Sony Alpha A7S Mk.II - Telo

Zakúpte si tento produkt teraz a získajte 1 rok predĺženej záruky. Viac info na SONY predĺžená záruka.

Sony Alpha A7S Mk.II je vylepšený systémový fotoaparát, navrhnutý pre potreby filmárov. Disponuje 12,2MPix Full Frame Exmor CMOS snímačom, procesorom BIONZ X, elektronickým OLED hľadáčikom, 4K videom a Wi-Fi modulom.
Výrobca:
Sony
Obj. čislo:
ILCE7SM2B.CEC
Dostupnosť tovaru:
Na sklade
3 549,00 € 1 969,00 2 957,50 € 1 640,83 €
-+

Sony Alpha A7S Mk.II - Telo

BALENIE FOTOAPARÁTU NEOBSAHUJE OBJEKTÍV! BEZ VHODNÉHO OBJEKTÍVU NIE JE MOŽNÉ S FOTOAPARÁTOM FOTOGRAFOVAŤ!

Sony Alpha A7S Mk.II je unikátny systémový fotoaparát, založený na úspešnej rade Alpha A7, ktorý je optimalizovaný pre potreby filmárov a zároveň poskytuje špičkové fotografické funkcie. Oproti predchádzajúcemu modelu prináša radu drobných ale podstatných vylepšení. Disponuje špeciálnym 12,2MPix Full Frame Exmor CMOS snímačom, ktorý pri natáčaní videa v rozlíšení 4K a Full HD odčítava obrazovú informáciu zo všetkých pixelov s ohromujúcou presnosťou a v čo najkratšej časovej perióde čím sa výrazne minimalizuje prejav negatívneho efektu rolling shutter.

Tento snímač taktiež disponuje ohromným dynamickým rozsahom a umožňuje fotografovať pri neuveriteľných hodnotách citlivosti až ISO409 600. Oproti predošlému modelu Sony Alpha A7S, ktorý nedisponoval stabilizátorom snímača obraz je nový model Sony Alpha A7S Mk.II rovnako ako ostatné systémové fotoaparáty z rodiny Sony Alpha A7 vybavený stabilizátorom snímača obrazu.

Sony Alpha A7S Mk.II má mimoriadne kompaktné utesnené telo vybavené bajonetom Sony E-Mount, ktorý umožňuje nasadiť naň niektorý zo širokej palety špičkových objektívov Sony G, Sony a Carl Zeiss. Prípadne použitím redukcií Sony LA-EA3 a Sony LA-EA4 nasadiť niektorý z prvotriednych objektívov s bajonetom Sony A-Mount. Okrem toho je fotoaparát vybavený vstavaným špičkovým elektronickým hľadáčikom s OLED technológiou, 0,78x zväčšením obrazu (0,71x u staršieho modelu Sony Alpha A7S) a rozlíšením 2 359 296 Pix. V porovnaní s predošlým modelom Sony Alpha A7S je nový fotoaparát Sony Alpha A7S Mk.II vybavený dokonalejším 3“ TFT LCD displejom technológie Xtra Fine LCD s rozlíšením 1 228 800Pix. Okrem vylepšeného LCD displeja má novinka v porovnaní so starším modelom radikálne vylepšený zaostrovací systém prevzatý z modelu Sony Alpha A7 Mk.II založený na fázovej detekcii kontrastu a kontrastnom systéme. Oproti modelu Sony Alpha A7 Mk.II využíva až 169 zaostrovacích bodov, oproti 117 bodovému zaostrovaciemu systému použitému u Sony Alpha A7 Mk.II. Samozrejmosťou je zabudovaný Wi-Fi modul s podporou technológie NFC, ktorý Vám umožní zdieľať vašu tvorbu s priateľmi na sociálnych sieťach. A toto všetko je zaodeté do odolného a voči vode a prachu utesneného kovového tela, z pevných magnéziovo-hliníkových zliatin.

