Sony Alpha A7R Mk.IV - Telo

Zakúpte si tento produkt teraz a získajte 1 rok predĺženej záruky. Viac info na SONY predĺžená záruka.

Ušetrite 200 €

Pri zakúpení jedného z vybraných fotoaparátov Sony s vymeniteľnými objektívmi (A7R IV, A7 IV, A7 III, A7R III alebo A7C) súčasne s jedným z týchto kompaktných a ľahkých objektívov radu G (24mm f/2,8G,40mm f/2,5G, 50mm f/2,5G) ušetríte 200 €. Zľava Vám bude odrátaná dodatočne po vytvorení objednávky. Akcia platí do 30.8.2022. Viac info nájdete na Ušetrite 200 € s G objektívmi.
Sony A7R IV
Nový back-illuminated CMOS senzor má rozlíšenie 61MPix a extrémny dynamický rozsah 15 EV (expozičných stupňov). Spájaním 16 obrázkov vyhotovených mikroposunom snímača (sensor shift) o pol pixela dosiahnete obrie rozlíšenie 240MPix z pôvodne nasnímaných 960MPix!!!
Dokonca aj v APS-C režime pri fotení typicky wildlife alebo šport máte stále k dispozícii 26MPix rozlíšenie. Snímač Exmor R™ CMOS Full Frame s rozlíšením 61, 0 Mpx1 a procesor BIONZ X™ na spracovanie obrazu zabezpečujú skvelé rozlíšenie, jemnú gradáciu a nízky šum, čím ponúkajú nový rozmer detailov očakávaný profesionálmi. Fotoaparát A7R IV zachytí atmosféru každej scény a textúru snímaných objektov.
Výrobca:
Sony
Obj. čislo:
ILCE7RM4
Dostupnosť tovaru:
Predaj skončil
3 079 2 565,83 €

Sony Alpha A7R Mk.IV - Telo

Výnimočný cit pre detail
Snímač Exmor R™ CMOS Full Frame s rozlíšením 61, 0 Mpx1 a procesor BIONZ X™ na spracovanie obrazu zabezpečujú skvelé rozlíšenie, jemnú gradáciu a nízky šum, čím ponúkajú nový rozmer detailov očakávaný profesionálmi. Fotoaparát A7R IV zachytí atmosféru každej scény a textúru snímaných objektov.

Zaostrovanie
 567 AF bodov s fázovou detekciou kontrastu pokrýva 75% Full Frame obrazu a 325 AF bodov takmer 100% obrazovej scény v APS-C móde. Real-time AF je opäť vylepšený a sleduje nielen tváre a očí ľudí ale i zvierat a funguje pri zaostrovaní single i kontinuálnom a to aj pri snímaní fotografií ako aj videa.

61 Mpx1 snímač CMOS Full Frame so zadným osvetlením
Nový obrazový snímač Exmor R CMOS vyniká neprekonateľným vysokým rozlíšením. Vďaka zadnému osvetleniu zabezpečuje vysokú citlivosť a nízky šum, a to aj napriek mimoriadne vysokému počtu pixelov 61,0 Mpx

Najnovší procesor na spracovanie obrazu
Najnovší procesor na spracovanie obrazu BIONZ X v kombinácii so systémom LSI maximalizuje výkon snímača s vysokým rozlíšením a zároveň prináša až 15-krokový dynamický rozsah pri nízkej citlivosti ISO.

Široký štandardný rozsah ISO 100 – 32 000
Fotoaparát A7R IV napriek zvýšenému počtu pixelov prináša najvyššiu štandardnú hodnotu ISO 32 000 a pri nízkom až strednom rozsahu citlivosti znižuje šum, vďaka čomu dosahuje vysokú kvalitu obrazu.

Stabilizácia obrazu v piatich osiach v tele
Algoritmus vstavaného stabilizátora obrazu v 5 osiach je optimalizovaný tak, aby maximalizoval výkon obrazového snímača s rozlíšením 61,0 Mpx. Tým sa podporuje spoľahlivé snímanie bez statívu s rýchlosťou uzávierky vyššou o 5,5 kroku.

Absolútne nehlučné snímanie
Tiché snímanie poskytuje nielen užitočnú výhodu tam, kde sa vyžaduje ticho, no bráni aj vibráciám vedúcim k rozmazaniu z dôvodu chvenia fotoaparátu. Uzávierka bez vibrácií maximalizuje rozlíšenie fotoaparátu A7R IV, čím sa dosahujú jasné snímky.

