Tamron AF 18-200mm f/3.5-6.3 Di III VC, baj. Sony E (APS-C), Čierny

Tamron AF 18-200mm f/3.5-6.3 Di III VC je stabilizovaný univerzálny širokorozsahový travelzoom, ktorý ohromí svojím veľkým rozsahom transfokácie (zoomu) až 11,1x. Objektív je špičkovo vybavený a ponúka výborný pomer cena/výkon.
Výrobca:
Tamron
Obj. čislo:
580905
Dostupnosť tovaru:
Info v predajni
789 657,50 €
-+

Tamron AF 18-200mm f/3.5-6.3 Di III VC, baj. Sony E (APS-C), Čierny

Tamron AF 18-200mm f/3.5-6.3 Di III VC je stabilizovaný širokorozsahový univerzálny travelzoom s veľkým rozsahom transfokácie až 11,1x, ktorý je vybavený najnovším systémom optickej stabilizácie obrazu a rýchlym elektrickým mikromotorčekom automatického zaostrovania. Objektív je svojím širokým rozsahom ohniskových vzdialeností, svojimi rozmermi a váhou ideálny pre fotografov na cestách, ktorý nemajú chuť zo sebou nosiť celú plejádu objektívov. Jeden objektív Vám tak nahradí zostavu objektívov od širokouhlých objektívov až po teleobjektívy. Tamron AF 18-200mm f/3.5-6.3 Di III VC je objektív rady Di III (Digital Integrated Design III), ktoré sú špeciálne navrhnuté pre použitie s kompaktnými systémovými fotoaparátmi Sony Alpha a Sony NEX vybavenými snímačmi veľkosti APS-C (bajonet Sony E). Po prepočte na kinofilm má objektív ekvivalentný rozsah ohniskových vzdialeností 27-300mm pri clone f/3.5-6.3. Vďaka tomuto rozsahu je objektív extrémne všestranným fotografickým nástrojom, ktorý využijete takmer na všetky fotografické disciplíny. Objektív okrem výbornej optickej kvality ponúka aj skvelý pomer cena/výkon. Výborný výkon optickej sústavy podporujú aj viacvrstvové antireflexné vrstvy, ktoré sú aplikované na povrchu všetkých šošoviek objektívu. Samotná optická sústava pozostáva zo 17tich šošoviek zoradených do 13tich skupín. Pričom tri z týchto šošoviek sú lisované asféricky tvarované šošovky na vykorigovanie skreslenia obrazu, dve šošovky sú zo špeciálneho LD optického skla s nízkym rozptylom svetla a jedna je špeciálna URX šošovka (hybridný optický člen umožňujúci kompaktnosť objektívu). Okrem optickej sústavy poskytujúcej vynikajúci zobrazovací výkon prispieva ku dokonalej obrazovej kvalite aj najnovší systém stabilizácie obrazu VC (Vibration Control *), ktorý rozširuje možnosti užívateľov a prispieva k dosiahnutiu ostrejších záberov pri fotografovaní "z ruky". Okrem patentovaného systému optickej stabilizácie obrazu VC (Vibration Compensation *) je objektív vybavený, rýchlym a presným elektrickým ostriacim mikromotorom DC a špeciálnou povrchovou úpravou, ktorá výrazne znižuje nežiaduce odrazy svetla spôsobujúce výskyt odleskov a iných nežiaducich svetelných efektov. 11,1x násobná optická transfokácia v rozsahu ohniskových vzdialeností 27-300mm zvyšuje potenciálne možnosti pri fotografovaní blízkych aj vzdialených objektov. Tento výborný rozsah ocenia všetci fotografi, ktorý radi cestujú na ľahko a neradi zo sebou vláčia množstvá objektívov.

Ultra širokorozsahový objektív s 11,1x násobnou transfokáciou (zoomom) a rozsahom ohniskových vzdialeností 27-300mm (ekvivalent):
Rozsah ohniskových vzdialeností tohto objektívu je výborný a umožnil vytvoriť skutočne kompaktný a univerzálny travelzoom s ktorým na cestách nebude problém fotografovať motívy od blízkych macro záberov až po fotografie vtákov, divokej zvery, športu a ďalších vzdialených objektov záujmu. Na fotoaparátoch s čipom APS-C zodpovedá rozsah ohniskových vzdialeností ohromujúcemu ekvivalentu 27-300mm.

Prvotriedna kvalita obrazu:
Optická sústava objektívu pozostáva z 17tich šošoviek zoradených do 13tich skupín. Táto pokročilá optická konštrukcia poskytuje vynikajúcu rovnováhu rozlíšenia a kontrastu pre prvotriedne ostré a čisté fotografie. Predná skupina šošoviek obsahuje dve špeciálne LD (Low Dispersion) šošovky vyrobené zo skla s nízkym rozptylom svetla (jednu v prvej a jednu v tretej skupine) pre pokročilú a efektívnu optickú korekciu, čo umožňuje šošovkám dôkladne kompenzovať chromatickú aberáciu pri priblížení. Okrem nich sú v optickej sústave zaradené aj tri špeciálne asféricky tvarované šošovky z lisovaného optického skla pre vykompenzovanie skreslenia obrazu v krajoch a 1 špeciálny optický URX člen, ktorý svojími vlastnosťami umožňuje vytvoriť mimoriadne kompaktnú optickú sústavu a tím celkovo ovplyvniť veľkosť objektívu. Objektív je tiež vybavený špeciálnymi povrchovými úpravami, ktoré slúžia k výraznému potlačeniu tvorby odleskov a iných svetelných fragmentov v obraze aj pri fotografovaní za nepriaznivých svetelných podmienok.

