Predajňa je otvorená.

Tamron 70-210mm f/4 Di VC USD, baj. Nikon

Tamron 70-210mm f/4 Di VC USD je výborný utesnený profesionálny teleobjektív s rozsahom ohnísk 70-210mm, konštantnou svetelnosťou f/4, optickým stabilizátorom VC a prstencovým ultrasonickým AF motorom USD pre FX (Full Frame) aj DX (APS-C) zrkadlovky Nikon.
Výrobca:
Tamron
Obj. čislo:
581226
Dostupnosť tovaru:
Obvykle do 5 dní
545,00 € 454,17 €
-+

Tamron 70-210mm f/4 Di VC USD, baj. Nikon

Tamron 70-210mm f/4 Di VC USD je výborný stabilizovaný profesionálny transfokačný (zoom) teleobjektív s obľúbeným rozsahom ohnísk 70-210mm a konštantnou svetelnosťou f/4 v celom rozsahu ohniskových vzdialeností, ktorý je určený pre s FX (Full Frame) aj DX (APS-C) zrkadlovky Nikon. Objektív je vybavený pokročilým patentovaným systémom optickej stabilizácie obrazu VC (Vibration Control), ktorá vám umožní fotografovať z „ruky“ s až o 4 expozičné stupne kratšími časmi expozície. Vo výbave objektívu nechýba ani tichý, presný a mimoriadne rýchly AF motorček prstencového typu USD (Ultrasonic Silent Drive) či elektromagneticky ovládaná 9 lamelová clona s dokonale kruhovým otvorom pre čo najlepší bokeh a plynulé priclonenie pri natáčaní videa. Vďaka týmto svojím vynikajúcim vlastnostiam ako aj špičkovej obrazovej kvalite je objektív mimoriadne vhodný pre fotografovanie outdoor športov, prírody, divoko žijúcich zvierat, portrétov, reportáže, svadobnej fotografie ako aj pre fotografovanie všetkého čo sa odohráva ďalej od vás. Optická konštrukcia objektívu ponúka rozsah ohniskových vzdialeností 70-210mm, pričom na DX (APS-C) zrkadlovkách Nikon je jej ohnisková vzdialenosť ekvivalentná rozsahu 105-315mm. Umožňuje 0,32x zväčšenie obrazu a jej minimálna zaostrovacia vzdialenosť je 0,95m. Uhol záberu optickej sústavy sa v závislosti od aktuálnej nastavenej ohniskovej vzdialenosti a sa môže pohybovať v rozsahu 34° 21´ - 11° 46´ (23° 01´ - 7° 46´ pri použití na DX (APS-C) zrkadlovkách Nikon). Samotná optická konštrukcia objektívu pozostáva z 20-tich šošoviek, ktoré sú zoradené do 14-tich optických skupín. Optická sústava objektívu je vybavená 3-omi šošovkami z LD skla (Low Dispersion – extra nízko rozptylového), ktoré výrazne znižujú prejavy chromatickej aberácie, odleskov a vylepšujú prenos kontrastu, jasu, ostrosti a farebnú vernosť obrazu. Predná a zadná šošovka je potiahnutá fluórovými antireflexnými vrstvami, ktoré zabraňujú ulpievaniu nečistôt a mastnôt na povrchu šošoviek. V prednej časti objektívu je na tubuse 67mm závit pre klasické kruhové filtre. Mechanická konštrukcia objektívu z ľahkej zliatiny je veľmi odolná, ale napriek tomu ľahká. Pri priemere 76mm a dĺžke 176,5mm je hmotnosť objektívu iba 860g. Objektív je profesionálne utesnený voči prachu a stekajúcej vode.

