Zapojte sa do celoročnej súťaže PRO.Laika fotograf roka 2024.

Doprava zadarmo pri objednávke nad 100 €

Predajňa

Predajňa

Po-Pia 10:00 - 18:00
02 / 5441 4880

Servis

Servis

Po-Pia 14:00 - 17:00
02 / 5464 7792

Eshop

Eshop

Po-Pia 09:00 - 17:00
0911 645 118

Nikon SB-5000 Blesk

 • Nikon SB-5000 Blesk
 • Obrázok (1)
 • Obrázok (2)
 • Obrázok (3)
 • Obrázok (4)
 • Obrázok (5)
 • Obrázok (6)
 • Obrázok (7)
 • Obrázok (8)
 • Obrázok (9)
Obj. čislo: FSA04301
Nikon Speedlight SB-5000 je výkonný plne vybavený univerzálny systémový blesk, ktorý dokonale nasvieti fotografovanú scénu. Blesk je vybavený otočnou a výklopnou zoomovacou zábleskovou hlavicou rozptylkou a rádiovým ovládaním.
Výrobca:
Obj. čislo:
FSA04301
EAN:
018208950140
659 s DPH 549,17 € bez DPH
17 134 Kč s DPH 14 278,42 Kč bez DPH
Dostupnosť Na sklade

Nikon SB-5000 Blesk

Nikon Speedlight SB-5000 je prvým rádiovo riadeným externým systémovým bleskom z produkcie spoločnosti Nikon. Nikon Speedlite SB-5000 je profesionálny rýchly, veľmi spoľahlivý a všestranný externý systémový blesk, ktorý ponúka bezkonkurenčný osvetľovací výkon v teréne aj v štúdiu. Rádiový prenos riadiacich i-TTL signálov umožňuje ovládať blesk až na vzdialenosť 30m, pričom problémom nie sú ani zložité zostavy bleskov umiestnených v Hot-Shoe pätici fotoaparátov ako aj mimo neho. Rádiový prenos umožňuje komunikáciu s bleskom v akomkoľvek prostredí a to aj v takom kde je priama viditeľnosť blokovaná, alebo v ktorom by mohol byť optický signál zoslabený jasným slnečným svetlom (IR ovládanie). Nový integrovaný chladiaci systém umožňuje zhotoviť viac ako 100 rýchlych záberov s bleskom pracujúcim na plný výkon. A pre fotografov, ktorí nemôžu zmeškať okamih, keď sa príbeh začne odohrávať, sa na ľahkom a kompaktnom blesku Nikon Speedlight SB-5000 nachádzajú prehľadné ovládacie prvky pre rýchle intuitívne ovládanie. Tento šikovný univerzálny blesk v spolupráci s ostatnými bleskami zoradenými do max 6 skupín, rozšíri vaše možnosti v oblasti kreatívneho nasvietenia fotografovanej scény. Vyniká vysokým smerným číslom 34,5 (pri ISO100), deviatimi vlastnými funkciami a zoom hlavou pre pokrytie ohniskových vzdialeností v rozsahu od 24 po 200mm s možnosťou pokrytia až 14mm ohniska pri použití širokouhlej rozptylky.

Prednosti blesku Nikon Speedlight SB-5000:
• Dokonalé nasvietenie portrétnych, interiérových aj exteriérových záberov
• Výkonný blesk a vysoká univerzálnosť konštrukcie
• Smerné číslo blesku je výborných 34,5 (pri ISO100, 35mm)
• Rádiové diaľkové ovládanie pri umiestnení blesku mimo fotoaparát do priestoru
• Výklopná a otočná zoomovacia záblesková hlavica so vstavanou rozptylkou
• Možnosť vytvárať kreatívne svetelné efekty
• Možnosť použitia so štandardnými digitálnymi zrkadlovkami Nikon
• Rýchle, diskrétne a plne automatické fotografovanie s bleskom
• Napájanie štvoricou bežne dostupných batérií typu AA
• Rýchle a tiché znovu nabitie blesku pre ďalší záblesk
• Kovová pätica blesku
• Asistenčný lúč automatického zaostrenia

