Predajňa je otvorená.

Nikon D500 +16-80mm f/2.8-4.0E VR

Nikon D500 je poloprofesionálna digitálna zrkadlovka pre pokročilých fotografov s 20,9 MPix CMOS snímačom formátu DX, obrazovým procesorom EXPEED 5, 153 bodovým AF, vstavanou Wi-Fi, 4K/UHD videom a 10 obr./s v utesnenom tele.
Výrobca:
Nikon
Obj. čislo:
VBA480K001
Dostupnosť tovaru:
Obvykle do 5 dní
2 599,00 € 2 165,83 €
-+

Nikon D500 +16-80mm f/2.8-4.0E VR

Nikon D500 je prekvapivo ľahká a veľmi výkonná poloprofesionálna digitálna zrkadlovka pre pokročilých fotografov, použiteľná aj ako záložné telo pre profesionálov. Fotoaparát je vybavený špičkovým 20,9 MPix CMOS snímačom formátu DX, novým vysoko výkonným procesorom spracovania obrazu Nikon EXPEED 5, prvotriednym maticovým meraním expozície pomocou 3D Color Matrix III, dokonalým 153 bodovým systémom automatického zaostrovania s 99 krížovými bodmi (pre výber je 55 bodov z toho 35 je krížových), dotykovým 3,2“ LCD s 2 359 000 Pix, robustným utesneným telom z ľahkých zliatin horčíka, ergonomicky rozloženými podsvietenými ovládacími prvkami, možnosťou zachytiť až 200 fotografií vo formáte NEF (RAW) pri rýchlosti 10 obr./s. a s funkciou D-Movie umožňujúcou zaznamenávať videosekvencie v rozlíšení 4K/UHD. Fotoaparát Nikon D500 je v balení spolu s objektívom Nikon AF-S DX Nikkor 16-80mm f/2.8-4E ED VR.20,9 MPix DX CMOS snímač, obrazový procesor Nikon EXPEED 5 a ohromujúca citlivosť ISO:
Nikon D500 je osadený špičkovým 20,9 MPix CMOS snímačom formátu DX (APS-C), ktorý sa môže pochváliť rýchlym čítaním kanálov, širokým dynamickým rozsahom, nízkym šumom pri vysokých ISO citlivostiach a ich ohromujúcim rozsahom. Vďaka kombinácii úplne nového snímača a extrémne výkonného obrazového procesora Nikon EXPEED 5 sa podarilo dosiahnuť mimoriadny rozsah nastavenia natívnych citlivostí ISO v rozsahu ISO 100 až ISO 51 200, ktorá sa dá ďalej rozšíriť na fenomenálnych ISO 50 až ISO 1 640 000! Citlivosť je nastaviteľná v krokoch 1, 1/2, alebo 1/3 stupňa EV. V súčasnosti neexistuje APS-C fotoaparát, ktorý by sa mohol pochváliť takto vysokou hodnotou citlivosti ISO. Vďaka tejto dokonalej kombinácii snímač – obrazový procesor je obrazová kvalita fotografií na špičkovej úrovni a fotky sa vyznačujú jasným, ostrým obrazom s výborným prekreslením detailov a to aj pri vysokých citlivostiach ISO. Je tak doslova možné fotografovať v podmienkach kedy ľudské oko už nevníma žiadny obrazový vnem – teda od jasného slnečného svetla až po astronomický súmrak (ekvivalent 0,001 Lux). Pokročilý obrazový procesor novej generácie Nikon EXPEED 5 poskytuje vysokorýchlostné 16-bitové spracovanie obrazu nadväzujúce na 14-bitovú A/D konverziu, čím priamo vo fotoaparáte vzniká fotografia NEF (RAW)/TIFF/JPEG pripravená na publikovanie. Fotografie sa môžu pýšiť vernými a sýtymi farbami a prirodzenou hĺbkou. Aj pri fotografovaní v pološere s vysokou citlivosťou ISO inteligentný systém znižuje šum bez degradácie ostrosti a detailov obrazu. Okrem toho nový procesor zvyšuje celkový výkon fotoaparátu a jeho reakcie na novú úroveň, výrazne zlepšuje spracovanie fotografií a umožňuje vyššiu snímaciu frekvenciu pri natáčaní videosekvencií. Nikon EXPEED 5 umožňuje vďaka rýchlemu spracovaniu dát z nového systému merania expozície, rýchlemu a presnému zaostreniu (AF ASIC) a novej vyrovnávacej pamäti (bufferu) zaznamenávať až 200 záberov vo formáte NEF (RAW) v rade za sebou rýchlosťou až 10 obrázkov za sekundu. Ak by to nestačilo, tak fotoaparát umožňuje natáčať videosekvencie v rozlíšení 4K/UHD (3840 x 2160 Pix) pri 30p/25p/24p.Meranie expozície 3D Colour Matrix III:
Nikon D500 umožňuje merať expozíciu viacerými spôsobmi a to v režime bodového merania expozície, merania expozície so zdôrazneným stredom, meranie s dôrazom na predchádzanie preexponovaniu a maticovému meraniu expozície. Zdokonalený systém maticového merania expozície – 3D Colour Matrix III (spolupracuje s objektívmi rady E, G a D), sa opiera o RGB snímač vyhodnocovania expozície s až 180 000 Pix. So staršími objektívmi vybavenými vstavaným procesorom pracuje meranie expozície v režime Color Matrix III a pri objektívoch bez vstavaného procesora pracuje v režime Color Matrix. Meranie expozície automaticky analyzuje každú fotografovanú scénu s mimoriadnou presnosťou a to pri pracovnom rozsahu od -3 až po +20 EV (maticové meranie/meranie expozície so zdôrazneným stredom). Pri fotografovaní menších objektov je napríklad podstatne zdokonalené sledovanie 3D objektov. Fotoaparát prekvapivo presne rozoznáva ľudské tváre aj počas práce s optickým hľadáčikom. Takúto presnosť podrobnej analýzy záberu podporuje aj presnejšie automatické zaostrovanie a automatické meranie expozície, aj pri najzložitejších svetelných podmienkach.

