Predajňa je otvorená.

Nikon Df - Telo, Čierne

Nikon Df je digitálna zrkadlovka Nikon odkazujúca svojim retro dizajnom na slávnu históriu značky. Pre skalných priaznivcov ponúka kvalitný 16,2 MPix CMOS snímač formátu FX z fotoaparátu Nikon D4 a možnosť použitia objektívov AI Nikkor.
Výrobca:
Nikon
Obj. čislo:
VBA380AE
Dostupnosť tovaru:
Obvykle do 5 dní
2 499,00 € 2 082,50 €
-+

Nikon Df - Telo, Čierne

BALENIE FOTOAPARÁTU NEOBSAHUJE OBJEKTÍV! BEZ VHODNÉHO OBJEKTÍVU NIE JE MOŽNÉ S FOTOAPARÁTOM FOTOGRAFOVAŤ!

Nikon Df je tým pravým fotoaparátom pre všetkých skalných priaznivcov značky, ktorý ešte zažili éru filmových fotoaparátov a nielen pre nich! Nikon Df je prvou digitálnou Full-Frame zrkadlovkou vynikajúcou najmä svojím vydareným retro dizajnom a možnosťou použitia objektívov rady AF-S Nikkor/AF-S DX Nikkor ako aj starších objektívov rady Nikkor bez AI. V utesnenom tele ponúka fotoaparát osvedčený Full-Frame snímač vyvinutý pre aktuálnu vlajkovú loď Nikon D4 (16,2 MPix CMOS snímač formátu FX), ktorému sekunduje rýchly a mimoriadne výkonný procesor spracovania obrazu EXPEED 3. O zaostrovanie sa stará modul automatického zaostrovania Multi-CAM 4800 s 39 zaostrovacími senzormi, ktorý je použitý aj v obľúbenej zrkadlovke Nikon D610. Automatickému zaostrovaniu sekunduje svetelný optický hľadáčik so 100% zobrazením uhlu záberu a kráľovským 0,7x zväčšením, ktorý umožňuje aj vyznačenie orezania formátu DX. Nikon Df používa mimoriadne presnú uzávierku pracujúcu s časmi nastaviteľnými v rozsahu 1/4000 – 30s, testovanú na 150 000 pracovných cyklov a umožňujúcu pracovať aj v tichom režime, ktorý výrazne redukuje hluk práce uzávierky a zrkadla. O meranie expozície, vyváženie bielej farby ako aj systém detekcie motívu sa stará osvedčený a spoľahlivý 2016 Pix RGB senzor použitý prvý krát v zrkadlovke Nikon D7000. Retro dizajn fotoaparátu priniesol okrem príjemného vzhľadu aj pohodlie a ergonómiu filmových klasík, čo sa veľmi pozitívne podpísalo pod skvelú pohotovosť a praktickosť ovládania. Vďaka dobre premyslenej kombinácii moderného systému ovládania (3,2“ LCD monitor a ovládacie tlačidla na zadnej a vrchnej strane fotoaparátu) s elegantnými mechanickými voličmi (ISO, korekcia expozície, expozičný čas a režimy fotografovania) Vám teraz už neunikne žiadny moment, ktorý sa snažíte v rýchlosti odfotografovať. Nikon Df je plne kompatibilný so systémom kreatívneho osvetlenia Nikon CLS a pamäťovými kartami SD/SDHC/SDXC (UHS-1) ako aj kartami Eye-Fi. Pre napájanie fotoaparátu bol zvolený výkonný akumulátor Nikon EN-EL14a s ktorým je možné na jedno nabitie odfotiť až 1400 záberov*.

Pre Nikon Df sú charakteristické fotografie s bohatými detailmi s jemným stupňovaním odtieňov, ktoré dosiahnete v akomkoľvek svetle vďaka širokému dynamickému rozsahu a citlivosti ISO rozšíriteľnej na až neuveriteľnú hodnotu ISO 204 800 (ekvivalent). Nikon Df síce vyzerá ako klasický filmový fotoaparát no s vysokocitlivým systémom automatického zaostrovania, bezchybným meraním a vysokou rýchlosťou fotografovania (až 5,5 obr./sek.) Vás nenechá na pochybách, že sa jedná o špičkovú prvotriednu digitálnu zrkadlovku plnú tých najnovších technológií.


