Zapojte sa do celoročnej súťaže PRO.Laika fotograf roka 2024.

Doprava zadarmo pri objednávke nad 100 €

Predajňa

Predajňa

Po-Pia 10:00 - 18:00
02 / 5441 4880

Servis

Servis

Po-Pia 14:00 - 17:00
02 / 5464 7792

Eshop

Eshop

Po-Pia 09:00 - 17:00
0911 645 118

Sony FE 50mm f/1.4 GM

  • Sony FE 50mm f/1.4 GM
  • Obrázok
  • Obrázok (1)
  • Obrázok (2)
  • Obrázok (3)
  • Obrázok (4)
  • Obrázok (6)
  • Obrázok (5)
  • Obrázok (7)
Obj. čislo: SEL50F14GM.SYX
Extra zľava 15% s kódom
Ľahký a kompaktný objektív G Master™ 50mm f/1,4
Najnovšia technológia šošoviek Sony poskytuje vynikajúce rozlíšenie a efekty rozostrenia v kompaktnom a ľahkom objektíve. Vynikajúce automatické zaostrovanie, jednoduché ovládanie a veľká odolnosť sú len niektoré z výhod, ktoré ponúka tento inovatívny objektív.

Extra zľava 15 %

Ak si teraz zakúpite tento produkt Sony získate extra zľavu 15 %. Pre uplatnenie zľavy zadajte v prvom kroku objednávky kód "SONY15". Akcia platí od 19.4. do 30.4.2024, len na produkty dodané počas trvania akcie. Vyhradzujeme si právu zrušiť objednávku v prípade, že sa tovar vypredá. Ďalšie výhodné produkty Sony nájdete na Sony Extra zľava až 20% s kódom.
Výrobca:
Obj. čislo:
SEL50F14GM.SYX
EAN:
4548736135116
1 699 s DPH 1 415,83 € bez DPH
44 174 Kč s DPH 36 811,58 Kč bez DPH
Dostupnosť Info v predajni

Sony FE 50mm f/1.4 GM

Spoločnosť Sony predstavila objektív FE 50 mm F1,4 GM (model SEL50F14GM), najnovší prírastok do svojho uznávaného radu full frame objektívov G Master. Tento objektív s bajonetom E rozširuje ponuku spoločnosti Sony o špičkový 50 mm pevný objektív s pozoruhodne kompaktnou a ľahkou konštrukciou. Aj pri svetelnosti F 1,4 poskytuje objektív FE 50MM F1,4 GM špičkovú kvalitu obrazu vrátane vysokého rozlíšenia a prirodzene vykresleného bokehu, ktoré sú charakteristické pre špičkový rad G Master™. V spojení s najnovšími fotoaparátmi Sony je ideálnou voľbou pre širokú škálu fotografických a video aplikácií vrátane portrétov, krajiniek, cestovania a svadieb.

 

Ostré snímky a nádherný bokeh
Pokročilá optická konštrukcia a funkcie jedinečné pre špičkový rad G Master™ od spoločnosti Sony prinášajú objektívu FE 50MM F1,4 GM vynikajúcu kvalitu obrazu. Kontrola sférickej aberácie na úrovni konštrukcie a výroby prispieva ku krásnemu bokehu. Objektív ponúka prirodzene vykreslený bokeh s kruhovou clonou zloženou z 11 lamiel a ostré, realistické snímky v celom rozsahu maximálnej clony. Hlboký, krémový bokeh pri clone F1,4 je vhodný na rôzne fotografické situácie vrátane portrétnej fotografie, kde objekty vyniknú na pozadí.

Objektív FE 50MM F1,4 GM je vybavený dvoma XA (extrémnymi asférickými prvkami), ktoré účinne korigujú zakrivenie poľa a väčšinu typov aberácie. Tento objektív je tiež vybavený jedným prvkom zo skla ED (s veľmi nízkym rozptylom), ktorý potláča chromatickú aberáciu, aby sa zachovali jasné a ostré snímky bez farebných škvŕn. Konštrukčná kombinácia prvkov XA a ED pomáha dosiahnuť vysoké rozlíšenie v celom zábere. Originálna povrchová úprava Nano AR Coating II od spoločnosti Sony na objektíve potláča odlesky aj v protisvetle.

Okrem toho je minimálna zaostrovacia vzdialenosť objektívu FE 50MM F1,4 GM len 41 centimetrov a maximálne zväčšenie je 0,16x pri použití automatického zaostrovania i. Takýto výkon pri fotografovaní zblízka poskytuje výnimočnú flexibilitu pri fotografovaní a natáčaní videí.

