Hľadáme nového kolegu. Pridaj sa k nám!

Doprava zadarmo pri objednávke nad 100 €

Predajňa

Predajňa

Po-Pia 10:00 - 18:00
02 / 5441 4880

Servis

Servis

Po-Pia 14:00 - 17:00
02 / 5464 7792

Eshop

Eshop

Po-Pia 09:00 - 17:00
0911 645 118

Tamron SP 150-600mm f/5.0-6.3 Di VC USD G2, baj. Nikon

 • Tamron SP 150-600mm f/5.0-6.3 Di VC USD G2, baj. Nikon
 • Obrázok (1)
 • Obrázok (2)
 • Obrázok (3)
 • Obrázok (4)
 • Obrázok (5)
 • Obrázok (6)
 • Obrázok (7)
 • Obrázok (8)
 • Obrázok (9)
 • Obrázok (10)
 • Obrázok (11)
 • Obrázok (12)
 • Obrázok (13)
 • Obrázok (14)
Obj. čislo: 580713
-12%Akcia 5-ročná záruka
Tamron SP 150-600mm f/5-6.3 Di VC USD je profesionálny transfokačný (zoom) teleobjektív, ktorý svojou výbavou a prvotriednou optickou kvalitou ponúka naozaj výborný pomer cena/výkon vo svojej triede.

5-ročná záruka

Pri kúpe tohto produktu Tamron získate po zaregistrovaní 5 ročnú záruku. Viac informácií na Tamron 5-ročná záruka.
Výrobca:
Obj. čislo:
580713
EAN:
4960371006079
1 269 € s DPH 1 119 s DPH 1 057,50 € bez DPH 932,50 € bez DPH
32 994 Kč s DPH 29 094 Kč s DPH 27 495 Kč bez DPH 24 245 Kč bez DPH
Dostupnosť Na sklade

Tamron SP 150-600mm f/5.0-6.3 Di VC USD G2, baj. Nikon

Tamron SP 150-600mm f/5-6.3 Di VC USD G2 je najnovšou generáciou profesionálneho, transfokačného (zoom) teleobjektívu, ktorý je vybavený výkonnou optickou stabilizáciou obrazu, špičkovou optikou a ultrasonickým zaostrovacím motorom, ktorý svojou prvotriednou optickou kvalitou a výborným pomerom cena/výkon poteší všetkých fotografov prírody, wildlife a športu. Objektív je z najvyššej rady SP a v ponuke objektívov Tamron prichádza ako náhrada obľúbeného objektívu Tamron SP 150-600mm f/4-6.3 Di VC USD. Vylepšená optická sústava objektívu typu Di (Digitally Integrated Design) je špeciálne navrhnutá pre použitie s digitálnymi jednookými zrkadlovkami formátu Full Frame aj APS-C. Špičková povrchová úprava povrchu šošoviek objektívu eBAND Coating, povrchová antireflexná úprava BBAR a tri LD optické členy s nízkym rozptylom svetla poskytujú vynikajúci zobrazovací výkon. Najnovší systém optickej stabilizácie obrazu VC (Vibration Control *2) rozširuje možnosti užívateľov k dosiahnutiu ostrejších záberov pri fotografovaní "z ruky". Tento nový ultra teleobjektív s až 4x transfokáciou (zoomom) disponuje patentovanou funkciou stabilizácie obrazu VC (Vibration Compensation), rýchlym a presným ultrazvukovým ostriacim motorom USD (Ultrasonic Silent Drive), špeciálnou antireflexnou úpravou BBAR (Broad-Band Anti-Reflection), špeciálnou povrchovou úpravou eBAND (Extended Bandwidth & Angular-Dependency), ktorá výrazne znižuje nežiaduce odrazy svetla spôsobujúce výskyt odleskov a iných nežiaducich svetelných efektov. 4x násobná optická transfokácia v rozsahu ohniskových vzdialeností 150-600mm zvyšuje vaše možnosti pri fotografovaní vzdialených objektov. Tento fascinujúci rozsah ocenia fotografi prírody, voľne žijúcich zvierat a športových akcií.