Vlastnosti digitálnej zrkadlovky Nikon Df detailne:
Ikonický dizajn Nikon Df:
Fotoaparát Nikon Df sa pýši vzhľadom inšpirovaným klasickými filmovými fotoaparátmi Nikon formátu 35 mm a technológiou z najnovších profesionálnych digitálnych jednookých zrkadloviek od spoločnosti Nikon a je vyhradený čisto fotografii. Zažite kreatívne vzrušenie z fotografie formátu FX bez ohľadu na to, kam idete, vďaka kompaktnému telu, ktoré váži približne 710 g.

Elegantné mechanické voliče:
Pohodlie sa spája s ovládaním prostredníctvom vrúbkovaných mechanických voličov, vďaka ktorým je ovládanie jednoduché a bezpečné. Voliče umožňujú nezávisle nastaviť citlivosť ISO, korekciu expozície, expozičný čas, expozičný režim a režim spúšte, čo poskytuje prístup k všetkým parametrom relevantným pre statické fotografie bez potreby používať ponuku fotoaparátu.

Renomovaná konštrukčná kvalita Nikon:
Fotoaparát je skonštruovaný tak, aby odolával aj tým najnáročnejším podmienkam. Pýši sa odolnou a súčasne ľahkou kovovou konštrukciou (vrchná, spodná a zadná časť šasy je vyrobená z ľahkých zliatin horčíka) a utesnením proti nepriaznivým vplyvom počasia na rovnakej úrovni ako digitálna jednooká zrkadlovka Nikon D800, vďaka čomu je odolnejší voči vlhkosti a prachu.

16,2 MPix snímač CMOS formátu FX (Full-Frame) – fenomenálny výkon v podmienkach slabého osvetlenia :
Fotoaparát Nikon Df je vybavený rovnakým obrazovým 16,2MPix CMOS snímačom formátu FX ako fotoaparát Nikon D4, vlajková loď spoločnosti Nikon. Snímač ponúka fotografie s dostatočným rozlíšením pre orezávanie v postprocese, ktoré sú plné detailov, s výborným dynamickým rozsahom a jemným stupňovaním farebných odtieňov. S natívnou citlivosťou v rozsahu ISO 100 – 12 800, rozšíriteľná až na rozsah hodnôt ISO 50 - 204 800 (ekvivalent) poskytuje veľmi tento špičkový snímač fotografie s minimálnym šumom a to aj pri fotografovaní v náročných svetelných podmienkach. Rovnako ako každá súčasná digitálna jednooká zrkadlovka Nikon, tak aj snímač Nikon Df je vybavený samočistiacou jednotkou snímača, ktorá znižuje usadzovanie prachu pred obrazovým snímačom.

Procesor spracovania obrazu Nikon EXPEED 3:
Nikon EXPEED 3 je výkonný a rýchly obrazový procesor od spoločnosti Nikon zaručujúci pozoruhodne brilantné fotografie s vynikajúcou reprodukciou farieb, dynamickým rozsahom a vynikajúcim stupňovaním odtieňov dokonca aj pri fotografovaní s vysokou citlivosťou ISO. Procesor EXPEED 3 tvorí spolu s unikátnym 16,2 MPix CMOS snímačom dobre vyladenú a overenú zostavu, ktorá je srdcom novej digitálnej zrkadlovky Nikon Df.

Rýchlosť a vysoký výkon
Fotoaparát Nikon Df sa môže pochváliť mimoriadne krátkym časom spustenia iba približne 0,14 sekundy* a oneskorením expozície iba 0,052 sekundy*. Rýchle sériové fotografovanie je možné rýchlosťou až 5,5 obrázka za sekundu a to vo formáte FX aj DX.