Detailné vlastnosti:
Profesionálny blesk s bezkonkurenčným osvetľovacím výkonom:
Blesk Nikon Speedlight SB-5000 je skonštruovaný tak, aby spĺňal nároky profesionálov v teréne aj v štúdiu. Je to blesk s i-TTL meraním, kompatibilný s digitálnymi jednookými zrkadlovkami formátu FX aj DX. Tento blesk funguje ako záblesková jednotka nasadená v sánkach (Hot-Shoe pätici) fotoaparátu, bezdrôtový riadiaci blesk alebo vzdialená jednotka a je súčasťou systému kreatívneho osvetlenia Nikon CLS (Creative Lighting System). Je to prvý blesk Nikon ponúkajúci bezdrôtové ovládanie rádiom, ktoré odstraňuje potrebu priamej viditeľnosti medzi hlavnou a podriadenou jednotkou a zvyšuje spoľahlivosť, keď fotíte pri jasnom slnečnom svetle. V situáciách s rýchlym sériovým fotografovaním nový integrovaný chladiaci systém od spoločnosti Nikon zvyšuje počet odpálení v sérii a eliminuje nepotrebné prerušenia. Medzi ďalšie vlastnosti patrí vysoké smerné číslo 34,5 (35mm, ISO100) a široký rozsah zoomu hlavice pri formáte FX: 24–200 mm (14 mm so širokouhlou rozptylkou). Prehľadné ovládacie prvky a ponuky menu zaručujú bezproblémové ovládanie, zatiaľ čo kompaktná ľahká konštrukcia poskytuje pohodlné používanie na fotoaparáte. Tri režimy rozloženia osvetlenia ponúkajú úplnú kontrolu nad pokrytím špecifických prostredí snímania bleskom. Vstavanú širokouhlú rozptylku, odraznú doštičku a dodaný difúzny nástavec je možné kombinovať s voliteľnými farebnými filtrami od spoločnosti Nikon a ešte viac tak rozšíriť svoje kreatívne možnosti.

Ovládanie v náročných situáciách – rádiovo riadené pokročilé bezdrôtové osvetlenie:
Blesk Nikon Speedlight SB-5000 je skonštruovaný na prekonávanie zložitých fotografických situácií a úplne podporuje nové funkcie ovládania rádiom systému kreatívneho osvetlenia CLS od spoločnosti Nikon. Teraz môžete odpaľovať jeden blesk, alebo zostavy niekoľkých bleskov s využitím blesku Nikon Speedlight SB-5000 a bezdrôtového diaľkového ovládača Nikon WR-R10. Schopnosť blesku Nikon Speedlight SB-5000 reagovať flexibilne na nároky vzdialeného osvetlenia vám umožňuje vytvoriť a ovládať takmer akúkoľvek zostavu bleskov vrátane zložitých sústav viacerých bleskov. V spolupráci s bezdrôtovým diaľkovým ovládačom Nikon WR-R10 je podporovaných až šesť skupín jednotiek Nikon Speedlight SB-5000. Optické ovládanie je tiež plne podporované. Znamená to, že staršie blesky je možné stále používať na vytváranie zostáv viacerých bleskov.

Profesionálny blesk, ktorý zostáva chladný – po každom zábere:
Od červeného koberca až po predvádzacie mólo – blesk Nikon Speedlight SB-5000 je skonštruovaný tak, aby zostal pod záťažou chladný. S cieľom zvládnuť situácie s rýchlym sériovým fotografovaním blesk Nikon Speedlight SB-5000 zahŕňa nový chladiaci systém blesku od spoločnosti Nikon – prvé zabudované riadenie teploty na svete* pre externé kompaktné systémové blesky. Blesk je rýchly a spoľahlivý a dosahuje pozoruhodných 120 záberov v 5-sekundových intervaloch alebo 84 záberov v 3-sekundových intervaloch. Umožňuje zachytiť viac ako 100 záberov v sérii s bleskom pracujúcim na plný výkon. Systém potláča vytváranie tepla v hlave blesku, aby ju chránil pred prehriatím – tepelná ochrana blesku je výsledkom dlhoročného vývoja a ešte nikdy nebola lepšia.

* Blesk Nikon Speedlight SB-5000 sa k 1. septembru 2015 pýši prvým zabudovaným chladiacim systémom medzi kompaktnými externými systémovými bleskami.

