Tokina atx-i 100mm f/2.8 FF Macro baj. Nikon F

TOKINA 100 mm f / 2,8 ATX-i FF Macro pre Nikon F
Je objektív v populárnom marko ohnisku 100 mm. Vysoká svetelnosť f / 2,8 a pomer makra 1: 1 sú podporené realistickým vykresľovaním, absenciou zakrivenia poľa, vysokou ostrosťou a čistotou v celom rozsahu zaostrenia. Objektív má inovovanú povrchovú úpravu.

Tokina prichádza s novou verziou makro objektívu atx-i 100mm F2.8 Macro FF. Tá je určená pre full frame zrkadlovky Nikon, pričom bolo zapracované predovšetkým na optickej kvalite po
Výrobca:
Tokina
Obj. čislo:
ATX-i100N
Dostupnosť tovaru:
Na sklade
479 399,17 €
-+

Tokina atx-i 100mm f/2.8 FF Macro baj. Nikon F

Pokiaľ máte zrkadlovku od spoločnosti Nikon a radi fotíte makro, možno príde vhod novinka od spoločnosti Tokina. Tá predstavila nový objektív atx-i 100mm F2.8 Macro FF, ktorý podporuje full frame tela.

Pri 100mm ohniskovej vzdialenosti ponúkne uhol záberu 24 ° a tešiť sa môžete na klasické zväčšenia 1: 1. Minimálna zaostrovacia vzdialenosť je 30 cm od roviny senzora, čo znamená zhruba 11,5 mm od predného konca objektívu.
Svetelnosť dosahuje hodnoty F2,8, čo dovoľuje výrazné rozostrenie pozadia a prácu s hlbkou ostrosti a použiť objektív napr. aj na portréty.

Maximálne je podporovaná hodnota F32, o tú sa potom postará 9lamelová irisová clona. Ak chcete prepnúť z autofokusu na manuál, stačí posunúť zaostrovací prstenec bližšie k sebe. Pre autofokus nechýba možnosť obmedziť zaostrovací rozsah, čo je pre makro objektív dosť užitočná funkcia.

Optická konštrukcia objektívu sa skladá z 9 optických členov v 8 skupinách vrátane dvoch asferických šošoviek a dvoch z SLD skla. Objektív má 73 mm v priemere, na dĺžku potom 95 mm.
Hmotnosť, ktorá je cca 520 gramov.
Pokiaľ ide o filtre, tak sú podporované tie s 55mm priemerom. Nezabudlo sa ani na viacvrstvovú povrchovú úpravu, ktorá má potláčať vznik odleskov a svetelných závojov. Výrobca pri návrhu tiež zapracoval na tom, aby objektív poskytoval vynikajúcu kvalitu obrazu po celej ploche, teda aj v rohoch. To sa týka kresby, skreslenie i vinetácie.

Formát Full Frame
Hmotnosť objektívu [g] 525 (C), 515 (N)
Max. vonkajší priemer objektívu [mm] 73
Najkratšia vzdialenosť zaostrenia [m] 0,3
Optická sústava - šošovky / skupiny 9/8
Počet lamiel clony 9
Pomer zväčšenia pre makro 1: 1
Priemer filtra [mm] 55
Rozsah clonových čísel f / 2,8 ~ f / 32
Slnečná clona BH-551
Uhol záberu 24 °
Povrchová úprava MC
Zaostrovanie AF - extending barrel
Ohnisková vzdialenosť [mm] 100

Špecifikácia Tokina atx-i 100mm f/2.8 FF Macro baj. Nikon F

Bajonet objektívuNikon FX
Stabilizátor obrazuNemá stabilizátor obrazu
Odolnosť objektívuŠtandardná
Svetelnosť objektívu:f/2.8
Priemer filtra objektívu55 mm

Strážiť zmenu ceny a dostupnosti

Ak chcete, zadajte e-mail a budeme Vás informovať o cene alebo skladovej dostupnosti tohto tovaru.

Vaša emailová adresa

Aktuálna cena produktu je: 479 €

Upozorni ma keď cena klesne pod