Nikon SB-5000 Blesk

Nikon Speedlight SB-5000 je výkonný plne vybavený univerzálny systémový blesk, ktorý dokonale nasvieti fotografovanú scénu. Blesk je vybavený otočnou a výklopnou zoomovacou zábleskovou hlavicou rozptylkou a rádiovým ovládaním.
Výrobca:
Nikon
Obj. čislo:
FSA04301
Dostupnosť tovaru:
Na sklade
649 540,83 €
-+

Nikon SB-5000 Blesk

Nikon Speedlight SB-5000 je prvým rádiovo riadeným externým systémovým bleskom z produkcie spoločnosti Nikon. Nikon Speedlite SB-5000 je profesionálny rýchly, veľmi spoľahlivý a všestranný externý systémový blesk, ktorý ponúka bezkonkurenčný osvetľovací výkon v teréne aj v štúdiu. Rádiový prenos riadiacich i-TTL signálov umožňuje ovládať blesk až na vzdialenosť 30m, pričom problémom nie sú ani zložité zostavy bleskov umiestnených v Hot-Shoe pätici fotoaparátov ako aj mimo neho. Rádiový prenos umožňuje komunikáciu s bleskom v akomkoľvek prostredí a to aj v takom kde je priama viditeľnosť blokovaná, alebo v ktorom by mohol byť optický signál zoslabený jasným slnečným svetlom (IR ovládanie). Nový integrovaný chladiaci systém umožňuje zhotoviť viac ako 100 rýchlych záberov s bleskom pracujúcim na plný výkon. A pre fotografov, ktorí nemôžu zmeškať okamih, keď sa príbeh začne odohrávať, sa na ľahkom a kompaktnom blesku Nikon Speedlight SB-5000 nachádzajú prehľadné ovládacie prvky pre rýchle intuitívne ovládanie. Tento šikovný univerzálny blesk v spolupráci s ostatnými bleskami zoradenými do max 6 skupín, rozšíri vaše možnosti v oblasti kreatívneho nasvietenia fotografovanej scény. Vyniká vysokým smerným číslom 34,5 (pri ISO100), deviatimi vlastnými funkciami a zoom hlavou pre pokrytie ohniskových vzdialeností v rozsahu od 24 po 200mm s možnosťou pokrytia až 14mm ohniska pri použití širokouhlej rozptylky.

Prednosti blesku Nikon Speedlight SB-5000:
• Dokonalé nasvietenie portrétnych, interiérových aj exteriérových záberov
• Výkonný blesk a vysoká univerzálnosť konštrukcie
• Smerné číslo blesku je výborných 34,5 (pri ISO100, 35mm)
• Rádiové diaľkové ovládanie pri umiestnení blesku mimo fotoaparát do priestoru
• Výklopná a otočná zoomovacia záblesková hlavica so vstavanou rozptylkou
• Možnosť vytvárať kreatívne svetelné efekty
• Možnosť použitia so štandardnými digitálnymi zrkadlovkami Nikon
• Rýchle, diskrétne a plne automatické fotografovanie s bleskom
• Napájanie štvoricou bežne dostupných batérií typu AA
• Rýchle a tiché znovu nabitie blesku pre ďalší záblesk
• Kovová pätica blesku
• Asistenčný lúč automatického zaostrenia

