Naša predajňa funguje ako odberné miesto | Nakúpte online a vyzdvihnite | Využite dopravu ZADARMO pri nákupe od 100 €

Nikon AF-S Nikkor 800mm f/5.6E FL ED VR + TC800-1.25E ED

Nikon AF-S Nikkor 800mm f/5.6E FL IF-ED VR je profesionálny super-teleobjektív špičkovej úrovne dodáva sa spolu telekonvertorom AF-S TC800-1.25E ED, ktorý je preň priamo navrhnutý a predlžuje jeho ohniskovú vzdialenosť na 1000mm.
Výrobca:
Nikon
Obj. čislo:
JAA531DA
Dostupnosť tovaru:
Obvykle do 10 dní
19 399,00 16 165,83 €
-+

Nikon AF-S Nikkor 800mm f/5.6E FL ED VR + TC800-1.25E ED

Super-teleobjektív Nikon AF-S Nikkor 800mm f/5.6E FL IF-ED VR predstavuje špičkové profesionálne riešenie pre fotografov, ktorý sa venujú fotografovaniu športových udalostí, divokej zvery, prípadne novinárskej činnosti na umeleckej či profesionálnej úrovni. V rámci portfólia značky Nikon poskytuje objektív okrem špičkového profesionálneho výkonu, najdlhšiu ohniskovú vzdialenosť za pomoci ktorej je zachytávanie vzdialených objektov, alebo dejov jednoduchou záležitosťou. Tento špičkový objektív sa dodáva spolu so špeciálnym preň vyvinutým telekonvertorom Nikon AF-S TC800-1.25E ED, ktorý predlžuje ohniskovú vzdialenosť 1,25x na uctyhodných 1 000 mm pri efektívnej svetelnosti f/7, pričom zároveň zachováva prvotriedny optický výkon objektívu na nezmenenej úrovni. Vďaka odolnému telu zo zliatiny horčíka a dvom fluoritovým optickým členom sa značne minimalizuje hmotnosť objektívu a ťažisko sa presúva dozadu, čím sa zaručuje pohodlné a komfortné ovládanie. Fluoritové optické prvky zabezpečujú vyššiu priepustnosť a menší rozptyl svetla ako bežné optické prvky, alebo prvky zo ED skla. Elektromagnetické ovládanie clony poskytuje vysoko presné ovládanie veľkosti otvoru clony a zaručuje tak vylepšenú stabilitu automatického riadenia expozície pri sériovom fotografovaní. Optická stabilizácia obrazu minimalizuje chvenie fotoaparátu a umožňuje používať dlhšie expozičné časy uzávierky až o štyri expozičné EV kroky.

Vlastnosti super-teleobjektívu Nikon AF-S Nikkor 800mm f/5.6E FL IF-ED VR:
Použiteľnosť objektívu na zrkadlovkách s FX a DX snímačom:
Nikon AF-S Nikkor 800mm f/5.6E FL IF-ED VR je konštruovaný s ohľadom pre použitie s digitálnymi jednookými zrkadlovkami Nikon vybavenými snímačmi formátu FX, pri ktorom poskytuje univerzalitu použitia od športových akcií cez fotožurnalistiku až po fotografovanie divokej zvery. Pri nasadení objektívu na digitálne jednooké zrkadlovky Nikon s DX formátom snímača, kde po prepočte na kinofilm zodpovedá jeho ohnisková vzdialenosť ohromujúcim 1200 mm, pri nezmenenej svetelnosti! Takéto použitie už skutočne otvára nové možnosti vo fotografovaní aj tých najmenších divo žijúcich zvierat, alebo veľmi vzdialených dejov.

Špecializovaný telekonvertor Nikon AF-S TC800-1.25E ED:
K super-teleobjektívu sa v balení dodáva aj špeciálny telekonvertor Nikon AF-S TC800-1.25E ED (telekonvertor sa nepredáva samostatne). Je špeciálne vyvinutý práve pre tento objektív a jeho použitie nijako neovplyvňuje špičkovú obrazovú kvalitu objektívu. Nikon AF-S TC800-1.25E ED je prvým telekonvertorom značky Nikon, ktorý má vo svojej optickej sústave zaradenú šošovku z nízkorozptylového ED skla (Extreme Dispersion – extrémne nízky rozptyl svetla). Samotná jeho optická sústava obsahuje 5 šošoviek zoradených do 3 skupín, pričom jedna šošovka je vyrobená práve z nízkorozptylového ED skla. Telekoventor je vždy optimálne prispôsobený objektívu a predlžuje jeho ohniskovú vzdialenosť na úctyhodných 1 000 mm pri efektívnej svetelnosti f/7. Pri použití objektívu s nasadeným telekonvertorom na digitálnej jednookej zrkadlovke Nikon so snímačom formátu DX je jeho ohnisková vzdialenosť po prepočte na kinofilm ohromujúcich 1500mm pri efektívnej svetelnosti f/7! Nasadenie telekonvertora na objektíve síce nezhoršuje obrazovú kvalitu objektívu, ale na druhú stranu tak ako všetky telekonvertory zhoršuje svetelnosť objektívu na clonu f/7, čo v súčasnosti výrazne obmedzuje jeho použitie na 5 modelov digitálnych jednookých zrkadloviek Nikon. V súčasnosti sú spomedzi digitálnych jednookých zrkadloviek Nikon schopné zaostrovať pri minimálnej clone f/8 FX modely Nikon D4, Nikon D800E, Nikon D800, Nikon D600 a DX model Nikon D7100.

