Leica APO-SUMMICRON-M 75mm f/2.0 ASPH, Čierny

Leica APO-SUMMICRON-M 75mm f/2.0 ASPH je vysoko svetelný portrétny objektív určený pre kinofilmové aj digitálne fotoaparáty rady M. Objektív ponúka štandardný 32° uhol záberu, ktorý umožňuje fotografovať zábery s prirodzeným podaním.
Výrobca:
Leica
Obj. čislo:
11637
Dostupnosť tovaru:
Info v predajni
4 249 3 540,83 €
-+

Leica APO-SUMMICRON-M 75mm f/2.0 ASPH, Čierny

Leica APO-SUMMICRON-M 75mm f/2.0 ASPH je jedným z najlepších objektívov v ponuke M-Systému. Tento vysoko svetelný portrétny objektív z rady APO-SUMMICRON-M, vyniká okrem nedostižnej obrazovej kvality a mimoriadnej svetelnosti aj svojou výbornou kompaktnosťou. Objektív je primárne určený k portrétnej fotografii no s prehľadom sa dá použiť aj na rôzne žánre a štýly fotografie v rámci reportážnej, street art fotografii a portrétov v prostredí atď. – záleží len na vašich schopnostiach a kreatívnych zámeroch ako ho využijete. Tento moderne poňatý objektív je hodnotený ako jeden z najlepších objektívov v ponuke objektívov Leica M. Jeho univerzalita použitia je založená na praktickej kombinácii klasického ohniska 75mm, vysokej sveteľnosti f/2.0, nekompromisnej obrazovej kvality a pomerne kompaktných rozmeroch. Pre kombináciu týchto jeho vlastností je to objektív, ktorý je by nemal chýbať vo výbave žiadneho portrétneho či street-art fotografa.

Nekompromisná obrazová kvalita:
Vďaka najnovšiemu pokroku v oblasti vývoja optiky a presnej mechaniky a vyše 100 ročnému know-how inžinierov Leica, ponúka 75mm objektív dokonalú obrazovú kvalitu bez kompromisov, čím potvrdzuje tradičné postavenie legendárnej značky Leica na trhu. Nekompromisný optický výkon garantuje použitá asféricky tvarovaná šošovka v optickej sústave. Optická sústava Leica APO-SUMMICRON-M 75mm f/2.0 ASPH pozostáva z celkovo ôsmych optických členov zoradených do piatich skupín, z ktorých jeden má asféricky tvarovaný povrch. Táto špeciálne tvarovaná asférická šošovka je navrhnutá tak aby objektív vo výsledku poskytoval vynikajúci optický výkon od stredu až po rohy obrazového poľa a nedochádzalo ku skresleniu či deformáciám obrazu v rohoch. Korekcia chromatickej vady je vždy veľkou výzvou a za účelom jej eliminácie je optická sústava objektívu vybavená samostatnými šošovkami zo špeciálneho nízko rozptylového skla. Objektív vzhľadom na svoju ohniskovú vzdialenosť poskytuje prirodzené podanie a netrpí skreslením či deformáciami obrazu a nie je náchylný ani na prejavy vinetácie. V prípade nasadenia objektívu na diaľkomerný fotoaparát Leica M8, ktorý je vybavený snímačom veľkosti APS-H je po prepočte vzhľadom na kinofilm jeho ohnisková vzdialenosť približne 99,75mm. Objektív vďaka svojej mimoriadnej svetelnosti umožňuje fotografovať aj v zhoršených svetelných podmienkach a taktiež umožňuje aj skvelú prácu s hĺbkou ostrosti, ktorá pri plne otvorenej clone a tejto ohniskovej vzdialenosti dosahuje iba niekoľko milimetrovú hĺbku. Pri takto svetelnom objektíve vôbec nie je problém odpichnúť objekt fotografovania od pozadia, pričom samotné pozadie sa rozostrí do nádherného bokehu. Objektív je nekompromisne ostrý už od plne otvorenej clony.

Konštrukcia objektívu:
Leica APO-SUMMICRON-M 75mm f/2.0 ASPH je vybavená plávajúcou zaostrovacou skupinou šošoviek umiestnenými za mechanizmom clony. Táto zaostrovacia skupina mení svoju polohu počas zaostrovania vzhľadom k prednej skupine šošoviek tak, aby zabezpečila optimálne zaostrenie a vynikajúci optický výkon aj pri fotografovaní na najkratšiu zaostrovaciu vzdialenosť 0,7m. Tubusy objektívu sú zhotovené z mosadze a ľahkých a pevných horčíkových zliatin. Objektívy sa montujú ručne v nemeckom Solmse, čo zaručuje ich dokonalé remeselné spracovanie a dlhodobú spoľahlivosť aj v náročných podmienkach. Sú vybavené vnútorným filtrovým závitom pre uchytenie klasických kruhových filtrov o priemere 49mm. Objektív je vybavený vstavanou slnečnou clonou, ktorá spolu s výkonnými antireflexnými vrstvami účinné eliminuje vplyv parazitného svetla na kontrast fotografií a vznik odleskov.

Špecifikácia Leica APO-SUMMICRON-M 75mm f/2.0 ASPH, Čierny

Bajonet objektívuLeica M
Stabilizátor obrazuNemá stabilizátor obrazu
Odolnosť objektívuŠtandardná
Svetelnosť objektívu:f/2.0

Strážiť zmenu ceny a dostupnosti

Ak chcete, zadajte e-mail a budeme Vás informovať o cene alebo skladovej dostupnosti tohto tovaru.

Vaša emailová adresa

Upozorni ma, keď sa produkt naskladní.

Aktuálna cena produktu je: 4 249 €

Upozorni ma keď cena klesne pod