Zaostrovací modul Advanced Multi CAM

Nový 153-bodový systém automatického zaostrovania Multi-CAM 20K:
Nikon AF ASIC je nový špičkový systém automatického zaostrovania, ktorý ponúka fenomenálne presné sledovanie rýchlo sa pohybujúcich objektov na veľké vzdialenosti pomocou nového režimu automatického zaostrenia s výberom zo skupiny polí automatického ostrenia. Fotoaparát Nikon D500 je spolu s profesionálnou digitálnou zrkadlovkou Nikon D500 jedným z prvých fotoaparátov Nikon vybavených takto špičkovým zaostrovacím systémom. Srdcom AF ASICu je revolučný zaostrovací modul Multi-CAM 20K využívajúci až 153 zaostrovacích bodov z ktorých je 99 krížového typu čo poskytuje fotoaparátu Nikon D500 výnimočne široké pokrytie obrazu a mimoriadnu schopnosť sledovania malých rýchlo sa pohybujúcich objektov. Užívateľ má k dispozícii pre výber až 55 zaostrovacích bodov (35 krížových z čoho je 9 citlivých až do hodnoty clony f/8). Nikon AF ASIC využíva pokrokové algoritmy zaostrenia, ktoré významne zlepšujú citlivosť na svetlo pri slabom osvetlení, pričom jeho detekčný rozsah je -4 až + 20 EV (ISO 100, 20°C). Každý zo 153 bodov je plne citlivý a schopný pracovať pri všetkých objektívoch AF Nikkor až do clony f/5,6 a 15 stredových AF bodov je schopných pracovať až do hodnoty clony f/8. Umožňuje to napríklad použitie objektívu AF-S Nikkor 600mm f/4 s telekonvertorom NIKKOR 2,0x (výsledný ekvivalent clony je F/8). V režime dynamickej voľby je možné vybrať si z 25, 72 alebo 153 zaostrovacích bodov, ako aj zvoliť si trojrozmerné sledovanie objektu, alebo automatické zaostrovanie s výberom zo skupiny zaostrovacích polí. Automatické zaostrenie s výberom zo skupiny polí neustále monitoruje päť rôznych polí automatického zaostrovania a ponúka zlepšené zachytenie objektu a izoláciu pozadia pri fotografovaní objektov, ktoré sú pomerne malé a blízko vysokokontrastného, alebo rušivého pozadia. Päťbodové automatické zaostrovacie pole možno premiestňovať kdekoľvek v 153-bodovom poli podľa potrieb kompozície.

Kontinuálne fotografovanie frekvenciou 10 obrázkov za sekundu:
Nový revolučný systém automatického zaostrovania Nikon AF ASIC umožňuje fotoaparátu Nikon D500 kontinuálne sledovať, zaostrovať a fotografovať objekt bleskovou rýchlosťou až 9 obrázkov za sekundu pri plnom rozlíšení 20,9 MPix s automatickou expozíciou. Pri predsklopení zrkadla umožňuje fotoaparát sériové fotografovanie s rýchlosťou až 10 obrázkov za sekundu. Rýchlejší mechanizmus sekvenčnej uzávierky a sklápací mechanizmus zrkadla výrazne skracujú stmavnutie hľadáčika pri rýchlom sériovom fotografovaní.