Detailné vlastnosti:
Profesionálny blesk s bezkonkurenčným osvetľovacím výkonom:
Blesk Nikon Speedlight SB-5000 je skonštruovaný tak, aby spĺňal nároky profesionálov v teréne aj v štúdiu. Je to blesk s i-TTL meraním, kompatibilný s digitálnymi jednookými zrkadlovkami formátu FX aj DX. Tento blesk funguje ako záblesková jednotka nasadená v sánkach (Hot-Shoe pätici) fotoaparátu, bezdrôtový riadiaci blesk alebo vzdialená jednotka a je súčasťou systému kreatívneho osvetlenia Nikon CLS (Creative Lighting System). Je to prvý blesk Nikon ponúkajúci bezdrôtové ovládanie rádiom, ktoré odstraňuje potrebu priamej viditeľnosti medzi hlavnou a podriadenou jednotkou a zvyšuje spoľahlivosť, keď fotíte pri jasnom slnečnom svetle. V situáciách s rýchlym sériovým fotografovaním nový integrovaný chladiaci systém od spoločnosti Nikon zvyšuje počet odpálení v sérii a eliminuje nepotrebné prerušenia. Medzi ďalšie vlastnosti patrí vysoké smerné číslo 34,5 (35mm, ISO100) a široký rozsah zoomu hlavice pri formáte FX: 24–200 mm (14 mm so širokouhlou rozptylkou). Prehľadné ovládacie prvky a ponuky menu zaručujú bezproblémové ovládanie, zatiaľ čo kompaktná ľahká konštrukcia poskytuje pohodlné používanie na fotoaparáte. Tri režimy rozloženia osvetlenia ponúkajú úplnú kontrolu nad pokrytím špecifických prostredí snímania bleskom. Vstavanú širokouhlú rozptylku, odraznú doštičku a dodaný difúzny nástavec je možné kombinovať s voliteľnými farebnými filtrami od spoločnosti Nikon a ešte viac tak rozšíriť svoje kreatívne možnosti.

Ovládanie v náročných situáciách – rádiovo riadené pokročilé bezdrôtové osvetlenie:
Blesk Nikon Speedlight SB-5000 je skonštruovaný na prekonávanie zložitých fotografických situácií a úplne podporuje nové funkcie ovládania rádiom systému kreatívneho osvetlenia CLS od spoločnosti Nikon. Teraz môžete odpaľovať jeden blesk, alebo zostavy niekoľkých bleskov s využitím blesku Nikon Speedlight SB-5000 a bezdrôtového diaľkového ovládača Nikon WR-R10. Schopnosť blesku Nikon Speedlight SB-5000 reagovať flexibilne na nároky vzdialeného osvetlenia vám umožňuje vytvoriť a ovládať takmer akúkoľvek zostavu bleskov vrátane zložitých sústav viacerých bleskov. V spolupráci s bezdrôtovým diaľkovým ovládačom Nikon WR-R10 je podporovaných až šesť skupín jednotiek Nikon Speedlight SB-5000. Optické ovládanie je tiež plne podporované. Znamená to, že staršie blesky je možné stále používať na vytváranie zostáv viacerých bleskov.

Profesionálny blesk, ktorý zostáva chladný – po každom zábere:
Od červeného koberca až po predvádzacie mólo – blesk Nikon Speedlight SB-5000 je skonštruovaný tak, aby zostal pod záťažou chladný. S cieľom zvládnuť situácie s rýchlym sériovým fotografovaním blesk Nikon Speedlight SB-5000 zahŕňa nový chladiaci systém blesku od spoločnosti Nikon – prvé zabudované riadenie teploty na svete* pre externé kompaktné systémové blesky. Blesk je rýchly a spoľahlivý a dosahuje pozoruhodných 120 záberov v 5-sekundových intervaloch alebo 84 záberov v 3-sekundových intervaloch. Umožňuje zachytiť viac ako 100 záberov v sérii s bleskom pracujúcim na plný výkon. Systém potláča vytváranie tepla v hlave blesku, aby ju chránil pred prehriatím – tepelná ochrana blesku je výsledkom dlhoročného vývoja a ešte nikdy nebola lepšia.

* Blesk Nikon Speedlight SB-5000 sa k 1. septembru 2015 pýši prvým zabudovaným chladiacim systémom medzi kompaktnými externými systémovými bleskami.

Bezproblémová integrácia s uznávaným systémom kreatívneho osvetlenia od spoločnosti Nikon:
Srdcom blesku Nikon Speedlight SB-5000 je riadenie záblesku i-TTL (inteligentné riadenie záblesku vyhodnotením expozície cez objektív) od spoločnosti Nikon, ktoré umožňuje bleskom Nikon zdieľať kritické informácie o expozícii s digitálnymi jednookými zrkadlovkami kompatibilnými so systémom kreatívneho osvetlenia. Blesk Nikon Speedlight SB-5000 je možné ovládať rádiovo ako súčasť zostavy pokročilého bezdrôtového osvetlenia, alebo tradične pomocou optického ovládania vyžadujúceho priamu viditeľnosť. Zlepšenia ovládania zahŕňajú zjednotené riadenie záblesku, ktoré pridáva ďalšiu úroveň ovládania zábleskového systému. Teraz môžete ovládať blesk Nikon Speedlight SB-5000, alebo meniť jeho nastavenia z ponuky fotoaparátu, alebo prostredníctvom počítača so spusteným programom Camera Control Pro 2, keď je jednotka nasadená na tele fotoaparátu.

