Canon EOS 1D X Mk.II - Telo

Canon EOS 1D X Mk.II je profesionálna digitálna zrkadlovka vybavená 20,2MPix Full Frame CMOS snímačom, dvojicou procesorov DiG!C 6+, 360 000Pix RGB+IR senzorom, 61-bodovým AF, ISO50 – 409 600, vstavaným GPS, 4K/60p videom a 16obr./s.
Výrobca:
Canon
Obj. čislo:
0931C010AA
Dostupnosť tovaru:
Predaj skončil
6 299,00 5 249,17 €

Canon EOS 1D X Mk.II - Telo

BALENIE FOTOAPARÁTU NEOBSAHUJE OBJEKTÍV! BEZ VHODNÉHO OBJEKTÍVU NIE JE MOŽNÉ S FOTOAPARÁTOM FOTOGRAFOVAŤ!

Canon EOS 1D X Mk.II je profesionálnou digitálnou zrkadlovkou určenou pre zachytávanie akcie, športu či wildlife, ale aj pre najnáročnejšie fotografovanie reportáží či dokumentu. Nič ale nebráni tomu, aby ste skvelý výstup z 20,2MPix snímača využili pri portréte, zátiší, reklame či iných fotografických žánroch. Nová vlajková loď spoločnosti Canon je vybavená 20,2MPix CMOS snímačom formátu Full Frame s natívnou citlivosťou v rozsahu ISO 100 – ISO 51 200, ktorému asistuje dvojica najnovších vysokovýkonných procesorov spracovania obrazu DiG!C 6+ umožňujúca digitálne rozšírenie citlivosti v rozsahu ISO 50 – ISO 409 600. Spolu s novým systémom merania expozície založenom na 360 000Pix RGB+IR snímači a vylepšeným 61 bodovým automatickým zaostrovaním umožňuje fotoaparátu fotografovať frekvenciou až 14 obr./s. s plnou podporou AF/AE a až 16obr./s. v režime Live View.

Rýchla a presná elektronicky riadená uzávierka je testovaná na 400 000 pracovných cyklov pracuje s rozsahom časov 1/8000 – 30s. Fotoaparát je pre dokonalé automatické zaostrovanie vo videách vybavený technológiou Dual Pixel CMOS AF, ktorá spolu so zaostrovaním dotykom na LCD displeji umožňuje natáčať pôsobivé 4K (4096x2160/60p/50p/30p/25p/24p), alebo Full HD (1920x1024/120p/100p/60p/50p/30p/25p/24p) videosekvencie.

Displej a hľadáčik

Zadnej strane fotoaparátu kraľuje 3,2“ LCD displej technológie Clear View LCD II so 100% zobrazením uhla záberu, širokými až 170° vertikálnymi aj horizontálnymi sledovacími uhlami s rozlíšením 1 620 000 Pix. Okrem LCD je na zadnej aj veľký hľadáčik založený na optickom hranole so 100% pokrytím uhla záberu a 0,76x zväčšením, ktorý vám na zabudovanom priehľadnom LCD displeji zobrazí všetky dôležité informácie o zaostrení, expozícii, zábleskovej expozícii, kompenzácii expozície, vyvážení bielej, nastavení fotoaparátu, režime fotografovania, formáte zaznamenávaných fotografií, varovanie o stave fotoaparátu, stave nabitia batérie ako aj zostávajúcej kapacite pamäťovej karty prepočítanej na počet fotografií.

V hornej časti fotoaparátu sa nachádzajú sánky na blesk, ktoré umožňujú synchronizáciu blesku až do 1/250s. Fotoaparát podporuje režim E-TTL II, manuálny režim, kompenzáciu expozície blesku o +/-3 EF po 1/3 EV krokoch a synchronizáciu záblesku na druhú lamelu.

