Predajňa je otvorená.

Canon PowerShot G5 X

Recenziu na tento model nájdete na portále FOTOma.sk

Canon PowerShot G5 X je špičkový fotoaparát pre náročných užívateľov, ponúkajúci 20,2MPix 1“ CMOS snímač, DiG!C 6, stabilizovaný objektív 24-100mm f/1.8-2.8 IS, EVF OLED hľadáčik s 2,36MPix, 3“ LCD s 1,04MPix a vstavanou Wi-Fi s NFC.
Výrobca:
Canon
Obj. čislo:
0510C002AA
Dostupnosť tovaru:
Na sklade
729,00 € 599,00 607,50 € 499,17 €
-+
Akcia -18%

Canon PowerShot G5 X

Canon PowerShot G5 X je špičkovo vybavený digitálny kompaktný fotoaparát, ktorý je určený najmä pre náročných užívateľov – vášnivých amatérskych a profesionálnych fotografov. Canon PowerShot G5 X sa vyznačuje nekompromisnou obrazovou kvalitou, jednoduchým ovládaním, výbornou ergonómiou, veľkými možnosťami prispôsobenia a precízne remeselne spracovaným kovovým telom. Srdcom fotoaparátu je 20,2MPix CMOS snímač s uhlopriečkou 1“, ktorý sa spolu s výkonným obrazovým procesorom DiG!C 6 a opticky stabilizovaným objektívom 24-100mm f/1.8-2.8 IS stará dokonalú obrazovú kvalitu. Fotoaparát má výbornú ergonómiu ovládania, ktorú podporuje 3“ kapacitný dotykový LCD (TFT) so 100% zobrazením uhla záberu, s pomerom strán 3:2 a rozlíšením 1 040 000Pix. Okrem toho je vybavený elektronickým OLED EVF hľadáčikom so 100% zobrazením uhla záberu, s uhlopriečkou 0,39“ a rozlíšením 2 360 000Pix. Fotoaparát je vybavený vstavanou Wi-Fi (IEEE802.11b/g/n, iba 2,4 GHz) s podporou technológie NFC, pomocou ktorej je možné na diaľku zdieľať fotografie, alebo videosúbory a tiež je možné pomocou voľne dostupnej aplikácie Camera Connect ovládať fotoaparát na diaľku.

20,2MPix CMOS snímač s uhlopriečkou 1“:
Veľký 20,2MPix CMOS snímač s uhlopriečkou 1“ využíva až 3x väčšiu svetlocitlivú plochu ako klasické snímače s uhlopriečkou 1/1,7“ a poskytuje tak v porovnaní s nimi podstatne zvýšenú citlivosť ISO (ISO125 – 12800, nastavitenú v 1/3 krokoch) a širší dynamický rozsah. Snímač vyniká pri fotení v slabom osvetlení a menšou hĺbkou ostrosti, ktorá dodáva rozostrenému pozadiu profesionálnejší vzhľad.

31-bodové zaostrenie AiAF prináša presné zaostrenie:
Fotoaparát Canon PowerShot G5 X je vybavený s vysokorýchlostným a spoľahlivým 31-bodovým inteligentným automatickým zaostrovaním. Jeho 31 bodov pokrýva veľkú oblasť záberu, s možnosťou výberu zaostrovacích bodov AF. Vďaka takto rýchlemu zaostrovaniu môžete v režime kontinuálneho zaostrovania fotografovať frekvenciou až 4,4 obrázka za sekundu. So zaostrením na začiatku kontinuálneho fotografovania a bez preostrovania medzi jednotlivými zábermi môžete fotografovať frekvenciou až 5,9 obrázka za sekundu.

Stabilizovaný vysoko svetelný objektív 24-100mm f/1.8-2.8 IS:
Canon PowerShot G5 X je vybavený výborným stabilizovaným, vysoko svetelným objektívom s univerzálnym transfokačným (zoom) objektívom. Objektív disponuje univerzálnym rozsahom ohniskových vzdialeností 24-100mm (4,2x zoomom), ktorý je doplnený výbornou svetelnosťou v rozsahu f/1.8-2.8 a výkonnou optickou stabilizáciou IS. Objektív má výbornú obrazovú kvalitu a všetky tieto jeho parametre ho predurčujú k fotografovaniu ostrých a výborne prekreslených záberov aj v tých najzložitejších fotografických podmienkach.
Vďaka 5-osej inteligentnej stabilizácii obrazu sa už nemusíte báť fotografovať, alebo natáčať videá z ruky ani pri dlhších ohniskových vzdialenostiach.

