Canon PowerShot G1 X Mk.II

Recenziu na tento model nájdete na portále FOTOma.sk

Canon PowerShot G1 X Mk.II je evolúciou prvej generácie fotoaparátu G1 X. Prináša nový svetelný objektív s 5x optickým zoomom, úplne nový 13,1 MPix CMOS snímač, najnovší procesor DIGIC 6 a vylepšenú ergonómiu s pohodlným gripom.
Výrobca:
Canon
Obj. čislo:
9167B011AA
Dostupnosť tovaru:
Predaj skončil
699,00 € 439,00 582,50 € 365,83 €

Canon PowerShot G1 X Mk.II

Canon PowerShot G1 X Mk.II je špičkový digitálny fotoaparát, ktorý je evolúciou predchádzajúceho revolučného modelu vyznačujúceho sa najmä na kompaktný fotoaparát neobvykle veľkým snímačom (18,7 x 14mm). Fotoaparát si ponecháva všetky výhody vyplývajúce z veľkého snímača a prináša nový dokonalejší objektív s väčším rozsahom a s podstatne vylepšenou rýchlosťou zaostrovania. Nový model je vybavený úplne novým 13,1 MPix CMOS snímačom veľkosti 18,7 x 14mm (pomer strán 4:3), ktorému asistuje úplne nový výkonný procesor spracovania obrazu DIGIC 6. Fotoaparát dostal úplne nový objektív s väčším rozsahom transfokácie (5x zoom), ktorý je širokouhlejší (24mm) a svetelnejší (f/2). Vylepšenia sa dočkali aj optická stabilizácia obrazu, automatický zaostrovací systém, HS systém a ergonómia fotoaparátu vďaka väčšiemu úchopovému gripu a premyslenému ovládaniu predstavuje nový štandard v tejto najvyššej triede kompaktných fotoaparátov značky Canon. Úplnou novinkou v tejto triede je zabudovanie Wi-Fi modulu s podporou technológie NFC pre jednoduché a bezproblémové zdieľanie multimediálneho obsahu.

Vlastnosti fotoaparátu Canon PowerShot G1 X Mk.II v skratke:
• Veľký 13,1 MPix CMOS snímač Canon s rozmermi 18,7 x 14,0mm typu 1,5 so snímaním s rôznymi pomermi strán (4:3; 3:2; 16:9; 1:1; 4:5).
• Pri pomere strán 3:2 umožňuje fotoaparát vytvárať fotografie s rozlíšením 12,6 MPix* a umožňuje natáčať video v rozlíšením Full HD (1080p; 16:9) s kvalitou na úrovni digitálnej zrkadlovky.
• Rýchle spracovanie obrazu a pohotové ovládanie vďaka vysoko výkonnému procesoru spracovania obrazu DIGIC 6.
• Vďaka technológii HS System a maximálnej citlivosti ISO 12 800 môžete vytvárať kvalitné fotografie s výbornou obrazovou kvalitou aj pri fotografovaní v nedostatočných svetelných podmienkach.
• Fotoaparát umožňuje vytvárať 14-bitový RAWy, ktoré potom pohodlne spracujete v dodávanom softvéry Canon Digital Photo Professional.
• Stabilizovaný, širokouhlý objektív s 5x zoomom (24-120mm) disponuje výbornou svetelnosťou f/2.0-3.9 a 9 lamelovou tvarovanou clonou, vďaka ktorým budete môcť kreatívne pracovať s hĺbkou ostrosti.
• Veľmi rýchly a presný 31-bodový systém inteligentného zaostrovania AiAF vás nesklame ani pri slabo nasvietených scénach. Pre presné manuálne zaostrovanie môžete použiť ako pomôcku zvýraznenie obrysových hrán.
• Inteligentný stabilizátor obrazu automaticky potláča otrasy fotoaparátu a zaistí tak stabilné fotografie v každej situácii.
• Pre pohodlné a intuitívne ovládanie sú k dispozícii dva prispôsobiteľné ovládacie prstence a výklopný dotykový LCD panel.
• Vstavané Wi-Fi rozhranie s podporou technológie NFC umožňuje okrem jednoduchého a bezproblémového zdieľania fotografií a videí na webe a sociálnych sieťach aj obrazovú synchronizáciu a diaľkové ovládanie fotoaparátu za pomoci inteligentných telefónov, alebo tabletov.
• K dispozícii je veľký výber voliteľného príslušenstva od elektronického hľadáčika Canon EVF-DC1 až po podvodné puzdro Canon WP-DC53.