Štruktúra znižujúca rozmazanie
Prehodnotený a prepracovaný mechanizmus umožňuje jednotke uzávierky potláčať jemné chvenie fotoaparátu a vylepšený algoritmus stabilizátora obrazu zas znižuje rozmazanie obrazu, vďaka čomu si fotoaparát úspešne udržiava vysoké rozlíšenie.

Diaľkové spustenie uzávierky bez chvenia
Diaľkové ovládanie fotoaparátu pomocou voliteľného bezdrôtového diaľkového ovládača (RMT-P1BT) umožňuje snímať fotografie bez chvenia, ktoré spôsobuje stlačenie spúšte na fotoaparáte, a zachovať tak maximálne vysoké rozlíšenie obrazového snímača.

Hľadáčik UXGA OLED Tru-Finder s 5,76 mil. bodov
Elektronický hľadáčik s rozlíšením 5,76 milióna bodov reprodukuje jemné detaily s približne 1,6-násobne vyšším rozlíšením ako A7R III. S režimom vysokej kvality môžete snímať s vysokou presnosťou, realisticky, bez moiré a deformácií. Plynulejšie snímanie záberov s frekvenciou 120/100 sn./s zjednodušuje sledovanie pohyblivých objektov.

Užitočné rozlíšenie 26,2 MP s orezávaním APS-C
Vďaka výnimočnému rozlíšeniu obrazu môžete stále udržiavať pozoruhodne vysoké rozlíšenie snímok približne až 26,2 MP dokonca aj po orezaní obrázka Full Frame na APS-C. Fotoaparát A7R IV teda dokáže aktívne snímať vo Full Frame s rozlíšením 61,0 MP. Dá sa to využiť napríklad pri fotografovaní vtákov, kde sa zvyčajne vyžaduje orezanie na zväčšenie nasnímaných záberov.

Široké pokrytie automatického zaostrenia
Nový obrazový snímač sa stará o vysokú hustotu a široké pokrytie AF s detekciou fázového rozdielu s 567 bodmi (s výškou približne 99,7 % a šírkou 74,0 %). Automatické zaostrovanie s detekciou kontrastu so 425 bodmi zas podporuje presné zaostrovanie.

Rýchle AF napriek vysokému rozlíšeniu
Vďaka vylepšenému a responzívnejšiemu rýchlemu hybridnému AF ponúka fotoaparát A7R IV aj napriek potrebe spracúvania veľkého objemu údajov rýchle AF, a to aj pri slabom svetle. Zachytenie sledovaného objektu preň nepredstavuje žiadny problém.

Ešte spoľahlivejšie sledovanie AF
Vďaka väčšiemu počtu bodov AF, širšiemu pokrytiu automatického zaostrovania a jeho vylepšenému algoritmu je sledovanie objektu ešte lepšie a umožňuje konzistentné snímanie aj v prípade zložitého alebo náhleho pohybu.

AF s vysokou presnosťou pri slabom osvetlení
Pokročilé algoritmy automatického zaostrovania sa podieľajú na jeho vysokej presnosti až do úrovne svetla EV-38. Možnosť priority zaostrovania v pohone clony je určená na presnejšie zaostrovanie pri slabom osvetlení a pri uzavretí clony.

Nepretržité snímanie až 68 snímok
Keďže je medzipamäť 1,5-krát väčšia, fotoaparát dosahuje rýchlosť sériového snímania približne až 68 snímok. S režimom snímania APS-C môžete nasnímať v porovnaní s režimom snímania full-frame približne trikrát viac fotografií.

Dve zásuvky na médiá, obe podporujú rozhranie UHS-II
Zásuvky SLOT 1 a SLOT 2 sú kompatibilné s rozhraniami UHS-I a UHS-II na rýchly a hromadný zápis údajov. Fotoaparát A7R IV dokáže nahrávať simultánne aj štafetovo, oddeľovať údaje RAW a JPEG, fotografie a videozáznamy a kopírovať údaje medzi kartami.