Vlastnosti objektívu Tamron 70-210mm f/4 Di VC USD:
• Profesionálny transfokáčný (zoom) teleobjektív určený pre použitie s FX (Full Frame) aj DX (APS-C) zrkadlovkami Nikon
• Teleohniskový rozsah ohniskových vzdialeností 70-210mm (105-315mm pri použití na DX (APS-C) zrkadlovkách Nikon)
• Prvotriedna optická konštrukcia so špičkovou obrazovou kvalitou
• Konštantná svetelnosť objektívu f/4 postačujúca aj do slabšie osvetlených priestorov
• Tri LD (Low Dispersion) šošovky slúžia v optickej sústave slúžia pre vykorigovanie chromatickej aberácie, zníženie odleskov, lepší prenos kontrastu, farebnú vernosť a vylepšenie ostrosti.
• Fluórové antireflexné vrstvy proti ulpievaniu vody a oleja
• Elektromagnetická 9 lamelová kruhová clona pre dokonale hladký bookeh
• Ultrasonický zaostrovací motor USD (Ultrasonic Silent Drive) prstencového typu s funkciou Full Time Manual pre veľmi tiché a mimoriadne rýchle zaostrenie
• Vnútorné ostrenie, neotáčajúci sa predný člen
• Profesionálna mechanická konštrukcia objektívu odolná voči vode a prachu

Podrobný popis vlastností:
Nový riadiaci systém Dual MPU (Micro Processing Unit) pre rýchlejšie a presnejšie automatické zaostrovanie a vylepšenú kompenzáciu vybrácií:
Inovatívny riadiaci systém využíva Dual MPU dizajn s vylepšenou výpočtovou kapacitou. Jednotky MPU majú vstavané výkonné výpočtové bloky DSP (Digital Signal Processor), ktoré zabezpečujú rýchlejšiu a presnejšiu prácu algoritmov AF a účinnejšiu kompenzáciu vibrácií. Tento systém je navrhnutý tak aby zaisťoval vynikajúci výkon v noci aj pri slabom osvetlení.

Výborný výkon AF:
Pohonný systém AF využíva prstencový ultrazvukový motor USD (Ultrasonic Silent Drive) pre vynikajúcu citlivosť a rýchle a presné zaostrovanie. Navyše je objektív vybavený mechanizmom pre manuálne doostrovanie v režime automatického zaostrovania AF tzv. funkcia FTM (Full Time Manual). Ten umožňuje fotografovi v režime AF okamžite prevádzať jemné ručné korekcie doostrovania bez prepínania spínača režimov AF/MF.

Výkonný optický stabilizátor vibrácií:
Objektív je vybavený výkonným systémom optickej stabilizácie obrazu VC (Vibration Control), ktorý dokáže kompenzovať chvenie fotoaparátu tak účinne že vám umožní z „ruky“ fotografovať s o 4 expozičné stupne kratšími časmi. Dokonca aj pri slabom osvetlení, alebo pri pomalej rýchlosti uzávierky si môžete vychutnávať s ľahkosťou a v pohodlí bezproblémové fotografovanie z ruky.

Systém elektromagnetickej clony je teraz použiteľný aj s bajonetom Nikon:
Systém elektromagnetickej clony, ktorý bol štandardnou výbavou pri bajonete Canon je teraz možné bez problémov použiteľný aj pre bajonet Nikon*. Tento systém umožňuje presnejšie ovládanie clony a jej plynulé clonenie podľa potreby umožňuje čo má veľký význam nielen vo fotografii, ale najmä vo videu. Lamely sú poháňané a riadený motorom prostredníctvom elektronických impulsových signálov.

* K dispozícii je iba s fotoaparátmi Nikon kompatibilnými s elektromagnetickou clonou: D5, D4s, D4, D3X, Df, D850, D810, D810A, D800, D800E, D750, D610, D600, D500, D300S, D7500, D7200, D7100, D7000, D5600, D5500, D5300, D5200, D5100, D5000, D3400, D3300, D3200, D3100

Fluorová povrchová úprava:
Povrch predného optického členu je potiahnutý zlúčeninou fluoru, ktorá má vynikajúce vlastnosti v odolnosti voči vode a mastnote. Predná plocha sa tak jednoduchšie čistí a je menej citlivá na poškodzujúce účinky nečistôt, prachu, vlhkosti alebo mastných odtlačkov prstov, čo umožňuje oveľa jednoduchšiu údržbu. Povrchová úprava tiež poskytuje vyššiu úroveň trvanlivosti a jej účinnok trvá roky.