Krásny bokeh vďaka 9 lamelovej clone:
Objektív fotoaparát Canon PowerShot G5 X používa v konštrukcii 9-lamelovú clonu pre vytvorenie čo možno najjemnejšieho rozostreného pozadia a difrakčných svetlých krúžkov s rozostrenými okrajmi tzv. bokeh.

Elektronický EVF hľadáčik technológie OLED:
Fotoaparát Canon PowerShot G5 X je vybavený šikovným elektronickým EVF hľadáčikom technológie OLED s uhlopriečkou 0,39“, 100% pokrytím uhla záberu, rozlíšením 2 360 000Pix a korekciou dioptrie v rozsahu -3 až +1 dioptria.

Full HD videozáznam s možnosťou úplnej manuálnej kontroly:
Pre vytváranie kvalitných Full HD videozáznamov je fotoaparát Canon PowerShot G5 X vybavený samostatným tlačidlom zahájenia videozáznamu, možnosťou natáčať frekvenciou 60p vo formáte MPEG-4 AVC/H.264, stereofónnym zvukom vo formáte MPEG-4 AAC-LC, možnosťou zmeny clony počas natáčania, možnosťou manuálneho zaostrovania a možnosťou zmeny expozičného času čím sa ovplyvní rýchlosť premietania videozáznamu.

Plne výklopný a otočný 3“ dotykový LCD display:
Vďaka kvalitnému plne výklopnému a otočnému 3“ kapacitnému dotykovému LCD (TFT) displeju s pomerom strán 3:2 a rozlíšením 1 040 000Pix môžete flexibilne nastavovať a ovládať fotoaparát – napr. dotykom zaostrovať v mieste dotyku. LCD obrazovka využíva farebný gamut sRGB pre dosiahnutie presnej reprodukcie farieb, zreteľnosť fotografií a realistický kontrast.

Vstavaná Wi-Fi:
Vďaka vstavanému Wi-Fi modulu môžete s fotoaparátom Canon PowerShot G5 X zdieľať vašu tvorbu na internete a sociálnych sieťach. Alebo ich prenesiete do inteligentného telefónu či tabletu pomocou pripojenia NFC a tlačidla na pripojenie mobilných zariadení. Pomocou voľne dostupnej aplikácie Canon CameraWindow môžete pridať ku každej fotografii informácie o polohe a ovládať fotoaparát na diaľku prostredníctvom inteligentného telefónu. Využite možnosť pohodlného zálohovania v počítači, alebo cloude vďaka synchronizácii dát.

Obsah balenia:
Kompaktný fotoaparát Canon PowerShot G5 X:
Fotoaparát: Canon PowerShot G5 X
Akumulátor: Canon NB-13L
Nabíjačka: Canon CB-2LH a napájací kábel
Popruh: Canon NS-DC12 + 2ks úchytiek na popruh
Software: Digital Photo Professional, CameraWindow DC, Image Transfer Utility, Program Map Utility
Dokumentácia: Návod, záručný list

Špecifikácia Canon PowerShot G5 X

Veľkosť snímača:Snímač 1“/CX
Počet megapixelov:20,2
Rýchlosť sekvenčného snímania:5,9
Max. rozlíšenie videa:Full HD 60obr./s
Stabilizátor obrazu:optická stabilizácia v objektíve
GPS modul:Možnosť cez mobilnú aplikáciu
Bajonet fotoaparátuPevne vstavaný objektív
Odolnosť voči vonkajšiemu prostrediu:Štandardná odolnosť
BluetoothNemá Bluetooth
Wi-FiVstavané Wi-Fi

Strážiť zmenu ceny a dostupnosti

Ak chcete, zadajte e-mail a budeme Vás informovať o cene alebo skladovej dostupnosti tohto tovaru.

Vaša emailová adresa

Aktuálna cena produktu je: 599,00 €

Upozorni ma keď cena klesne pod