Sony FE 135mm F1.8 GM - Bonus 100 € za starý objektív

Trade-In Bonus 100 €

Ak si teraz zakúpite tento objektív Sony získate ho so zľavou 100 €, ak nám na protiúčet prinesiete akýkoľvek starý objektív. Akcia platí od 1.3. do 31.3.2023, iba na produkty dodané v termíne akcie. Pre detaily akcie sa informujte telefonicky na 02 / 5441 4880 (Po-Pi 10:00 - 18:00). Viac produktov Sony v akcii nájdete na Sony bonus za starý fotoaparát
Pevný objektív F1,8 135 mm s neuveriteľným rozlíšením, rozostrením (bokeh) a automatickým zaostrovaním.
Výsledkom využitia najpokročilejšej optickej technológie od spoločnosti Sony sú pevné teleobjektívy so širokou clonou, ktoré ponúkajú špičkové rozlíšenie po celej ploche pri clone F1,8 a skvelé rozostrenie (bokeh), čo je základom radu G Master.
Výrobca:
Sony
Obj. čislo:
SEL135F18GM.SYX
Dostupnosť tovaru:
Info v predajni
1 849,00 1 540,83 €
-+

Sony FE 135mm F1.8 GM - Bonus 100 € za starý objektív

Prvky XA (mimoriadne asférické), sklo Super ED (s maximálne nízkym rozptýlením) a prvky zo skla s nízkym rozptýlením (ED), ktorú sú presne umiestnené v pokročilom optickom dizajne, účinne korigujú aberáciu a mechanizmus pohyblivého zaostrovania to využíva na zabezpečenie toho najvyššieho rozlíšenia naprieč celým rozsahom zaostrenia objektívu až po okraje fotky.

Malá hĺbka poľa s úžasným rozostrením (bokeh) radu G Master
Výsledkom spojenia extrémne vysokej povrchovej presnosti mimoriadne asférických prvkov XA, účinnej regulácie sférickej aberácie v procese navrhovania ako aj výroby a 11-lamelovej kruhovej clony je mimoriadne jemné a elegantné rozostrenie (bokeh) objektívu radu G Master, čo maximalizuje tvorivý potenciál malej hĺbka poľa, ktorú so sebou prináša tento 135 mm objektív so clonou F1,8.

Dva lineárne motorčeky XD vpredu a vzadu prinášajú rýchle, presné a tiché automatické zaostrovanie
Dôležitú úlohu hrajú aj inovatívne lineárne motorčeky XD (Extreme Dynamic) od spoločnosti Sony, ktoré umožňujú zaostrovať na pohybujúce sa osoby, ako napríklad hudobníkov na pódiu či iné dynamické objekty, a to rýchlo, presne a spoľahlivo. Zároveň poskytujú tiché ovládanie automatického zaostrovania prakticky bez vibrácií.

Mechanizmus pohyblivého zaostrovania na snímanie zblízka
Hoci ide iba o 135 mm teleobjektív, vďaka mechanizmu pohyblivého zaostrovania, ktorý reguluje aberáciu pri každej zaostrovacej vzdialenosti, je možné pri snímaní zblízka získať minimálnu vzdialenosť zaostrenia 0,7 metra (2,3 stopy) a maximálne 0,25x zväčšenie. Malé príslušenstvo a iné objekty sa dajú zachytiť v pozoruhodnom rozlíšení s jemným a nádherne rozostreným pozadím (bokeh).

Vynikajúce zobrazovanie, mobilita, ovládanie a spoľahlivosť
Dôležitými funkciami sú prispôsobiteľné tlačidlá na podržanie zaostrenia, obmedzenie rozsahu zaostrenia, prstenec clony s mechanickým zastavovaním, konštrukcia odolná proti prachu a vlhkosti2 a predný prvok s fluórovou povrchovou vrstvou. Objektív spĺňa požiadavky profesionálov na ovládanie a spoľahlivosť pri práci.

Konfigurácia objektívu
Úžasná kombinácia extrémne vysokého rozlíšenia a jemného rozostrenia pozadia (bokeh) objektívov radu G Master posúvajú možnosti zobrazenia a vyjadrenia na novú úroveň

Prvky zo skla s nízkym rozptýlením (ED) kontrolujú farebnú aberáciu
Jeden prvok zo skla Super ED (s maximálne nízkym rozptýlením) a jeden prvok zo skla s nízkym rozptýlením (ED) sú strategicky umiestnené tak, aby kompenzovali axiálnu chromatickú aberáciu, ktorá pri teleobjektívoch so širokou clonou často predstavuje problém, a získali tak jedinečnú ostrosť. Táto konfigurácia nielen vylepšuje rozlíšenie, ale aj minimalizuje rozmazanie farieb, ku ktorému dochádza pri rozostrení (bokeh) pozadia alebo popredia.

Dva lineárne motorčeky XD vpredu a vzadu prinášajú rýchle, presné a tiché automatické zaostrovanie
Dôležitú úlohu hrajú aj inovatívne lineárne motorčeky XD (Extreme Dynamic) od spoločnosti Sony, ktoré umožňujú udržiavať zaostrenie počas snímania portrétov pohybujúcich sa osôb, ako napríklad hudobníkov na pódiu či iných podobne dynamických objektov, a to neuveriteľne rýchlo, presne a spoľahlivo. Zároveň poskytujú tiché ovládanie automatického zaostrovania s nízkymi vibráciami.

