Tamron SP 150-600mm f/5.0-6.3 Di VC USD, baj. Nikon

Tamron SP 150-600mm f/5-6.3 Di VC USD je profesionálny transfokačný (zoom) teleobjektív, ktorý svojou výbavou a prvotriednou optickou kvalitou ponúka naozaj výborný pomer cena/výkon vo svojej triede.
Výrobca:
Tamron
Obj. čislo:
580706
Dostupnosť tovaru:
Predaj skončil
999,00 € 832,50 €

Tamron SP 150-600mm f/5.0-6.3 Di VC USD, baj. Nikon

Tamron SP 150-600mm f/5-6.3 Di VC USD je profesionálny, transfokačný (zoom) teleobjektív vybavený výkonnou optickou stabilizáciou obrazu a ultra sonickým zaostrovacím motorom, ktorý svojou prvotriednou optickou kvalitou a výborným pomerom cena/výkon poteší všetkých fotografov prírody, wildlife a športu. Optická sústava objektívu typu Di (Digitally Integrated Design) je špeciálne navrhnutá pre použitie s digitálnymi jednookými zrkadlovkami formátu Full Frame aj APS-C. Špičková povrchová úprava povrchu šošoviek objektívu eBAND Coating (*1) a tri LD optické členy s nízkym rozptylom svetla poskytujú vynikajúci zobrazovací výkon a popri tom najnovší systém stabilizácie obrazu VC (Vibration Control *2) rozširuje možnosti užívateľov k dosiahnutiu ostrejších záberov pri fotografovaní "z ruky". Tento nový ultra teleobjektív s až 4x transfokáciou (zoomom) disponuje patentovanou funkciou stabilizácie obrazu VC (Vibration Compensation *2), rýchlym a presným ultrazvukovým ostriacim motorom USD (Ultrasonic Silent Drive *3) a špeciálnou povrchovou úpravou eBAND (Extended Bandwidth & Angular-Dependency *1), ktorá výrazne znižuje nežiaduce odrazy svetla spôsobujúce výskyt odleskov a iných nežiaducich svetelných efektov. 4x násobná optická transfokácia v rozsahu ohniskových vzdialeností 150-600mm zvyšuje potenciálne možnosti pre fotografovanie vzdialených objektov oproti predchádzajúcemu modelu objektívu Tamron SP 200-500mm f/5-6.3 Di LD (Model A08). Tento fascinujúci rozsah ocenia fotografi prírody, voľne žijúcich zvierat a športových akcií.

Ultra teleobjektív s 4x násobnou transfokáciou (zoomom) a rozsahom ohniskových vzdialeností 150-600mm:
Rozsah ohniskových vzdialeností tohto objektívu je v porovnaní s predchádzajúcim modelom Tamron SP 200-500mm f/5-6.3 Di LD (Model A08) bol rozšírený o 50mm na širokouhlej strane a o 100mm na strane priblíženia, aby bolo možné vytvoriť ešte dokonalejšie fotografie vtákov, divokej zvery, športu a ďalších vzdialených objektov záujmu. Na fotoaparátoch s čipom APS-C zodpovedá rozsah ohniskových vzdialeností ohromujúcemu ekvivalentu 225-900mm.

Prvotriedna kvalita obrazu:
Optická sústava objektívu pozostáva z 20tich šošoviek zoradených do 13tich skupín. Táto pokročilá optická konštrukcia poskytuje vynikajúcu rovnováhu rozlíšenia a kontrastu pre prvotriedne ostré a čisté fotografie. Predná skupina šošoviek obsahuje tri špeciálne LD (Low Dispersion) šošovky vyrobené zo skla s nízkym rozptylom svetla (dve v prvej a jednu v tretej skupine) pre pokročilú a efektívnu optickú korekciu, čo umožňuje šošovkám dôkladne kompenzovať chromatickú aberáciu pri priblížení. Objektív je tiež vybavený špeciálnymi povrchovými úpravami eBAND*1 a BBAR (Broad-Band Anti- Reflection), ktoré slúžia k výraznému potlačeniu tvorby odleskov a iných svetelných fragmentov v obraze aj pri fotografovaní za nepriaznivých svetelných podmienok.

V kompaktné a ľahké telo obsahujúce ohniskovú vzdialenosť až 600mm:
Dômyselná optická konštrukcia minimalizuje pohyb skupín šošoviek vo vnútri objektívu pri transfokácii (zoomovaní) a zaostrovaní. Vďaka tejto vlastnosti optickej sústavy sa výrazne redukuje veľkosť vysúvania tubusu potrebného na pokrytie kompletného rozsahu zaostrenia čo má priamy dopad na celkovú kompaktnosť a hmotnosť konštrukcie.

Nádherné efekty rozostreného pozadia, kreatívna hĺbka ostrosti:
Objektív využíva 9 lamelovú kruhovú clonu, ktorá umožňuje užívateľom vytvárať krásne efekty rozostreného pozadia (bokeh), ktoré poskytujú ešte väčší potenciál pre kreatívnu tvorbu. Lamely clony tvoria takmer dokonalý kruhový tvar, a to až do miery zaclonenia o 2 expoziční stupne od plne otvorenej clony, čo je rozsah najčastejšie využívaný pre tvorbu fotografií s efektom rozostrenia pozadia. Kruhový tvar clony sa tak naplno prejaví pri tvorbe fotografií s prekrásne podaným bokehom.