Bezproblémová integrácia s uznávaným systémom kreatívneho osvetlenia od spoločnosti Nikon:
Srdcom blesku Nikon Speedlight SB-5000 je riadenie záblesku i-TTL (inteligentné riadenie záblesku vyhodnotením expozície cez objektív) od spoločnosti Nikon, ktoré umožňuje bleskom Nikon zdieľať kritické informácie o expozícii s digitálnymi jednookými zrkadlovkami kompatibilnými so systémom kreatívneho osvetlenia. Blesk Nikon Speedlight SB-5000 je možné ovládať rádiovo ako súčasť zostavy pokročilého bezdrôtového osvetlenia, alebo tradične pomocou optického ovládania vyžadujúceho priamu viditeľnosť. Zlepšenia ovládania zahŕňajú zjednotené riadenie záblesku, ktoré pridáva ďalšiu úroveň ovládania zábleskového systému. Teraz môžete ovládať blesk Nikon Speedlight SB-5000, alebo meniť jeho nastavenia z ponuky fotoaparátu, alebo prostredníctvom počítača so spusteným programom Camera Control Pro 2, keď je jednotka nasadená na tele fotoaparátu.

Kompaktná konštrukcia, prehľadné ovládacie prvky:
Blesk je ľahší ako jeho predchodca a má intuitívnejšie ovládanie. Zmena konštrukcie blesku Nikon Speedlight SB-5000 bola zameraná na pohodlie. Rozdiel si všimnete hneď, keď nasadíte blesk Nikon Speedlight SB-5000 na fotoaparát, alebo keď ho vložíte do svojej cestovnej tašky. Kompaktné telo blesku váži iba 420 g. Prehľadný kontrolný panel umožňuje veľký a jednoducho čitateľný informačný displej. Otočný multifunkčný volič a tlačidlo „i“ poskytujú rýchly prístup k bežne používaným, alebo prispôsobeným funkciám. Napríklad tlačidlo „i“ okamžite zobrazí hlavné nastavenia blesku na fotografovanie s jedným bleskom alebo pre pokročilé bezdrôtové osvetlenie ako zoznam. Rovnako ako v prípade predchodcu sa hlava blesku Nikon Speedlight SB-5000 vyklápa nadol o 7° alebo nahor o 90° a otáča sa vodorovne o 180° doľava a doprava.

Špecifikácie blesku Nikon Speedlight SB-5000:
Smerné číslo: 34,5 (35mm, ISO100) / 55 (200mm, ISO100)
Pokrytie fokálnej dĺžky: 24-200mm (14-200mm s použitím širokouhlej rozptylky)
Systém automatickej expozície: i-TTL, Manuálne
Manuálne nastavenie expozície: od 1/1 po 1/256 v 1/3krokoch EV
Modelovací záblesk: Áno
Asistenčný lúč zaostrenia: Áno
Synchronizácia na druhú lamelu: Áno
Korekcia expozície: Áno
Stupňovanie expozície: Áno
Typ diaľkového ovládania: Infračervený/Rádiofrekvenčný
Dosah signálu diaľkového ovládania: Interiér: 12-15m/30m, Exteriér 8-10m/30m
Počet skupín (optických/rádiových): 3/6
Rozsah uhlov vyklápania zábleskovej hlavy: -7° až 90°
Rozsah pootočenia zábleskovej hlavy doľava/doprava až o: 180°
Funkcie snímania: Automatická vysokorýchlostná synchronizácia blesku FP, blokovanie zábleskovej expozície, synchronizácia blesku s dlhými časmi uzávierky, predzáblesk proti červeným očiam, synchronizácia blesku s druhou lamelou uzávierky, korekcia expozície, odpaľovanie skúšobného záblesku, monitorovacie predzáblesky, pomocné svetlo AF pre viacbodový AF, modelovací záblesk
Napájanie: 4x AA batérie/akumulátory
Rozmery objektívu (Šírka x Výška x Hĺbka): 73mm x 137mm x 103,5mm
Hmotnosť objektívu: 420g


Obsah balenia blesku Nikon Speedlight SB-5000:
Blesk: Nikon Speedlight SB-5000
Stojanček na blesk: Nikon AS-22
Mäkké puzdro na blesk: Nikon SS-5000
Difúzna predsádka na blesk: Nikon SW-15H
Predsádkový korekčný farebný filter – žiarovka: Nikon SZ-4TN
Predsádkový korekčný farebný filter – žiarivka: Nikon SZ-4FL
Dokumentácia: Návod, záručný list

Recenzie Nikon SB-5000 Blesk

100%
hodnotení: 1

Prehľad hodnotenia

5 hviezdičiek
hodnotení: 1

4 hviezdičky
hodnotení: 0

3 hviezdičky
hodnotení: 0

2 hviezdičky
hodnotení: 0

1 hviezdička
hodnotení: 0

 • Zákazník neuviedol žiadne slovné hodnotenie.

