Objednávajte bezpečne on-line! Osobný odber e-shopu v prevádzke.

Leica M Monochrom Typ 246 Čierna, telo

Leica M Monochrom predstavuje unikátny model vo svete digitálnych diaľkomerných fotoaparátov rady Leica M, je to v podstate exkluzívna verzia modelu Leica M9 určená k fotografovaniu dokonalých čierno-bielych fotografií.
Výrobca:
Leica
Obj. čislo:
10930
Dostupnosť tovaru:
na objednávku
7 190,00 € 5 991,67 €
-+

Leica M Monochrom Typ 246 Čierna, telo

Leica M Monochrom - budúcnosť čierno-bielej digitálnej fotografie:
Mnohé ikony spomedzi fotografov pracujúcich s výhradne čierno-bielym filmovým materiálom fotografovali práve s legendárnymi fotoaparátmi Leica M-Systém. S masovým príchodom digitálnej fotografie však došlo k ústupu kvality čierno-bielych záberov čo sa úzko viazalo na technické možnosti digitálnych snímačov osadených bayerovou maskou farebných filtrov. Výrobcovia ponúkli fotografom nové spôsoby vytvárania čierno-bielych záberov konverziou z farebných, no tieto však neponúkali takú kvalitu čierno-bieleho záberu na akú sme boli z filmovej éry zvyknutý. Jasy, kontrast, poltóny, prechody, gradácia či hranová ostrosť, to všetko bolo bohužiaľ neporovnateľne horšie v porovnaní s čiernobielym filmovým materiálom. Práve tu vznikla myšlienka a impulz, ktorého sa chytila legendárna firma Leica aby priniesla svetu prvý na čierno-bielu digitálnu fotografiu špecializovaný fotoaparát – model Lieca M Monochrom. Leica M Monochrom je prvým Full-Frame digitálnym fotoaparátom vyvinutým bez kompromisov exkluzívne pre všetkých fotografov, ktorý žijú čierno-bielym svetom fotografie. Tento model prináša autentické zábery v nekompromisnej obrazovej kvalite, kde biela je biela a čierna je skutočne čierna. Vďaka novej konštrukcii digitálneho snímača, ktorá je zbavená bayerovej masky a taktiež na Leicu už tradične aj antialiasing filtra dosahujú obrazové výstupy skutočne neprekonateľnú obrazovú kvalitu čierno-bielej fotografie. Snímač sa zameriava na snímanie jasových hodnôt, ktoré potom spracováva výkonný grafický procesor spracovania obrazu, výsledné fotografie ovplývajú dokonalými prechodmi s vykreslením všetkých poltónov, skvelou gradáciou, bezkonkurenčnou hranovou ostrosťou a dynamickým rozsahom. Tieto jeho vlastnosti robia z Leica M Monochrom dokonalý nástroj pre všetkých, ktorý s fotografujú svet čierno-bielo s vášňou v srdci.

Neskutočne ostré zábery:
Nový snímač Leica M Monochrom prináša pri 18MPix natívnom rozlíšení o 100% ostrejší obraz ako dokážu priniesť konkurenčné modely s farebnými snímačmi vybavenými bayerovou maskou. Vďaka tomu, že snímač nie je vybavený touto bayerovou maskou, ktorá je osadená farebnými mikrofiltrami nad každou bunkou snímača v presnej schéme, dokážu jednotlivé bunky (fotovoltaické tranzistory) snímača zachytávať iba skutočné hodnoty jasu. Tieto sa potom odčítavajú a spracovávajú v procesore spracovania obrazu, pričom výsledkom sú realisticky dokonalé čierno-biele fotografie, s excelentne jemnou gradáciou tónov od čiernej po bielu. Kombinácia legendárnych optických vlastností objektívov Leica M a nekompromisnej obrazovej kvality použitého monochromatického snímača tak ponúka nedostižnú hranovú a celkovú obrazovú ostrosť a prirodzený lesk fotografií.

Kompletná kontrola nad procesom tvorby:
Leica M Monochrom umožňuje presnú kontrolu nad tonálnitou výslednej fotografie vďaka presnému histogramu ktorý kontroluje nespracované RAW data zo snímača. Vďaka tomu Leica M Monochrom spĺňa očakávania aj tých najnáročnejších fotografov. Na rozdiel od bežných histogramov, tento špeciálny histogram zobrazuje surové a nespracované RAW dáta v nezmenenej podobe. V kombinácii s nastaviteľným displejom je možné precízne pracovať s korekciou tónality a optimalizáciou expozície. Pri fotografovaní s Leica M Monochrom môžete konvertovať výslednú fotografiu pomocou klasických tónovacích efektov pre čierno-bielu filmovú fotografiu (sépia, chladné alebo selénové tóny). Všetko čo pre to užívatelia potrebujú urobiť je to aby si zvolili požadovaný tonovací efekt a uložili RAW fotografiu priamo vo fotoaparáte do formátu JEPG. Týmto jednoduchým a pohodlným riešením upravíte fotografie podľa vašich požiadaviek bez potreby ich spracovania v počítači.

