Nikon AF-S Nikkor 500mm f/4E FL ED VR

Nikon AF-S Nikkor 500mm f/4E FL ED VR je moderný super teleobjektív s veľkým zväčšením, fluoritovými šošovkami, výkonným optickým stabilizátorom, elektromagneticky ovládanou clonou a odolnou, veľmi ľahkou konštrukciou.
Výrobca:
Nikon
Obj. čislo:
JAA533DA
Dostupnosť tovaru:
Info v predajni
11 449 9 540,83 €
-+

Nikon AF-S Nikkor 500mm f/4E FL ED VR

Nikon AF-S Nikkor 500mm f/4E FL ED VR je moderný super teleobjektív s veľkým zväčšením, ktorý je dokonalým nástrojom pre fotografov divoko žijúcej zveri, prírody, športu a pre fotoreportérov. Tento špičkový profesionálny teleobjektív je určený pre digitálne zrkadlovky Nikon vybavené snímačom formátu FX aj DX. Na digitálnych zrkadlovkách Nikon so snímačmi FX poskytne 500mm ohniskovú vzdialenosť a pri nasadení na digitálne zrkadlovky Nikon so snímačom DX poskytne až 750mm ohniskovú vzdialenosť. Objektív je vybavený výkonnou optickou sústavou zloženou zo 16-tich prvkov zoradených do 12-tich skupín. Optická sústava obsahuje 3 šošovky z nízko rozptylového ED skla pre zníženie chromatickej aberácie, 2 fluoritové optické členy s antireflexnou vrstvou NCC (Nano Crystal Coat) a 1 ochranný optický člen s fluórovou vrstvou. Dvojica fluoritových šošoviek zvyšuje optický výkon a spolu s novými materiálmi tubusu pomohla výrazne znížiť celkovú hmotnosť objektívu na neuveriteľných 3090g. Objektív disponuje vysokou svetelnosťou f/4 a elektromagnetickým ovládaním clony čo mu umožní plynulo meniť clonu pri natáčaní videozáberov. Objektív je vybavený výkonným optickým stabilizátorom obrazu, ktorý umožňuje fotografovať s až o 4 EV (expozičné stupne) dlhšími expozičnými časmi a ponúka tiež stabilizáciu v režime SPORT ktorý umožňuje sledovanie objektov v rýchlej akcii. O rýchle, tiché a veľmi presné automatické zaostrovanie sa stará ultrasonický zaostrovací prstencový motor SWM, ktorý umožňuje pracovať aj v režime automatického ostrenia s prioritou ručného doostrenia. Celý objektív je navrhnutý s ohľadom na jeho nízku hmotnosť a pevnosť. Objektív je navrhnutý tak aby poskytoval maximálny výkon aj pri profesionálnej práci v akýchkoľvek podmienkach bez ohľadu na počasie. Preto je jeho konštrukcia je ľahká, robustná a profesionálne utesnená voči prachu a stekajúcej vode.


Vlastnosti super teleobjektívu Nikon AF-S Nikkor 500mm f/4E FL ED VR:
• Vysoko výkonný 500mm objektív
• Optická sústava je vybavená 2 fluoritovými FL členmi a 3 ED členmi
• Vysoká svetelnosť f/4
• Ultrasonický SWM motor prstencového typu
• Stabilizátor obrazu VR s rozsahom 4 EV
• Ochranná fluórová povrchová vrstva na prednom optickom člene
• Minimálna zaostriteľná vzdialenosť 3,6 m
• 9 lamelová tvarovaná clona
• Elektromechanické zaostrovanie pre videozáznamy
• Zvýšená odolnosť proti prachu a vlhkosti


Optická sústava objektívu:
Nová prvotriedne navrhnutá optická sústava objektívu je zložená z 16-tich optických členov zoradených do 12-tich skupín. Pre čo najideálnejší optický výkon použili optický inžinieri Nikonu v optickej sústave objektívu 2 špeciálne optické fluoritové členy s antireflexnými vrstvami Nano Crystal Coat, 3 nízko rozptylové členy z ED skla a jeden ochranný optický člen s fluoritovou vrstvou. Fluórová vrstva aktívne odpudzuje vodu, prach a nečistoty, pričom nemá negatívny vplyv na obrazovú kvalitu výsledných fotografií. Táto vrstva je nanesená na ochrannej meniskovej šošovke na prednom prvku objektívu. Antireflexná úprava objektívu pozostáva z vrstiev Nano Crystal Coat, ktoré výraznou mierou znižujú prejavy reflexov a farebných závojov pri fotení v protisvetle. Vďaka týmto vrstvám je výsledný obraz čistejší, kontrastnejší a ostrejší. Okrem toho je objektív vybavený elektromagnetickou kruhovou 9 lamelovou clonou s vykrajovanými lamelami pre dosiahnutie čo najdokonalejšieho bookehu (rozostrenia pozadia).