Zdokonalená uzávierka z kompozitu Kevlaru a uhlíkových vlákien:
Nikon D500 používa zdokonalenú kevlarovo-uhlíkovú uzávierku s rýchlejším a presnejším chodom. Uzávierka pracuje s opozdením iba 24ms a ponúka expozičné časy v rozsahu od 1/8000 do 30s, synchronizáciu blesku až do 1/250s a je otestovaná na životnosť 400 000 pracovných cyklov. Jednotka uzávierky je vybavená inteligentným samodiagnostickým systémom monitorovania chodu uzávierky, ktorý spolu s riadiacou jednotkou znižuje spotrebu energie pri dlhšom otvorení uzávierky napr. pri dlhých expozíciách alebo pri natáčaní videosekvencie.

Stabilné fotografovanie pomocou optického hľadáčika so skleneným hranolom:
Nikon D500 je vybavený veľkým optickým hľadáčikom zo skleneného pentaprizmatického hranola poskytujúceho TTL obraz so zväčšením až 1x (objektív 50mm f/1.4 zaostrený na nekonečno) a 100% pokrytím obrazového poľa. Dizajn hľadáčikov Nikon s predsunutím výstupnej šošovky okulára je známy tým, že minimalizuje únavu pri dlhom fotografovaní. Tlmenie práce mechanizmu uzávierky a zrkadla spolu so systémom optickej stabilizácie objektívov Nikkor (VR) poskytuje stabilný obraz v hľadáčiku aj počas rýchleho sériového fotografovania. Chvenie obrazu spôsobené pohybom zrkadla je účinne tlmené a stmavnutie hľadáčika je zanedbateľné.

Robustné a utesnené telo:
Telo poloprofesionálnej digitálnej zrkadlovky Nikon D500 je robustne navrhnuté a vyrobené z pevných a ľahkých horčíkových zliatin, ktoré fotoaparátu dávajú dostatočnú pevnosť voči nárazom a nešetrnému zaobchádzaniu aké sa pri profesionálnom použití očakáva. Fotoaparát je utesnený pred prachom a stekajúcou vodou (nie je určený k ponáraniu pod vodu!) vďaka čomu Vás pri práci s ním nebudú obmedzovať nevyspytateľné vplyvy počasia. Vďaka tejto odolnej konštrukcii, dokáže podávať maximálny výkon aj v tých najnáročnejších prostrediach, ktoré si dokážete predstaviť.

Precízna prepracovaná ergonómia ovládania:
Ergonómia ovládania fotoaparátu Nikon D500 vychádza zo svojich osvedčených predchodcov pričom sa uplatnili nové princípy a prístupy overené na modeloch rady D8x0. Jemné zmeny ovládania zahŕňajú aj zlepšené rozloženie tlačidiel a zmenený tvar tlačidiel ovládania, aby sa zlepšilo ovládanie vo vlhku. Fotoaparát má aj zmenený tvar opierok palca a prostredníka a príjemnejší grip. Fotoaparát má podsvietené symboly na tlačidlách, takže v tme ho vôbec nie je problém ovládať.

Dotykový 3,2“ LCD monitor s nastaviteľnými farbami:
Fotoaparát Nikon D500 je vybavený precíznym antireflexným 3,2“ (8 cm) dotykovým LCD monitorom s rozlíšením 2 359 000 Pix, ktorý ponúka okrem automatickej regulácie jasu aj vyváženie farieb. LCD monitor poskytuje 100% pokrytie uhla záberu a pozorovacími uhlami až 170°. Vyváženie jasu a farieb môžete upraviť tak, aby vyhovovali Vami uprednostňovanému pracovnému postupu.4K/UHD videosekvencie D-Movie s viacerými formátmi obrazu:
Nikon D500 je prvou digitálnou zrkadlovkou umožňujúcou zaznamenávať videosekvencie v rozlíšení 4K/UHD čo poteší profesionálov, ktorí pri práci potrebujú natáčať videosekvencie. Videosekvencie môžete natáčať s rozlíšením 4K/UHD (3840x2160/30p/25p/24p), Full HD (1920x1080/60p/50p/30p/25p/24p) a v HD rozlíšení (1280x720/60p/50p) s natívnym orezaním pixelov v pomere 1:1 čo zaručuje tú najvyššiu možnú obrazovú kvalitu videa. Fotoaparát ponúka celkovo tri formáty orezania snímača: FX, DX a natívne orezanie (približne 2,7-násobné), ako aj čistý výstup HDMI. Dokonca aj pre videosekvencie s rozlíšením 4K je možné zaznamenávať na pamäťovú kartu vo fotoaparáte alebo prenášať nekomprimovane na výstupe HDMI v 8-bitovom formáte 4 : 2 : 2 YCbCr. Výstup HDMI je dostupný pre všetky rozlíšenia počas snímania na diaľku. Pri filmovaní v rôznych podmienkach umožňuje funkcia D-Movie natáčať video v kvalite vhodnej na vysielanie v niekoľkých formátoch obrazového poľa. Okrem vstupu pre externý stereofónny mikrofón je k dispozícii aj výstup pre externé slúchadlá, vďaka ktorému môžete jemne doladiť zvuk izolovaný od okolia pre natáčanie videosekvencie.