Unikátny 12,2MPix Full-Frame snímač Sony technológie Exmor CMOS:
Sony Alpha A7S Mk.II je vybavená overeným snímačom ako u predchádzajúceho modelu. Tento Full Frame snímač, je svojimi parametrami optimalizovaný pre natáčanie vysoko kvalitného 4K videa. Špičkový snímač Sony Exmor CMOS veľkosti Full Frame (35,8 x 23,9mm) disponuje efektívnym rozlíšením 12,2MPix a umožňuje natáčanie videa v rozlíšení 4K a Full HD bez výrazného prejavovania sa rolling shutter efektu. Vďaka úprave CMOS technológie sa podarilo výrazne obmedziť prejav tohoto vo videu negatívneho efektu, tým že sa extrémne skrátila doba odčítania obrazovej informácie z pixelov snímača, ktorými sa zaznamenáva obraz 4K a Full HD videa. Fotoaparát zároveň využíva možnosti bleskového spracovania obrazových dát pomocou vysoko výkonného obrazového procesora Sony BIONZ X, ktorý tomuto špičkovému snímaču dôstojne sekunduje a pomáha dosiahnuť na fotografiách mimoriadne veľký dynamický rozsah. Snímač má natívnu citlivosť nastaviteľnú v rozsahu ISO100 – ISO102 400, no v spolupráci s BIONZ X je možné využívať ohromujúci rozsah citlivostí nastaviteľný na ISO50 až neuveriteľných ISO 409 600. Vďaka takýmto parametrom už nasvietenie scény prestáva byť podstatnou podmienkou pre vytvorenie kvalitnej fotografie či videozáznamu. Aj keď ostáva v platnosti že čím kvalitnejšie svetlo tým kvalitnejšia fotka vznikne, napriek tomu vám tento fotoaparát umožní vytvárať kvalitné zábery aj v podmienkach, v ktorých by ste predtým ani nevytiahli fotoaparát z brašne. Veľký výkon obrazového procesora Sony BIONZ® X zvláda spracovanie a ukladanie RAW+JPEG súborov v 14-bitovej farebnej hĺbke na kanál a to rýchlosťou až 5 obr./s!

Procesor spracovania obrazu novej generácie BIONZ® X:
Sony BIONZ® X je overeným obrazovým procesorom a systémový fotoaparát Sony Alpha A7S Mk.II ho rovnako ako predchodca Sony Alpha A7S v hojnej miere využíva jeho veľkého výkonu pre dosiahnutie brilantnej obrazovej kvality. Sony BIONZ® X je mimoriadne výkonným obrazovým procesorom, ktorý v okamžiku zhodnotí expozičné podmienky, verne reprodukuje textúry, detaily, ostrosť, farby, jemnosť farebných prechodov a to všetko potom v 14-bitovej farebnej hĺbke, pri plnom rozlíšení uloží na pamäťovú kartu ako fotografie v RAW + JPEG súboroch rýchlosťou 5 obr./s. Vďaka LSI vstupom (veľkokapacitným vstupom), ktoré umožňujú rýchlejšie počiatočné spracovanie dát dosiahnete rýchlejšie ukladanie výsledných fotografií a videosekvencií a to s realistickejším obrazom, bohatšou gradáciou, prirodzenými detailmi a nižším šumom.

Presná mechanická uzávierka testovaná na až 500 000 cyklov:
Sony Alpha A7S Mk.II je vybavená mimoriadne presnou a odolnou vertikálnou mechanickou uzávierkou rovnakého typu aký používa aj fotoaparát Sony Alpha A7R Mk.II. Dokáže veľmi presne pracovať v rozsahu expozičných časov 1/8000s – 30s a jej odolnosť, presnosť a výdrž je testovaná až na 500 000 expozícií.

Bleskovo rýchle a presné zaostrovanie porovnateľné s DSLR:
Sony Alpha A7S Mk.II využíva úplne nový automatický zaostrovací systém založený na overenom zaostrovacom systéme fotoaparátu Sony Alpha A7 Mk.II a pracujúci na princípe fázovej detekcie kontrastu, kombinovanej s kontrastnou detekciou. Tento fázový systém detekcie kontrastu pracuje s až 169 zaostrovacími bodmi a poskytuje v porovnaní s predchádzajúcim modelom Sony Alpha A7S veľmi rýchle a presné zaostrenie. Tento hybridný systém automatického zaostrovania je podstatným vylepšením a pracuje s najnovšími zrýchlenými zaostrovacími algoritmami SOD (Spatial Object Detection – rámcová detekcia objektov) a kombinuje v sebe rýchlosť fázovej detekcie AF s vysokou presnosťou kontrastnej detekcie AF. Celý systém pracuje tak, že najprv začne objektív zaostrovať pomocou fázovej detekcie so 169-timi bodmi a ten rýchlo a efektívne priblíži objekt na ktorý sa ostrí do poľa zaostrenia. Potom nad zaostrením preberie kontrolu zaostrovací systém s kontrastnou detekciou so širokým pokrytím záberu, ktorý precízne za okamih dokončí zaostrenie. Zaostrovací systém je od začiatku navrhnutý pre prácu s Full-Frame snímačom a to mu zaručuje mimoriadnu rýchlosť a presnosť zaostrenia.