Vysokocitlivý systém automatického zaostrovania Nikon Multi-CAM 4800:
Nikon Df používa overený vysokocitlivý systém automatického zaostrovania Nikon Multi-CAM 4800 s 39 zaostrovacími bodmi z ktorých 9 má krížový zaostrovcí senzor. Systém poskytuje mimoriadne rýchle a presné zaostrenia ako aj pokrytie celého obrazového poľa. Automatické zaostrovanie pracuje v detekčnom rozsahu –1 až +19 EV (ISO 100, pri 20°) pričom 33 zaostrovacích bodov dokáže pracovať s clonami f/5,6 a 7 stredových zaostrovacích bodov je kompatibilných s clonou až f/8. Multi-CAM 4800 umožňuje pracovať v štyroch režimoch činnosti AF (AF – automatické zaostrovanie, AF-S – jednorázové automatické zaostrovanie, AF-C – kontinuálne automatické zaostrovanie a tzv. prediktívne zaostrovanie) vrátane automatického zaostrovania s funkciou trojrozmerného sledovania, ktoré zaručujú ostré výsledky, či už sa objekt nachádza mimo stredu, alebo sa pohybuje rýchlo, prípadne celkom nepredvídateľne. Okrem toho má systém automatického zaostrovania s detekciou kontrastu pri fotografovaní v režime živého náhľadu zlepšené ovládanie, presnosť a rýchlosť. Samozrejmosťou je manuálne zaostrovanie, ktorému sekunduje kráľovsky veľký, jasný a číry optický hľadáčik s indikáciou zaostrenia.

Vysokovýkonný optický hľadáčik:
Luxusne veľký optický hľadáčik s pentaprizmatickým hranolom z číreho optického skla poskytuje 100% pokrytie obrazového poľa a 0,7-násobné zväčšenie, ktoré je mimoriadne nápomocné nielen pri kompozícii, ale aj napr. pri manuálnom zaostrovaní v procese tvorby fotografie. Hľadáčik umožňuje zvýrazniť režim orezania na formát DX s označením priamo na matnici v prípade nasadenia a použitia objektívov rady AF-S DX Nikkor.

Režimy orezania:
Režim orezania umožňuje fotografovať pri orezaní snímaného obrazu na formát DX alebo pomer 5 : 4. Režim orezania na formát DX sa môže automaticky zapnúť po nasadení objektívu rad AF-S DX Nikkor. Pri fotografovaní v režime živého náhľadu vám fotoaparát Nikon Df pomáha s kompozíciou fotografie prostredníctvom voliteľnej pomocnej mriežky s pomermi strán fotky 1 : 1, alebo 16 : 9.

Systém detekcie motívu:
Obrazový snímač fotoaparátu a jeho 2 016-pixlový snímač RGB poskytujú systému detekcie motívu presné údaje, čím sa optimalizujú hodnoty expozície, automatického zaostrovania a vyváženia bielej farby bezprostredne pred aktivovaním uzávierky, čo zaručuje ostré fotografie.

Meranie bodového vyváženia bielej farby:
Meranie bodového vyváženia bielej farby umožňuje vysokopresné manuálne nastavenie vyváženia bielej farby tak, že Vám dáva možnosť rýchlo priradiť bodové vyváženie bielej farby konkrétnej oblasti obrazového poľa, ktorú vyberiete počas fotografovania v režime živého náhľadu. Definovaný cieľ možno premiestňovať pomocou multifunkčného voliča, čo vám umožňuje rýchlo získať aktuálne údaje aj pre vzdialené objekty bez použitia kartičky s neutrálnou 18% šedou.

Robustná uzávierka a tichý režim spúšte:
Nikon Df je vybavený osvedčeným a mimoriadne presným mechanizmom uzávierky, ktorý je testovaný na 150 000 pracovných cyklov. Uzávierka pracuje s časmi nastaviteľnými v rozsahu 1/4000 – 30s a umožňuje synchronizáciu blesku až do 1/200 s. Tichý režim spúšte sa dokonale sa hodí na diskrétne fotografovanie, pretože pri sériovom fotografovaní je výrazne zredukovaný hluk mechanizmu uzávierky a návratu zrkadla fotoaparátu.