Sloboda pri zázname videosekvencií:
Zlepšenia ovládania umožňujú väčšiu kontrolu nad metrážou pri filmovaní. V režime M (Manuál) môžete nastaviť citlivosť a vybrať maximálnu citlivosť ISO. Okrem toho môžete vybrať formát orezania snímača, ovládať motorové nastavenie clony a nastaviť pevnú hodnotu času uzávierky. Redukcia šumu 3D od spoločnosti Nikon znižuje náhodný šum, skreslenie a blikanie šumu pri filmovaní s vysokými citlivosťami.

Ovládanie zvuku na úrovni Hi-Fi:
Vďaka väčšiemu počtu možností na ovládanie zvuku ponúka fotoaparát Nikon D500 zlepšené zaznamenávanie zvuku. Vstup pre stereofónny mikrofón a zvukový výstup vám umožňujú oddelene jemne doladiť úrovne zvuku pred zaznamenávaním aj počas neho. Môžete vybrať rozsah zvuku (široký/hlas) a potlačiť hluk spôsobený vetrom pri zaznamenávaní pomocou vstavaného mikrofónu.

Nastavenia Picture Control:
Farebné podanie a krivka odtieňov boli spresnené pre dosiahnutie lepšieho rozlíšenia a väčšej hĺbky statických fotografí a videosekvencií. Nastavenia Picture Control zjednodušujú spracovávanie fotografií vo fotoaparáte, pretože umožňujú prispôsobenie parametrov fotky pred zachytením, ako aj úplnú kontrolu nad zvýšením ostrosti, kontrastom, jasnom, odtieňom a sýtosťou v rôznych farebných režimoch.

Pamäťové médiá:
Fotoaparát Nikon D500 je vybavený dvojicou slotov jeden slot je pre vysokorýchlostné pamäťové karty typu XQD a druhý pre vysokorýchlostné pamäťové karty typu SD/SDHC/SDXC. Vďaka dvojici slotov môžete využívať funkciu mirror (ukladanie fotografií a videosekvencii zrkadlovo na obe karty naraz). Môžete tiež nahrávať fotografie vo formáte JPEG na pamäťovú kartu v slote 1 a tých istých fotografií vo formáte NEF (RAW) na pamäťovú kartu v slote 2. Je možné nastaviť automatické nahrávanie fotografií po zaplnení pamäťovej karty v slote 1 na pamäťovú kartu v slote 2.

Vysokokapacitná batéria EN-EL15:
Nikon D500 je vybavený osvedčeným kompaktným nabíjateľným Lítium-Iónovým akumulátorom Nikon EN-EL15 s kapacitou 1900 mAh pracujúcim s napájacím napätím 7 V. Okrem akumulátora sa dodáva v balení s fotoaparátom aj nabíjačka Nikon MH-25a, ktorá vychádza z modelu Nikon MH-25 určeného pre Nikon D7000.