Zaostrený na oko:
Sony zdokonalilo zaostrovanie pridaním módu zaostrenia na oko, ktoré sa výborne hodí napríklad pri portrétoch s nízkou hĺbkou ostrosti. Zostrenie na oko sa dá veľmi jednoducho aktivovať pomocou užívateľsky nastaviteľného tlačidla (na ktoré si tuto funkciu naprogramujete) a po jeho aktivácii Vám v hľadáčiku zelený rámček potvrdí zaostrenie na oko u fotografovaného objektu. Detekcia očí je extrémne presná a je možné zaostrovať aj iba na jedno oko. Vďaka tomuto spôsobu sa Vám podaria veľmi pôsobivé portréty so správnym zaostrením na oko.

Kompatibilita bajonetu:
Fotoaparát Sony Alpha A7S Mk.II je plne kompatibilný s bajonetom Sony E, čo zahŕňa celú plejádu objektívov Sony, Sony G, Carl Zeiss®. Vďaka takto koncipovanému systému už nebudete mať problém s výberom toho správneho objektívu.

Redukcia bajonetu pre objektívy s bajonetom Sony A:
Okrem objektívov s bajonetom Sony E je možné vďaka redukciám Sony LA-EA3 a Sony LA-EA4 namontovať akýkoľvek objektív s bajonetom Sony A. Redukcia Sony LA-EA4 je vybavená vstavaným AF motorčekom, mechanizmom pohybu clony a technológiou polopriepustného zrkadla, ktorá umožňuje kontinuálne zaostrovať pomocou fázovej detekcie AF aj objektívom ktoré nemajú vstavaný zaostrovací motorček. Obidve redukcie sú vybavené v dolnej časti otvorom so závitom na statívovú skrutku.

Rýchle a intuitívne ovládanie:
Ergonómia ovládania tohto nového modelu je na vysokej profesionálnej úrovni, vďaka Quick Navi Pro, ktoré robí ovládanie prehľadné a rýchle. Na LCD monitore je možné jednoducho zobraziť všetky dôležité expozičné informácie a aj prehľadné menu. Vďaka tomu môžete rýchlo zmeniť nastavenia tak ako si to momentálna situácia vyžaduje.

Kvalitný vysoko kontrastný OLED hľadáčik:
Kontrastný farebný elektronický 0,5“ XGA OLED hľadáčik s vysokým rozlíšením 2,4MPix ponúka 100% pokrytie uhla záberu a zväčšenie až 0,78x pri ohnisku 50mm. Jedná sa o rovnaký elektronický hľadáčik aký používa vlajková loď firmy Sony v oblasti digitálnych zrkadloviek Sony A99. Hľadáčik verne zobrazuje obraz snímaný snímačom fotoaparátu s nebadateľným opozdením pri pohybujúcich sa objektoch. Hľadáčik vám v reálnom čase zobrazuje aj zmenu expozície prejavovanú stmavením či zosvetlením obrazu v hľadáčiku, ktorý má bohatú gradáciu, trojnásobný kontrast.


3“ výklopný Xtra Fine™ LCD monitor s rozlíšením 1 228 800Pix:
Fotoaparát je vybavený výklopným 3“ TFT LCD monitorom s technológiou Xtra Fine™ a rozlíšením 1 228 800Pix. Monitor je osadený do výklopného rámu ktorý mu umožňuje vyklopiť sa približne o 84° nahor a o 45°nadol. Monitor umožňuje jednoducho prechádzať ponukami menu a zobrazuje aj živý náhľad fotografovanej scény vďaka technológii WhiteMagic™, ktorá výrazne zvyšuje viditeľnosť obrazovky za jasného denného svetla. LCD monitor je vďaka svojim vlastnostiam veľmi vhodný pri manuálnom zaostrovaní ako aj pri fotografovaní z nezvyčaných polôh (podhľad, nadhľad).