Systém stabilizácie obrazu VC (Vibration Compensation *2) vytvárajú viacej príležitostí pre fotografovanie "z ruky":
Patentovaný mechanizmus stabilizácie obrazu VC (Vibration Compensation) od Tamronu využíva systém troch elektromagnetický cievok, ktoré presným riadením vďaka elektromagnetizmu hýbu podľa aktuálnej situácie s optickou šošovkou stabilizátora tak aby výrazne redukovali vplyv chvenia fotoaparátu a prinášali tak výrazne ostrejší obraz a viac príležitostí pre fotografovanie „z ruky“.

Tichý, rýchly a presný autofokus:
Tamron SP 150-600mm F/5-6.3 Di VC USD disponuje ultrazvukovým zaostrovacím motorom USD (Ultrasonic Silent Drive), ktorý je dômyselným vylepšením automatického zaostrovacieho systému Tamron. Už i tak mimoriadnemu zaostrovaniu (AF) dodal rýchlosť, presnosť a prakticky bezhlučnú prevádzku.

Nový, elegantný a vysoko kvalitný vonkajší povrch:
Spoločnosť Tamron sa zamerala aj na také detaily ako vylepšiť vzhľad a spracovanie povrchu tohto objektívu. K vytvoreniu špičkového a sofistikovanejšieho dizajnu v súlade s požiadavkami náročných užívateľov Full-Framových digitálnych jednookých zrkadloviek. Tento nanovo navrhnutý objektív kladie dôraz na vysokú úroveň spracovania a nenápadnú eleganciu vďaka prepracovanej, lineárne vzorovanej gumovej rukoväti pre zoom a zaostrovacie krúžky a atraktívny a štýlový strieborný značkový krúžok.

Statívový držiak s praktickým uchytením na statív:
Statívová objímka objektívu bola úplne prepracovaná tak aby poskytovala vynikajúcu stabilitu, trvanlivosť a najmä čo najľahšie použitie a bezproblémové uchytenie na statív.

Spoločnosť Tamron prichádza s "SILKYPIX Developer Studio for Tamron":
Ide o vývojový software pre spracovanie fotografií formátu RAW. Pri objektívoch rady SP Software SILKYPIX Developer Studio môže vyvinúť vysoko kvalitné fotografie vo formáte RAW zahrnujúce úpravy, ktoré môžu vyjadriť osobný štýl a vkus fotografa. Medzi ne patrí predovšetkým vyváženie bielej, farby, ostrosť a tonálne krivky zaznamenané digitálnymi fotoaparátmi. SILKYPIX Developer Studio ponúka okrem možností základných úprav celou radu funkcií ako je korekcia aberácií (chromatické aberácie zväčšenie, skreslenie, periférneho osvetlenia) založené na optických údajoch. Používa sa spoločne s objektívmi rady Tamron SP (Super Performance) - vysoký optický i mechanický výkon. Tato pokročilá technológia efektívne vytvára fotografie, ktoré splňujú aj tie najnáročnejšie požiadavky fotografov.

*1 eBAND (Extended Bandwidth & Angular Dependency) povrchová úprava:
Tato nová technika povrchovej úpravy vyvinutá firmou Tamron využíva povrchovú úpravu pomocou nanotechnológie (1nm = 1/1.000.000mm) s ultra nízkým indexom lomu, s rozmermi menšími ako je vlnová dĺžka viditeľných svetelných paprskov. Táto povrchová úprava spolu so sofistikovanými viacvrstvovými povrchovými úpravami prináša veľmi dobré výsledky pri redukcii odrazov a odleskov svetla, účinne znižuje nežiaduci výskyt zábleskov a odtieňov na absolútne minimum, a tým zaisťuje ostré a jasné fotografie.

*2 VC (Vibration Compensation):
VC (Vibration Compensation) je patentovaný systém stabilizácie obrazu vyvinutý firmou Tamron. Svoj jedinečný výkon dosahuje pomocou trojosového systému ovládaného skrz tri samostatné obvody a stabilizačnú optickú šošovku, ktorá je neustále naklápaná vďaka trom oceľovým guličkám v elektromagnetickom mechanizme s cievkami. Pretože je optický stabilizačný člen uložený vo voľných oceľových guličkách s extrémne nízkym trením, sú rýchlosť odozvy a teda aj výkon stabilizátora úplne jedinečné. Pretože je mechanizmus navrhnutý tak, aby umožnil paralelný posuv stabilizačnej šošovky pomocou elektrických obvodov, je mechanická konštrukcia jednoduchšia a kompaktnejšia tak, aby mohli byť zachované aj celkové kompaktné rozmery objektívu.

*3 Ultrazvukový motor automatického zaostrovania USD:
Vyspelá technológia motora a úplne nanovo vyvinutý ovládací software spôsobia, že piezoelektrický keramický prvok vygeneruje dve vysokofrekvenčné ultrazvukové vibrácie na stator motoru. To spôsobí, že kovový rotor sa otočí pomocou odrazových vĺn, ak sa použije napätie na kontkrétnej frekvencii. Tento pokročilý elektronicky riadený systém atomatického zaostrovánia je prepojený s presným mechanizmom špirálovitého prevodu, ktorý pohybuje tubusmi objektívu tak, aby bol obraz vždy zaostrený v úrovni zaostrovacieho poľa.

Špecifikácia Tamron SP 150-600mm f/5.0-6.3 Di VC USD, baj. Nikon

Bajonet objektívu:Nikon FX
Stabilizátor obrazuMá stabilizátor obrazu
Odolnosť objektívuŠtandardná
Svetelnosť objektívu:Premenlivá

Strážiť zmenu ceny a dostupnosti

Ak chcete, zadajte e-mail a budeme Vás informovať o cene alebo skladovej dostupnosti tohto tovaru.

Vaša emailová adresa

Aktuálna cena produktu je: 999,00 €

Upozorni ma keď cena klesne pod