Vlastnosti fotoaparátu Canon PowerShot G1 X Mk.II detailne:
Veľký 13,0 MPix CMOS snímač Canon:
Canon PowerShot G1 X Mk.II je vybavený veľkým 13,1 MPix CMOS snímačom Canon (pomer strán 4:3) formátu 1,5. Výška snímača s rozmermi 18,7 x 14,0 mm (4352x3120 Pix) je podobná ako v prípade APS-C snímačov digitálnych zrkadloviek Canon. Snímač umožňuje fotografovať pomere strán 4:3 (uhlopriečka 1,5“) pri rozlíšení 13,1 MPix, 3:2 s rozlíšením 12,8 MPix, 16:9 s rozlíšením 9,8 MPix, 1:1 s rozlíšením 9,7 MPix a 4:5 s rozlíšením 7,8 MPix. Umožňuje tiež natáčať videá s pomerom strán 16:9 s rozlíšením Full HD (1920x1080/30p), HD (1280x720/30p) a s pomerom strán 4:3 s rozlíšením VGA (640x480/30p). Vďaka svojej veľkej ploche umožňuje Canon PowerShot G1 X Mk.II vytvárať fotografie a videá v rovnakej obrazovej kvalite akou disponujú APS-C digitálne zrkadlovky Canon.

Výkonný digitálny procesor DIGIC 6:
Výbornému veľkému snímaču asistuje výkonný obrazový procesor DIGIC 6, ktorý spracováva snímačom zachytené dáta do ohromujúcej obrazovej kvality, ktorá je plne zrovnateľná s úrovňou APS-C zrkadloviek Canon. Okrem výslednej obrazovej kvality sa DIGIC stará aj o správu energie, podporu zaostrenia a pohotové reakcie fotoaparátu.

HS Systém pre dokonalé fotografie v zlom svetle:
HS Systém je komplexný systém merania a vyhodnocovania fotografovanej scény, ktorý sa opiera o 13,0 MPix CMOS snímač typu 1,5“, výkonný procesor spracovania obrazu DIGIC 6, svetelný objektív s clonou f/2.0-3.9 a výkonný optický stabilizátor. Veľký snímač veľkosti 1,5" a procesor DIGIC 6 fotoaparátu PowerShot G1 X Mk.II zabezpečujú vynikajúci výkon až do citlivosti ISO 12 800. Technológia HS System v kombinácii so svetelným objektívom vyťaží maximum z dostupného svetla na fotografovanej scéne pre dosiahnutie vynikajúceho jasu a farieb pri akýchkoľvek podmienkach. Inteligentný stabilizátor obrazu vyberá optimálny režim optickej stabilizácie obrazu z 8 možností tak, aby sa minimalizovalo riziko rozmazania fotografie. Veľký snímač vám poskytne väčšiu kontrolu nad hĺbkou poľa pri fotografovaní.

Širokouhlý objektív s 5x zoomom, inteligentný stabilizátor obrazu IS:
Fotoaparát Canon PowerShot G1 X Mk.II je vybavený novým, svetelným, mimoriadne širokouhlým stabilizovaným objektívom s 5x transfokáciou (zoomom). Objektív začína na krásnych 24mm pri clone f/2.0 a končí na slušnom teleohnisku 120mm pri clone f/3.9. Jeho optická sústava pozostáva z 14 šošoviek zoradených do 11 skupín. Jedna z nich je obojstranná asférická UA šošovka a dve ďalšie sú klasické obojstranne asférické šošovky. Okrem toho je objektív vybavený 9 lamelovou clonou s tvarovanými lamelami a optickým stabilizátorom obrazu, ktorý umožňuje udržať až o 3,5 EV čísla dlhšie expozičné časy pri fotografovaní. Optický stabilizátor je prvkom systému inteligentnej stabilizácie obrazu s vylepšenou 5-osovou dynamickou stabilizáciou. Tento inteligentný stabilizačný systém automaticky vyberá optimálny režim stabilizácie obrazu z 8 možností a redukuje tak roztrasenie fotoaparátu a rozmazanie fotografie. Stabilizovaný objektív 24-120mm f/2.0-3.9 IS podáva mimoriadny optický výkon, ktorý spolu so systémom HS Systém výraznou mierou prispieva k výslednej špičkovej obrazovej kvalite fotografií fotoaparátu Canon PowerShot G1 X Mk.II.