Snímajte tak dlho ako profesionál
Fotoaparát A7R IV používa batériu NP-FZ100 s veľkou kapacitou. Ak chcete snímať viac hodín, skombinujte ju s vertikálnym držadlom VG-C4EM až pre 2 batérie NP-FZ100, čo vám umožní vytvoriť až dvakrát viac snímok než so samotným 

 AF na oči v reálnom čase: evolúcia v snímaní
AF na oči v reálnom čase je evolúciou v snímaní portrétov. Táto technológia využívajúca AI poskytuje okamžitú a presnú detekciu očí, ako aj sledovanie umožňujúce ostré a jasné zaostrenie na tvár objektu. Zvládne to dokonca aj pri fotografovaní rýchlo sa pohybujúcich modelov. Fotograf sa môže sústrediť na kompozíciu a práca mu pôjde hladšie.

Okamžité zaostrovanie na oko
Keď je zapnutá funkcia Priorita tváre/očí počas AF, stlačte spúšť do polovice a stlačte tlačidlo AF-ON alebo vlastné priradené tlačidlo. Fotoaparát sa postará o zaostrovanie na oko objektu.

Možnosť výberu pravého alebo ľavého oka
Teraz si dokonca môžete pred snímaním alebo počas neho vybrať pomocou vlastného tlačidla konkrétne oko, či už pravé, alebo ľavé. Výber oka vám umožní sústrediť sa na kompozíciu, osvetlenie a iné detaily.

Snímanie pútavých portrétov vďaka sledovaniu v reálnom čase
Pri dynamickom pohybe objektu môžete automatické zaostrovanie na oči v reálnom čase skombinovať so sledovaním v reálnom čase. Vďaka spolupráci týchto dvoch funkcií dosiahnete presnosť sledovania, ktorá umožní pohodlné snímanie portrétov.

Rýchlosť
 Sony A7R IV dokáže v rade nasnímať 68 obrázkov v rýchlosti 10 obr./s v plnom rozlíšení!
Spája tak v sebe nekompromisnú kvalitu obrazu aj rýchlosť vhodnú na fotografovanie športu, divokej prírody.
 
Zvuk
 Po prvý krát je vo fotoaparáte použitý profesionálny konverzný algoritmus a analógovo – digitálny konvertor pre profesionálny zvuk nahratý priamo s videom v jednom zariadení. Aj profesionálni tvorcovia videa tak budú môcť osobitné video záznamníky nechať doma a pracovať jednoduchšie a ľahšie.

Dizajn
 Redizajnovaný grip pre ešte bezpečnejšie a komfortnejšie držanie fotoaparátu a podobne redizajnované ovládacie prvky. Voliteľný vertikálny batériový grip VG-C4EM pojme 2 náhradné batérie a zväčší tak výdrž na 3 násobok. Aj fotoaparát aj grip sú odolné voči nepriaznivým poveternostným vplyvom.

OLED hľadáčik UXGA (Ultra-XGA) OLED Tru-Finder™ s extrémnym rozlíšením 5,76 miliónov pixlov a samozrejme vyklopiteľný zadný displej po pohodlné komponovanie z netradičných uhlov.
 
Senzor je stabilizovaný v 5 osiach a fotoaparát disponuje kompletnou pripojiteľnosťou, ktorá mu umožňuje diaľkové ovládanie a priame fotografovanie do počítača, posielanie fotografií na FTP server, či pripojenie k SMART zariadeniam (WIFI, Bluetooth s NFC, USB C konektor, X sync konektor…).
Samozrejmosťou sú dva sloty pre extrémne rýchle a odolné SD karty (UHS-II) s rýchlosťou až do 277MB/s.
Riešenia bezdrôtového a káblového pripojenia pre náročných profesionálov
Fotoaparát A7R IV podporuje rozličné možnosti pre funkcie diaľkového ovládania z PC a spôsoby prenosu údajov vrátane 5 GHz14 Wi-Fi. Využite viacero možností a výhod snímania na diaľku a zálohovania údajov.

Mikrofón
Sony zároveň prestavuje Mikrofón ECM-B1M s prémiovou kvalitou zvuku. O záznam zvuku sa v ňom stará 8 mikrokapsúl snímajúcich zvuk s kontrolou nad smerovaním a s filtrom šumu a vetra. Najdôležitejší je však profesionálny prevodník analógového signálu na digitálny.

Bezdrôtové snímanie s PC pre flexibilné nastavenie
Pomocou diaľkového ovládania z PC môžete ovládať fotoaparát A7R IV aj prenos údajov do PC prostredníctvom aplikácie Remote balíka Imaging Edge™ (ver. 2.0 alebo novšej). K dispozícii je aj rýchlejšia možnosť 5 GHz Wi-Fi na flexibilnejšie snímanie.

