Sony FE 400mm f/2.8 GM OSS (Full Frame, E-Mount)

Sony FE 400mm F2.8 GM OSS pre fullframe fotoaparáty Sony E, so svojimi veľkými rozmermi disponuje prekvapivo malou hmotnosťou 2,9kg, má tiež lepšie vyvážené telo. Rýchle automatické ostrenie je docielené Dual XD motorom. Rozsah nastavenia clony je možné v rozsahu f / 2.8 až do f / 22. Clona je jedinečne zložená z 11 lamiel. Optická konštrukcia je zložená z 23 členov v 17 skupinách, z nich sú 3 fluoridové členy a 1 ED (člen s veľmi nízkym rozptylom). Nano AR poťah šošoviek odstraňuje nežiaduce efekty, ako je oslnenie alebo ghosting. Objektív je utesnený proti poveternostným vplyvom.
Typ bajonetu: Sony E
Výrobca:
Sony
Obj. čislo:
SEL400F28GM
Dostupnosť tovaru:
Info v predajni
12 890,00 10 741,67 €
-+

Sony FE 400mm f/2.8 GM OSS (Full Frame, E-Mount)

Nový objektív FE 400mm F2.8 GM OSS od Sony je výsledkom intenzívneho výskumu aj testovania. Tento úchvatný nový objektív prináša špičkovú kvalitu obrazu, výnimočnú rýchlosť a presnosť ostrenia. Môže sa tiež pochváliť najnižšou hmotnosťou vo svojej triede a dokonale vyváženú konštrukciu. Je ideálnou voľbou pre profesionálnych fotografov divokých zvierat, prírody i športu a je dokonalým doplnkom širokého radu tiel fotoaparátov s bajonetom typu E-mount, medzi ktoré patria A9, A7R III a ďalšie.

Výkonné telo s neuveriteľnou rýchlosťou
Nové lineárne motorčeky XD (Extreme Dynamic) sú silnejšie ako bežné typy, takže pohybujúce sa objekty sa dajú sledovať s aktuálnymi aj budúcimi telami fotoaparátov až 5-krát rýchlejšie2. Novo vyvinutý algoritmus a 2 z týchto nových motorčekov poháňajú veľkú skupinu zaostrovacích šošoviek objektívu rýchlejšie a presnejšie než doteraz. Vysoký výkon pokrokových tiel fotoaparátov oceníte pi snímaní dynamických športov a objektov v prírode.

Ohromné rozlíšenie a rozostrenie (bokeh) radu G Master
Špičkové rozlíšenie až po okraje snímky zabezpečia extrémne vysoké nároky dizajnu. 3 fluórové prvky minimalizujú chromatickú aberáciu. Počas navrhovania a výroby sa dáva veľký pozor na sférickú aberáciu, aby sa dosiahla najvyššia možná kvalita rozostrenia. Podporované sú aj voliteľné vysokovýkonné 1,4x a 2,0x telekonvertory3, ktoré aj pri vzdialenosti 800 mm zabezpečujú výnimočné rozlíšenie a kontrast.

S pozoruhodne nízkou hmotnosťou len 2 895 gramov (102,2 unce)
Inovatívny optický dizajn obsahuje 3 fluoridové prvky, čím sa zníži počet prvkov v prednej časti prstenca objektívu, a klesá tak aj hmotnosť na 2 895 g (102,2 uncí). K nižšej hmotnosti prispievajú aj odolné prvky z horčíkovej zliatiny. Špičková prenosnosť a ovládateľnosť s ideálnou rovnováhou zabezpečujú rýchlu a ľahkú prevádzku pri snímaní bez statívu alebo na monopode.

Odolnosť a spoľahlivosť aj pri náročných podmienkach
Vďaka vyhotoveniu odolnému proti prachu a vlhkosti4 možno fotoaparát používať v exteriéri aj pri náročných podmienkach. Odolná horčíková zliatina použitá pri výrobe povrchu prstenca objektívu, držiaka statívu a vnútorných súčiastok prstenca sľubuje odolnosť a minimalizuje celkovú hmotnosť. Fluóridová povrchová vrstva predného prvku objektívu ho udržiava čistý a uľahčuje utieranie špiny a odtlačkov prstov.

Funkcie potrebné na profesionálne snímanie
Nepretržité DMF umožňuje otočením zaostrovacieho krúžku manuálne zaostrovať aj v režime AF-C. Optická stabilizácia obrazu je vstavaná a nastavenie Mode 35 používa pokrokový algoritmus, ktorý pri dynamickej športovej akcii zabezpečuje optimálnu stabilizáciu a uľahčuje zameranie záberu. Všestrannosť zvyšujú 4 tlačidlá na podržanie zaostrenia a krúžok s funkciou Linear Response MF.

Najľahší 400mm objektív s pevným ohniskom a F2.8 na svete je ideálne vyvážený pre fotografovanie z monopodu, alebo z ruky. Nový objektív FE 400mm F2.8 GM OSS váži iba 2897 g, je veľmi ľahko prenosný a pri fotení z ruky sa ovláda lepšie ako ktorýkoľvek objektív tejto triede. Nízka hmotnosť tohto objektívu bola dosiahnutá vďaka inovatívnej optickej konštrukcii, ktorá zahŕňa tri fluoritové členy a má znížený počet optických členov v prednej časti objektívu, u ktorého boli použité odolné komponenty z horčíkovej zliatiny.