Dotykový výklopný 7,5 cm (3,0-palcový) LCD displej vari-angle:
Canon PowerShot G1 X Mk.II disponuje kvalitným výklopným, dotykovým 3“ LCD sRGB displejom technológie PureColor II (TFT) s pomerom strán 3:2 a rozlíšením 1040 000 bodov. Displej poskytuje jasné, farebne presné a podrobné zobrazenie fotografovanej scény a umožňuje pohodlné fotografovanie/natáčanie z rôznych uhlov vďaka čomu sa vám dostane väčšej slobody pri uplatňovaní vašej kreativity. Dotykový displej typu In-cell pokrýva 100% obrazového poľa a jeho jas môžete nastaviť v piatich úrovniach.

Profesionálna kontrola s plne manuálnym režimom a súbormi RAW:
Fotoaparát Canon PowerShot G1 X Mk.II ponúka profesionálnu ergonómiu ovládania s intuitívnymi ovládacími prvkami. Okrem automatických fotografických režimov ponúka aj poloautomatické a plne manuálny režim. Z poloautomatických máte výber režimy P – Program, AV – Priorita clony a Tv – Priorita času. Ak by vám nevyhovoval ani jeden z nich tak máte k dispozícii plne manuálny režim spolu s manuálnym zaostrovaním. Pre maximálnu možnú obrazovú kvalitu je možné fotografovať do nekomprimovaného formátu RAW. 14-bitové súbory RAW umožňujú maximalizovať kvalitu fotografie počas procesu spracovania v grafickom editore. Bezproblémovú postprodukciu a triedenie záberov vám umožní s fotoaparátom dodávaný softvér Canon Digital Photo Professional.

Automatické a manuálne zaostrovanie:
Automatické zaostrovanie fotoaparátu sa opiera o 31-bodové inteligentné zaostrovanie AiAF, ktoré sa s vysokou rýchlosťou a presnosťou zameria na objekty záujmu. Pri manuálnom zaostrovaní sa naopak môžete tešiť na rovnaký spôsob zaostrovania aký sa používa na objektívoch digitálnych zrkadloviek. Samotné zaostrenie je realizované pomocou jedného z dvoch ovládacích prstencov fotoaparátu umiestnených na obvode objektívu vďaka ktorým môžete jemne a presne zaostrovať. Zvýraznenie obrysov pri manuálnom zaostrení Vám pomôže správne zaostriť v režime manuálneho zaostrenia.

Bezdrôtové zdieľanie, diaľkové ovládanie a synchronizácia obrazu:
Canon PowerShot G1 X Mk.II je vybavený vstavaným Wi-Fi modulom s podporou technológie NFC pre jednoduché a intuitívne zdieľanie multimediálneho obsahu na webe. S pomocou tlačidla NFC veľmi jednoducho vytvoríte prepojenie cez Wi-Fi rozhranie medzi fotoaparátom a kompatibilným inteligentným zariadením (smartfón, tablet, etc.). Po pripojení vám aplikácia Canon Camera Window umožní bezdrôtovo ovládať váš fotoaparát až do vzdialenosti 5 m. Tlačidlo NFC pre pripojenie mobilných zariadení možno priradiť aj k synchronizácii obrazu na jednoduché zálohovanie fotografií a videí na registrovanom domácom počítači a v službách Flickr™ a Google Drive™ prostredníctvom služby CANON iMAGE GATEWAY.**

Videosekvencie vo Full HD, HDMI:
Pre zahájenie záznamu videosekvencie stačí stlačiť samostatné tlačidlo na zadnej strane fotoaparátu. Fotoaparát umožňuje natáčať prvotriedne stereofónne ozvučené videosekvencie s pomerom strán 16:9 v rozlíšení Full HD (1920x1080/30p) a HD (1280x720/30p), alebo s pomerom strán 4:3 v rozlíšení VGA (640x480/30p). Pri natáčaní videozáberov môžete bez problémov pracovať s optickým zoomom. Pre prehrávanie videí vo vysokej kvalite na HD TV je k dispozícii HDMI port.

