Naša predajňa funguje ako odberné miesto | Nakúpte online a vyzdvihnite | Využite dopravu ZADARMO pri nákupe od 100 €

Nikon AF-S Nikkor 200-500mm f/5.6E ED VR

Nikon AF-S Nikkor 200-500mm f/5.6E ED VR je výkonný stabilizovaný transfokačný teleobjektív novej rady E s konštantnou svetelnosťou f/5.6 v celom rozsahu, výkonnou optickou sústavou a predovšetkým skvelým rozsahom ohniskových vzdialeností.
Výrobca:
Nikon
Obj. čislo:
JAA822DA
Dostupnosť tovaru:
Na sklade
1 399,00 1 165,83 €
-+

Nikon AF-S Nikkor 200-500mm f/5.6E ED VR

Nikon AF-S Nikkor 200-500mm f/5.6E ED VR je moderný super teleobjektív s transfokáciou a veľkým zväčšením, ktorý je výborným nástrojom pre fotografov divoko žijúcej zveri, prírody, športu a pre fotoreportérov. Tento výborný profesionálny teleobjektív je určený pre digitálne zrkadlovky Nikon vybavené snímačom formátu FX aj DX. Na jednookých digitálnych zrkadlovkách Nikon so snímačmi formátu FX (Full Frame) poskytne ohniskové vzdialenosti v rozsahu od 200 do 500mm. Pri nasadení na jednooké digitálne zrkadlovky Nikon so snímačom formátu DX (APS-C) poskytne ohromný rozsah ohniskových vzdialeností od 300 do 750mm. Teleobjektív je vybavený výkonnou optickou sústavou zloženou zo 19-tich prvkov zoradených do 12-tich skupín. Optická sústava obsahuje 3 šošovky z nízko rozptylového ED skla pre zníženie chromatickej aberácie a optické členy s antireflexnou vrstvou NCC (Nano Crystal Coat). Objektív disponuje štandardnou a v celom rozsahu ohniskových vzdialeností konštantnou svetelnosťou f/5.6. Okrem toho je tento nový objektív z novej rady E vybavený elektromagneticky ovládanou clonou, ktorá umožňuje dosiahnuť konzistentné, presné expozície a plynulo meniť clonu pri natáčaní videozáberov. Objektív je vybavený výkonným optickým stabilizátorom obrazu, ktorý umožňuje fotografovať s až o 4 EV (expozičné stupne) dlhšími expozičnými časmi a ponúka tiež stabilizáciu v režime SPORT ktorý umožňuje sledovanie objektov v rýchlej akcii. O rýchle, tiché a veľmi presné automatické zaostrovanie sa stará výkonný ultrasonický zaostrovací prstencový motor SWM, ktorý umožňuje pracovať aj v režime automatického ostrenia s prioritou ručného doostrenia. Celý objektív je navrhnutý s ohľadom na jeho nízku hmotnosť a pevnosť objektívu čomu zodpovedá aj konštrukcia tubusu a optiky. Celková hmotnosť objektívu vďaka tomu neprekračuje 2300g a to vrátane statívovej objímky. Objektív je navrhnutý tak aby poskytoval maximálny výkon aj pri profesionálnej práci v akýchkoľvek podmienkach bez ohľadu na počasie. Preto je jeho konštrukcia je ľahká, robustná a profesionálne utesnená voči prachu a stekajúcej vode. V prednej časti je teleobjektív vybavený 95mm filtrovým závitom, ktorý sa vďaka zvolenému konštrukčnému riešeniu tubusov neotáča pri ostrení či zoomovaní a umožňuje tak bezproblémové použitie prechodových a polarizačných filtrov.