Ukladanie a pripojiteľnosť

Pre ukladanie fotografií sú k dispozícii dva sloty, jeden pre pamäťové karty CF (Type I so štandardnom UDMA 7) a jeden pre pamäťové karty CFast 2.0. Dokonalú konektivitu Canon EOS 1D X Mk.II zabezpečujú konektor USB 3.0, HDMI mini (typ C, kompatibilný s HDMI-CEC), konektor pre pripojenie Wi-Fi adaptéra Canon WFT-E8/WFT-E6, konektor mikrofónu In/Line In (stereo mini), konektor pre vstup slúchadiel (stereo mini), konektor RJ-45 (gigabit ethernet) a konektor pre diaľkové ovládanie typu N3. Na jedno nabitie je fotoaparát schopný podľa štandardov merania CIPA schopný vyfotiť až 1210 fotografií. Táto špičková výbava fotoaparátu je vsadená do robustného, otrasu vzdorného, voči prachu a stekajúcej vode utesneného tela z ľahkých horčíkových zliatin. Pri rozmeroch (Š x V x H) 158 x 167,6 x 82,6mm váži telo fotoaparátu s batériou a pamäťovou kartou 1530g.

Podrobný popis technológií

Úplne nový 20,2 MPix Full Frame CMOS snímač s technológiou Dual Pixel CMOS AF:
Srdcom fotoaparátu Canon EOS 1D X Mk.II je nový Full Frame snímač technológie Dual Pixel CMOS AF s rozlíšením 20,2MPix, ktorý vyniká vysokým dynamickým rozsahom, nízkym šumom na nízkych aj vysokých citlivostiach ISO a mimoriadnou obrazovou kvalitou. Snímač je kalibrovaný na natívny rozsah citlivostí ISO 100 – ISO 51 200 a za asistencie dvojice procesorov DiG!C 6+ dokážete digitálne rozšíriť tento rozsah až na ISO 50 – ISO 409 600. Technológia Dual Pixel CMOS AF umožňuje priebežne zaostrovať v režime Live View, alebo pri natáčaní videosekvencií priamo na snímač metódou vyhodnocovania kontrastu. Dual Pixely pokrývajú až 80% plochy snímača a umožňujú tak plynule zaostrovať dotykom na LCD displeji v režime Live View a pri videosekvenciách.
 

61-bodový systém automatického zaostrovania s technológiou Ai AF Servo III+

Fotoaparát Canonn EOS 1D X Mk.II je vybavený zdokonaleným systémom automatického zaostrovania metódou fázovej detekcie, ktorý používa 61 zaostrovacích bodov citlivých z ktorých je 41 krížového typu, vrátane 5-tich bodov dvojitých citlivých pre f/2.8 a 11-tich bodov citlivých pre f/8. Zaostrovací systém môže pracovať v režime jednozáberový snímok a v režime inteligentné AF-Servo III+. Technológia inteligentného AI AF-Servo III+ využíva nový pokrokový algoritmus zaostrovania, ktorý v spojení so systémom inteligentného sledovania a rozpoznávania EOS iTR zlepšuje citlivosť sledovania pri scénach s možným náhlym a nepredvídateľným pohybom objektu. Výsledkom je veľmi presné zaostrovanie a to aj v obtiažnych situáciách a náročnom prostredí.


 

Meranie expozície RGB+IR snímačom s 360 000Pix

Canon EOS 1D X Mk.II využíva pre meranie expozície merací snímač RGB+IR s rozlíšením 360 000 efektívnych pixelov, ktoré sa vďaka rozloženiu 1404 x 909 Pix približuje štandardu SXGA+. Hodnoty namerané týmto snímačom sú základom pre pomerové meranie, ako aj pre pomerové meranie pri použití blesku. Súčasťou snímača sú aj IR pixely, ktoré detekujú infračervené svetlo a uľahčujú tak expozičnému meraniu dôkladnejšie analyzovať obsah záberu a mimo iné aj zvýšiť presnosť automatického zaostrovania. V spojení s RGB pixelmi využíva fotoaparát tento typ snímacích buniek taktiež pre vyhodnocovanie jasov aj farieb a pre systém detekcie tvárí. Systém na základe týchto údajov poskytuje zisťuje aj vzdialenosť objektu, čím podporuje systém automatického zaostrovania.
 