Vysoký optický výkon super-teleobjektívu:
Optická sústava super-teleobjektívu je zostavená z 20 šošoviek zoradených do 13 skupín pričom využíva dve šošovky zo špeciálneho ED skla (Extreme Dispersion - extrémne nízky rozptyl svetla) a dve šošovky z špičkového fluoritového skla. Tieto prvky pomáhajú korigovať farebnú vadu spôsobenú chromatickou aberáciou, ktorá sa môže prejaviť pri použití dlhšej ohniskovej vzdialenosti. Najkratšia zaostriteľná vzdialenosť, ktorej je optická sústava objektívu schopná v režime automatického zaostrenia je 5,9m od roviny priemetu obrazu (rovina v ktorej je CMOS snímač fotoaparátu). Pri manuálnom zaostrení je to 5,8m.

Antireflexná vrstva Nano Crystal Coat:
Povrch šošoviek teleobjektívu je ošetrený špičkovými antireflexnými vrstvami Nano Crystal Coat, ktoré do značnej miery znižujú reflexy a svetelné závoje a to aj pri fotografovaní objektov v protisvetle.

Systém optickej stabilizácie obrazu (VR):
Super-teleobjektív je vybavený účinnou technológiou optickej stabilizácie obrazu VR (Vibration Reduktor), ktorý pracuje v režimoch Normal (Normálny), Active (Aktívny) a Tripod (Statív). Stabilizátor minimalizuje chvenie fotoaparátu a umožňuje fotografovať s expozičnými časmi uzávierky až o štyri expozičné kroky dlhšími ako by tomu bolo bez jeho použitia.

Mechanizmus elektromagnetickej clony:
zlepšuje stabilitu automatického riadenia expozície pri sériovom fotografovaní (nie je kompatibilný s digitálnymi jednookými zrkadlovkami série Nikon D2/D1, série Nikon D200/D100/D90/D80/D70, série D3000/D60/D50/D40 a s modelom Nikon F6).

Ultrazvukový zaostrovací motor (SWM):
Super-teleobjektív je vybavený ultrazvukovým zaostrovacím motorom SWM, ktorý je pri týchto ohniskových vzdialenostiach už doslova nutnosťou pretože umožňuje mimoriadne rýchle, tiché a presné automatické zaostrovanie.

Filtre:
Super-teleobjektív je vybavený rovnako ako všetky super-teleobjektívy Nikon zásuvným Drop-In držiakom na 52mm kruhové filtre a v balení sa dodáva vrátane kruhového 52mm filtra NC.

Pevná a ľahká konštrukcia super-teleobjektívu:
Telo objektívu je zo zliatiny horčíka, ktorá mu zaisťuje mimoriadne nízku hmotnosť a vysokú odolnosť a pevnosť konštrukcie. Celková hmotnosť objektívu je vďaka tomu prekvapivo nízka – iba 4 560g, čo sú iba dve tretiny z toho čo obvykle vážia objektívy obdobných ohniskových vzdialeností a parametrov. Telekonvertor Nikon AF-S TC800-1.25E ED má približnú hmotnosť cca. 150g. Samozrejmosťou je utesnenie voči prachu a stekajúcej vode.

Špecifikácia Nikon AF-S Nikkor 800mm f/5.6E FL ED VR + TC800-1.25E ED

Bajonet objektívu:Nikon FX
Stabilizátor obrazuMá stabilizátor obrazu
Odolnosť objektívuUtesnený voči vonk. vplyvom
Svetelnosť objektívu:f/5.6

Strážiť zmenu ceny a dostupnosti

Ak chcete, zadajte e-mail a budeme Vás informovať o cene alebo skladovej dostupnosti tohto tovaru.

Vaša emailová adresa

Upozorni ma, keď sa produkt naskladní.

Aktuálna cena produktu je: 19 399,00 €

Upozorni ma keď cena klesne pod