Nikon AF-S DX Nikkor 16-80mm f/2.8-4E ED VR:
Nikon AF-S DX Nikkor 16-80mm f/2.8-4E ED VR je prvotriedny základný transfokačný (zoom) objektív novej rady E, určený pre digitálne zrkadlovky so snímačom formátu DX na ktorom ponúka po prepočte na 35mm kinofilm ideálny rozsah ohniskových vzdialenosti 24-120mm. Vďaka svojmu ideálnemu rozsahu a pomerne vysokej svetelnosti v rozsahu f/2.8-4 sa objektív hodí ako cestovný základný zoom a je tiež univerzálne použiteľný pre fotografovanie rôznorodých žánrov. Prvotriednu obrazovú kvalitu s vynikajúcou ostrosťou v celom obrazovom poli až do jeho rohov zabezpečuje pokročilá optická konštrukcia. Tá pozostáva celkovo zo 17-tich optických členov zoradených do 13-tich skupín. Štyri šošovky sú vyrobené z nízko rozptylového ED skla, tri šošovky majú asférický povrch, ktorý koriguje optické deformácie na širokouhlom a telezoom konci ohniskového rozsahu a je tu aj predný ochranný sklenený člen s fluórovou vrstvou. Optické prvky sú vybavené antireflxnkou úpravou NCC (Nano Crystal Coat), ktorá minimalizuje vznik reflexov a chromatickej aberácie. Optická sústava objektívu poskytuje 0,22x zväčšenie a najkratšia zaostrovacia vzdialenosť je 0,35m. Objektív je vybavený 7 lamelovou elektromagneticky ovládanou clonou, ktorá zaručuje presné expozície pri vysokých frekvenciách fotografovania. Otvor clony je kruhového tvaru a počiatočná svetelnosť objektívu je v rozsahu f/2.8-4, pričom najvyššie priclonenie sa pohybuje v rozsahu f/22–32. Okrem toho je vybavený aj výkonným systémom optickej stabilizácie obrazu VR (Vibration Reductor) s pomocou ktorého dokážete udržať expozičné časy dlhšie až o 4 EV stupne. O zaostrovanie sa stará rýchly ultrazvukový zaostrovací motor SWM (Silent Wave Motor), ktorý zabezpečuje presné, mimoriadne rýchle a takmer bezhlučné automatické zaostrovanie. Optická sústava objektívu je vsadená do veľmi pevnej, kompaktnej a ľahkej konštrukcie tubusov objektívu. Pri celkovom priemere 80mm a dĺžke 85,5mm objektív váži iba 480g.

Technické parametre objektívu Nikon AF-S DX Nikkor 16-80mm f/2.8-4E ED VR:
Ohnisková vzdialenosť: 16-80mm (24-120mm pri použítí na DX zrkadlovkách Nikon)
Maximálna clona: f/2.8-4
Minimálna clona: f/22-32
Zorný uhol: 83°-20° (61°-13° pri použití na DX zrkadlovkách Nikon)
Konštrukcia objektívu: 17 členov / 13 skupín
Počet lamiel clony: 7 tvarovaných lamiel
Minimálna zaostriteľná vzdialenosť: 0,35m
Maximálne zväčšenie objektívu: 0,22x
Priemer filtrového závitu: 72mm
Rozmery: 80 x 85,5mm
Hmotnosť: 480g


Obsah balenia:
Digitálna zrkadlovka Nikon D500:
Fotoaparát: Nikon D500 – Telo
Akumulátor: Nikon EN-EL15
Nabíjačka: Nikon MH-25a
Popruh: Nikon AN-DC17
Očnica: Nikon DK-17F
Krytka bajonetu: Nikon BF-1B
Krytka sánok blesku: Nikon BS-1
USB kábel: Nikon UC-E22
Spona USB kábla
Spona HDMI kábla
Software: Nikon ViewNX2
Dokumentácia: Návod, záručné listy, poukážka Nikon na 4x čistenie snímača zadarmo

Objektív Nikon AF-S DX Nikkor 16-80mm f/2.8-4E ED VR:
Objektív: Nikon AF-S DX Nikkor 16-80mm f/2.8-4E ED VR
Predná krytka objektívu: Nikon LC-72
Zadná krytka objektívu: Nikon LF-4
Slnečná clona objektívu: Nikon HB-75
Dokumentácia: Návod, záručný list

Špecifikácia Nikon D500 +16-80mm f/2.8-4.0E VR

Veľkosť snímača:APS-C / DX
Počet megapixelov:20,9
Rýchlosť sekvenčného snímania:10
Max. rozlíšenie videa:4K 30 obr./s
Stabilizátor obrazu:optická stabilizácia v objektíve
GPS modul:Možnosť cez mobilnú aplikáciu
BluetoothMá vstavaný Bluetooth
Wi-FiVstavané Wi-Fi

Strážiť zmenu ceny a dostupnosti

Ak chcete, zadajte e-mail a budeme Vás informovať o cene alebo skladovej dostupnosti tohto tovaru.

Vaša emailová adresa

Aktuálna cena produktu je: 2 599,00 €

Upozorni ma keď cena klesne pod