Systém riadenia pohybu zkadla

Základným predpokladom pre vysokorýchlostné fotografovanie a pre rýchle a presné zaostrovanie je prakticky nulová doba odskoku zrkadla a teda aj jeho čo najrýchlejší a najpresnejší návrat do základnej polohy. Preto Canon EOS 1D X Mk.II využíva pre pohyb zrkadla ako aj uzávierky systém dvoch motorčekov s vysokým točivým momentom. Tento systém umožňuje vysokorýchlostné fotografovanie a zároveň vďaka izolácii oboch fázi predchádza i vzájomnému ovplyvňovaniu. Použitie elastických silentblokov umožnilo plávajúce uchytenie oboch motorčekov čo výrazne zredukovalo hlučnosť a prenos vibrácií.
 

Fotografovanie frekvenciou 14 a 16obr./s.

Canon EOS 1D X Mk.II umožňuje fotografovať frekvenciou až 14obr./s. pri plnej podpore merania expozície a automatického zaostrovania so sledovaním objektu. V režime Live View (živého náhľadu) a pri uzamknutom automatickom zaostrení na prvú fotku sekvencie dokáže fotopaparát fotografovať frekvenciou dokonca až 16obr./s. Vďaka dvojici obrazových procesorov Canon DiG!C 6+, veľkému bufferu a technológii vysokorýchlostného čítania a zapisovania dát dokáže Canon EOS 1D X Mk.II zaznamenať pri rýchlosti 14obr./s. neobmedzený počet fotografií vo formáte JPEG (komprimovaný formát) a až 170 fotografií vo formáte RAW (nekomprimovaný formát). Vyžaduje vysokorýchlostnú pamäťovú kartu CFast 2.0.


 

Podpora pamäťových kariet štandardu CFast 2.0

Profesionálna digitálna zrkadlovka Canon EOS 1D X Mk.II je prvým fotoaparátom, ktorý sa môže pochváliť vysokorýchlostným slotom pre pamäťové karty Compact Flash štandardu CFast 2.0. Oba typy pamäťových kariet sú veľkostne porovnateľné no líšia sa spôsobom vyvedenia kontaktov, ktorý je u nových kariet výrazne odolnejší voči ohnutiu pinov. Karty typu CFast 2.0 umožňujú zapisovať dáta rýchlosťou až 440MB/s, ktorá je až 3x vyššia ako v prípade najrýchlejších kariet typu CF (150MB/s).
 

Technológia detekcie blikania žiarivky

Pre fotografovanie v náročných podmienkach akými sú osvetlenie scény žiarovkovým osvetlením je fotoaparát vybavený systémom detekcie blikania žiarovky. Canon EOS 1D X Mk.II tak rovnako ako EOS 7D Mk.II, EOS 5Ds a EOS 5Ds R zisťuje frekvenciu blikania svetelného zdroja a načasuje otvorenie uzávierky nezávisle na momente stlačenia spúšte tak aby prebehlo v okamžiku blízkom najvyššej hodnote jasu. Vďaka tejto technológií nebudú vaše fotografie zle exponované nesúmerným osvetlením a nebudú obsahovať nežiaduce artefakty. Funkcia pracuje s frekvenciami 100 aj 120Hz a je vybavená vylepšeným algoritmom, predchádzajúcim nepresnostiam detekcie.
 

Vysokorýchlostné videosekvencie v 4K rozlíšení

Canon EOS 1D X Mk.II umožňuje natáčať videosekvencie v rozlíšení 4K so snímkovacou frekvenciou až 60p a Full HD videosekvencie s frekvenciou až 120p. Pri natáčaní 4K videosekvencie s frekvenciou 60p je potrebné ukladať videosekvencie na pamäťové karty štandardu CFast 2.0 a to vo formáte DCI 4K s rozlíšením 4096x2160 Pix (pomer strán 17:9). Vďaka použitia natívneho rozlíšenia snímača sú 4K zábery maximálne ostré. Fotoaparát je vybavený HDMI konektorom pre čistý nekomprimovaný výstup vo Full HD, ktorý využíva 8-bit vzorkovanie farieb 4:2:2. Zábery v rozlíšení 4K slúžia aj ako zdroj pre získanie statických záberov vo vysokom rozlíšení 8,8MPix. Na LCD displeji môžete sledovať spomalené zábery a vyberať samostatné fotografie. To je vynikajúce pre získanie fotografie správneho momentu pri rýchlo sa odohrávajúcich dejoch.

