Leica APO-ELMAR-S 180mm f/3.5, Čierny

Leica APO-ELMAR-S 180mm f/3.5 je výborný stredný teleobjektív určený na portrétne fotografie, fotografie krajiny a detailov na stredoformátovej digitálnej zrkadlovky rady S. Objektív ponúka 17° uhol záberu.
Výrobca:
Leica
Obj. čislo:
11071
Dostupnosť tovaru:
na objednávku
6 400,00 € 5 333,33 €
-+

Leica APO-ELMAR-S 180mm f/3.5, Čierny

Leica APO-ELMAR-S 180mm f/3.5 je všestranný krátky teleobjektív, ktorý je v ponuke objektívov S-Systému zastupcom stredných teleohniskových vzdialeností. Kvality tohto výkonného teleobjektívu sú praxou vyskúšané a overené. Objektív je ideálny pre fotografiu detailu, krajiny a portrétnu fotografiu, no je rovnako dobre použiteľný aj pre rôzne žánre a štýly fotografie v rámci reportážnej a street art fotografii atď. – záleží len na vašich schopnostiach a kreatívnych zámeroch ako ho využijete. Jeho obľúbenosť je založená na kombinácii praktického ohniska 144mm (po prepočte na kinofilm), výborného zväčšenia a mimoriadnej obrazovej kvalite.

Unikátna obrazová kvalita:
Vďaka vyše 100 ročnému know-how inžinierov Leica ponúka objektív Leica APO-ELMAR-S 180mm f/3.5 dokonalú obrazovú kvalitu, čím potvrdzuje tradičné postavenie legendárnej značky Leica. Objektív ponúka nadštandardný optický výkon garantujúci mimoriadnu obrazovú kvalitu od stredu až do rohov. Optická sústava objektívu Leica APO-ELMAR-S 180mm f/3.5 pozostáva z celkovo deviatich optických členov zoradených do siedmych skupín. Niektoré šošovky sú vyhotovené ako apochromatické – teda korigujúce chromatickú vadu. Reflexy a svetelné závoje zo zdroja svetla v zábere sú vždy veľkou výzvou a za účelom ich eliminácie je prvá šošovka objektívu vybavená špeciálnymi antireflexnými vrstvami. Objektív vzhľadom na svoju ohniskovú vzdialenosť netrpí skreslením či deformáciami obrazu a nie je náchylný ani na prejavy vinetácie. Po nasadení objektívu na digitálnu stredoformátovú zrkadlovku Leica S2, ktorá je vybavená snímačom o veľkosti 30x45mm je po prepočte vzhľadom na kinofilm jeho ohnisková vzdialenosť približne 144mm čo zodpovedá 17° uhlu záberu. Vďaka tomu je ho možné používať na fotografovanie nielen telezáberov, ale aj portrétov, či portrétov zasadených do prostredia. Objektív vďaka svojej svetelnosti umožňuje umožňuje aj prácu s hĺbkou ostrosti, ktorá pri plne otvorenej clone a tejto ohniskovej vzdialenosti dosahuje iba niekoľko centimetrovú hĺbku. Po priclonení na pracovné rozsahy clony od f/4.5, alebo f/5.6 sa dostanete do oblasti pracovných clôn pri ktorých objektív vyniká mimoriadnou ostrosťou.

Konštrukcia objektívu:
Konštrukcia objektívu Leica APO-ELMAR-S 180mm f/3.5 dokáže zabezpečiť optimálne zaostrenie a vynikajúci optický výkon aj pri fotografovaní na najkratšiu zaostrovaciu vzdialenosť 150cm. Tubusy objektívu sú zhotovené z mosadze a ľahkých a pevných horčíkových zliatin. Objektívy sa montujú ručne v nemeckom Solmse, čo zaručuje ich dokonalé remeselné spracovanie a dlhodobú spoľahlivosť aj v náročných podmienkach. Sú vybavené vnútorným filtrovým závitom pre uchytenie klasických kruhových filtrov o priemere 72mm. K objektívu je pribalená praktická bajonetová kovová clona, ktorá účinné eliminuje vplyv parazitného svetla na kontrast fotografií a vznik odleskov.


Pre viac informácií o technických parametroch objektívu Leica APO-ELMAR-S 180mm f/3.5 si pozrite na stránkach výrobcu jeho Technické špecifikácie

Špecifikácia Leica APO-ELMAR-S 180mm f/3.5, Čierny

Bajonet objektívu:Leica S
Stabilizátor obrazuNemá stabilizátor obrazu
Odolnosť objektívuUtesnený voči vonk. vplyvom
Svetelnosť objektívu:f/3.5

Strážiť zmenu ceny a dostupnosti

Ak chcete, zadajte e-mail a budeme Vás informovať o cene alebo skladovej dostupnosti tohto tovaru.

Vaša emailová adresa

Aktuálna cena produktu je: 6 400,00 €

Upozorni ma keď cena klesne pod