Vlastnosti super teleobjektívu Nikon AF-S Nikkor 200-500mm f/5.6E ED VR:
• Profesionálna utesnená a veľmi robustná konštrukcia odolná voči prachu a vlhkosti
• Výborný rozsah transfokácie – 200-500mm (300-750mm pri DX formáte)
• Konštantná svetelnosť objektívu f/5.6
• Najkratšia zaostritelná vzdialenosť iba 2,2m
• Optická sústava zložená z 19tich šošoviek zostavených do 12tich skupin je vybavená 3 ED členmi
• Špičkové antireflexné vrstvy Nano Crystal Coat
• Elektromagnticky ovládaná 9-lamelová clona pre jemné rozostrenie pozadia a dokonalý bokeh
• 1,5x rýchlejšie automatické zaostrovanie oproti predchádzajúcej generácií vďaka novému ultrazvukovému SWM motoru prstencového typu
• Výkonný 4,5EV optický stabilizátor obrazu VR
• Nízka hmotnosť objektívu iba 2300g (vrátane statívovej objímky)

Detailné vlastnosti objektívu Nikon AF-S Nikkor 200-500mm f/5.6E ED VR:
Dobre navrhnutý rozsah ohniskových vzdialeností:
Vďaka výbornému rozsahu transfokácie si tento teleobjektív obľúbia najmä fotografi prírody, divo žijúcej zvery, športu a fotožurnalisti. Objektív Nikon AF-S Nikkor 200-500mm f/5.6E ED VR je určený pre Full-Frame (FX formát) aj APS-C (DX formát) jednooké digitálne zrkadlovky Nikon. Objektív tak ponúka ohniskové vzdialenosti v rozsahu 200-500mm pri nasadení na FX zrkadlovkách Nikon a 300-750mm pri nasadení na DX zrkadlovkách Nikon. V celom rozsahu ohniskových vzdialeností ponúka objektív konštantnú svetelnosť f/5.6 a je ho možné pricloniť až na clonu f/32.

Vysoký optický výkon vďaka výkonnej optickej konštrukcii:
Objektív dosahuje prvotriednu ostrosť obrazu a vynikajúci prenos kontrastu po celom obrazovom poli a to až do rohov. Za špičkovou obrazovou kvalitou stojí profesionálne navrhnutá optická konštrukcia pozostávajúca z 19-tich šošoviek zoradených do 12-tich skupín. Do optickej sústavy sú zaradené tri šošovky z nízkorozptylového ED skla. Vonkajšie šošovky sú vybavené výkonnými antireflexnými vrstvami Nikon Nano Crystal Coat, ktoré zabezpečujú okrem dobrého prenosu kontrastu a zvýšenej ostrosti obrazu aj výraznú elimináciu farebných odleskov, „duchov“ a parazitného svetla pri fotografovaní do protisvetla. Vďaka tomuto všetkému ponúka teleobjektív doslova dokonalú obrazovú kvalitu.

Ultrazvukové automatické zaostrovanie:
Teleobjektív Nikon AF-S Nikkor 200-500mm f/5.6E ED VR je vybavený rýchlym automatickým zaostrovaním za čo vďačí novému typu prstencového ultrazvukového motora SWM. Tento objektívu zabezpečuje mimoriadne rýchle, tiché a presné automativké zaostrovanie s možnosťou manuálneho doostrenia FTM. Vďaka funkcii FTM (Full Time Manual) môžete do procesu automatického zaostrenia kedykoľvek manuálne zasiahnuť bez nutnosti prepínania spôsobu zaostrovania (AF/MF). Týmto spôsobom máte možnosť plnej kontroly nad spôsobom a miestom zaostrenia kedykoľvek to budete potrebovať. Objektív je schopný zaostriť na vzdialenosť 2,2m od roviny snímača a ponúka 0,22x zväčšnie obrazu.

Elektromagneticky ovládaná clona objektívu:
Nová elektromagneticky ovládaná 9 lamelová tvarovaná clona umožňuje konzistentné a presnejšie expozície najmä pri fotografovaní vysokými frekvenciami sériového fotografovania. 9-lamelová clona s kruhovým prierezom vám umožní dosiahnuť nádherne rozostrené pozadie (bokeh) na ktorom vynikne dokonale zaostrený hlavný motív. Rovnako sa hodí aj pri natáčaní videosekvencií, kde sa vďaka nej dá použiť prirodzené plynulé priclonenie objektívu na rozdiel od skokovej zmeny clonenia na starších objektívoch rady G.