Rýchle, tiché automatické zaostrovanie:
Ultrasonický motor prstencového typu SWM (Silent Wave Motor) využíva vibrácie ultrazvukových kmitov pre pohon mimoriadne rýchleho, spoľahlivého, presného a skoro úplne bezhlučného automatického zaostrovania. K rýchlosti automatického zaostrovania taktiež prispieva vysokorýchlostný procesor zaostrovania, pracujúci s optimalizovaným algoritmom automatického zaostrovania. K dispozícii je tiež funkcia tzv. „Full time manual“, ktorá zabezpečuje elektronický prechod z automatického zaostrovania na úplne manuálne zaostrovanie bez potreby vypínať automatické zaostrovanie na tele objektívu. Objektív disponuje po svojom obvode v strednej časti aj štyrmi praktickými tlačidlami zmrazenia zaostrenej vzdialenosti na dobu ich stlačenia. Tieto tlačidlá ocenia najmä fotografi používajúci techniku švenkovania so zapnutým kontinuálnym zaostrovaním, tým sa tieto tlačidlá hodia pre prípad kedy sa medzi nich a sledovaný objekt pri sledovaní pohybu objektu dostane predmet, ktorý by mohol pomýliť automatické kontinuálne zaostrovanie.

Stabilizácia obrazu VR:
Super teleobjektív Nikon AF-S Nikkor 500mm f/4E FL ED VR je vybavený najnovším systémom optickej stabilizácie obrazu, ktorá je vybavená režimom SPORT. Režim stabilizácie obrazu SPORT poskytuje stabilný obraz v hľadáčiku pri fotografovaní pohybu s vysokou rýchlosťou a umožňuje frekvenciu sériového fotografovania a oneskorenie expozície podobne ako v prípade, keď je stabilizácia obrazu vypnutá. Optický stabilizátor VR firmy Nikon pomáha redukovať chvenie fotoaparátu pri fotografovaní a umožňuje tak fotografovať s až o 4 expozičné stupne dlhšími expozičnými časmi.

Robustná konštrukcia objektívu:
Objektív disponuje robustnou a pevnou konštrukciou z ľahkých zliatin horčíka a uhlíkových vlákien, ktorá je utesnená pred nepriaznivými vplyvmi počasia (vlhkosť, prach). Objektív je svojou robustnosťou optimalizovaný pre nešetrné profesionálne použitie. Vďaka použitiu fluoritových optických prvkov sa podarilo výrazne zredukovať hmotnosť objektívu o 1250g v porovnaní so staršou verziou objektívom Nikon AF-S Nikkor 500mm f/4G IF-ED VR na celkovú hmotnosť iba 3090g. Objektív je vybavený úplne novou ergonomickou statívovou nožičkou, ktorá je otočená smerom k prednej časti objektívu. Táto statívová nožička umožňuje usadiť sústavu objektív-fotoaparát na statív presne v jej ťažisku. Objímka statívovej nožičky je vybavená ložiskom zaručujúcim hladkú a bezproblémovú zmenu polohy sustavy objektív-fotoparat z vodorovnej na horizontálnu. Perličkou je použitie bezpečnostného slotu ktorý slúži na ochranu objektívu proti krádeži.

Príslušenstvo:
Objektív Nikon AF-S Nikkor 500mm f/4E FL ED VR je dodávaný s praktickou slnečnou clonou Nikon HK-34, nasúvacím predným krytom objektívu, zadnou krytkou objektívu Nikon LF-4, 40,5mm kruhovým filtrom NC, kufrom Nikon CT-505, popruhom Nikon LN-2 a statívovou nožičkou.


Parametre super teleobjektívu Nikon AF-S Nikkor 500mm f/4E FL ED VR:
Zorný uhol (filmové a digitálne FX zrkadlovky / digitálne DX zrkadlovky): 5° 00´ / 3° 10´
Konštrukcia optickej sústavy (členy/skupiny): 16/12, 4x ED sklo, 2x fluoritové sklo
Antireflexná úprava: Nano Crystal Coat
Počet lamiel clony: 9
Minimálna clona: f/4
Maximálna clona: f/22
Minimálna zaostriteľná vzdialenosť: 3,6 m
Maximálne zväčšenie: 0,15x
Stabilizátor obrazu: 4 stopový optický stabilizátor VR
Pohon automatického zaostrovania: Ultrasonický motor prstencového typu SWM
Priemer filtrov do Drop in držiaka: 40,5mm (zasúvací)
Rozmery objektívu (priemer x dĺžka): 140mm x 387mm
Hmotnosť objektívu: 3090g
Dodávané príslušenstvo: Nasúvací predný kryt objektívu, zadný kryt objektívu Nikon LF-4, slnečná clona objektívu Nikon HK-34, 40,5mm kruhový filter NC, kufor na objektív Nikon CT-505, popruh Nikon LN-2, statívová nožička pre monopod
Kompatibilita zaručená s: Telekonvertor Nikon TC-14E II, Telekonvertor Nikon TC-14E III, Telekonvertor Nikon TC-17E II, Telekonvertor Nikon TC-20E II, Telekonvertor Nikon TC-20E III

Špecifikácia Nikon AF-S Nikkor 500mm f/4E FL ED VR

Bajonet objektívuNikon FX
Stabilizátor obrazuMá stabilizátor obrazu
Odolnosť objektívuUtesnený voči vonk. vplyvom
Svetelnosť objektívu:f/4.0

Strážiť zmenu ceny a dostupnosti

Ak chcete, zadajte e-mail a budeme Vás informovať o cene alebo skladovej dostupnosti tohto tovaru.

Vaša emailová adresa

Upozorni ma, keď sa produkt naskladní.

Aktuálna cena produktu je: 11 449 €

Upozorni ma keď cena klesne pod