4K a Full HD video:
Sony Alpha A7S Mk.II navrhnutá pre profesionálne natáčanie videa, čo sa okrem hardwarovej výbavy prejavuje aj profesionálnymi funkciami videa. Fotoaparát umožňuje záznam videa do formátu XAVC S vo vysokom rozlíšení 4K alebo Full HD s dátovým tokom až 100Mb/s, možnosť zaznamnenávať časový kód a k dispozícii je aj voliteľný zvukový vstup XLR. Môžete si tak natáčať vlastné vysoko kvalitné videozáznamy v rozlíšení 4K – 3840x2160px (30p/100Mb/s, 30p/60Mb/s, 24p/100Mb/s, 24p/60Mb/s) alebo Full HD – 1920x1080px (120p/100Mb/s, 120p/60Mb/s, 60p/50Mb/s, 30p/50Mb/s, 24p/50Mb/s) v nekomprimovanom formáte a sťahovať si ich do svojho PC pre ďalšie spracovanie cez rozhranie HDMI®. Pri natáčaní videa si môžete vybrať aj formát záznamu AVCHD™ Ver. 2.0/MP4/XAVC S v ktorom môžete natáčať v rozlíšení Full HD - 1920 x 1080 (60p/28Mb/s/PS, 60p/28Mb/s, 30p/16Mb/s, 24p/24Mb/s, 24p/17Mb/s, 60i/24Mb/s, 60i/17Mb/s) a HD – 1280x720px (30p/6Mb/s). Kompresiu AVCHD: MPEG-4 AVC/H.264, MP4, MPEG-4 AVC/H.264, alebo XAVC S: MPEG-4 AVC/H.264 pre super jemnú 60p, štandardnú 60i, alebo filmovú 24p frekvenciu, prípadne MP4 kodek pre menšie súbory, optimalizované pre web.Jednoduchosť Wi-Fi prepojenia na tablety a smartfóny:
Sony Alpha A7S Mk.II disponuje vstavaným Wi-Fi/NFC modulom pre pohodlný a bezproblémový bezdrôtový prenos vašej tvorby na kompatibilné Wi-Fi zariadenia. Použité zariadenia Wi-Fi, alebo NFC (Nera Field Comunication) sú kompatibilné s Android ™ ako aj iOS tabletmi a telefónmi a ich prepojenie sa uskutočňuje automaticky bez nutnosti zložitého nastavovania. Vďaka tomuto prepojeniu je možné aj na diaľku ovládať spúšť skrz váš tablet alebo smartphone.


Obsah balenia:
Systémový fotoaparát Sony Alpha A7 S Mk.II:
Fotoaparát: Sony Alpha A7 S Mk.II – Telo
Akumulátor: Sony NP-FW50
Nabíjačka: Sony BC-VW1 + napájací kábel
AC adaptér: Sony AC-UUD11 AC Adapter
Ochranný kryt kábla: Sony
Popruh: Sony STP-XH70
Gumová očnica: Sony FDA-EP
Krytka bajonetu: Sony ALC-R1EM
Krytka sánok blesku: Sony FA-SHC1M
USB kábel: Sony USB/Micro USB kábel
Dokumentácia: Návod, záručné listy

Špecifikácia Sony Alpha A7S Mk.II - Telo

Veľkosť snímača:Full Frame / FX
Počet megapixelov:12,2
Rýchlosť sekvenčného snímania:5
Max. rozlíšenie videa:4K 30 obr./s
Stabilizátor obrazu:stabilizácia snímačom
GPS modul:Možnosť cez mobilnú aplikáciu
Bajonet fotoaparátuSony FE
Odolnosť voči vonkajšiemu prostrediu:Utesnený fotoaparát
BluetoothNemá Bluetooth
Wi-FiVstavané Wi-Fi

Recenzie Sony Alpha A7S Mk.II - Telo

100%

2 recenzií užívateľov

2x

0x

0x

0x

0x

  • Zákazník neuviedol žiadne slovné hodnotenie.

  • keď hladáš kameru so širokým rozsahom ISO pri malom šume a lahký SONY A7SII

    lahký
    ISO rozsah
    ovládanie

    ochvýlu nahradený s treťou seriou

Strážiť zmenu ceny a dostupnosti

Ak chcete, zadajte e-mail a budeme Vás informovať o cene alebo skladovej dostupnosti tohto tovaru.

Vaša emailová adresa

Aktuálna cena produktu je: 1 969,00 €

Upozorni ma keď cena klesne pod