Vrstva Nano AR zvyšuje odolnosť voči tvorbe odleskov
Originálna technológia povrchovej vrstvy Nano AR od spoločnosti Sony poskytuje efektívne riešenie a potláča vnútorné odrazy, ktoré vedú k nežiaducemu osvetleniu a zdvojovaniu obrazu, aby sa dosiahol optimálny kontrast a jasnosť v najširšom možnom rozsahu podmienok snímania. (1. Povrchová vrstva Nano AR/2. Sklo/3. Prenášané svetlo)

Odolná ľahká horčíková zliatina
Konštrukcia prstenca objektívu je vyhotovená z odolnej ľahkej horčíkovej zliatiny. Tvrdosť zliatiny zabezpečuje optimálnu optickú presnosť a spoľahlivosť a jej ľahkosť prináša celkovo nižšiu hmotnosť.

Výborná odozva a presné lineárne ovládanie zaostrenia
Zaostrovací krúžok disponuje funkciou lineárnej odozvy Linear Response MF, čo pri manuálnom zaostrovaní počas fotografovania a natáčania videozáznamov umožňuje presné ovládanie a okamžitú reakciu. Zaostrovanie sa mení lineárne podľa rotácie zaostrovacieho krúžku, vďaka čomu fotoaparát presne reaguje na činnosť fotografa.

Odolnosť proti prachu a vlhkosti zostáva spoľahlivá i v náročných prostrediach
Konštrukcia odolná proti prachu a vlhkosti zabezpečuje ochranu potrebnú na spoľahlivú prevádzku v náročných vonkajších prostrediach.

Prispôsobiteľné tlačidlá na podržanie zaostrenia po bokoch a v hornej časti
Prispôsobiteľné tlačidlá na podržanie zaostrenia sa nachádzajú po bokoch a v hornej časti objektívu, čo pri snímaní vo vertikálnej, horizontálnej i akejkoľvek inej polohe zabezpečuje jednoduchý prístup a pohodlné ovládanie. Funkcie ako automatické zaostrovanie možno priradiť k tlačidlám na podržanie zaostrenia podľa potreby.

Predný prvok s fluórovou povrchovou vrstvou
Predná časť objektívu má fluórovú povrchovú vrstvu, ktorá zabraňuje zanechávaniu odtlačkov prstov, je odolná proti prachu, vode, oleju a iným nečistotám a umožňuje jednoduchšie čistenie, ak sa takéto nečistoty dostanú na povrch objektívu.

Obmedzenie zaostrenia
Prepínač obmedzenia rozsahu zaostrenia (? ~ 1,5 m/2 m ~ 0,7 m) umožňuje obmedziť automatické zaostrovanie na vopred určený rozsah, čím sa maximalizuje rýchlosť automatického zaostrovania a zabráni sa zaostrovaniu na neželané objekty. Nastavenie Far (Ďaleko) (? ~ 1,5 m) sa používa na snímanie hlavy s ramenami a portrétov v plnej veľkosti zo strednej vzdialenosti. Nastavenie Near (Blízko) (2 m ~ 0,7 m) je naopak vhodné na snímanie tváre alebo extrémnych detailov zblízka.

Jednoduché vypnutie počuteľného nastavenia pri snímaní videí
Prstenec clony poskytuje takú okamžitú reakciu a odozvu, akú profesionáli potrebujú na tvorbu fotografií a videozáznamov. Prepínač odozvy clony umožňuje podľa potreby zapnúť alebo vypnúť používanie mechanického zastavovania prstenca clony. Zapnutie mechanického zastavovania poskytuje dotykovú spätnú väzbu, vďaka ktorej používateľ zistí, ako sa prstenec prestavil, a preto je vhodné pri snímaní fotografií. Pri vypnutí mechanického zastavovania sa prstenec clony pohybuje plynule a potichu, takže je vhodný na plynulé a tiché ovládanie pri snímaní videí.

Praktické ovládanie zaostrovania
Prepínač režimu zaostrovania umožňuje rýchle prepínanie medzi automatickým a manuálnym zaostrovaním, vďaka čomu je snímanie plynulé a nepretržité.

Špecifikácie objektívu
BAJONET: Sony E-mount
FORMÁT: 35 mm Full Frame
OHNISKOVÁ VZDIALENOSŤ (MM): 135
SKUPINY/PRVKY OBJEKTÍVU:10 - 13
MAXIMÁLNA CLONA (F): 1,8
MINIMÁLNA CLONA (F): 22
LAMELY CLONY: 11
KRUHOVÁ CLONA: Áno
MINIMÁLNA VZDIALENOSŤ ZAOSTRENIA:0,7 m (2,3 stopy)
MAXIMÁLNY POMER ZVÄČŠENIA (X): 0,25
PRIEMER FILTRA (MM): 82
STABILIZÁCIA OBRAZU (STEADYSHOT): - (zabudovaný v tele)
KOMPATIBILITA TELEKONVERTORA (X1,4): Nekompatibilné
KOMPATIBILITA TELEKONVERTORA (X2,0): Nekompatibilné

ROZMERY (Š X V X H): 89,5 x 127 mm
HMOTNOSŤ: 950 g

Obsah balenia:
• Slnečná clona: ALC-SH156
• Predný kryt objektívu: ALC-F82S
• Zadný kryt objektívu: ALC-R1EM
• Puzdro

Špecifikácia Sony FE 135mm F1.8 GM - Bonus 100 € za starý objektív

Bajonet objektívuSony FE
Stabilizátor obrazuNemá stabilizátor obrazu
Odolnosť objektívuUtesnený voči vonk. vplyvom
Svetelnosť objektívu:f/1.8
Priemer filtra objektívu82 mm

Strážiť zmenu ceny a dostupnosti

Ak chcete, zadajte e-mail a budeme Vás informovať o cene alebo skladovej dostupnosti tohto tovaru.

Vaša emailová adresa

Upozorni ma, keď sa produkt naskladní.

Aktuálna cena produktu je: 1 849,00 €

Upozorni ma keď cena klesne pod