Nikon AF-S Nikkor 105mm f/1.4E ED

Nikon AF-S Nikkor 105mm f/1.4E ED je nový vysoko svetelný profesionálny portrétny objektív pre FX formát so 105mm ohniskovou vzdialenosťou, svetelnosťou f/1.4, rýchlym automatickým zaostrovaním a elektromagneticky ovládanou clonou.
Výrobca:
Nikon
Obj. čislo:
JAA343DA
Dostupnosť tovaru:
Info v predajni
2 199,00 1 832,50 €
-+

Nikon AF-S Nikkor 105mm f/1.4E ED

Nikon AF-S Nikkor 105mm f/1.4E ED je novým profesionálnym vysoko svetelným portrétnym objektívom z novej rady E, ktorý je určený pre digitálne jednooké zrkadlovky Nikon s formátmi snímača FX (Full Frame) aj DX (APS-C). Tento výnimočný portrétny objektív stavia na odkaze vynikajúcej kvality, ktorá siaha späť až k slávnemu objektívu Nikon AI-s Nikkor 105 mm f/2.5. Je navrhnutý tak, aby dokonale zachytil každú detail, každú nuansu obrazu. Celkom nová optická konštrukcia zaručuje vynikajúcu ostrosť od stredu až po okraje, kontrast a mimoriadne rozlíšenie. Bokeh je dokonale hladký a zaostrené objekty sú vykreslené ostro aj v prípade, že fotografujete s maximálne otvorenou clonou na f/1,4. Bez ohľadu na to, či pracujete s dostupným svetlom alebo v štúdiu, budú sa vaše fotografie pýšiť skutočne nezabudnuteľnou hĺbkou a dimenziou. Objektív prináša vo svojej výbave nové technológie, ktoré kombinuje s osvedčenými prvkami konštrukcie. Medzi tie najdôležitejšie patrí mechanicky odolnejšia konštrukcia, výkonná optická konštrukcia s tromi šošovkami z nízko rozptylového ED skla, rýchly ultrazvukový SWM motor automatického zaostrovania a elektromagneticky ovládaná clona. Tento robustný a utesnený univerzálny objektív profesionálnej konštrukcie ponúka okrem už spomenutého klasickú 105mm ohniskovú vzdialenosť a veľmi vysokú svetelnosť f/1.4. Objektív umožňuje zaostrovať v režime makro už od vzdialenosti 1m (berie sa od roviny snímača) pri zväčšení 0,13x. Optická sústava objektívu pozostáva zo 14-tich šošoviek zoradených do 9-tich skupín a obsahuje tri nízko rozptylové šošovky z ED skla. Okrem toho sú predné šošovky vybavené fluórovou vrstvou a špeciálnou antireflexnou vrstvou Nikon Nano Crystal Coat. Takto navrhnutá optická sústava poskytuje špičkovú a nekompromisnú profesionálnu kvalitu obrazu.

Vlastnosti objektívu Nikon AF-S Nikkor 105mm f/1.4E ED:
• Profesionálna utesnená a veľmi robustná konštrukcia odolná voči prachu a vlhkosti
• Praktické teleohnisko – 105mm (152,5mm pri DX formáte)
• Veľmi vysoká svetelnosť objektívu f/1.4
• Najkratšia zaostritelná vzdialenosť 1m
• Optická konštrukcia z 14 tich šošoviek v 9 skupinách, vrátane troch ED šošoviek
• Špičkové antireflexné vrstvy Nano Crystal Coat a fluórové vrstvy
• Elektromagnticky ovládaná 9-lamelová clona pre jemné rozostrenie pozadia a dokonalý bokeh
• Veľmi rýchle a tiché automatické zaostrovanie vďaka novému ultrazvukovému SWM motoru prstencového typu

Detailné vlastnosti objektívu Nikon AF-S Nikkor 105mm f/1.4E ED:
105mm ohnisková vzdialenosť a zaostrenie už od 1m pre dokonalé portréty:
Vďaka trochu netradične zvolenej ohniskovej vzdialenosti 105mm, ktorá je v tomto portrétnom objektíve kombinovaná s najkratšou zaostriteľnou vzdialenosťou už od 1m a veľmi vysokou svetelnosťou f/1.4 s 9 lamelovou kruhovo tvarovanou clonou sa môžete s týmto objektívom plne sústrediť na dokonalé zábery tvárí svojich modelov/modeliek posadených do dokonalého bokehu (rozostreného pozadia). Okrem zaujímavých portrétov plných detailov si s týmto objektívom poradíte aj pri širokej palete najrôznejších fotografických žánrov od krajiniek, cez street fotografiu až po dokumentárne zábery. Objektív Nikon AF-S Nikkor 105mm f/1.4E ED sa výborne hodí pre Full-Frame (FX formát) aj APS-C (DX formát) jednooké digitálne zrkadlovky Nikon. Pri nasadení na jednookú digitálnu zrkadlovku Nikon s DX formátom snímača vám objektív poskytne ohniskovú vzdialenosť 152,5mm pri svetelnosti f/1.4.