Vlastnosti:
Vylepšená optická konštrukcia s ešte vyšším optickým výkonom:
Novinka sa opiera o vylepšenú optickú konštrukciu pozostávajúcu z 21 optických členov zoradených do 13 skupín, ktorá prináša ešte vyšší optický výkon v porovnaní s predchádzajúcou generáciou objektívu. Optická konštrukcia objektívu sa vyznačuje vysokým rozlíšením, vyššou ostrosťou až do rohov obrazu a celkovým zlepšením optického výkonu. Je to najmä vďaka trojici optických šošoviek LD (Low Dispersion) vyrobených z nízko rozptylového skla, ktoré úplne eliminujú axiálne a priečne chromatické aberácie. Svoj podiel na ostrosti, výbornom prenose kontrastu a eliminácii nežiaducich odleskov či parazitného svetla majú aj špeciálne povrchové úpravy šošoviek eBAND a BBAR. eBAND (Extended Bandwidth & Angular Dependency) je nanokryštalická vrstva naparená na povrch optických členov objektívu vyznačujúca sa nízkym indexom lomu svetla a rozmermi menšími ako je vlnová dĺžka viditeľného svetla. Táto povrchová úprava znižuje nežiaduci výskyt zábleskov a odtieňov na absolútne minimum a zaisťuje ostré a jasné fotografie. BBAR (Broad-Band Anti- Reflection), je antireflexná povrchová úprava, ktorá slúži k výraznému potlačeniu tvorby odleskov a iných svetelných fragmentov v obraze aj pri fotografovaní za nepriaznivých svetelných podmienok. Čelná plocha prvej šošovky objektívu je vybavená ochrannou vrstvou zo zlúčenin fluoru, ktorá odpudzuje vodu, olej a mastnotu. Povrch objektívu sa vďaka tomu čistí oveľa jednoduchšie a je menej náchylný k znečisťovaniu.

Znížená minimálna zaostrovacia vzdialenosť:
Vďaka modernej prepracovanej optickej konštrukcii sa podarilo znížiť minimálnu zaostrovaciu vzdialenosť na 2,2m oproti 2,7m u predchádzajúceho modelu.

Ultra teleobjektív s 4x násobnou transfokáciou (zoomom) a rozsahom ohniskových vzdialeností 150-600mm:
Rozsah ohniskových vzdialeností tohto objektívu je hlavnou devízou tohto kompaktného teleobjektívu a výborne sa hodí pre fotografie vtákov, divokej zvery, športu a ďalších vzdialených objektov záujmu. Na fotoaparátoch Nikon D s čipom APS-C zodpovedá rozsah ohniskových vzdialeností ohromujúcemu ekvivalentu 225-900mm. V kompaktnom, ľahkom a utesnenom tele objektívu je dômyselná optická konštrukcia minimalizujúca pohyb skupín šošoviek vo vnútri objektívu pri transfokácii (zoomovaní) a zaostrovaní. Vďaka tejto vlastnosti optickej sústavy sa podarilo výrazne redukovať veľkosť vysúvania tubusu potrebného na pokrytie kompletného rozsahu zaostrenia čo má priamy dopad na celkovú kompaktnosť a hmotnosť konštrukcie. Konštrukcia objektívu je utesnená voči prachu a stekajúcej vode.

Ešte rýchlejší, presnejší a tichší autofokus:
Tamron SP 150-600mm F/5-6.3 Di VC USD G2 disponuje výkonnejším ultrazvukovým zaostrovacím motorom USD (Ultrasonic Silent Drive), ktorý je dômyselným vylepšením automatického zaostrovacieho systému Tamron. Rýchlosť AF sa výrazne zlepšila čo umožňuje presné vysokorýchlostné ostrenie i pri snímaní pohybujúcich sa objektov. Pri fotografovaní so zapnutým automatickým zaostrovaním je možné manuálne ostrenie vďaka funkcii Full-time manuál. Tá Vám umožní okamžite vykonať ručne jemné úpravy zaostrenia bez toho aby ste museli prepínať medzi zaostrovacie režimy (AF/MF).

Nádherné efekty rozostreného pozadia, kreatívna hĺbka ostrosti:
Objektív využíva 9 lamelovú kruhovú clonu, ktorá umožňuje užívateľom vytvárať krásne efekty rozostreného pozadia (bokeh), ktoré poskytujú ešte väčší potenciál pre kreatívnu tvorbu. Lamely clony tvoria takmer dokonalý kruhový tvar, a to až do miery zaclonenia o 2 expoziční stupne od plne otvorenej clony, čo je rozsah najčastejšie využívaný pre tvorbu fotografií s efektom rozostrenia pozadia. Kruhový tvar clony sa tak naplno prejaví pri tvorbe fotografií s prekrásne podaným bokehom.