Konštrukcia odolná proti vlhkosti:
Objektív je utesnený a tesnenia sú umiestnené v oblasti bajonetu a na ďalších kritických miestach konštrukcie tak, aby sa zabránilo vnikaniu vlhkosti, dažďových kvapiek a prachu z vonkajšieho prostredia do vnútra objektívu. Táto vlastnosť umožňuje fotografovať s objektívom v nepriaznivých poveternostných podmienkach.

Kompatibilita s telekonvertormi Tamron:
Tamron 70-210mm f/4 Di VC USD je kompatibilný s telekonvertormi urečnými výhradne pre objektívy Tamron, vďaka ktorým môžete dosiahnuť 1,4x a 2x predĺženie ohniskovej vzdialenosti. Oba telekonvertory sú starostlivo navrhnuté a konštruované tak, aby zaistili vynikajúcu kvalitu obrazu. Podrobnejšie informácie o telekonvertoroch nájdete na webovej stránke spoločnosti Tamron.

Kompatibilita s konzolou TAP-in:
Objektív je tiež kompatibilný s konzolou Tamron TAP-in, ktorá poskytuje USB pripojenie k počítaču a umožňuje užívateľom jednoducho aktualizovať firmvér objektívu a prispôsobovať niektoré funkcie, ako napr. jemné úpravy AF a stabilizácie obrazu VC. Konzola nie je súčasťou balenia a predáva sa samostatne.

Praktická statívová objímka, ktorá je kompatibilná s rýchloupínacím systémom Arca Swiss:
K objektívu sa dá dokúpiť praktická a ľahká statívová objímka z horčíkovej zliatiny s novou textúrovanou nožičkou vybavenou rozhraním Arca Swiss.

Technické parametre objektívu Tamron 70-210mm f/4 Di VC USD:
• Bajonet objektívu: Nikon F
• Optická stabilizácia: Áno
• Účinnosť stabilizácie: 4EV
• Ohnisková vzdialenosť: 70-210mm (105-315mm pri použití na DX (APS-C) zrkadlovkách Nikon)
• Zorný uhol: 34° 21´ - 11° 46´ (23° 01´ - 7° 46´ pri použití na DX (APS-C) zrkadlovkách Nikon)
• Maximálna clona: f/4
• Minimálna clona: f/32
• Optická konštrukcia: 20 členov / 14 skupín
• Počet lamiel clony: 9 tvarovaných lamiel
• Minimálna zaostriteľná vzdialenosť: 0,95m
• Maximálne zväčšenie objektívu: 0,32x
• Priemer filtrového závitu: 67mm
• Utesnenie objektívu: Proti prachu a vlhkosti
• Rozmery: 76 x 175 mm
• Hmotnosť: 860g


Obsah balenia:
Objektív: Tamron 70-210mm f/4 Di VC USD
Predná krytka objektívu: Tamron
Zadná krytka objektívu: Tamron
Slnečná clona objektívu: Tamron
Dokumentácia: Návod, záručný list

Špecifikácia Tamron 70-210mm f/4 Di VC USD, baj. Nikon

Bajonet objektívu:Canon EF
Stabilizátor obrazuMá stabilizátor obrazu
Odolnosť objektívuUtesnený voči vonk. vplyvom
Svetelnosť objektívu:f/4.0

Recenzie Tamron 70-210mm f/4 Di VC USD, baj. Nikon

100%

2 recenzií užívateľov

2x

0x

0x

0x

0x

  • Veľa muziky za málo peňazí. Skutočne odporúčam.

    Ľahký, rýchly, vhodný na cestovanie

    žiadne som nenašiel

  • Zákazník neuviedol žiadne slovné hodnotenie.

Strážiť zmenu ceny a dostupnosti

Ak chcete, zadajte e-mail a budeme Vás informovať o cene alebo skladovej dostupnosti tohto tovaru.

Vaša emailová adresa

Aktuálna cena produktu je: 545,00 €

Upozorni ma keď cena klesne pod