Rýchly a presný autofokus
Objektív FE 400mm F2.8 GM OSS bol osadený dvoma novo vyvinutými vysokorýchlostnými lineárnymi motormi XD (extreme dynamic), ktoré pohybujú ostriacou skupinou objektívu a dosahujú až päťnásobného zlepšenie pri sledovaní pohybujúcich sa objektov, aby mohol objektív plne ťažiť z rýchlo sa vyvíjajúcich schopnosťou snímania a ostrenia najnovších fotoaparátov od Sony. Tieto motory podporujú špeciálne vyvinuté algoritmy pohybu, ktoré minimalizujú meškanie, nestabilitu a kontrolujú hladinu hluku. Vďaka tomu je automatické zaostrovanie výnimočne rýchle, presné a tiché. To umožňuje objektívu ľahko zachytiť dynamické a rýchlo sa pohybujúce športové podujatia či divoké zvieratá.

Kvalita obrazu a bokeh objektívov G Master
Nový superteleobjektív s veľkou clonou a pevným ohniskom je členom rodiny prémiových objektívov radu G Master, ponúka neuveriteľnú úroveň kvality obrazu a detailov, výnimočný kontrast a rozlíšenie, ktoré si udržuje až k okrajom snímky.
Unikátna optická konštrukcia zahŕňa tri fluoridové prvky, ktoré pomáhajú minimalizovať chromatickú aberáciu a potláčajú akékoľvek zlievanie farieb. Objektív tiež dostal originálnu povrchovú úpravu Nano AR od Sony, ktorá eliminuje všetky nežiaduce efekty, ako je oslnenie alebo ghosting.
Okrem pôsobivého rozlíšenie ponúka objektív tiež kruhovú clonu s 11 lamelami, ktorá umožňuje docieliť výnimočne prirodzeného a nádherného rozostrenie pozadia alebo "bokehu". Každý jednotlivý objektív je testovaný tak, aby dosiahol maximálnej kvality obrazu a "bokehu".

Sony FE 400mm f/2.8 GM OSS je kompatibilný s telekonvertormi 1,4x a 2,0x pre systém E-mount, s ktorými dosahuje pri snímaní s predĺženou ohniskovou vzdialenosťou vynikajúceho výkonu a zachováva si pritom rýchlosť i presnosť autofokusu.

Odolnosť, spoľahlivosť a ovládateľnosť
Aby novinka od Sony, FE 400mm F2.8 GM OSS, odolávala drsným podmienkam pri športových akciách či pri fotografovaní divokej prírody, používa sa pri jej výrobe odolná horčíková zliatina a odolná ľahká clona z uhlíkových vlákien. Objektív je odolný proti prachu i vlhkosti a jeho predná časť má fluórovanú povrchovou úpravu, vďaka ktorej je odolný proti zašpineniu a odtlačkom prstov.
Objektív tiež disponuje niekoľkými ovládačmi, vrátane tlačidla 'Full-Time DMF' pre okamžité prepnutie na manuálne ostrenie v akomkoľvek okamihu.

Individuálne nastaviteľné tlačidlá pre uzamknutie zaostrenia na štyroch rôznych miestach na tele objektívu - to napríklad umožňuje ľahký prístup k režimu Eye AF - a ostriaci krúžok, ktorý ponúka manuálne ostrenie Linear Response MF pre presné a pohotové manuálne ostrenie. Nový objektív je tiež vybavený vstavanou optickou stabilizáciou pre dynamické športové akcie a tri rôzne nastavenia "režimov" (Mode), vrátane úplne nového nastavenia režimu s pokročilým algoritmom, ktorý zaisťuje ľahšiu kompozíciu pri sledovaní pohybujúcich sa predmetov. Nový model je ako vôbec prvý z objektívov Sony vybavený funkčným krúžkom s voliteľným nastavením "Preset" a "Function", ktorý ďalej prispieva k možnosti individuálneho nastavenia

Parametre:
Ohnisková vzdialenosť (eqv. 35mm): 400
Svetelnosť objektívu: 2,8
Maximálna clona (F): 22
Konštrukcia objektívu: 23 členov / 17 skupín
Stabilizátor optický: Áno
Typ slnečnej clony: Áno (súčasť balenia)
Dĺžka objektívu: 359 mm
Počet lamiel clony: 11
Ultrasonické zaostrovanie: Áno
Vhodný pre žáner: Šport, Zvieratá
Vhodný pre formát snímača :: Full Frame
Minimálna zaostrovacia vzdialenosť: 270 cm
Hmotnosť: 2895 g
Utesnenie (prach / vlhkosť): Áno
Priemer filtra: 40,5 mm
Typ bajonetu: Sony E

Špecifikácia Sony FE 400mm f/2.8 GM OSS (Full Frame, E-Mount)

Bajonet objektívuSony FE
Stabilizátor obrazuMá stabilizátor obrazu
Odolnosť objektívuUtesnený voči vonk. vplyvom
Svetelnosť objektívu:f/2.8
Priemer filtra objektívu40,5 mm

Strážiť zmenu ceny a dostupnosti

Ak chcete, zadajte e-mail a budeme Vás informovať o cene alebo skladovej dostupnosti tohto tovaru.

Vaša emailová adresa

Upozorni ma, keď sa produkt naskladní.

Aktuálna cena produktu je: 12 890,00 €

Upozorni ma keď cena klesne pod