Predajňa je otvorená.

Tokina AT-X PRO AF 12-28mm f/4 DX, baj. Nikon

Tokina AT-X PRO AF 12-28mm f/4 DX je výborný ultraširokouhlý objektív určený pre jednooké digitálne zrkadlovky so snímačom formátu APS-C (crop faktor 1,5/1,6). Je to výborný objektív pre krajinkárov a street fotografov.
Výrobca:
Tokina
Obj. čislo:
412
Dostupnosť tovaru:
Obvykle do 5 dní
545,00 454,17 €
-+

Tokina AT-X PRO AF 12-28mm f/4 DX, baj. Nikon

Úplne nový objektív Tokina AT-X PRO AF 12-28mm f/4 DX je ultraširokouhlý objektív určený pre použitie s digitálnymi jednookými zrkadlovkami vybavenými snímačmi formátu APS-C (crop faktor 1,5/1,6). Objektív Tokina AT-X PRO AF 12-28mm f/4 DX ponúka fotografom rozsah transfokácie ohniskových vzdialeností od 18-42mm s konštantnou svetelnosťou f/4 - ekvivalent 35m kinofilmu. Objektív má solidnu mechanickú konštrukciu v ktorej je presne usadená prvotriedna optická konštrukcia objektívu skladajúca sa zo 14 optických členov zoradených do 12 skupín. Táto nová konštrukcia sa opiera o jednu asféricky tvarovanú šošovku v prednej zaostrovacej skupine, dve asféricky tvarované šošovky v zadnej zaostrovacej skupine a dve korekčné šošovky zo super nízkorozptylového skla SD. Asférické šošovky výrazne redukujú skreslenie obrazu na širokouhlom aj tele ohnisku. Nízkorozptylové šošovky sú z dvoch odlišných druhov nízkorozptylového skla, typov FK01 a FK03, ktoré slúžia na korekciu chromatickej aberácie. Ich kombinácia zaručuje ostrý a farebne presný prenos obrazu. Šošovky objektívu sú navyše vybavené kvalitnou viacvrstvovou antireflexno ochranou, ktorá výrazne redukuje odlesky pri fotení v protisvetle.
Tokina AT-X PRO AF 12-28mm f/4 DX je vybavený novým magneticky ovládanom AF systémom s presnou kontrolou zaostenia. Pre ešte rýchlejšie zaostrovanie je objektív vybavený novým senzorom, motorčekom zaostrovania SD-M (Silent Drive-Module) a vďaka novému komunikačnému rozhraniu sa výmena informácií o zaostrení medzi telom a objektívom deje oveľa rýchlejšie ako pri predošlej generácii. Vďaka týmto unikátnym technológiám bolo dosiahnuté rýchle, presné a bezhlučné automatické zostrovanie. Objektív je vybavený prepínačom AF/MF, po ktorého prepnutí môžete s objektívom manuálne zaostrovať bez najmenších problémov manuálne. Fotografi, ktorí uprednostňujú manuálny spôsob zaostrovania iste ocenia dlhý a plynulý chod zaostrovacieho krúžku v manuálnom režime. Samotné prepínanie režimu automatického a manuálneho zaostrovania je realizované pomocou prstencového prepínača „One Touch Focus Clutch“. Vykonáva sa rýchlym a krátkym pohybom zaostrovcieho prstenca dopredu/dozadu.

Parametre objektívu Tokina AT-X PRO AF 12-28mm f/4 DX:
Konštrukcia - počet členov/počet skupín: 14/12
Min. clona: f/4
Max. clona: f22
Počet lamiel clony: 9 lamiel
Rozsah uhlov záberu: 99,37° - 54,73°
Rozsah ohniskových vzdialeností: 12-28mm (18-42mm)
Min. zaostrovacia vzdialenosť: 25 cm
Max. pomer zväčšenia: 1:4,94
Typ zaostrovacieho motorčenka: ultrasonický
Priemer filtrového závitu: 77 mm
Rozmery(mm): 84/89,5
Slnečná clona: Tokina BH-77A – je súčasťou balenia
Hmotnosť: 530 g
Bajonet: Nikon

Špecifikácia Tokina AT-X PRO AF 12-28mm f/4 DX, baj. Nikon

Bajonet objektívu:Nikon DX
Stabilizátor obrazuNemá stabilizátor obrazu
Odolnosť objektívuŠtandardná
Svetelnosť objektívu:f/4.0

Strážiť zmenu ceny a dostupnosti

Ak chcete, zadajte e-mail a budeme Vás informovať o cene alebo skladovej dostupnosti tohto tovaru.

Vaša emailová adresa

Aktuálna cena produktu je: 545,00 €

Upozorni ma keď cena klesne pod