Rýchle ovládanie z PC s káblovým pripojením cez USB
Použite port USB Type-C™ kompatibilný s rozhraním USB 3.2 Gen 1 na rýchlejší prenos pomocou nového algoritmu pre snímanie na diaľku prostredníctvom PC s káblovým pripojením. Prenášajte veľké nekomprimované snímky formátu RAW bez prerušenia práce.

Prenos na pozadí prostredníctvom protokolu FTP
Profesionáli požadujú okamžité doručenie snímok. Preto podporuje fotoaparát A7R IV prenos na pozadí pomocou protokolu FTP počas fotografovania aj po ňom, a to vo formátoch JPEG a RAW. Vopred možno priradiť až deväť serverov FTP.

Plnohodnotné fotografovanie s bleskom
Oneskorenie uzávierky sa minimalizuje a umožňuje plynulé fotografovanie s bleskom a sériové snímanie s bleskom až 10 snímok/s7. Vyberte si pomalú synchronizáciu alebo synchronizáciu na zadnú lamelu s bezdrôtovým bleskom pre lepšie prispôsobenie.

Štandardný synchronizačný konektor
Štandardný synchronizačný konektor umožňuje praktickú synchronizáciu so štúdiovými jednotkami blesku a iným osvetľovacím vybavením, aby sa dosiahlo požadované svetelné nastavenie pri štúdiovom fotografovaní.

Aplikácie Imaging Edge™ Remote, Viewer a Edit
Zdokonaľte svoje fotografie aplikáciami Imaging Edge. Remote umožňuje ovládať a monitorovať snímanie na obrazovke PC. Viewer umožňuje rýchle zobrazenie ukážok, hodnotenie a výber fotografií z veľkých knižníc snímok. A Edit umožňuje zmeniť údaje RAW na vysokokvalitné fotografie. 

Capture One (pre spoločnosť Sony)
Capture One Express (pre Sony) je softvér na úpravu fotografií poskytujúci nástroje na úpravu, spracovanie a správu formátu RAW. Zakúpiť sa dá aj Capture One Pro (pre Sony), ktorý prináša viac nástrojov na úpravu a snímanie so zdieľaným pripojením.

Tvorba až 16 snímok s viaczáberovým snímaním s pixelovým posunom
Táto vynovená funkcia posúva snímač o pol pixela alebo jeden pixel v naprogramovanom poradí a zachytí 16 snímok s pixelovým posunom, ktoré sa spoja do jednej snímky s vysokou presnosťou obrazu veľkosti približne 240,8 Mpx20 z pôvodných približne 963,2 Mpx (ekvivalent). Fotografie architektúry či umenia verne reprodukujú detaily, textúry, farby, atmosféru, prostredie a 3D realistickosť.

Nastavenie Save/Load
Novo pridaná funkcia Save/Load umožňuje uložiť si nastavenia fotoaparátu do pamäťovej karty SD a načítať ich z nej, aby ste ich podľa potreby mohli zdieľať s inými fotoaparátmi.

Efektívny výber snímok
Použite priamo na mieste hodnotenie prostredníctvom hviezdičiek a ochranu snímok pomocou zobrazenia prehrávania náhľadu. Ďalšími výhodami sú preskakovanie obrazovky po 10/100 fotografiách a skupinové pridávanie recenzií sériovým snímkam.

Vylepšené rozhranie ponuky
Ilustrácia vlastných nastavení tlačidiel na obrazovke ponuky zjednodušuje používanie. Okrem toho môžete jednou rukou prepínať medzi kartami ponuky pomocou predného ovládacieho prvku alebo tlačidla Fn.

AF s vytrvalým sledovaním pre skvelé videozáznamy
Splňte požiadavky filmov v rozlíšení 4K pomocou lepšieho rýchleho hybridného AF. Rýchlosť, presnosť a sledovanie vám poskytnú plynulé a stabilné AF počas snímania videozáznamov a prispôsobením citlivosti AF so sledovaním dosiahnite presné zaostrenie.

AF na oči v reálnom čase aj pri snímaní videí
AF na oči v reálnom čase najnovšie podporuje snímanie videozáznamov pomocou detekcie očí objektu a nepretržitého sledovania jedného oka. Vďaka tomu, že fotoaparát A7R IV udržiava presné zaostrenie na dané oko, vy sa môžete sústrediť na kompozíciu.

