Tamron 50-400mm f/4.5-6.3 Di III VC VXD baj. Sony E

Objektív 50-400mm F/4,5-6,3 Di III VC VXD (model A067) vytvára úplne novú kategóriu vysoko výkonných ultra-teleobjektívov so zoomom pre bezzrkadlovky. Vďaka osemnásobnému pomeru zoomu, ktorý začína na bezprecedentnej ohniskovej vzdialenosti 50 mm, má tento objektív s bajonetom Sony E rovnakú veľkosť ako bežné 100-400mm objektívy, napriek tomu ponúka širší uhol záberu pre vynikajúcu všestrannosť.
Výrobca:
Tamron
Obj. čislo:
A067S
Dostupnosť tovaru:
Na sklade
1 449,00 1 207,50 €
-+
Novinka

Tamron 50-400mm f/4.5-6.3 Di III VC VXD baj. Sony E

Napriek vysokému pomeru zväčšenia je vďaka efektívnemu usporiadaniu špeciálnych optických členov zaistená vysoká kvalita obrazu v celom rozsahu 50-400 mm. Objektív je vybavený lineárnym zaostrovacím mechanizmom VXD, ktorý ponúka vynikajúcu tichosť a rýchlu odozvu, a patentovaným mechanizmom stabilizácie obrazu VC, ktorý poskytuje všestranné možnosti pre všetky scenáre fotografovania. Pretože objektív 50-400 mm F4,5-6,3 poskytuje pri zaostrovaní na blízko zväčšenie až na polovicu životnej veľkosti, môžu si užívatelia vychutnať svet polovičnej makrofotografie s možnosťami fotografovania zblízka s minimálnou zaostrovacou vzdialenosťou 0,25 m na ohnisku 50 mm. Veľkosť filtra je 67 mm, teda rovnaká ako u väčšiny ostatných objektívov TAMRON pre bezzrkadlovky, čo poskytuje väčšie pohodlie pri používaní viacerých objektívov. Objektív je tiež vybavený ergonomickými prvkami, ktoré podporujú pohodlné fotografovanie. Konektorový port, ktorý sa nachádza na objektíve Tamron, poskytuje prístup k nástroju Tamron Lens Utility. Tento program ponúka novo funkciu „Focus Limiter“.

Hlavné prednosti
Rozsah ohniskovej vzdialenosti
Rýchle približovanie (rotácia zoomu iba o 75°)
Polovičné makro fotografie 1:2
Možnosť individualizácie cez Tamron Lens Utility
Antireflexné a high-tech vrstvy
Di III - Bezzrkadlové systémy

VXD
Automatické zaostrovanie VXD je svetovou premiérou: Je to prvý motor s lineárnym zaostrovaním, vyvinutý spoločnosťou Tamron pre vynikajúce automatické zaostrovanie. Dva moduly VXD, ktoré pracujú v plávajúcom systéme a sú ovládané elektronickými impulzmi, zaisťujú rýchle a presné zaostrenie na blízke i vzdialené objekty. Nový motor taktiež zaručuje vylepšené sledovanie AF, napríklad pri fotografovaní športov. Automatické zaostrovanie funguje tak ticho, že môžete fotografovať aj v situáciách, ktoré vyžadujú úplný pokoj a pohodu.

MR - Ochrana proti striekajúcej vode
Objektívy Tamron majú plášť odolný proti poveternostným vplyvom, ktoré optimálne chránia citlivý interiér pred vetrom a počasím. Robustný vonkajší plášť je účinne utesnený proti vnikaniu vlhkosti vo všetkých kritických bodoch (napr. medzi zaostrovacím krúžkom a bajonetovým spojením). To zaručuje spoľahlivú prevádzku aj v tých najnepriaznivejších vonkajších podmienkach fotografovania.

Špeciálne optické členy XLD
Podobne ako LD zabraňuje chromatickej aberácii a ďalším vadám. XLD je však oveľa prepracovanejší systém, ktorý je väčšinou používaný pri telezoomoch.