Systém vysokorýchlostného fotografovania:
S fotoaparátom Canon PowerShot G1 X Mk.II môžete bez problémov zachytávať rýchlo plynúci dej v režime nepretržitého vysokorýchlostného fotografovania rýchlosťou 5,2 obr./s., ktorú fotoaparát udrží až do zaplnenia pamäťovej karty. V prípade, že je potrebné medzi jednotlivými fotografiami aj preostrovať tak je k dispozícii fotografovanie rýchlosťou 3,0 obr./s. a v režime Live View 3,1 obr./s.

Režim Smart Auto, viacnásobné vyváženie bielej:
Inteligentný automatický režim Smart Auto automaticky vyberá nastavenia fotoaparátu z 58 typov scén tak, aby sa pri fotografovaní dosiahli optimálne výsledky. Viacnásobné vyváženie bielej farby poskytuje kompenzáciu v prípade viacerých zdrojov svetla v rámci tej istej scény, takže zábery vyzerajú prirodzenejšie.

Režim HDR a filter ND:
Canon PowerShot G1 X Mk.II umožňuje pracovať v režime vysokého dynamického rozsahu, kde na jedno stlačenie spúšte zachytí fotoaparát viac expozícií rovnakej scény a následne ich automaticky vo fotoaparáte spája do jediného záberu, čím umožňuje vytvorenie fotografií s vysokým dynamickým rozsahom. Podrobne zachytí detaily v kontrastných scénach a to ako v tieňoch, tak aj v svetlých častiach scény. Zabudovaný 3-krokový filter ND umožňuje používanie rýchlejších časov uzávierky alebo otvorenie clony pri ostrom svetle.

Navrhnutý len pre vás
Prispôsobte si ovládanie fotoaparátu Canon PowerShot G1 X Mk.II svojmu vlastnému spôsobu práce. Často používané funkcie možno pridať do vlastnej ponuky, aby ste ich mohli ľahšie nájsť, keď ich budete potrebovať. Dva prispôsobiteľné ovládacie prstence umiestnené na obvode telesa objektívu fotoaparátu možno naprogramovať na úpravu rôznych nastavení.

Rozsiahle možnosti voliteľného príslušenstva:
Fotoaparát je kompatibilný s celou škálou príslušenstva systému EOS vrátane bleskov Canon Speedlite a 58 mm filtrov pri použití adaptéra pre filtre na objektív. Medzi zaujímavé doplnkové príslušenstvo patrí špičkový elektronický hľadáčik Canon EVF-DC1, vodotesné puzdro pre fotografovanie pod vodnou hladinou až do hĺbky 40m Canon WP-DC53, diaľková káblová spúšť Canon RS-60E3, sieťový adaptér Canon ACK-DC100 ako aj redukčný krúžok pre uchytenie klasických 58mm kruhových filtrov Canon FA-DC58E.

Obsah balenia:
Fotoaparát: Canon PowerShot G1 X Mk.II
Akumulátor: Canon NB-12L
Nabíjačka: Canon CB-2LGE + kábel
Popruh: Canon NS-DC11
Dokumentácia: Návod, záručné listy

Špecifikácia Canon PowerShot G1 X Mk.II

Veľkosť snímača:APS-C / DX
Počet megapixelov:13,1
Rýchlosť sekvenčného snímania:5,2
Max. rozlíšenie videa:Full HD 30obr./s
Stabilizátor obrazu:optická stabilizácia v objektíve
GPS modul:Možnosť cez mobilnú aplikáciu
Bajonet fotoaparátuPevne vstavaný objektív
Odolnosť voči vonkajšiemu prostrediu:Štandardná odolnosť
BluetoothNemá Bluetooth
Wi-FiVstavané Wi-Fi

Strážiť zmenu ceny a dostupnosti

Ak chcete, zadajte e-mail a budeme Vás informovať o cene alebo skladovej dostupnosti tohto tovaru.

Vaša emailová adresa

Upozorni ma, keď sa produkt naskladní.

Aktuálna cena produktu je: 439,00 €

Upozorni ma keď cena klesne pod