Nikon AF-S Nikkor 70-200mm f/2.8E FL ED VR

Nikon AF-S Nikkor 70-200mm f/2.8E FL ED VR je stabilizovaný profesionálny teleobjektív z novej rady E s rozsahom ohnísk 70-200mm, vysokou konštantnou svetelnosťou f/2.8 a tichým ultrasonickým ostrením určený pre FX aj DX (Full Frame aj APS-C) zrkadlovky Nikon.
Výrobca:
Nikon
Obj. čislo:
JAA830DA
Dostupnosť tovaru:
Na sklade
2 389,00 1 990,83 €
-+

Nikon AF-S Nikkor 70-200mm f/2.8E FL ED VR

Nikon AF-S Nikkor 70-200mm f/2.8E FL ED VR je stabilizovaný profesionálny teleobjektív z novej rady E s obľúbeným rozsahom ohnísk 70-200mm, vysokou konštantnou svetelnosťou f/2.8 a tichým ultrasonickým ostrením určený pre použitie s FX aj DX (Full Frame aj APS-C) zrkadlovkami Nikon. Objektívy z novej rady E využívajú elektromagneticky ovládanú clonu, ktorá umožňuje plynulé priclonenie pri natáčaní videa. Pre mimoriadne rýchle a tiché zaostrovanie využíva zaostrovací systém objektívu ultrasonický zaostrovací motor SWM prstencového typu. Vďaka týmto svojím vynikajúcim vlastnostiam ako aj špičkovej obrazovej kvalite je objektív mimoriadne vhodný pre fotografovanie indoor aj outdoor športov, prírody, divoko žijúcich zvierat, portrétov, reportáže, svadobnej fotografie ako aj pre fotografovanie všetkého čo sa odohráva ďalej od vás.

Vlastnosti objektívu Nikon AF-S Nikkor 70-200mm f/2.8E FL ED VR:
• Profesionálny teleobjektív z novej rady E určený pre použitie s FX (Full Frame) aj DX (APS-C) zrkadlovkami Nikon
• Obľúbené teleohniskové vzdialenosti od 70mm po 200mm
• Prvotriedna optická konštrukcia so špičkovou obrazovou kvalitou
• ED šošovky v optickej sústave pre vykorigovanie chromatickej aberácie
• FL fluoritová šošovka a šošovka s vysokým indexom lomu HRI
• Plynulo nastaviteľná elektromagneticky ovládaná 9 lamelová clona
• Vysoká konštantná svetelnosť f/2.8 vhodná aj pre fotografovanie v slabšom svetle
• Optický stabilizátor obrazu VR
• Ultrasonický zaostrovací motor AF-S pre veľmi tiché a mimoriadne rýchle zaostrenie
• Profesionálna mechanická konštrukcia objektívu odolná voči nárazom, prachu a stekajúcej vode.

Technické parametre objektívu Nikon AF-S Nikkor 70-200mm f/2.8E FL ED VR:
• Ohnisková vzdialenosť: 70-200mm (105-300mm pri použití na DX zrkadlovkách Nikon)
• Zorný uhol: 34° 20´ - 12° 20´ (22° 50´ - 8° 00´ pri použití na DX zrkadlovkách Nikon)
• Maximálna clona: f/2.8
• Minimálna clona: f/22
• Optická konštrukcia: 22 členov / 18 skupín
• Počet lamiel clony: 9 tvarovaných lamiel
• Minimálna zaostriteľná vzdialenosť: 1,1m
• Maximálne zväčšenie objektívu: 0,21x
• Priemer filtrového závitu: 77mm
• Rozmery: 88,5 x 202,5 mm
• Hmotnosť: 1430g

