Leica SUPER-ELMAR-M 18mm f/3.8 ASPH, Čierny

Leica SUPER-ELMAR-M 18mm f/3.8 ASPH je ultra širokouhlý objektív určený pre kinofilmové aj digitálne fotoaparáty rady M. Objektív ponúka extrémny 100° uhol záberu, ktorý Vám umožní fotografovať úchvatné širokouhlé zábery.
Výrobca:
Leica
Obj. čislo:
11649
Dostupnosť tovaru:
Obvykle do 10 dní
2 900,00 2 416,67 €
-+

Leica SUPER-ELMAR-M 18mm f/3.8 ASPH, Čierny

Leica SUPER-ELMAR-M 18mm f/3.8 ASPH je jedným z najkompaktnejších objektívov aký je momentálne v ponuke Leica M system. Tento extrémne širokouhlý objektív rozšíri hranice vašich možností nielen v oblasti fotografie krajiny a architektúry, ale aj v mnohých ďalších oblastiach – záleží už len na vašich tvorivých schopnostiach. Objektív ponúka nekompromisnú obrazovú kvalitu značky Leica, ktorej nadštandardný optický výkon garantuje použitie asféricky tvarovaných šošoviek v optickej sústave. Optická sústava objektívu pozostáva z celkovo ôsmych optických členov zoradených do siedmych skupín, z ktorých dva sú asféricky tvarované tak aby objektív poskytoval vynikajúci optický výkon od stredu až po rohy obrazového poľa. V prípade nasadenia objektívu na diaľkomerný fotoaparát Leica M8, ktorý je vybavený snímačom veľkosti APS-H je po prepočte jeho ohnisová vzdialenosť približne 24mm.

Vynikajúci optický výkon v kompaktnom prevedení:
Leica SUPER-ELMAR-M 18mm f/3.8 ASPH v sebe spája nekompromisnú obrazovú kvalitu už pri plne otvorenej clone s kompaktným retro dizajnom. Objektív sa radí medzi najkompaktnejšie objektívy v ponuke Leica M systém a prijateľná cena z neho robí výborného kandidáta pre fotografov začínajúcich so značkou Leica. Objektív je vybavený novým typom kompaktnej mimoriadne účinnej slnečnej clony, ktorej konštrukcia je chránená patentovým právom. K objektívu je možnosť si dokúpiť špeciálny optický zrkadlový hľadáčik Leica Mirror Viewfinder M 18mm, za pomoci ktorého je možná presná práca s kompozíciou. Tento prídavný hľadáčik sa zasúva do sánok na blesk a vďaka obrovskej hĺbke ostrosti s využitím zaostrenia na hyperfokálnu vzdialenosť je ideálnym riešením pre spontánne a intuitívne fotografovanie s diaľkomernými fotoaparátmi Leica M.

Špecifikácia Leica SUPER-ELMAR-M 18mm f/3.8 ASPH, Čierny

Bajonet objektívu:Leica M
Stabilizátor obrazuNemá stabilizátor obrazu
Odolnosť objektívuŠtandardná
Svetelnosť objektívu:f/4.0

Strážiť zmenu ceny a dostupnosti

Ak chcete, zadajte e-mail a budeme Vás informovať o cene alebo skladovej dostupnosti tohto tovaru.

Vaša emailová adresa

Upozorni ma, keď sa produkt naskladní.

Aktuálna cena produktu je: 2 900,00 €

Upozorni ma keď cena klesne pod