 

GPS, vstavaný systém zisťovania geografickej polohy

Fotoaparát je vybavený systémom zisťovania geografickej polohy, ktorý je kompatibilný so satelitnou navigáciou GPS (USA), GLONASS (Rusko) a Quasi-Zenith Satellite Michibiki (Japonsko). Do metadát každej vašej fotografie (Exif súbor) sa uložia informácie o geografickej polohe a čase vytvorenia záberu. Systém navyše na základe dát zo satelitov automaticky nastavuje dátum aj čas a nechýbajú ani funkcie pre vytvorenie záznamu s informáciami o pohybe, ktoré si následne môžete preniesť do mapy.


 

Dotykový displej s vysokým rozlíšením

Fotoaparát Canon EOS 1D X Mk.II sa môže pochváliť 3,2“ dotykovým LCD displejom s vysokým 1 620 000 Pix rozlíšením a taktiež novou vrstvou pre vyhladzovanie hrán. Vďaka tejto vrstve je zobrazenie na displeji veľmi čisté a podrobné. Displej využíva technológiu Clear View II, ktorá odstraňuje vzduchovú medzeru medzi displejom a krycím sklom čo výrazne eliminuje vznik tzv. svetelných odrazov. Je to prvý dotykový displej použitý vo Full Frame zrkadlovke Canon a je aktívny iba v režime živého náhľadu, alebo pri natáčaní videosekvencií. V oboch prípadoch môžu užívatelia slobodne vyberať zaostrovací bod dotykom a zväčšovať zobrazenie.
 

Superrýchla konektivita vďaka USB 3.0, Ethernetu aj Wi-Fi

Vďaka USB konektoru štandardu 3.0 SuperSpeed je prenos fotografií z pamäťovej karty do počítača veľmi rýchly. Canon EOS 1D X Mk.II rovnako ako jeho predchodca umožňuje prenos fotografií aj priamo do PC sietí prostredníctvom vstavaného ethernetového portu, alebo voliteľného Wi-Fi adaptéru. Fotoaparát je tak kompatibilný s bezdrôtovým Wi-Fi adaptérom WFT-E6 ako aj novým WFT-E8, ktoré podporujú štandard 802.11AC pre pásmo 5GHz a ponúka tak vyššiu rýchlosť prenosu dát. Pri použití týchto adaptérov podporuje nový fotoaparát aj ovládanie na diaľku za pomoci aplikácie Canon Camera Connect, ktorú si môžete stiahnuť do svojich iOS a Android zariadení.


 

Obsah balenia

Digitálna zrkadlovka Canon EOS 1D X Mk.II:
Fotoaparát: Canon EOS 1D X Mk.II – Telo
Akumulátor: Canon LP-E19
Nabíjačka: Canon LC-E19
Popruh: Canon L7
Gumová očnica: Canon Eg
Krytka bajonetu: Canon RF-3
Krytka kontaktov: Canon LP-E4
USB kábel: Canon IFC-150U II USB 3.0
Ochranný kryt pre káble: Canon
Software: Canon EOS DIGITAL Solution
Dokumentácia: Návod, záručné listy.

Špecifikácia Canon EOS 1D X Mk.II - Telo

Veľkosť snímača:Full Frame / FX
Počet megapixelov:20,2
Rýchlosť sekvenčného snímania:16
Max. rozlíšenie videa:4K 60 obr./s
Stabilizátor obrazu:nemá
GPS modul:Má vstavané GPS
Bajonet fotoaparátuCanon EF
Odolnosť voči vonkajšiemu prostrediu:Utesnený fotoaparát
BluetoothNemá Bluetooth
Wi-FiPomocou externého zariadenia

Strážiť zmenu ceny a dostupnosti

Ak chcete, zadajte e-mail a budeme Vás informovať o cene alebo skladovej dostupnosti tohto tovaru.

Vaša emailová adresa

Upozorni ma, keď sa produkt naskladní.

Aktuálna cena produktu je: 6 299,00 €

Upozorni ma keď cena klesne pod