ma keď cena klesne pod