Kompaktná konštrukcia, prehľadné ovládacie prvky:
Blesk je ľahší ako jeho predchodca a má intuitívnejšie ovládanie. Zmena konštrukcie blesku Nikon Speedlight SB-5000 bola zameraná na pohodlie. Rozdiel si všimnete hneď, keď nasadíte blesk Nikon Speedlight SB-5000 na fotoaparát, alebo keď ho vložíte do svojej cestovnej tašky. Kompaktné telo blesku váži iba 420 g. Prehľadný kontrolný panel umožňuje veľký a jednoducho čitateľný informačný displej. Otočný multifunkčný volič a tlačidlo „i“ poskytujú rýchly prístup k bežne používaným, alebo prispôsobeným funkciám. Napríklad tlačidlo „i“ okamžite zobrazí hlavné nastavenia blesku na fotografovanie s jedným bleskom alebo pre pokročilé bezdrôtové osvetlenie ako zoznam. Rovnako ako v prípade predchodcu sa hlava blesku Nikon Speedlight SB-5000 vyklápa nadol o 7° alebo nahor o 90° a otáča sa vodorovne o 180° doľava a doprava.

Špecifikácie blesku Nikon Speedlight SB-5000:
Smerné číslo: 34,5 (35mm, ISO100) / 55 (200mm, ISO100)
Pokrytie fokálnej dĺžky: 24-200mm (14-200mm s použitím širokouhlej rozptylky)
Systém automatickej expozície: i-TTL, Manuálne
Manuálne nastavenie expozície: od 1/1 po 1/256 v 1/3krokoch EV
Modelovací záblesk: Áno
Asistenčný lúč zaostrenia: Áno
Synchronizácia na druhú lamelu: Áno
Korekcia expozície: Áno
Stupňovanie expozície: Áno
Typ diaľkového ovládania: Infračervený/Rádiofrekvenčný
Dosah signálu diaľkového ovládania: Interiér: 12-15m/30m, Exteriér 8-10m/30m
Počet skupín (optických/rádiových): 3/6
Rozsah uhlov vyklápania zábleskovej hlavy: -7° až 90°
Rozsah pootočenia zábleskovej hlavy doľava/doprava až o: 180°
Funkcie snímania: Automatická vysokorýchlostná synchronizácia blesku FP, blokovanie zábleskovej expozície, synchronizácia blesku s dlhými časmi uzávierky, predzáblesk proti červeným očiam, synchronizácia blesku s druhou lamelou uzávierky, korekcia expozície, odpaľovanie skúšobného záblesku, monitorovacie predzáblesky, pomocné svetlo AF pre viacbodový AF, modelovací záblesk
Napájanie: 4x AA batérie/akumulátory
Rozmery objektívu (Šírka x Výška x Hĺbka): 73mm x 137mm x 103,5mm
Hmotnosť objektívu: 420g


Obsah balenia blesku Nikon Speedlight SB-5000:
Blesk: Nikon Speedlight SB-5000
Stojanček na blesk: Nikon AS-22
Mäkké puzdro na blesk: Nikon SS-5000
Difúzna predsádka na blesk: Nikon SW-15H
Predsádkový korekčný farebný filter – žiarovka: Nikon SZ-4TN
Predsádkový korekčný farebný filter – žiarivka: Nikon SZ-4FL
Dokumentácia: Návod, záručný list

Špecifikácia Nikon SB-5000 Blesk

Strážiť zmenu ceny a dostupnosti

Ak chcete, zadajte e-mail a budeme Vás informovať o cene alebo skladovej dostupnosti tohto tovaru.

Vaša emailová adresa

Aktuálna cena produktu je: 649 €

Upozorni ma keď cena klesne pod