Kompatibilita s objektívmi Nikkor bez AI (automatic indexing):
Jedinečná sklopná spojovacia páčka expozimetra umožňuje na fotoaparát Nikon Df nasadiť aj staršie klasické objektívy Nikkor bez AI. Pri fotografovaní s objektívom bez AI v režime A (Časová automatika), alebo M (Manuálny) je možné meranie pri otvorenej clone (ekvivalent objektívov AI) prostredníctvom jednoduchých nastavení fotoaparátu.

Veľký 8-centimetrový (3,2-palcový) monitor LCD s 921 000 bodmi:
Nikon Df je vybavený veľkým 3,2“ TFT LCD monitorom z nízkoteplotného polykrištalického kremíka s jemným rozlíšením až 921 000 Pix a širokým 170° pozorovacím uhlom. LCD monitor je krytý čírim odolne vystuženým krycím sklom. Pri prehrávaní poskytuje jasné a ostré fotografie s reprodukciou širokej škály farieb.

Dvojosový elektronický virtuálny horizont:
Pomocou monitora LCD možno získavať informácie o naklonení fotoaparátu doľava, alebo doprava (vodorovnom sklone) a o zdvihnutí, alebo sklonení (sklone dopredu alebo dozadu) a pomocou hľadáčika informácie o naklonení doľava, alebo doprava.

Optimálne detaily aj vo vysokokontrastných podmienkach:
Nikon Df disponuje dvojicou režimov, ktoré Vám pomôžu zachytiť detaily aj v silnom svetle či protisvetle. Režim HDR (Režim zvýšeného dynamického rozsahu) je ideálny pre statické objekty a Aktívna funkcia D-Lighting je ideálna pre fotografie objektov v pohybe. Oba režimy umožňujú nastavovať úroveň intenzity efektu.

Kreatívne nástroje priamo vo fotoaparáte:
Pomocou nastavení Picture Control môžete pred vytvorením fotografie jemne doladiť parametre, ako sú ostrosť, sýtosť a farebný odtieň. Pomocou rozsiahlej ponuky úprav fotografií získate prístup k veľkému počtu nástrojov a efektov.

Systém kreatívneho osvetlenia Nikon:
Fotoaparát Nikon Df je plne kompatibilný so špičkovým systémom kreatívneho osvetlenia (Nikon CLS) od spoločnosti Nikon, ktorý zahŕňa množstvo univerzálnych bleskov pre tvorivé fotografovanie s bleskom nasadeným na fotoaparáte alebo mimo neho.

Navrhnutý pre šetrenie energiou:
Fotoaparát má centralizovanú správu energie a všetky jeho obvody sú optimalizované pre čo najnižšiu spotrebu. Vďaka tomu dosahuje približne 1 400 záberov* (v režime jednotlivých fotografií).na jedno nabitie Líthium-Inotového akumulátora Nikon EN-EL14a.

Pamäťové médiá:
Nikon Df je vybavený jedným slotom pre pamäťové karty typu SD. Je kompatibiliný s pamäťovými kartami SD/SDHC/SDXC (normoa UHS-I) a s kartami Eye-Fi.


* Približné merania sú založené na smerniciach asociácie CIPA.

Obsah balenia:
Digitálna zrkadlovka Nikon Df:
Fotoaparát: Nikon Df – Telo
Akumulátor: Nikon EN-EL14a
Nabíjačka: Nikon MH-24
Popruh: Nikon AN-DC9
Krytka bajonetu: Nikon BF-1B
Krytka sánok blesku: Nikon BS-1
Krytka okuláru: Nikon DK-26
USB kábel: Nikon UC-E6
Šnúrka na krytku okulára hľadáčika
Software: Nikon ViewNX2
Dokumentácia: Návod, záručné listy, poukážka Nikon na 4x čistenie snímača zadarmo

Špecifikácia Nikon Df - Telo, Čierne

Strážiť zmenu ceny a dostupnosti

Ak chcete, zadajte e-mail a budeme Vás informovať o cene alebo skladovej dostupnosti tohto tovaru.

Vaša emailová adresa

Aktuálna cena produktu je: 2 499,00 €

Upozorni ma keď cena klesne pod