Systém stabilizácie obrazu VC (Vibration Compensation) vytvárajú viacej príležitostí pre fotografovanie "z ruky":
VC (Vibration Compensation) je patentovaný systém stabilizácie obrazu vyvinutý firmou Tamron. Svoj jedinečný výkon dosahuje pomocou trojosového systému ovládaného skrz tri samostatné obvody a stabilizačnú optickú šošovku, ktorá je neustále naklápaná vďaka trom oceľovým guličkám v elektromagnetickom mechanizme s cievkami. Pretože je optický stabilizačný člen uložený vo voľných oceľových guličkách s extrémne nízkym trením, sú rýchlosť odozvy a teda aj výkon stabilizátora úplne jedinečné. Pretože je mechanizmus navrhnutý tak, aby umožnil paralelný posuv stabilizačnej šošovky pomocou elektrických obvodov, je mechanická konštrukcia jednoduchšia a kompaktnejšia tak, aby mohli byť zachované aj celkové kompaktné rozmery objektívu. Účinnosť stabilizácia obrazu VC (Vibration Compensation) zodpovedá 4,5 stupňom EV. Stabilizátor pracuje v troch pracovných režimoch.
VC MODE 1 je štandardný režim, ktorý poskytuje skvelú rovnováhu medzi stabilitou obrazu v hľadáčiku a stabilizačných efektov.
VC MODE 2 sa výhradne používa pre panorámy.
VC MODE 3 uprednostňuje stabilizáciu zachytených snímok a vzdáva sa možnosti stabilizácie obrazu v hľadáčiku.

Mechanizmus FLEX ZOOM LOCK pre uzamknutie zoomovania v ľubovolnej polohe:
Mechanizmus FLEX ZOOM LOCK umožňuje rýchle uzamknutie a odomknutie zoomovacieho prstenca v akejkoľvek polohe jednoduchým posunutím krúžku zoomu. Okrem toho konvenčný prepínač zámku zoomu zabraňuje nežiaducemu vysúvaniu tubusu objektívu počas prepravy.

Nový, elegantný a vysoko kvalitný:
Pre radu SP objektívov spoločnosť Tamron zaviedla elegantný dizajn a normy kvality. Tieto normy sa vzťahujú na kvalitu optickej konštrukcie, mechanické prevedenie, vzhľad a dizajn, ale tiež na oblasti ako robustnosť objektívu a jeho zlepšenie v rôznych funkciách. Tamron dôkladne preskúmal všetky konštrukčné a výrobné procesy s cieľom ponúknuť svoje výrobky so stále väčšou presnosťou a úrovňou kvality.
Pri objektíve Tamron SP 150-600mm f/5-6.3 Di VC USD G2 bol modernizovaná optická konštrukcia, mechanické diely boli vylepšené a bol priaty nový elegantnejší dizajn. K zaisteniu maximálneho optického výkonu tohoto objektívu Tamron zlepšil presnosť súčiastok a zvýšil presnosť celkového mechanizmu zoomu.

Statívový držiak s praktickým uchytením na statív:
Statívová objímka objektívu bola úplne prepracovaná tak aby poskytovala vynikajúcu stabilitu, trvanlivosť a najmä čo najľahšie použitie a bezproblémové uchytenie na statív. Objímka má po novom nožičku vybavenú systémom ARCA-SWISS, ktoré zvýšia možnosti uchytenia objektívu do statívov vybavených hlavami s týmto systémom.

Ultrazvukový motor automatického zaostrovania USD:
Vyspelá technológia motora a úplne nanovo vyvinutý ovládací software spôsobia, že piezoelektrický keramický prvok vygeneruje dve vysokofrekvenčné ultrazvukové vibrácie na stator motoru. To spôsobí, že kovový rotor sa otočí pomocou odrazových vĺn, ak sa použije napätie na kontkrétnej frekvencii. Tento pokročilý elektronicky riadený systém atomatického zaostrovánia je prepojený s presným mechanizmom špirálovitého prevodu, ktorý pohybuje tubusmi objektívu tak, aby bol obraz vždy zaostrený v úrovni zaostrovacieho poľa.

Parametre objektívu Tamron SP 150-600mm f/5-6.3 Di VC USD G2:
• Bajonet Nikon F
• 150-600mm (225-900mm pri nasadení na APS-C fotoaparát)
• Uhol záberu je 16° 25´ - 4° 8´
• 13 skupín / 21 optických členov (3 LD nízko rozptylové šošovky)
• 9 lamelová konštrukcia clony s do kruhu tvarovanými lamelami
• Rozsah clony: F5-F6.3 (po 1/3 krokoch na širokouhlom konci); F32-F40 (po 1/3 krokoch na teleohnisku)
• Minimálna zaostrovacia vzdialenosť: 2,2 m (reprodukčný pomer: 0,25x)
• Priemer filtrov: 95 mm
• Rozmery (Priemer x Výška): 108,4 mm x 260,2 mm
• Hmotnosť: cca. 2010 g*
*bez krytky objektívu a slnečnej clony


Obsah balenia:
Objektív: Tamron SP 150-600mm f/5-6.3 Di VC USD G2
Predná krytka objektívu: Tamron Front Cap 95mm
Zadná krytka objektívu: Tamron Rear Cap – Canon
Slnečná clona objektívu: Tamron Lens Hood
Puzdro na objektív: Tamron Len Case
Dokumentácia: Návod, záručný list