Výkonná optická stabilizácia obrazu VR:
Teleobjektív je vybavený výkonnou optickou stabilizáciou obrazu VR, ktorá Vám umožní fotografovať z ruky zábery aj pri veľmi slabých svetelných podmienkach. Umožní Vám tak fotografovať s až o 4,5 expozičné stupne dlhšími expozičnými časmi uzávierky, ako sa bežne odporúča pri objektívoch bez stabilizácie. Technológia optického stabilizátora obrazu (VR) automaticky rozpozná, keď fotograf posúva objektív pri fotografovaní pohybujúcich sa objektov a automaticky stabilizáciu v tomto smere pohybu vypne.

Odolná konštrukcia utesnená voči prachu a vode:
Profesionálne navrhnutá mechanická konštrukcia objektívu je teraz ešte odolnejšia ako pri predošlom modeli. Tubusy objektívu sú vyrobené z ľahkých horčíkovo-hliníkových zliatin, vďaka čomu je objektív mimoriadne ľahký a odolný voči nárazom. Okrem toho je objektív utesnený proti prenikaniu prachu a vlhkosti na profesionálnej úrovni vďaka čomu vás už nebude obmedzovať pracovné prostredie ani počasie v ktorom plánujete fotografovať. Teleobjektív má hmotnosť iba 2300g a to vrátane statívovej objímky. Na vonkajšej strane objektívu je aretačný zámok priblíženia, ktorým vysúvanie objektívu pri zoomovaní zaistíte do prepravnej polohy tak aby sa objektív pri preprave nevysúval samovoľne.

Technické parametre objektívu Nikon AF-S Nikkor 200-500mm f/5.6E ED VR:
Ohnisková vzdialenosť: 200-500mm (300-750mm pri použítí na DX zrkadlovkách Nikon)
Maximálna clona: f/5.6
Minimálna clona: f/32
Zorný uhol: 12° 20' - 5 (°8° - 3°10' pri použití na DX zrkadlovkách Nikon)
Konštrukcia objektívu: 19 členov / 12 skupín
Počet lamiel clony: 9 tvarovaných lamiel
Minimálna zaostriteľná vzdialenosť: 2,2m
Maximálne zväčšenie objektívu: 0,22x
Priemer filtrového závitu: 95mm
Rozmery: 108 x 267,5mm
Hmotnosť: 2300g

Obsah balenia:
Objektív: Nikon AF-S Nikkor 200-500mm f/5.6E ED VR
Predná krytka objektívu: Nikon LC-95
Zadná krytka objektívu: Nikon LF-4
Ststíviová objímka objektívu: Nikon
Slnečná clona objektívu: Nikon HB-71
Polotvrdé prepravné puzdro: Nikon CL-1434
Dokumentácia: Návod, záručný list

Špecifikácia Nikon AF-S Nikkor 200-500mm f/5.6E ED VR

Bajonet objektívu:Nikon FX
Stabilizátor obrazuMá stabilizátor obrazu
Odolnosť objektívuUtesnený voči vonk. vplyvom
Svetelnosť objektívu:f/5.6

Recenzie Nikon AF-S Nikkor 200-500mm f/5.6E ED VR

100%

2 recenzií užívateľov

2x

0x

0x

0x

0x

  • som nadšený

    skvelý výkon, ostrost, dobrá cena

    -

  • Perfektný teleobjektív na cesty, prechádzky...

    V pomere k ohniskovej vzdialenosti relatívne nízka hmotnosť, veľmi slušný výkon, lock v polohe 200mm.

Strážiť zmenu ceny a dostupnosti

Ak chcete, zadajte e-mail a budeme Vás informovať o cene alebo skladovej dostupnosti tohto tovaru.

Vaša emailová adresa

Aktuálna cena produktu je: 1 399,00 €

Upozorni ma keď cena klesne pod