Špičkový optický výkon vďaka prvotriednej optickej konštrukcii:
Objektív disponuje špičkovou ostrosťou obrazu a vynikajúcim prenosom kontrastu po celom obrazovom poli od jeho optickej osi až do jeho rohov už pri maximálne otvorenej clone f/1.4. Špičková obrazová kvalita objektívu je dôsledkom profesionálne navrhnutej optickej konštrukcie pozostávajúca zo 14-tich šošoviek zoradených do 9-tich skupín. Do optickej sústavy sú zaradené aj tri šošovky z nízkorozptylového ED skla, ktoré pomáhajú vykorigovať chromatickú vadu a zlepšujú prenos kontrastu. Vonkajšie šošovky sú vybavené špeciálnou fluórovou vrstvou ako aj výkonnými antireflexnými vrstvami Nikon Nano Crystal Coat, ktoré zabezpečujú okrem dobrého prenosu kontrast a zvýšenej ostrosti obrazu aj výraznú elimináciu farebných odleskov, „duchov“ a parazitného svetla pri fotografovaní do protisvetla. Vďaka takto navrhnutej optickej sústave ponúka objektív doslova dokonalú obrazovú kvalitu.

Fluórová vrstva:
Novinkou je použitie fluórovej vrstvy, ktorá aktívne odpudzuje vodu, prach a nečistoty a nemá negatívny vplyv na obrazovú kvalitu objektívu. Vrstva je nanesená na ochrannú šošovku na prednom a zadnom prvku objektívu, kde tiež umožňuje jednoduchšie čistenie skla bez poškodenia jeho povrchu.

Zdokonalené automatické zaostrovanie:
Objektív Nikon AF-S Nikkor 105mm f/1.4E ED ponúka veľmi rýchle automatické zaostrovanie za čo vďačí novému typu prstencového ultrazvukového motora SWM. Objektívu tak zabezpečuje mimoriadne rýchle, tiché a presné automativké zaostrovanie s možnosťou manuálneho doostrenia FTM. Vďaka funkcii FTM (Full Time Manual) môžete do procesu automatického zaostrenia kedykoľvek manuálne zasiahnuť bez nutnosti prepínania spôsobu zaostrovania (AF/MF). Týmto spôsobom máte možnosť plnej kontroly nad spôsobom a miestom zaostrenia kedykoľvek to budete potrebovať. Objektív je schopný zaostriť na vzdialenosť iba 1m od roviny snímača a ponúka 0,13x zväčšnie obrazu.

Elektromagneticky ovládaná clona objektívu:
Nová elektromagneticky ovládaná 9 lamelová tvarovaná clona umožňuje konzistentné a presnejšie expozície najmä pri fotografovaní vysokými frekvenciami sériového fotografovania. 9-lamelová clona s kruhovým prierezom vám umožní dosiahnuť nádherne rozostrené pozadie (bokeh) na ktorom vynikne dokonale zaostrený hlavný motív. Rovnako sa hodí aj pri natáčaní videosekvencií, kde sa vďaka nej dá použiť prirodzené plynulé priclonenie objektívu na rozdiel od skokovej zmeny clonenia na starších objektívoch rady G.

Odolná konštrukcia utesnená voči prachu a vode:
Profesionálne navrhnutá mechanická konštrukcia objektívu je teraz ešte odolnejšia ako pri predošlom modeli. Tubusy objektívu sú vyrobené z ľahkých horčíkovo-hliníkových zliatin, vďaka čomu je objektív mimoriadne ľahký a odolný voči nárazom. Okrem toho je objektív utesnený proti prenikaniu prachu a vlhkosti na profesionálnej úrovni vďaka čomu vás už nebude obmedzovať pracovné prostredie ani počasie v ktorom plánujete fotografovať.

Technické parametre objektívu Nikon AF-S Nikkor 105mm f/1.4E ED:
Ohnisková vzdialenosť: 105mm (152,5mm pri použítí na DX zrkadlovkách Nikon)
Maximálna clona: f/1.4
Minimálna clona: f/16
Zorný uhol: 23° 10' (15° 20' pri použití na DX zrkadlovkách Nikon)
Konštrukcia objektívu: 14 členov / 9 skupín
Počet lamiel clony: 9 tvarovaných lamiel
Minimálna zaostriteľná vzdialenosť: 1m
Maximálne zväčšenie objektívu: 0,13x
Priemer filtrového závitu: 82mm
Rozmery: 94,5 x 106mm
Hmotnosť: 985g

Obsah balenia:
Objektív: Nikon AF-S Nikkor 105mm f/1.4E ED
Predná krytka objektívu: Nikon LC-82
Zadná krytka objektívu: Nikon LF-4
Slnečná clona objektívu: Nikon HB-79
Mäkké prepravné puzdro: Nikon CL-1218
Dokumentácia: Návod, záručný list

Špecifikácia Nikon AF-S Nikkor 105mm f/1.4E ED

Bajonet objektívuNikon FX
Stabilizátor obrazuNemá stabilizátor obrazu
Odolnosť objektívuUtesnený voči vonk. vplyvom
Svetelnosť objektívu:f/1.4

Recenzie Nikon AF-S Nikkor 105mm f/1.4E ED

100%

1 recenzií užívateľov

1x

0x

0x

0x

0x

  • Zákazník neuviedol žiadne slovné hodnotenie.

Strážiť zmenu ceny a dostupnosti

Ak chcete, zadajte e-mail a budeme Vás informovať o cene alebo skladovej dostupnosti tohto tovaru.

Vaša emailová adresa

Upozorni ma, keď sa produkt naskladní.

Aktuálna cena produktu je: 2 199,00 €

Upozorni ma keď cena klesne pod