Parametre

Bajonet objektívu Nikon FX
Odolnosť objektívu Utesnený voči vonk. vplyvom
Stabilizátor obrazu Má stabilizátor obrazu
Svetelnosť objektívu: Premenlivá

Recenzie Tamron SP 150-600mm f/5.0-6.3 Di VC USD G2, baj. Nikon

100%
hodnotení: 2

Prehľad hodnotenia

5 hviezdičiek
hodnotení: 2

4 hviezdičky
hodnotení: 0

3 hviezdičky
hodnotení: 0

2 hviezdičky
hodnotení: 0

1 hviezdička
hodnotení: 0

 • okamzite skladom a na druhy den v ruke

 • velmi dobre na zver sport nad mieru spokojny

Príslušenstvo

B+W Polarizačný filter 95mm XS-Pro DIGITAL Käsemann C-POL MRC Nano High Transmission

B+W XS-Pro DIGITAL Käsemann C-POL MRC Nano 95mm je špičkový profesionálny cirkulárny polarizačný filter tej najvyššej akosti od jednotky na trhu - firmy B+W. Vďaka použitým materiálom a technológiám je to ideálny filter pre profesionálov.
429 s DPH
357,50 € bez DPH
11 154 Kč s DPH
9 295 Kč bez DPH
Info v predajni
Obj. čislo: 1081905

B+W ND filter 95mm F-Pro DIGITAL 101 ND 2x MRC

B+W F-Pro DIGITAL 101 ND 2x MRC 95mm je prvotriedny profesionálny ND filter vysokej akosti od jednotky na trhu - firmy B+W. Vďaka použitým materiálom a technológiám je to ideálny filter pre profesionálov.
195 s DPH
162,50 € bez DPH
5 070 Kč s DPH
4 225 Kč bez DPH
Info v predajni
Obj. čislo: 1070579

B+W ND filter 95mm F-Pro DIGITAL 102 ND 4x MRC

B+W F-Pro DIGITAL 102 ND 4x MRC 95mm je prvotriedny profesionálny ND filter vysokej akosti od jednotky na trhu - firmy B+W. Vďaka použitým materiálom a technológiám je to ideálny filter pre profesionálov.
195 s DPH
162,50 € bez DPH
5 070 Kč s DPH
4 225 Kč bez DPH
Na sklade
Obj. čislo: 1070391

Danae Veplus Čistiaci roztok

Roztok na čistenie optiky, 15 ml.
3,50 s DPH
2,92 € bez DPH
91 Kč s DPH
75,92 Kč bez DPH
Na sklade
Obj. čislo: 7398.00

Súvisiace produkty

Nikon AF-S Nikkor 500mm f/4E FL ED VR

Nikon AF-S Nikkor 500mm f/4E FL ED VR je moderný super teleobjektív s veľkým zväčšením, fluoritovými šošovkami, výkonným optickým stabilizátorom, elektromagneticky ovládanou clonou a odolnou, veľmi ľahkou konštrukciou.
11 449 s DPH
9 540,83 € bez DPH
297 674 Kč s DPH
248 061,58 Kč bez DPH
Info v predajni
Obj. čislo: JAA533DA

Nikon AF-S Nikkor 200-400mm f/4G IF-ED VR II

Super-teleobjektív s ohniskovou vzdialenosťou 200-400 mm a konštantnou svetelnosťou F4. Stabilizátor obrazu VR-II minimalizuje otrasy a umožňuje snímať s kratšími časmi o 4 kroky. 4 ED členy minimalizujú chromatickú aberáciu.
8 199 s DPH
6 832,50 € bez DPH
213 174 Kč s DPH
177 645 Kč bez DPH
Info v predajni
Obj. čislo: JAA809DA

Sigma 150-600mm f/5-6.3 DG OS HSM Contemporary, baj. Nikon F

Sigma 150-600mm f/5-6.3 DG OS HSM Contemporary je profesionálny transfokačný (zoom) teleobjektív z rady Contemporary. Cenovo dostupný objektív ponúka mimoriadnu obrazovú kvalitu, utesnenú konštrukciu, stabilizátor a ultrasonické zaostrovanie.
1 119 s DPH
932,50 € bez DPH
29 094 Kč s DPH
24 245 Kč bez DPH
Info v predajni
Obj. čislo: 12119300

Sigma 150-600mm f/5-6.3 DG OS HSM Sport, baj. Nikon F

Sigma 150-600mm f/5-6.3 DG OS HSM Sport je profesionálny transfokačný (zoom) teleobjektív z rady Sport. Cenovo dostupný objektív ponúka mimoriadnu obrazovú kvalitu, utesnenú konštrukciu, stabilizátor a ultrasonické zaostrovanie.
1 829 s DPH
1 524,17 € bez DPH
47 554 Kč s DPH
39 628,42 Kč bez DPH
Na sklade
Obj. čislo: 12117300