Špeciálne optické členy LD
Farebná chyba je častou chybou optiky, prejavujúca sa mnohými spôsobmi. Často hovoríme o takzvanej chromatickej aberácii, ktorá sa vyskytuje častejšie pri širokouhlých objektívoch. LD členy sú vyrobené zo špeciálnych optických skiel s extrémne nízkym rozptylom svetla, ktoré efektívne kompenzujú farebnú vadu, obzvlášť viditeľnú pri používaní teleobjektívov v krajnej polohe.

BBAR / BBAR G2
Obliečka BBAR zabraňuje odrazu a rozptýleniu svetla dopadajúceho na povrch šošovky. Vyhnete sa stratám jasu a kontrastu a zabránite „duchom“. Obliečka BBAR tiež prispieva k prirodzenému podaniu farieb. Od roku 2019 je používaný pokročilý povlak BBAR G2.

Antireflexná a high-tech vrstva FLR
Fluoridový povlak trvalo chráni prednú šošovku pred kontamináciou. Kvapky oleja a vody nepriľnú k povrchu, ktorý sa preto veľmi ľahko čistí.

ASL - Asférické šošovky
Skratka „ASL“ (ASpherical Lens) označuje hybridné asférické prvky šošovky. Opravujú typické aberácie zoomových objektívov, napríklad sférické aberácie (chyby ostrosti). Okrem toho môžete vymeniť niekoľko ďalších optických prvkov, čo umožňuje kompaktnejší dizajn a trvalo vysokú kvalitu obrazu.

VC - Stabilizácia obrazu
Tento mechanizmus napomáha udržať ostrý obraz v prípade, že fotíme bez statívu alebo za zlých svetelných podmienok.

ZL - Zámok zoomu
ZOOM LOCK (zámok zoomu) umožňuje uzamknutie na akomkoľvek ohnisku.

Tamron Lens Utility
Nový softvér "TAMRON Lens Utility" bol vyvinutý špeciálne pre konfiguráciu kompatibilných objektívov. TAMRON Lens Utility je možné ovládať pomocou počítača pripojením objektívu z jeho konektorového portu prostredníctvom USB-C kábla TAMRON. Užívatelia môžu prostredníctvom objektívu prispôsobovať funkcie a aktualizovať firmvér. Pomocou individuálneho nastavenia je možné objektív optimálne prispôsobiť príslušnej situácii snímania, napríklad fotografovanie alebo natáčanie videa.

 

Špecifikácia:
Značka: Tamron
Typ bajonetu: Sony FE
Optický zoom: 8x
Minimálna ohnisková vzdialenosť: 50 mm
Maximálna ohnisková vzdialenosť: 400 mm
Svetelnosť objektívu zoom: 4,5
Svetelnosť objektívu - najkratšie ohnisko (F): 4,5
Svetelnosť objektívu - najdlhšie ohnisko (F): 6,3
Maximálna clona (F): 22-32
Konštrukcia objektívu: 24 členov / 18 skupín
Stabilizátor optický: Áno
Typ slnečnej clony: HA067
Dĺžka objektívu: 183,4 mm
Počet lamiel clony: 9
Vhodný pre žáner: Krajina, Architektúra, Šport, Zvieratá, Street foto
Rozdelenie podľa ohniska: Ultra teleobjektiv
Vhodný pre formát snímača: Full-frame
Typ objektívu: Zoom
Minimálna zaostrovacia vzdialenosť: 25 cm
Hmotnosť: 1155 g
Utesnenie (prach/vlhkosť): Áno
Priemer filtra: 67 mm

Špecifikácia Tamron 50-400mm f/4.5-6.3 Di III VC VXD baj. Sony E

Strážiť zmenu ceny a dostupnosti

Ak chcete, zadajte e-mail a budeme Vás informovať o cene alebo skladovej dostupnosti tohto tovaru.

Vaša emailová adresa

Aktuálna cena produktu je: 1 449,00 €

Upozorni ma keď cena klesne pod