Leica APO-ELMAR-S 180mm f/3.5 CS, Čierny

Leica APO-ELMAR-S 180mm f/3.5 CS je výborný stredný teleobjektív s centrálnou uzávierkou určený na portrétne fotografie, fotografie krajiny a detailov na stredoformátovej digitálnej zrkadlovky rady S. Objektív ponúka 17° uhol záberu.
Výrobca:
Leica
Obj. čislo:
11053
Dostupnosť tovaru:
Obvykle do 10 dní
7 600,00 6 333,33 €
-+

Leica APO-ELMAR-S 180mm f/3.5 CS, Čierny

Leica APO-ELMAR-S 180mm f/3.5 CS je všestranný krátky teleobjektív s centrálnou uzávierkou, ktorý je v ponuke objektívov S-Systému zastupcom stredných teleohniskových vzdialeností. Kvality tohto výkonného teleobjektívu sú praxou vyskúšané a overené. Objektív je ideálny pre fotografiu detailu, krajiny a portrétnu fotografiu, no je rovnako dobre použiteľný aj pre rôzne žánre a štýly fotografie v rámci reportážnej a street art fotografii atď. – záleží len na vašich schopnostiach a kreatívnych zámeroch ako ho využijete. Jeho obľúbenosť je založená na kombinácii praktického ohniska 144mm (po prepočte na kinofilm), výborného zväčšenia a mimoriadnej obrazovej kvalite.

Unikátna obrazová kvalita:
Vďaka vyše 100 ročnému know-how inžinierov Leica ponúka objektív Leica APO-ELMAR-S 180mm f/3.5 CS dokonalú obrazovú kvalitu, čím potvrdzuje tradičné postavenie legendárnej značky Leica. Objektív ponúka nadštandardný optický výkon garantujúci mimoriadnu obrazovú kvalitu od stredu až do rohov. Optická sústava objektívu Leica APO-ELMAR-S 180mm f/3.5 CS pozostáva z celkovo deviatich optických členov zoradených do siedmych skupín. Niektoré šošovky sú vyhotovené ako apochromatické – teda korigujúce chromatickú vadu. Reflexy a svetelné závoje zo zdroja svetla v zábere sú vždy veľkou výzvou a za účelom ich eliminácie je prvá šošovka objektívu vybavená špeciálnymi antireflexnými vrstvami. Objektív vzhľadom na svoju ohniskovú vzdialenosť netrpí skreslením či deformáciami obrazu a nie je náchylný ani na prejavy vinetácie. Po nasadení objektívu na digitálnu stredoformátovú zrkadlovku Leica S2, ktorá je vybavená snímačom o veľkosti 30x45mm je po prepočte vzhľadom na kinofilm jeho ohnisková vzdialenosť približne 144mm čo zodpovedá 17° uhlu záberu. Vďaka tomu je ho možné používať na fotografovanie nielen telezáberov, ale aj portrétov, či portrétov zasadených do prostredia. Objektív je vybavený centrálnou uzávierkou, ktorá umožňuje využitie širšieho spektra synchronizačných časov blesku. Objektív vďaka svojej svetelnosti umožňuje umožňuje aj prácu s hĺbkou ostrosti, ktorá pri plne otvorenej clone a tejto ohniskovej vzdialenosti dosahuje iba niekoľko centimetrovú hĺbku. Po priclonení na pracovné rozsahy clony od f/4.5, alebo f/5.6 sa dostanete do oblasti pracovných clôn pri ktorých objektív vyniká mimoriadnou ostrosťou.

Konštrukcia objektívu:
Konštrukcia objektívu Leica APO-ELMAR-S 180mm f/3.5 CS dokáže zabezpečiť optimálne zaostrenie a vynikajúci optický výkon aj pri fotografovaní na najkratšiu zaostrovaciu vzdialenosť 150cm. Tubusy objektívu sú zhotovené z mosadze a ľahkých a pevných horčíkových zliatin. Objektívy sa montujú ručne v nemeckom Solmse, čo zaručuje ich dokonalé remeselné spracovanie a dlhodobú spoľahlivosť aj v náročných podmienkach. Sú vybavené vnútorným filtrovým závitom pre uchytenie klasických kruhových filtrov o priemere 72mm. K objektívu je pribalená praktická bajonetová kovová clona, ktorá účinné eliminuje vplyv parazitného svetla na kontrast fotografií a vznik odleskov.


Pre viac informácií o technických parametroch objektívu Leica APO-ELMAR-S 180mm f/3.5 CS si pozrite na stránkach výrobcu jeho Technické špecifikácie

Špecifikácia Leica APO-ELMAR-S 180mm f/3.5 CS, Čierny

Bajonet objektívu:Leica S
Stabilizátor obrazuNemá stabilizátor obrazu
Odolnosť objektívuUtesnený voči vonk. vplyvom
Svetelnosť objektívu:f/3.5

Strážiť zmenu ceny a dostupnosti

Ak chcete, zadajte e-mail a budeme Vás informovať o cene alebo skladovej dostupnosti tohto tovaru.

Vaša emailová adresa

Upozorni ma, keď sa produkt naskladní.

Aktuálna cena produktu je: 7 600,00 €

Upozorni ma keď cena klesne pod