 

Pozoruhodne kompaktný dizajn pre maximálnu všestrannosť
Objektív FE 50MM F1,4 GM je vybavený najpokročilejšou technológiou optickej konštrukcie od spoločnosti Sony vrátane presne umiestnených prvkov XA, vysoko výkonných lineárnych motorov XD (extrémne dynamické) a najnovšej kompaktnej kruhovej clony. Tieto prvky sú rozhodujúce pre vytvorenie objektívu s vysokou svetelnosťou a vysokým rozlíšením, ktorý má priemer len 80,6 mm, dĺžku 96,0 mm a hmotnosť 516 gramov. Vďaka týmto rozmerom je objektív o 33 % ľahší a o 15 % menší v porovnaní s bežnými modelmi s rovnakými parametrami.

Objektív FE 50MM F1,4 GM je vďaka svojim kompaktným rozmerom v spojení s telom fotoaparátu Sony mimoriadne univerzálny na fotografovanie a natáčanie videa. Vďaka takejto mobilite a výkonu pri slabom osvetlení je tento objektív skvelou voľbou pre portréty, krajiny, svadby a cestovateľské fotografie. Vďaka kompaktným rozmerom je tiež ideálnou voľbou na použitie s gimbalmi alebo dronmi.

 

Rýchle, presné a spoľahlivé zaostrovanie
Zaostrovanie s objektívom FE 50MM F1.4 GM je mimoriadne rýchle a presné, takže je ideálnou voľbou, na ktorú sa môžete spoľahnúť pri tvorbe obsahu. Zaostrovanie je až 1,9x rýchlejšie iii ako pri bežných modeloch s rovnakými parametrami ii. Zaostrovacia skupina objektívu je poháňaná vysoko výkonnými lineárnymi motormi XD od spoločnosti Sony a obsahuje pokročilý riadiaci algoritmus pre plynulý a citlivý pohon zaostrovania. V spojení s najnovšími fotoaparátmi Sony Alpha dokáže tento objektív rýchlo zaostriť a sledovať objekty, a to aj s využitím malej hĺbky ostrosti dostupnej pri clone F1,4.

 

Lineárne motory XD pracujú s algoritmom, ktorý optimalizuje odozvu na informácie o tele, takže zaostrovanie je presné a vibrácie sú minimalizované, čo zaručuje dokonalú a tichú prevádzku zaostrovania. To je mimoriadne užitočné pri snímaní filmov, pretože umožňuje plynulé snímanie a sledovanie filmových objektov aj pri snímaní rýchlosťou 120 snímok za sekundu alebo inou vysokou snímkovou frekvenciou. Možnosť prenechať zaostrovanie fotoaparátu pri fotografovaní osamote alebo s malým tímom môže výrazne zvýšiť efektivitu a tvorivú flexibilitu. Objektív FE 50MM F1,4 GM je vybavený najnovšou technológiou, ktorá minimalizuje dýchanie pri zaostrovaní, aby sa zabezpečilo zachytenie snímok najvyššej kvality. Objektív FE 50MM F1,4 GM navyše podporuje funkciu kompenzácie dychu aj na kompatibilných fotoaparátoch Sony Alpha.

 

Intuitívne ovládanie a výnimočná spoľahlivosť
Objektív bol intuitívne navrhnutý tak, aby pomohol filmárom zabezpečiť maximálnu efektivitu pri snímaní. Lineárna odozva MF zabezpečuje, že zaostrovací krúžok reaguje priamo a opakovane na jemné ovládanie počas manuálneho zaostrovania. Výnimočnou inováciou prémiového radu G Master na objektíve FE 50MM F1,4 GM je prepínač uzamknutia clony, ktorý po prvýkrát ponúka túto funkciu pevný objektív Sony. Okrem toho je tento objektív vybavený 67 mm závitom, ktorý umožňuje výmenu filtrov s objektívmi FE 24 mm F1,4 G Master a FE 35 mm F1,4 G Master.

Tlačidlá blokovania zaostrenia a prepínač režimu zaostrenia poskytujú tvorcom obsahu väčšiu všestrannosť pri fotografovaní. Prispôsobiteľné tlačidlá podržania zaostrenia sa nachádzajú na dvoch miestach a prostredníctvom ponuky fotoaparátu im možno ďalej priradiť niekoľko ďalších funkcií. Prepínač režimu zaostrovania umožňuje prepínať medzi automatickým a manuálnym zaostrovaním za chodu a rýchlo sa tak prispôsobiť meniacim sa podmienkam snímania.

 

Predný člen objektívu FE 50MM F1,4 GM je potiahnutý fluórovou vrstvou, ktorá odpudzuje odtlačky prstov, prach, vodu, olej a iné nečistoty a umožňuje ich ľahké odstránenie. Konštrukcia odolná voči prachu a vlhkosti v poskytuje výnimočnú spoľahlivosť pri vonkajšom použití v náročných podmienkach. Tieto doplnky umožňujú filmárom používať objektív s istotou v takmer každom fotografickom prostredí.