Príslušenstvo

Nikon SS-5000 Puzdro pre blesk SB-5000

Nikon SS-5000 je praktické mäkké nylonové puzdro čiernej farby pre externý systémový blesk Nikon Speedlight SB-5000 a jeho príslušenstvo.
38,90 s DPH
32,42 € bez DPH
1 011,40 Kč s DPH
842,92 Kč bez DPH
Info v predajni
Obj. čislo: FSE00801

Nikon AS-22 Stojan pre blesk SB-700 a SB-5000

Nikon AS-22 je praktický stojan pre externé systémové blesky Nikon Speedlight SB-700 a SB-5000.
16,90 s DPH
14,08 € bez DPH
439,40 Kč s DPH
366,08 Kč bez DPH
Na sklade
Obj. čislo: FSW54901

Nikon SW-15H Difúzer pre blesk SB-5000

Nikon SW-15H je praktický pevný plástový difúzor pre externý systémový blesk Nikon Speedlight SB-5000.
32,90 s DPH
27,42 € bez DPH
855,40 Kč s DPH
712,92 Kč bez DPH
Info v predajni
Obj. čislo: FSW90501

Nikon SZ-4 Držiak farebných filtrov pre blesk SB-5000

Nikon SZ-4 je držiak želatínových farebných filtrov pre externé systémové blesky Nikon Speedlight SB-5000.
18,90 s DPH
15,75 € bez DPH
491,40 Kč s DPH
409,50 Kč bez DPH
Info v predajni
Obj. čislo: FSW90801

Nikon SZ-4TN Farebný filter pre blesk SB-5000

Nikon SZ-4TN je násadkový farebný filter pre dosiahnutie chromatickej teploty osvetlenia zodpovedajúcej žiarovkovému osvetleniu scény. Určený je pre externé systémové blesky Nikon Speedlight SB-5000.
18,90 s DPH
15,75 € bez DPH
491,40 Kč s DPH
409,50 Kč bez DPH
Info v predajni
Obj. čislo: FSW90601

Nikon SZ-4FL Farebný filter pre blesk SB-5000

Nikon SZ-4FL je násadkový farebný filter pre dosiahnutie chromatickej teploty osvetlenia zodpovedajúcej žiarivkovému osvetleniu scény. Určený je pre externé systémové blesky Nikon Speedlight SB-5000.
18,90 s DPH
15,75 € bez DPH
491,40 Kč s DPH
409,50 Kč bez DPH
Info v predajni
Obj. čislo: FSW90701

Nikon WG-AS4 Krytka proti vode pre SB-5000

Nikon WG-AS4 je ochranný kryt chrániaci proti vode a prachu určená pre externý systémový blesk SB-5000.
29 s DPH
24,17 € bez DPH
754 Kč s DPH
628,42 Kč bez DPH
Info v predajni
Obj. čislo: FSW91001

Varta 4706 4xAA Max Power Longlife batérie

Alkalické batérie Varta Max-Tech. Až o 25% viac energie. 4 kusy, 1,5V, typ AA.
6,90 s DPH
5,75 € bez DPH
179,40 Kč s DPH
149,50 Kč bez DPH
Na sklade
Obj. čislo: 4706101404

Súvisiace produkty

Nikon SB-700 Blesk

Blesk stredného výkonu, kompatibilný so systémom kreatívneho osvetlenia Nikon. Ideálny pre náročných amatérov a profesionálov. Podpora riadenia zábleskovej expozície i-TTL.
329 s DPH
274,17 € bez DPH
8 554 Kč s DPH
7 128,42 Kč bez DPH
Na sklade
Obj. čislo: FSA03901

Nikon SB-500 Blesk

Nikon SB-500 je všestranný systémový blesk podporujúci CLS systém s i-TTL riadením záblesku. Blesk je kompatibilný s jednookými digitálnymi zrkadlovkami Nikon (FX/DX) a digitálnymi kompaktnými fotoaparátmi vybavenými sánkami na blesk.
259 s DPH
215,83 € bez DPH
6 734 Kč s DPH
5 611,58 Kč bez DPH
Info v predajni
Obj. čislo: FSA04201