Nikon AF-S Nikkor 70-200mm f/2.8E FL ED VR je stabilizovaný teleobjektív s transfokáciou (zoomom) v obľúbenom rozsahu ohniskových vzdialeností 70-200mm a vysokou konštantnou svetelnosťou f/2.8. Tento objektív z novej rady E je určený pre použitie s FX (Full Frame) aj DX (APS-C) zrkadlovkami Nikon. Pri nasadení na DX zrkadlovky Nikon (APS-C formát) zodpovedá jeho ohnisková vzdialenosť po prepočte na kinofilm 105-300mm. Uhol záberu objektívu sa dá nastaviť v závislosti na aktuálnej ohniskovej vzdialenosti v rozsahu 34° 20´ až 12° 20´ (22° 50´ - 8° 00´ pri použití na DX zrkadlovkách Nikon). Optická konštrukcia objektívu umožňuje 0,21x zväčšenie obrazu a jeho minimálna zaostrovacia vzdialenosť je iba 1,1m. Samotná optická konštrukcia objektívu pozostáva z 22-och šošoviek, ktoré sú zoradené do 18-tich optických skupín. Predná fluoritová šošovka aktívne odpudzuje vodu prach a nečistoty, pričom nemá žiadny negatívny vplyv na obrazovú kvalitu výsledných fotografií. Okrem fluoritovej šošovky obsahuje optická sústava aj 6 šošoviek, ktoré sú vyrobené zo špeciálneho nízkorozptylového ED skla, ktoré výrazne znižuje chromatickú aberáciu, zlepšuje prenos kontrast a jasu. Do optickej sústavy je zaradená aj jedna HRI šošovka s vysokým indexom lomu.Navyše predné a zadné šošovky sú vybavené špičkovými antireflexnými vrstvami Nikon Nano Crystal Coat, ktorá účinne potláča vznik reflexov, farebných závojov. Okrem antireflexných vrstiev sú tieto šošovky vybavené aj fluórovou vrstvou, ktorá odpudzuje vodu a mastnotu čím uľahčuje čistenie prednej a zadnej šošovky objektívu. Takto navrhnutá optická sústava poskytuje špičkovú kvalitu obrazu. Objektív z novej rady E je vybavený elektromagneticky ovládanou 9 lamelovou clonou s dokonale kruhovým otvorom, ktorú je možné plynulo nastaviť v rozsahu od f/2.8 po f/22. Pre zaostrovanie objektív využíva najnovší systém automatického zaostrovania založený na tichom, rýchlom a spoľahlivom ultrasonickom motorčeku prstencového typu. Ten zaručuje spoľahlivé zaostrenie bez „pumpovania“ a bez hluku, čo by mohlo vadiť pri natáčaní videa. Pre dokonalejšie zábery z ruky je objektív vybavený systémom optickej stabilizácie obrazu VR (Vibration Reductor), ktorý vám umožní fotografovať z ruky s až o 4 expozičné stupne dlhšími časmi. V prednej časti objektívu je na tubuse 77mm závit pre klasické kruhové filtre. Mechanická konštrukcia objektívu je veľmi odolná ale napriek tomu ľahká. Pri priemere 88,5mm a dĺžke 202,5mm je hmotnosť objektívu iba 1430g. Objektív je profesionálne utesnený voči prachu a stekajúcej vode.


Obsah balenia:
Objektív: Nikon AF-S Nikkor 70-200mm f/2.8E FL ED VR
Statívová objímka objektívu: Nikon
Predná krytka objektívu: Nikon LC-77
Zadná krytka objektívu: Nikon LF-4
Slnečná clona objektívu: Nikon HB-78
Polotvrdé puzdro objektívu: Nikon CL-M2
Dokumentácia: Návod, záručný list

Špecifikácia Nikon AF-S Nikkor 70-200mm f/2.8E FL ED VR

Bajonet objektívu:Nikon DX
Stabilizátor obrazuMá stabilizátor obrazu
Odolnosť objektívuUtesnený voči vonk. vplyvom
Svetelnosť objektívu:f/2.8
Priemer filtra objektívu77 mm

Strážiť zmenu ceny a dostupnosti

Ak chcete, zadajte e-mail a budeme Vás informovať o cene alebo skladovej dostupnosti tohto tovaru.

Vaša emailová adresa

Aktuálna cena produktu je: 2 389,00 €

Upozorni ma keď cena klesne pod