Kompaktné a ľahké telo ponúkajúce ohniskovú vzdialenosť až 300mm:
Dômyselná optická konštrukcia minimalizuje pohyb skupín šošoviek vo vnútri objektívu pri transfokácii (zoomovaní) a zaostrovaní. Vďaka tejto vlastnosti optickej sústavy a špeciálnemu URX optickému členu sa výrazne redukuje veľkosť vysúvania tubusu potrebného na pokrytie kompletného rozsahu zaostrenia čo má priamy dopad na celkovú kompaktnosť a hmotnosť konštrukcie.

Nádherné efekty rozostreného pozadia, kreatívna hĺbka ostrosti:
Objektív využíva 7 lamelovú kruhovú clonu, ktorá umožňuje užívateľom vytvárať krásne efekty rozostreného pozadia (bokeh), ktoré poskytujú ešte väčší potenciál pre kreatívnu tvorbu. Lamely clony tvoria takmer dokonalý kruhový tvar, a to až do miery zaclonenia o 2 expoziční stupne od plne otvorenej clony, čo je rozsah najčastejšie využívaný pre tvorbu fotografií s efektom rozostrenia pozadia. Kruhový tvar clony sa tak naplno prejaví pri tvorbe fotografií s prekrásne podaným bokehom.

Systém stabilizácie obrazu VC (Vibration Compensation *) umožňuje viac príležitostí pre fotografovanie "z ruky":
Patentovaný mechanizmus stabilizácie obrazu VC (Vibration Compensation) od Tamronu využíva systém troch elektromagnetický cievok, ktoré presným riadením vďaka elektromagnetizmu hýbu podľa aktuálnej situácie s optickou šošovkou stabilizátora tak aby výrazne redukovali vplyv chvenia fotoaparátu a prinášali tak výrazne ostrejší obraz a viac príležitostí pre fotografovanie „z ruky“.

Tichý, rýchly a presný autofokus:
Tamron AF 18-200mm F/3.5-6.3 Di III VC disponuje elektrickým zaostrovacím mikromotorom DC, ktorý je dômyselným vylepšením automatického zaostrovacieho systému Tamron. Už i tak mimoriadnemu zaostrovaniu (AF) dodal rýchlosť, presnosť a prakticky bezhlučnú prevádzku.

Nový, elegantný a vysoko kvalitný vonkajší povrch:
Spoločnosť Tamron sa zamerala aj na také detaily ako vylepšiť vzhľad a spracovanie povrchu tohto objektívu. K vytvoreniu špičkového a sofistikovanejšieho dizajnu v súlade s požiadavkami náročných užívateľov digitálnych jednookých zrkadloviek. Objektív kladie dôraz na vysokú úroveň spracovania a nenápadnú eleganciu vďaka prepracovanej, lineárne vzorovanej gumovej rukoväti pre zoom a zaostrovacie krúžky a atraktívny a štýlový strieborný značkový krúžok.


Parametre objektívu Tamron AF 18-200mm f/3.5-6.3 Di III VC:
Bajonet objektívu: Sony E
Ohnisková vzdialenosť: 18-200mm/27-300mm (APS-C kompaktné systémové fotoaparáty Sony Alpha a Sony NEX)
Maximálna clona: f/3.5-6.3
Minimálna clona: f/22-40
Stavba objektívu: 17 šošoviek v 13 skupinách
Zorný uhol: 75° 33´ - 7° 59´
Minimálna zaostrovacia vzdialenosť: 0,50m
Maximálne zväčšenie: 0,27x
Počet lamiel clony: 7 kruhovo vykrajovaných lamiel
Priemer filtrového závitu: 62mm
Rozmery(priemer x dĺžka): 68,6 x 96,7mm
Hmotnosť: 460g

Obsah balenia objektívu Tamron AF 18-200mm f/3.5-6.3 Di III VC:
Objektív: Tamron AF 18-200mm f/3.5-6.3 Di III VC
Predná krytka objektívu: Tamron
Zadná krytka objektívu: Tamron
Slnečná clona objektívu: Tamron
Dokumentácia: Návod, záručný list


* VC (Vibration Compensation):
VC (Vibration Compensation) je patentovaný systém stabilizácie obrazu vyvinutý firmou Tamron. Svoj jedinečný výkon dosahuje pomocou trojosového systému ovládaného skrz tri samostatné obvody a stabilizačnú optickú šošovku, ktorá je neustále naklápaná vďaka trom oceľovým guličkám v elektromagnetickom mechanizme s cievkami. Pretože je optický stabilizačný člen uložený vo voľných oceľových guličkách s extrémne nízkym trením, sú rýchlosť odozvy a teda aj výkon stabilizátora úplne jedinečné. Pretože je mechanizmus navrhnutý tak, aby umožnil paralelný posuv stabilizačnej šošovky pomocou elektrických obvodov, je mechanická konštrukcia jednoduchšia a kompaktnejšia tak, aby mohli byť zachované aj celkové kompaktné rozmery objektívu.

Špecifikácia Tamron AF 18-200mm f/3.5-6.3 Di III VC, baj. Sony E (APS-C), Čierny

Bajonet objektívuSony E
Stabilizátor obrazuMá stabilizátor obrazu
Odolnosť objektívuŠtandardná
Svetelnosť objektívu:Premenlivá

Strážiť zmenu ceny a dostupnosti

Ak chcete, zadajte e-mail a budeme Vás informovať o cene alebo skladovej dostupnosti tohto tovaru.

Vaša emailová adresa

Upozorni ma, keď sa produkt naskladní.

Aktuálna cena produktu je: 789 €

Upozorni ma keď cena klesne pod