Čiernobiele workflov:
Ďalším benefitom, ktorý bude môcť bezplatne využiť každý nový majiteľ diaľkomerného fotoaparátu Leica M Monochrom je možnosť bezplatného stiahnutia softvérového balíčka obsahujúceho program Adobe® Photoshop® Lightroom® 4 (profesionálne riešenie na spracovanie RAW fotografií) a kolekciu programov Silver Efex Pro ™ (svetová jednotka pre spracovanie čierno-bielych fotografií). Tento softérový balíček si môžete zadarmo stiahnuť až po zaregistrovaní vášho fotoaparátu Leica M Monochrom. Silver Efex Pro ™ ponúka pôsobivú zbierku jedinečných a výkonných programov, ktoré obsahujú mnoho nástrojov inšpirovaných postupmi v čiernobielej komore určených pre spracovanie a tvorbu kvalitných čierno-bielych fotogrqafií. Silver Efex Pro 2 je program ktorý Vám umožní emulovať podanie viac ako 20tich rôznych typov profesionálnych čierno-bielych filmových materiálov a znovu tak navodiť vo svojich fotografiách zobrazenie charakteristické pre tieto filmy. Emulácia každého jedného typu filmu je založená na podrobnej analýze nepreberného množstva roliek filmov príslušného typu filmu. Výsledky takto podrobnej analýzy zaručujú dokonalú reprodukciu charakteristického vzhľadu a vlastností mnohých populárnych profesionálnych filmových materiálov od hodnoty ISO25 až po ISO3200.

Leica Monochrom print – exkluzívna služba pre užívateľov Leica M Monochrom:
Okrem softvérového balíka je ďalším exkluzívnym benefitom pre majiteľov diaľkomerného fotoaparátu Leica M Monochrom služba Leica Monochrom print. Táto exkluzívna služba je zabezpečovaná v spolupráci s firmou WhiteWall, ktorá je špecializovanou firmou pre prémiovú tlač a koncové spracovanie fotografií. Leica M Monochrom print ponúka zákazníkom exkluzívnu tlač čierno-bielych fotografií. Pomocou tejto službe môžete svoje fotografie z Leica M Monochrom tlačiť vo vysokej kvalite na barytové fotopapiere prémiovej kvality. Vďaka vývoju v oblasti spracovania fotograqfií klasickým mokrým procesom (chemický proces zaožený na halogenidoch striebra) sú výsledky plne zrovnateľné a doslova na nerozornanie od svojich analógových náprotivníkov vyvolaných podobným mokrým procesom z negatívov filmov. Leica tak svojim zákazníkom prináša, kompletné a plnohodnotné riešenie aj pre tých ktorý sa ešte stále váhajú vstúpiť do sveta digitálnych technológií.

Vlastnosti fotoaparátu Leica M Monochrom:
• Nedostižná obrazová kvalita, vďaka špeciálne pre čierno-bielu fotografiu vyvyvnutému snímaču CCD
• Možnosť využívania objektívov s bajonetom Lecia R, vďaka adaptéru Leica R-Adapter M
• Citlivosť ISO v rozmedzí hodnôt ISO 160 až ISO 10 000
• 2,5” LCD displej s rozlíšením 230 000 Pix
• Rýchle spracovanie obrazových dát, vďaka vysoko výkonnému procesoru spracovania obrazu Leica Maestro
• Odolné kovové telo vychádzajúce z tradície diaľkomerných fotoaparátov Leica M
• Extrémne dlhá výdrž akumulátora na jedno nabitie
• Viac zónové a bodové meranie expozície
• Inovovaná ergonómia a ovládanie fotoaparátu
• Softverový balíček a exkluzívna služba Leica Monochrom print

Obsah balenia:
Fotoaparát: Leica M Monochrom - Telo, Čierne
Akumulátor: Leica + prepravný kryt
Nabíjačka: Leica a napájací kábel
Popruh: Kožený remienok Leica
Krytka bajonetu: Leica
Krytka sánok blesku: Leica
USB kábel: Leica
Software: Software
Dokumentácia: Návod, záručné listy

Špecifikácia Leica M Monochrom Typ 246 Čierna, telo

Veľkosť snímača:Full Frame / FX
Počet megapixelov:24
Rýchlosť sekvenčného snímania:3
Max. rozlíšenie videa:Full HD 30obr./s
Stabilizátor obrazu:nemá
GPS modul:Možnosť externého GPS zariadenia
Bajonet fotoaparátuLeica M
Odolnosť voči vonkajšiemu prostrediu:Štandardná odolnosť
BluetoothNemá Bluetooth
Wi-FiNemá Wi-Fi

Strážiť zmenu ceny a dostupnosti

Ak chcete, zadajte e-mail a budeme Vás informovať o cene alebo skladovej dostupnosti tohto tovaru.

Vaša emailová adresa

Aktuálna cena produktu je: 7 190,00 €

Upozorni ma keď cena klesne pod