Neustále zaostrenie na objekt so sledovaním dotykom
Pri snímaní videí sa dotknite objektu na displeji LCD. Fotoaparát A7R IV spustí zaostrovanie a sledovanie pomocou sledovania dotykom. Ak fotoaparát A7R IV zaznamená ľudské oko, aktivuje sa AF na oči v reálnom čase, ktoré ho bude tiež sledovať.

Jasný zvuk vďaka rozhraniu digitálneho zvuku
Rozhranie digitálneho zvuku vylepšuje päticu Multi Interface Shoe (MI Shoe). Pomocou nového smerového mikrofónu ECM-B1M alebo novej súpravy adaptérov XLR môžete nahrávať vysokokvalitný zvuk s minimálnou stratou kvality.

Video:
FORMÁT ZÁZNAMU
XAVC S, AVCHD kompatibilný s ver. 2.0
KOMPRESIA VIDEA
XAVC S: MPEG-4 AVC/H.264, AVCHD: MPEG-4 AVC/H.264
FORMÁT ZÁZNAMU ZVUKU
XAVC S: LPCM 2-kan., AVCHD: Dolby® Digital (AC-3) 2-kan., Dolby® Digital Stereo Creator
FAREBNÝ PRIESTOR
Norma xvYCC (x.v.Color pri pripojení pomocou kábla HDMI) kompatibilná s technológiou TRILUMINOS Color
OBRAZOVÝ EFEKT
7 typov: Posterizácia (Farebne), Posterizácia (Čiernobielo), Plagátový efekt, Retro efekt, Čiastočná farba (R/G/B/Y), Monochromatický s vysokým kontrastom, Detský fotoaparát (Normálne/Studené/Teplé/Zelená/Purpurová), Mäkké odtiene s vysokým jasom

VEĽKOSŤ OBRÁZKA (PIXELY), NTSC
XAVC S 4K: 3 840 x 2 160 (30p, 100 M), 3 840 x 2 160 (24p, 100 M), 3 840 x 2 160 (30p, 60 M), 3 840 x 2 160 (24p, 60 M), XAVC S HD: 1 920 x 1 080 (120p, 100 M), 1 920 x 1 080 (120p, 60 M), 1 920 x 1 080 (60p, 50 M), 1 920 x 1 080 (30p, 50 M), 1 920 x 1 080 (24p, 50 M), 1 920 x 1 080 (60p, 25 M), 1 920 x 1 080 (30p, 16 M), AVCHD: 1 920 x 1 080 (60i, 24 M, FX), 1 920 x 1 080 (60i, 17 M, FH)
VEĽKOSŤ OBRÁZKA (PIXELY), PAL
XAVC S 4K: 3 840 x 2 160 (25p, 100 M), 3 840 x 2 160 (25p, 60 M), XAVC S HD: 1 920 x 1 080 (100p, 100 M), 1 920 x 1 080 (100p, 60 M), 1 920 x 1 080 (50p, 50 M), 1 920 x 1 080 (25p, 50 M), 1 920 x 1 080 (50p, 25 M), 1 920 x 1 080 (25p, 16 M), AVCHD: 1 920 x 1 080 (50i, 24 M, FX), 1 920 x 1 080 (50i, 17 M, FH)
 

Špecifikácia Sony Alpha A7R Mk.IV - Telo

Veľkosť snímača:
Počet megapixelov61
Stabilizátor obrazu:
Odolnosť voči vonkajšiemu prostrediuUtesnený fotoaparát
Maximálne rozlíšenie videaHD

Recenzie Sony Alpha A7R Mk.IV - Telo

100%

1 recenzií užívateľov

1x

0x

0x

0x

0x

  • vyborne telo pre profesionalnych fotografov, pre bezneho cloveka je vysoky pocet mpx zbytocny, mozno az komplikacia

    Skvela ergonomia,pre mna pozitivna vec pocet pixelov ale je k tomu potrebne prisposobit PC, pre niekoho to bude nevyhoda, kvalita obrazu pri pouziti vhodnych objektivo je uzasna

    viditelny sum pri vyssich hodnotach iso

Strážiť zmenu ceny a dostupnosti

Ak chcete, zadajte e-mail a budeme Vás informovať o cene alebo skladovej dostupnosti tohto tovaru.

Vaša emailová adresa

Upozorni ma, keď sa produkt naskladní.

Aktuálna cena produktu je: 3 079 €

Upozorni ma keď cena klesne pod