Tomáš Hulik - Slovensko príbeh stredoveku

Obrazovou prechádzkou po najstarších historických pamiatkach Slovenska je veľká a reprezentačná kniha renomovaného fotografa a dokumentaristu Tomáša Hulíka pod názvom Slovensko príbeh stredoveku. Autor na svojich potulkách Slovenskom zvečnil známe aj menej známe stredoveké sakrálne aj svetské stavby Slovenska do viac ako 200 fotografií. V knihe nechýbajú slovenské a anglické texty, ktoré spolu s obrazom navodzujú pre čitateľa čarovnú atmosféru.
Výrobca:
dajama
Obj. čislo:
dajama
Dostupnosť tovaru:
Na sklade
24,90 22,64 €
-+

Tomáš Hulik - Slovensko príbeh stredoveku

Dnes vás pozývame na putovanie v čase po Slovensku, ktoré aj vďaka tomu, že sa ním dejiny doslova valili, ukrýva množstvo nádherných, známych aj neznámych, tajuplných a mystických pamiatok. V knihe Slovensko Príbeh stredoveku Vám ukážeme na 200 fotografiách vybrané pamiatky od Slovanov až po gotiku.

Stredovek sa vo všeobecnosti začína obdobím sťahovania národov a konči´ objavením Ameriky. Ide o približne tisc rokov, ktoré dodnes zanechali výrazné stopy v kultúrnej krajine každého národa. Inak to nie je ani na Slovensku, na územie ktorého práve v období sťahovania národov začali prichádzať prví slovanskí obyvatelia. Po Samovej ríši a Nitrianskom kniežatstve vznikla v 9. storočí Veľkomoravskaá ríša, z čias ktorej tu nachádzame prvé pamiatky. Po páde Veľkej Moravy sa územie Slovenska so svojimi obyvateľmi stalo na dlhé tisícročie sučaťouu Uhorského kráľovstva. Začali sa rozvíjať banské mestá, obchod, remeslá a stredovekú minulosť dodnes pripomínajú mnohé svetské a sakrálne stavby, ktorým je venovaná táto kniha.

Špecifikácia Tomáš Hulik - Slovensko príbeh stredoveku

Strážiť zmenu ceny a dostupnosti

Ak chcete, zadajte e-mail a budeme Vás informovať o cene alebo skladovej dostupnosti tohto tovaru.

Vaša emailová adresa

Aktuálna cena produktu je: 24,90 €

Upozorni ma keď cena klesne pod